Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, akaloith είπε

επικοινωνια με ηρων
-τελος μηνα και δε με αφηνετε να καταχωρησω kwh. τι φταιει;
-8/12 καταμετρηση δεδδηε, οποτε μετραει ο δεδδηε δεν καταχωρεις ΚΑΙ εσυ (λογικο)
-και ποτε θα βγει λογαριασμος;;;;
-τελος αυτου του μηνα
-αρα θα εχω το pdf μεσα επομενου
-σωστα
-και αφου θα μου βγαλετε λογαριασμο τελος ΑΥΤΟΥ του μηνα τι kwh θα μου βαλετε;
-αυτες που βαλατε τελος οκτωβρη
-ααα ναι σωστα αφου ειμαστε πισω σε λογαριασμους
-και ο επομενος θα καθυστερησει ωστε να συμπεριλαβει τη καταμετρηση δεδδηε ή θα μου βαλετε κουτουρου;;;
-θα συμπεριλαβει τη καταμετρηση δεδδηε

αν γινουν τα παραπανω ολα πανε θεσπεσια
και παντα στο λογαριασμο φαινονται ολα
 

Απορώ γιατί τους ενοχλείς εκεί στον Ηρωνα...αφού τις απαντήσεις τις δίνεις μόνος σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Καλησπερα , επειδη εχω πληρωσει πολλά στην ελπεντ.. μπορει να μου πει κάποιος αν ειμαι οκ απο τις χρεώσεις στον πρωτο λογαριασμο του ηρων, ευχαριστω 

πρέπει να μάθεις να τα επαληθεύεις μόνος σου απο το να σου πει κάποιος αν είναι σωστό ή όχι

εδώ βλέπεις τις τιμές

https://www.heron.gr/prices-generous

και πατάς στο "Αναλυτικός Πίνακας Χρεώσεων ΗΡΩΝ GENEROUS (Ιστορικό)" για επαλήθευση . Φυσικά στον επόμενο λογαριασμό (αν πληρώσεις αυτόν στην ώρα του) , πρέπει να σου δώσουν 20% απο τα ποσά "Χρέωση Προμήθειας"

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Εάν έκανες αίτηση στον ΗΡΩΝ δεν μπορείς παράλληλα να κάνεις αίτηση στην Ελίν. Εάν υπάρχει ανοιχτό αίτημα από προμηθευτή για την παροχή σου δεν μπορεί να ανεβάσει άλλο αίτημα εκπροσώπησης άλλος προμηθευτής. Θα πρέπει να στείλεις αίτημα υπαναχώρησης στον ΗΡΩΝ και μετά να κάνεις αίτηση σε άλλον ή να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση σου από ΗΡΩΝΑ και μετά να κάνεις αίτηση στην Ελίν. Αυτά...μπορείς να δοκιμάσεις πάντως αναφέροντας στην εξυπηρέτηση πελατών όσα σου είπα :)  

Αίτηση έχω κάνει, δεν έχω υπογράψει ακόμα. αίτηση μπορείς να κάνεις σε πολλούς, εσύ προφανώς αναφέρεσαι ότι δεν μπορείς να έχεις υπογεγραμμένο συμβόλαιο να ταυτόχρονα να κάνεις και αίτηση αλλού. Προφανώς αιτήσεις μπορείς να κάνεις όσες θες.

5 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Απορώ γιατί τους ενοχλείς εκεί στον Ηρωνα...αφού τις απαντήσεις τις δίνεις μόνος σου!

