Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Γι'αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας... λογαριασμούς μπρος-πίσω.

εγώ το πήρα απόφαση οτι δεν πρόκειται 😁

4 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Τους είπα γραπτώς να αφαιρέσουν την εγγύηση και στον δεύτερο λογαριασμό και μου είπαν ότι δεν μπορούν να αφαιρέσουν την εγγύηση δύο φορές  .Ο πρώτος δεν είναι ανεξόφλητος ,απλά βγήκε εντός της ημέρας ο διορθωμένος.

τότε να βγάλουν διορθωτικό νέο για το διορθωμένο μιας και φαίνεται ανεξόφλητος

επίσης μην κολλάς στην εγγύηση , όλα λάθος είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πραγματικά είναι ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ.Μονο για την εγγύηση επιμένουν ότι την έχουν αφαιρέσει στον διορθωμένο λογαριασμό .Τα άλλα ελπίζω να διορθωθούν στον εκκαθαριστικό :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Πραγματικά είναι ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ.Μονο για την εγγύηση επιμένουν ότι την έχουν αφαιρέσει στον διορθωμένο λογαριασμό .Τα άλλα ελπίζω να διορθωθούν στον εκκαθαριστικό :mad:

https://my.rae.gr/

ζητάς με τη σειρά , ακύρωση και των 2 , επιστροφή ότι ποσών έχεις δώσει και έκδοση νέου εξαρχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1371055277__2.jpg.7f35d696e27f9e5db239f889a30eadef.jpg

464839883_2_2.png.4760f4716620dcc70f07a725333578ce.png

Με αυτή την μαλακία που έκαναν αναγκάστηκα και άλλαξα πάροχο αφού πλήρωσα τα πάντα.

Ελπίζω με τον εκκαθαριστικό του 4μήνου να διορθωθούν όλα αυτά. 

Αν βγει πιστωτικό, πόσο καιρό κάνουν να τα επιστρέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Με αυτή την μαλακία που έκαναν αναγκάστηκα και άλλαξα πάροχο αφού πλήρωσα τα πάντα.

Ελπίζω με τον εκκαθαριστικό του 4μήνου να διορθωθούν όλα αυτά. 

ο εκκαθαριστικός τι σχέση έχει αφού λες οτι έφυγες , τελικό περιμένεις

σε ποιον πήγες ? πάντως απο εμπειρία δεν υπάρχει ούτε ένας πάροχος που να μην έχει κάνει μλκ σε λογαριασμό , το ζήτημα είναι ο χρόνος επίλυσης

50 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Αν βγει πιστωτικό, πόσο καιρό κάνουν να τα επιστρέψουν.

ένα μήνα ορίζει η νομοθεσία , μετά ξεκινάν τόκοι , άρα κάπου εκεί υπολόγισε , θα τα βάλουν ε τράπεζα αφού δώσεις ΙΒΑΝ/όνομα δικαιούχου ή ότι άλλο ζητήσουν

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πχ πώς γίνεται στο 1ο λογαριασμό 9/10 - 7/11 να πληρώνεις Δήμους-ΕΡΤ 4.93 και στο 2ο λογαριασμό 9/10 - 4/11 να πληρώνεις Δήμους-ΕΡΤ 2.56. 🤪

στον πρώτο τα δημ τέλη , στο 2ο λογαριασμό ΕΡΤ , καλά ξηγήθηκαν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ όταν δώσει ενδείξεις ο δεδδηε για τον τελικό που κανονικά θα έχει ήδη δώσει μιας και η αλλαγή παρόχου προς nrg prime έχει ήδη γίνει αλλά τελικός δεν έχει βγεί. 

Καλά έλεγε κάποιος παραπάνω ΜΗΝ ΘΕΟΠΟΙΉΤΕ ΤΗΝ WE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Εννοώ όταν δώσει ενδείξεις ο δεδδηε για τον τελικό που κανονικά θα έχει ήδη δώσει μιας και η αλλαγή παρόχου προς nrg prime έχει ήδη γίνει αλλά τελικός δεν έχει βγεί.

κακώς περιμένεις τελικό χωρίς να έχει τακτοποιηθεί το μπέρδεμα , εφόσων μέσω email δε βγήκε άκρη έπρεπε να ανοίξεις στο myrae αίτημα

13 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Καλά έλεγε κάποιος παραπάνω ΜΗΝ ΘΕΟΠΟΙΉΤΕ ΤΗΝ WE.

καλά , θα γίνει αποκαθήλωση αύριο .... μετά τη λειτουργία μην πάει τζάμπα το εικόνισμα ....

