Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ο καθε παροχος φαινεται στους λογαριασμους του
στους λογαριασμους του στα ΚΥΜΑΙΝΟΜΕΝΑ
στα σταθερα ολοι καλοι ηταν....
και προφανως τσεκαρουμε επαληθευουμε ΟΛΟΥΣ
αρκει να μπορεις να βγαλεις ακρη στο λογαριασμο τι χρεωσαν τι πιστωσαν κτλ
καλα ξεμπερδεματα να παρεις τα λεφτα σου πισω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στο ΦΑΑ και χωρίς να έχω κάψει ούτε μια kwh μου βγήκε για αυτό τον μήνα 32€ περίπου ο λογαριασμός.Κοίταγα τον αναλυτικό και έχω κάτι επαναβαλόμενες χρεώσεις που βλέπετε στην φωτογραφία.Τι ακριβώς είναι αυτές?Τις έχετε και εσείς στις εταιρείες που συνεργάζεστε?818737818_.jpg.46cfaaff6e33b86b990e974c8304533c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leonhonda είπε

Καλησπέρα

καλησπέρα , σε λάθος νήμα είσαι παλι, δεν είναι καν ρεύμα

δεν είναι δύσκολο , μπορείς να ποστάρεις στο σωστό για αέριο

Spoiler

κάνε και μια αναζήτηση εκεί με την ευκαιρία μιας και έχει αναφερθεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

καλησπέρα , σε λάθος νήμα είσαι παλι, δεν είναι καν ρεύμα

δεν είναι δύσκολο , μπορείς να ποστάρεις στο σωστό για αέριο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

κάνε και μια αναζήτηση εκεί με την ευκαιρία μιας και έχει αναφερθεί

Εγινε σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιδιά όποιος ήταν elpedison Ιανουαρίο, Φεβρουαρίο, Μάρτιο σε επαγγελματικό Γ21 μπορεί να μου πει τι κρατική επιδότηση του έβαλαν γι αυτούς τους μήνες?

Επεξ/σία από marios1515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, marios1515 είπε

 Παιδιά όποιος ήταν elpedison Ιανουαρίο, Φεβρουαρίο, Μάρτιο σε επαγγελματικό Γ21 μπορεί να μου πει τι κρατική επιδότηση του έβαλαν γι αυτούς τους μήνες?

Δε νομίζω να έχει πολύ σημασία τι κάνανε σε άλλους , αν στα χρωστάνε στείλε email ή περίμενε να βγει η ΚΥΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

Δε νομίζω να έχει πολύ σημασία τι κάνανε σε άλλους , αν στα χρωστάνε στείλε email ή περίμενε να βγει η ΚΥΑ

Για Ιανουαρίο, Φεβρουαρίο, Μάρτιο δεν βγήκε ακόμα η ΚΥΑ?

Το περίεργο είναι ότι από Απρίλιο και μετά το έβαλε όλο το ποσό.

Ρωτώ τι έκανε σε άλλους για να δω αν είναι κάτι μαζικό όπως με τον ήρων ή έγινε μόνο σε μένα 

Επεξ/σία από marios1515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marios1515 είπε

Για Ιανουαρίο, Φεβρουαρίο, Μάρτιο δεν βγήκε ακόμα η ΚΥΑ?

Για τις πρόσθετες επιδοτήσεις μικρομεσαίων επιχειρήσεων / φούρνων / αγροτικών δεν έχει βγει ΚΥΑ απ'το Γενάρη μέχρι τώρα. Δηλαδή απ'τον Απρίλιο και μετά που τα πήρες, τα έβαλες η Elpedison απ'τη τσέπης της. Κάνε αμφισβήτηση μήπως και σου στείλουν άμεσα έκτακτο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marios1515 είπε

Για Ιανουαρίο, Φεβρουαρίο, Μάρτιο δεν βγήκε ακόμα η ΚΥΑ?

όχι , δεν έχει βγει για κανενα μήνα οι εξτρα επιδοτήσεις

10 λεπτά πριν, marios1515 είπε

Το περίεργο είναι ότι από Απρίλιο και μετά το έβαλε όλο το ποσό.