δεν ηξερα οτι οταν περναει ΔΕΔΔΗΕ δε σε αφηνουν να βαζεις εσυ kwh
διαλογος ειναι, δε μιλουσα μονος μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Μα είπες πως έκανες Online αίτηση...κατάλαβα κάτι λάθος; Online αίτηση = Συμβόλαιο

online αίτηση δεν είναι συμβόλαιο, το λέει και η λέξι "αίτηση". περιμένω τώρα βάση της αίτησης μου να μου στείλουν συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MasterBlaster είπε

Μα είπες πως έκανες Online αίτηση...κατάλαβα κάτι λάθος; Online αίτηση = Συμβόλαιο

εξαρτάται, πχ κάνεις αίτηση σε πλατφόρμα και σου στέλνουν μετά τα συμβόλαια προσυμπληρωμένα για να υπογράψεις ή κατεβάζεις απο το site το συμβόλαιο, το συμπληρώνεις ο ίδιος και το στέλνεις υπογεγραμμένο . Πχ είχα κάνει το 2ο για να προλάβω τιμές στη Volterra

Μόλις τώρα, walex είπε

online αίτηση δεν είναι συμβόλαιο, το λέει και η λέξι "αίτηση". περιμένω τώρα βάση της αίτησης μου να μου στείλουν συμβόλαιο.

δε σε πρόλαβα , δες το παραπάνω που έγραψα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Μα είπες πως έκανες Online αίτηση...κατάλαβα κάτι λάθος; Online αίτηση = Συμβόλαιο

αυγουστο ο ηρων αρκουσε η online αιτηση
λενε οτι μετα απαιτει και υπογραφη κλασικη
αρα αιτησεις κανεις οσες θες αρκει να μη προχωρησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

εξαρτάται, πχ κάνεις αίτηση σε πλατφόρμα και σου στέλνουν μετά τα συμβόλαια προσυμπληρωμένα για να υπογράψεις ή κατεβάζεις απο το site το συμβόλαιο, το συμπληρώνεις ο ίδιος και το στέλνεις υπογεγραμμένο . Πχ είχα κάνει το 2ο για να προλάβω τιμές στη Volterra

 

Στη σύμβαση που έκανα για ρεύμα το Σεπτέμβρη έγινε το 1ο. Econtract, μου έστειλαν με mail τα συμβόλαια προσυμπληρωμένα... πάτησα υπογραφές στa PDF και τα έστειλα πίσω με email.

Στο παρελθόν (αέριο ΗΡΩΝ ) μου έχει συμβεί μια διαφορετική περίπτωση:

3ο) Ανέβηκαν η προσυμπληρωμένη αίτηση και οι όροι σε προσωποποιημένο url, πάτησα κλικ στα πεδία ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΠΕΛΑΤΗ και μπήκε αυτόματα υπογραφή με το ονοματεπώνυμο. Αφού μπήκαν υπογραφές σε όλα τα πεδία, μπορούσα να κάνω download τα υπογεγραμμένα αρχεία... κι ο ΗΡΩΝ ειδοποιήθηκε αυτόματα ότι τα υπέγραψα.

Spoiler

3.jpg.a7a5840cf550784475e28cb091fec28d.jpg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξέλιξη στην γνωστή ιστορία με τις αναδρομικές ρήτρες της ΕΛΠΕΔΙΣΟΝ 😁 είχαμε σήμερα, μετά από 2,5 κοντά 3μήνες. Αξιώθηκε και απάντησε η ΡΑΕ, δίνοντάς μου την γνωστή καραμέλα της εταιρείας. Ρωτάω λοιπόν:

1. Από πότε η απάντηση μιας ανεξάρτητης αρχής στην οποία προσφεύγει ο πολίτης αυτής της χώρας, είναι "όπως μας απάντησε ο πάροχος........" . Η Αρχή εξέτασε το αίτημα μου και τι απαντάει η ίδια σε αυτό; Τί είναι τροχονόμος ανάμεσα στον πάροχο και τον πελάτη; Πολλώ δε μάλλον που η υπόθεση είναι καρμπόν με εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες αιτήματα.

2. Η ΕΛΠΕΔΙΣΟΝ απαντάει σε ηλεκτρονικό μηνυμα πελάτη της μέσω ΡΑΕ; Γιατί στο δικό μου μήνυμα παρόλο που πέρασαν 3 μήνες, δεν μου έχει ακόμα απαντήσει!

