Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν εχω καταλάβει τι εννοεί ο ποιητής και δεν ξέρω αν είναι καν μετρητά

Πίστωση στο λογαριασμό είναι. Μάλλον εννοούν ότι δε στα δίνουν στην τράπεζα αλλά με πίστωση σε λογαριασμό. 

 

15 λεπτά πριν, korakios είπε

δύσκολη είναι η W&V στα email μιας και θέλουν να παίρνουν τηλέφωνα (για ευνόητους λόγους)

Έστειλα και στη W&V και στην protergia. Μάλλον προς protergia θα πάω αν κάνω κάποια αλλαγή μέχρι τέλος του μήνα, αφού δίνουν και τα 60 ευρώ στον πρώτο. Αν αφήσω την αλλαγή για άλλο μήνα και η προσφορά δεν πάρει παράταση, θα πάω Ήρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Πίστωση στο λογαριασμό είναι. Μάλλον εννοούν ότι δε στα δίνουν στην τράπεζα αλλά με πίστωση σε λογαριασμό. 

ok , αν είσαι σίγουρος , εγώ νόμιζα οτι είναι 60€ για cosmote deals έτσι μπερδεμένα ποτ πουρί που τα έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios τί κουστούμι ετοιμάζουν εδώ για τα επαγγελματικά;

https://www.newsit.gr/oikonomia/reyma-telos-oi-xreoseis-me-vasi-tin-katanalosi-i-rae-fernei-neo-tropo-metrisis-apo-1i-ianouariou/3649977/

Είμαι σίγουρος ότι για καλό (φτηνό) δεν γίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2022 στις 11:06 ΜΜ, adi32 είπε

Πηρα τηλ Eλιν να ρωτησω πως και τι.

Τους εστειλα τα στοιχεια και περιμενω την αιτηση 

Αντε να δουμε ποσο καιρο θα κανει

όταν έχεις νέα ενημέρωσέ μας παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελίν είχα στείλει με mail τα δικαιολογητικά το Σάββατο, τους πήρα σήμερα τηλ... βρήκανε το mail μου. Moυ είπανε εντός της ημέρας θα στείλουν τη σύμβαση, ευτυχώς με mail (πριν 2 χρόνια έστελναν με courier). Εγγύηση 150 ευρώ για Γ21 25kva, δε βάζουν την εγγύηση του παλιού παρόχου που αυτή τη στιγμή είναι 100ευρώ στον ΗΡΩΝ... εννοείται με πάγια εντολή είναι μηδέν. Στον 1ο λογαριασμό δε χρεώνεται εγγύηση, αν δε μπει πάγια τότε χρεώνεται στο 2ο λογαριασμό.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω τις τιμές σε νυχτερινο στο συνέπεια της elpedison  και μου φαινονται απιστευτα χαμηλές σε σχέση με ΔΕΗ ΓΝ1 Myhome Open πχ, ακόμα κ αν κάποιος δεν ειναι συνεπής και χωρις να υπολογισω δωρα κλπ.

 

image.png.b0801ca429158b953c116dc31b8a3b64.png

 

image.png.1e6241ed3af1a65166eb4f600f355069.png

 

Επειδη ειμαι μια ζωη στην ΔΕΗ και δεν τα ξέρω καλα των εναλλακτικών, μπορεί κάποιος να μου πεί ποιον λάκο έχει η φάβα;

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, geopapa είπε

Επειδη ειμαι μια ζωη στην ΔΕΗ και δεν τα ξέρω καλα των εναλλακτικών, μπορεί κάποιος να μου πεί ποιον λάκο έχει η φάβα;

Δεν ισχύουν αυτά τα προγράμματα, μέχρι κι ο Πρωθυπουργός έχει βγει στη τηλεόραση.

Πλέον ανακοινώνονται τιμολόγια σε μηναία βάση... μπορείς να δεις τις τιμές στο excel του κοράκιου...

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tryfos είπε

@korakios τί κουστούμι ετοιμάζουν εδώ για τα επαγγελματικά;

https://www.newsit.gr/oikonomia/reyma-telos-oi-xreoseis-me-vasi-tin-katanalosi-i-rae-fernei-neo-tropo-metrisis-apo-1i-ianouariou/3649977/

Είμαι σίγουρος ότι για καλό (φτηνό) δεν γίνεται τίποτα.