τότε ζήτα απο τώρα τα ποσά

10 λεπτά πριν, marios1515 είπε

Ρωτώ τι έκανε σε άλλους για να δω αν είναι κάτι μαζικό όπως με τον ήρων ή έγινε μόνο σε μένα 

δε νομίζω να έχει διαφορά , το πολύ πολύ να σου πουν οτι δε βγήκε ΚΥΑ/ΦΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να αλλάξω την παροχή που έχω στο ΦΑΕ και κοιτάω τις επιλογές μου. Αφορά φοιτητική παροχή με πολύ λίγη κατανάλωση.

1) Με την Elpedison έχω κέρδος 114 ευρώ με τα δώρα, όμως έχει δέσμευση και μετά τη λήξη του μηχανισμού θα είναι πανάκριβη. Τα 50 ευρώ στον 1ο λογαριασμό καλύπτουν 2-3 μήνες δωρεάν ρεύμα.

2) Με τη Watt+Volt έχω κέρδος 80 ευρώ με τα 60 ευρώ σε 6 πιστώσεις έως 30/11. Επίσης έχει μηνιαίους εκκαθαριστικούς. Αν είχε/έχει κάποιος με ενδιαφέρει να μάθω την άποψη του για την εταιρεία. Το μηδενικό πάγιο είναι επίσης πολύ καλό. Με ενδιαφέρει κυρίως πόσο γρήγορα βγάζουν λογαριασμούς.

3) Με τον Ήρων έχω κέρδος 73 ευρώ με τα 50 ευρώ αλλά με τα κλασικές καθυστερήσεις λογαριασμών. Τα 50 ευρώ καλύπτουν 2-3 μήνες δωρεάν ρεύμα.

4) Με την Protergia έχω κέρδος 69 ευρώ (αίτηση στο mvp d4u για τα 60 ευρώ μέχρι 30/11 και μετά αλλαγή στο οικιακό plus). Με ενδιαφέρει αν βγάζει μηνιαίους εκκαθαριστικούς και πόσο συχνά βγάζουν λογαριασμούς, καθώς και τις γενικές απόψεις. Δε με ενοχλεί η μη ανάλυση χρεώσεων. Τα 60 ευρώ καλύπτουν 2-3 μήνες δωρεάν ρεύμα.

Δε με ενδιαφέρει το πιο φθηνό ρεύμα από άποψη τιμής kwh αλλά γενικά με τα δώρα και το χαμηλό πάγιο. Αν κάνω αλλαγή μέχρι 30/11 θα σκεφτώ watt, protergia αλλιώς, αν δεν πάρουν παράταση τα δώρα τους, θα πάω Ήρων αργότερα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dasnowy είπε

) Με την Elpedison έχω κέρδος 114 ευρώ με τα δώρα, όμως έχει δέσμευση και μετά τη λήξη του μηχανισμού θα είναι πανάκριβη. Τα 50 ευρώ στον 1ο λογαριασμό καλύπτουν 2-3 μήνες δωρεάν ρεύμα.

μπορεί και πριν τη λήξη να είναι ακριβή και φυσικά θα επιστρέψεις τα δώρα αν φύγεις

για κάποιο λόγο δεν έχει τους όρους του δώρου , μόνο στο double που το λέει ξεκάθαρα οτι τα επιστρέφεις

συν οποιαδήποτε πρωτοπορία της γνωστής πλέον ελπέ

24 λεπτά πριν, dasnowy είπε

2) Με τη Watt+Volt έχω κέρδος 80 ευρώ με τα 60 ευρώ σε 6 πιστώσεις έως 30/11

απο τιμές ποτέ δεν ήταν και ότι καλύτερο , πάρε γραπτώς οτι δεν επιστρέφεται το δώρο

28 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αν είχε/έχει κάποιος με ενδιαφέρει να μάθω την άποψη του για την εταιρεία. Το μηδενικό πάγιο είναι επίσης πολύ καλό. Με ενδιαφέρει κυρίως πόσο γρήγορα βγάζουν λογαριασμούς.