ΥΓ. : Τα ερωτήματα είναι ρητορικά. Δεν έχω την ψευδαίσθηση οτι θα ασχοληθούν μαζί μου, γνωρίζοντας καλά τί εστί Ελληνικό κράτος , από μέσα και από έξω...

Επεξ/σία από sigipp1972
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, sigipp1972 είπε

Εξέλιξη στην γνωστή ιστορία με τις αναδρομικές ρήτρες της ΕΛΠΕΔΙΣΟΝ 😁 είχαμε σήμερα, μετά από 2,5 κοντά 3μήνες. Αξιώθηκε και απάντησε η ΡΑΕ

σου απαντάω εκεί ,να μαζέψουμε πληροφορίες σχετικά με ΡΑΕ

επίσης σβήσε την παρένθεση στο ΥΓ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sigipp1972 είπε

 Για την παρένθεση έχεις δίκιο, έγινε ήδη.

ευχαριστώ :) , καταλαβαίνεις γιατί στο ζήτησα , δε θέλει και πολύ

2 λεπτά πριν, sigipp1972 είπε

Θα το κάνω αύριο καθώς τώρα δεν έχω την σχετική δυνατότητα.

όποτε βρεις χρόνο , αλλά στο άλλο νήμα μπας και βγει μια ουσιαστική φόρμουλα επικοινωνίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sigipp1972 είπε

Εξέλιξη στην γνωστή ιστορία με τις αναδρομικές ρήτρες της ΕΛΠΕΔΙΣΟΝ 😁 είχαμε σήμερα, μετά από 2,5 κοντά 3μήνες. Αξιώθηκε και απάντησε η ΡΑΕ, δίνοντάς μου την γνωστή καραμέλα της εταιρείας. Ρωτάω λοιπόν:

1. Από πότε η απάντηση μιας ανεξάρτητης αρχής στην οποία προσφεύγει ο πολίτης αυτής της χώρας, είναι "όπως μας απάντησε ο πάροχος........" . Η Αρχή εξέτασε το αίτημα μου και τι απαντάει η ίδια σε αυτό; Τί είναι τροχονόμος ανάμεσα στον πάροχο και τον πελάτη; Πολλώ δε μάλλον που η υπόθεση είναι καρμπόν με εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες αιτήματα.

2. Η ΕΛΠΕΔΙΣΟΝ απαντάει σε ηλεκτρονικό μηνυμα πελάτη της μέσω ΡΑΕ; Γιατί στο δικό μου μήνυμα παρόλο που πέρασαν 3 μήνες, δεν μου έχει ακόμα απαντήσει!

ΥΓ. : Τα ερωτήματα είναι ρητορικά. Δεν έχω την ψευδαίσθηση οτι θα ασχοληθούν μαζί μου, γνωρίζοντας καλά τί εστί Ελληνικό κράτος , από μέσα και από έξω...

 

Απ'οτι διαβάζω, καλά έκανα τελικά και παρέμεινα στην ΔΕΗ Γ1 με ΚΟΤ Β και νυχτερινό (έρχεται το επόμενο διάστημα), όπως μου είπαν εδώ τα μέλη και δεν πήγα στην ELPEDISON στην οποία ήμουν έτοιμος καθώς θεωρητικά με συμφέρει (χαμηλότερες χρεώσεις + επιστροφή eurobank).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ethnik471 είπε

Απ'οτι διαβάζω, καλά έκανα τελικά και παρέμεινα στην ΔΕΗ Γ1 με ΚΟΤ Β και νυχτερινό (έρχεται το επόμενο διάστημα), όπως μου είπαν εδώ τα μέλη και δεν πήγα στην ELPEDISON στην οποία ήμουν έτοιμος καθώς θεωρητικά με συμφέρει (χαμηλότερες χρεώσεις + επιστροφή eurobank).

κοίτα , τώρα (απο Οκτώβριο) δεν υπάρχει κάποια παγίδα στα προγράμματα (ούτε αναφέρεται πουθενά επιστροφή των εκπτώσεων συνέπειας) , αλλά στη συγκεκριμένη εταιρία δεν είναι να επαναπαύεται κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...