ελπίζω μην αρχίσεις και εσύ σε κάθε σελίδα να κράζεις πάροχο 😁

ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη φυσικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τους είπα ότι θα ανοίξω αίτημα στην ραε μου είπαν εντελώς ειρωνικά ότι η ραε δεν μπορεί να κάνει τίποτα. 

Θα περιμένω τον τελικό και μετά θα τον αναρτήσω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Όταν τους είπα ότι θα ανοίξω αίτημα στην ραε μου είπαν εντελώς ειρωνικά ότι η ραε δεν μπορεί να κάνει τίποτα. 

φυσικά θα το αναφέρεις και αυτό (ονοματεπώνυμο υπαλλήλου , ημερομηνία&ώρα), μη νομίζεις οτι είναι ίδια περίπτωση με ρήτρες , σε περιπτώσεις λάθους χρέωσης βγαίνει άκρη (έχει γίνει αρκετές φορές)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, walex είπε

Η Ελιν που φυσικά καταστήματα στην Αττική όπου μπορείς να υπογράψεις συμβόλαιο?

Πουθενά. Δε ξέρω αν κάνουν συμβάσεις σε τίποτα βενζινάδικα αλλά δε νομίζω να ξεμπλέξεις γρηγορότερα απ'ότι τηλεφωνικά. Eκτός κι αν δέχονται υπογραφή σύμβασης στα κεντρικά στη Κηφισιά...

 

9 ώρες πριν, korakios είπε

στον πρώτο τα δημ τέλη , στο 2ο λογαριασμό ΕΡΤ , καλά ξηγήθηκαν 😁

Στον 1ο κράτησαν δημοτικά τέλη μέχρι 17/11, ο 2ος πιάνει ημερομηνία μέχρι τις 14/11, φαντάζομαι στον τελικό θα του διπλοχρεώσουν τα δημοτικά τέλη 15/11-17/11.

Με την εγγύηση και τις χρεώσεις προμήθειας κάνει μπαμ ότι υπάρχει πρόβλημα, αφού φαίνεται ανεξόφλητο ποσό στον  2ο λογαριασμό. Απορώ τι δε καταλαβαίνουν τα τζιμάνια.

Χρειάζεται ολική διαγραφή των λογαριασμών, ώστε να ξαναβγούνε απ'την αρχή... αλλά αμφιβάλλω αν ο προγραματισμός του συστήματος θα καταλάβει ότι πρέπει να επιστρέψει πάλι την εγγύηση. Μπουρδέλο.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

φυσικά θα το αναφέρεις και αυτό (ονοματεπώνυμο υπαλλήλου , ημερομηνία&ώρα), μη νομίζεις οτι είναι ίδια περίπτωση με ρήτρες ,

Spoiler

Το εξοργιστικό είναι ότι πριν λίγο μου ήρθε μύνημα να πληρώσω και τους δύο λογαριασμούς. 

σε περιπτώσεις λάθους χρέωσης βγαίνει άκρη (έχει γίνει αρκετές φορές)

 

Μου έστειλαν μύνημα να πληρώσω και τους δύο λογαριασμούς 95.95 +34.75 :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, revmatopliktos είπε

Το εξοργιστικό είναι ότι πριν λίγο μου ήρθε μύνημα να πληρώσω και τους δύο λογαριασμούς. 

άποψή μου είναι άνοιξε σήμερα αίτημα στο myrae ζητώντας τη διαγραφή και των 2 , επιστροφή ότι έχεις πληρώσει (επισυνάπτεις και αποδείξεις πληρωμής) και επανέκδοση με όλες τις χρεώσεις για την περίοδο κατανάλωσης και όχι συμπληρωματικά (και φυσικά και την επιστροφή της εγγύησης)

το μήνυμα είναι αυτοματοποιημένο , προφανώς τα έχουν κάνει πατάτα στην καρτέλα σου , σε όλους τους πάροχους μπορεί να τύχει το ίδιο φυσικά

απο τη στιγμή που έχεις αλλάξει και πάροχο δε σε καίει τόσο μιας και έγινε η αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας .

Το μόνο που χρειάζεται είναι να γίνει αντιλογισμός εκτός αν σκοπός τους είναι να μου φάνε χρήματα. 

Θα κάνω λίγο υπομονή να βγει ο τελικός και μετά καταγγελία ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, revmatopliktos είπε

Θα κάνω λίγο υπομονή να βγει ο τελικός και μετά καταγγελία ΡΑΕ.

Αν δε πληρώσεις τους λογαριασμούς και περιμένεις να βγει τελικός, θα χάσεις τη συνέπεια απ'τις 200kw.

Οι διορθώσεις πρέπει να γίνουν ΠΡΙΝ βγει τελικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...