πρώτη φορά το διαβάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Λες να το εννοούν σοβαρά ή πετάξανε μια μπαρούφα να κόψουνε αντιδράσεις;

πολύ ασαφές το άρθρο ,θα δω αργότερα αν παίζει τίποτα απο το site της ΡΑΕ ή κάτι που να δείχνει τρόπο υπολογισμού χρεώσεων

βασικά δεν έχει και πολύ λογική , ίσως δεν κατάλαβε και ο αρθρογράφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

πολύ ασαφές το άρθρο ,θα δω αργότερα αν παίζει τίποτα απο το site της ΡΑΕ ή κάτι που να δείχνει τρόπο υπολογισμού χρεώσεων

βασικά δεν έχει και πολύ λογική , ίσως δεν κατάλαβε και ο αρθρογράφος

Δύσκολο μου φαίνεται, κλασικά το άρθρο φαίνεται να έχει δοθεί έτοιμο γραμμένο κατευθείαν από ΡΑΕ (ή κάποιον άλλον), δε νομίζω να ξέρουν να γράφουν τέτοια οι δημοσιογράφοι από μόνοι τους...😄 

Edit: Υπάρχει κι εδώ copy-paste https://www.amna.gr/home/article/691104/Nees-chreoseis-gia-to-diktuo-ilektrodotisis-apo-to-2023--me-apofasi-tis-RAE

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , επειδη εχω πληρωσει πολλά στην ελπεντ.. μπορει να μου πει κάποιος αν ειμαι οκ απο τις χρεώσεις στον πρωτο λογαριασμο του ηρων, ευχαριστω 

20221128_154033.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, walex είπε

όταν έχεις νέα ενημέρωσέ μας παρακαλώ

Εάν έκανες αίτηση στον ΗΡΩΝ δεν μπορείς παράλληλα να κάνεις αίτηση στην Ελίν. Εάν υπάρχει ανοιχτό αίτημα από προμηθευτή για την παροχή σου δεν μπορεί να ανεβάσει άλλο αίτημα εκπροσώπησης άλλος προμηθευτής. Θα πρέπει να στείλεις αίτημα υπαναχώρησης στον ΗΡΩΝ και μετά να κάνεις αίτηση σε άλλον ή να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση σου από ΗΡΩΝΑ και μετά να κάνεις αίτηση στην Ελίν. Αυτά...μπορείς να δοκιμάσεις πάντως αναφέροντας στην εξυπηρέτηση πελατών όσα σου είπα :)  

5 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Καλησπερα , επειδη εχω πληρωσει πολλά στην ελπεντ.. μπορει να μου πει κάποιος αν ειμαι οκ απο τις χρεώσεις στον πρωτο λογαριασμο του ηρων, ευχαριστω 

20221128_154033.jpg

Όχι δεν είσαι οκ, σε έκλεψαν...νομίζω πως δουλευόμαστε εδώ μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επικοινωνια με ηρων
-τελος μηνα και δε με αφηνετε να καταχωρησω kwh. τι φταιει;
-8/12 καταμετρηση δεδδηε, οποτε μετραει ο δεδδηε δεν καταχωρεις ΚΑΙ εσυ (λογικο)
-και ποτε θα βγει λογαριασμος;;;;
-τελος αυτου του μηνα
-αρα θα εχω το pdf μεσα επομενου
-σωστα
-και αφου θα μου βγαλετε λογαριασμο τελος ΑΥΤΟΥ του μηνα τι kwh θα μου βαλετε;
-αυτες που βαλατε τελος οκτωβρη
-ααα ναι σωστα αφου ειμαστε πισω σε λογαριασμους
-και ο επομενος θα καθυστερησει ωστε να συμπεριλαβει τη καταμετρηση δεδδηε ή θα μου βαλετε κουτουρου;;;
-θα συμπεριλαβει τη καταμετρηση δεδδηε

αν γινουν τα παραπανω ολα πανε θεσπεσια
και παντα στο λογαριασμο φαινονται ολα
 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...