έχει κολλητός μου οικιακό και επαγγελματικό , κομπλέ είναι στην έκδοση  , βέβαια απλά τους πληρώνει δεν κοιτά πόσο πληρώνει 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τιμές ποτέ δεν ήταν και ότι καλύτερο , πάρε γραπτώς οτι δεν επιστρέφεται το δώρο

Θα το πάρω γραπτώς αυτό και από την watt και την protergia. Ξέρω ότι δεν έχει καλές τιμές αλλά το μηδενικό πάγιο και τα 60 ευρώ συμφέρουν. Για Protergia που δίνουν τα 60 στον πρώτο τι λες;  Έχουν και αυτοί μηνιαίους εκκαθαριστικούς.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Για Protergia που δίνουν τα 60 στον πρώτο τι λες;

δεν εχω καταλάβει τι εννοεί ο ποιητής και δεν ξέρω αν είναι καν μετρητά

Αναφορά σε κείμενο


    Ο κωδικός COSMOTE DEALS for YOU, πρέπει να είναι ενεργός (στο χρονικό πλαίσιο που ορίζεται από την COSMOTE) και να μην έχει ξαναχρησιμοποιηθεί στην Protergia. Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για τους όρους και προϋποθέσεις του κωδικού COSMOTE DEALS for YOU, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα http://www.cosmote.gr/dealsforyou/ .
    Ο κωδικός COSMOTE DEALS for YOU μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά ανά παροχή Ηλεκτρικής Ενέργειας. Εφόσον επιθυμείτε να ενεργοποιήσετε περισσότερες από μία παροχές, θα χρειαστεί να αποκτήσετε αντίστοιχο αριθμό κωδικών COSMOTE DEALS for YΟU, οι οποίοι θα πρέπει να είναι ενεργοί κατά τη χρήση τους στην Protergia.
    Η προσφορά αφορά αποκλειστικά την υπηρεσία Protergia Οικιακό MVP D4U για νέες παροχές στην Protergia.
    H προσφορά διέπεται από τους Όρους που υπογράφει ο Πελάτης στη Σύμβαση Προμήθειας.
    O κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μέσω των καταστημάτων Protergia, του τηλεφωνικού κέντρου εξυπηρέτησης της Protergia και της επίσημης ιστοσελίδας της Protergia. Ειδικά για την ιστοσελίδα, αφού συμπληρώσετε τη σχετική φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος, θα σας καλέσει εκπρόσωπος της εταιρείας μας ώστε να προχωρήσει στον έλεγχο του κωδικού και τη διαδικασία ενεργοποίησης της υπηρεσίας.
    Για να γίνει η χρήση του Κωδικού COSMOTE DEALS for YOU στo πλαίσιo της συγκεκριμένης προσφοράς, θα πρέπει πρώτα να ελεγχθεί για την εγκυρότητά του από τα σημεία Protergia που αναφέρονται στο παρόν, εντός της ημερομηνίας ισχύος του, και μόνο εφόσον είναι ενεργός και έγκυρος, τότε στη συνέχεια θα προχωρήσει η διαδικασία ενεργοποίησης της υπηρεσίας Protergia Οικιακό MVP D4U με την απόδοση της προσφοράς των 60€, για το διάστημα που η προσφορά είναι εν ισχύ.
    Η προσφορά των 60€ αποδίδεται κατόπιν ενεργοποίησης της παροχής ηλεκτρικής ενέργειας που δηλώθηκε στην Αίτηση του Protergia Οικιακό MVP D4U.
    Η πίστωση μπορεί να αποδοθεί μόνο στο πλαίσιο της συγκεκριμένης προσφοράς και σε καμία περίπτωση δεν ανταλλάσσεται με χρήματα.

 

27 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Θα το πάρω γραπτώς αυτό και από την watt

δύσκολη είναι η W&V στα email μιας και θέλουν να παίρνουν τηλέφωνα (για ευνόητους λόγους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...