Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, 1comment είπε

Για πού λες;

Επιδοτήσεις Δεκεμβρίου (συνοπτικά: οικιακά ως 500ώρες 22,1 λεπτά - 500 ως 1000 στα 17,1 λεπτά, κοινωνικά 26,9 λεπτά, επαγγελματικά ως 2000 (με έξτρα) στα 18,3 λεπτα, υπολοιπα επαγγ. ή >2000 στα 3,4 λεπτά)
 

Έλα, μην τα λες αυτά. Θα δυσαρεστήσεις τον akaloith που προωθεί τα προγράμματα...

Αναφέρομαι σε επαγγελματικό Γ21,η εμπειρία μου όσον αφορά το οικιακό του Ήρων νομίζω είναι καλή μέχρι τώρα,μόλις έχω διαθέσιμο το pdf θα επανέλθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, MasterBlaster είπε

Οι παροχές 35kVa μέχρι και τον Σεπτέμβριο δεν λάμβαναν επιπλέον ΤΕΜ από οδηγία του ΥΠΕΝ. Από 01/10, μετά από αλλαγή της οδηγίας και διευκρινιστική λαμβάνουν και τα Γ22 = 35 kVa. Οπότε είσαι οκ αν η παροχή σου είναι 35αρα.

μήπως σημαίνει οτι θα τα πάρει αναδρομικά ή μόνο απο Οκτώβριο και μετά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MasterBlaster είπε

Οι παροχές 35kVa μέχρι και τον Σεπτέμβριο δεν λάμβαναν επιπλέον ΤΕΜ από οδηγία του ΥΠΕΝ. Από 01/10, μετά από αλλαγή της οδηγίας και διευκρινιστική λαμβάνουν και τα Γ22 = 35 kVa. Οπότε είσαι οκ αν η παροχή σου είναι 35αρα.

Και μεχρι τωρα οκ ειμαι τις εχω παρει τις επιδοτησεις απο την We μετα απο λιγο αγωνα βεβαια κι ελπιζω αν προχωρησω με την Elin να μην υπαρχει θεμα.

1 ώρα πριν, 1comment είπε

υπολοιπα επαγγ. ή >2000 στα 3,4 λεπτά)

Καλυτερα να μην εβαζαν καθολου.

Αυτο ειναι κοροιδια.....να τα βαλουν εκει που ξερουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, walex είπε

πως το έβγαλες αυτό?

προτεργια 0,368X500=184
Ελιν            0,285X500=142,5

 

Έτσι δεν είναι? 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και μεχρι τωρα οκ ειμαι τις εχω παρει τις επιδοτησεις απο την We μετα απο λιγο αγωνα βεβαια κι ελπιζω αν προχωρησω με την Elin να μην υπαρχει θεμα.

 

Στην Ελίν που έχουν 0.285 στο Γ21 και 0.31 στο Γ22 και δε μπλέκουμε με εκπτώσεις συνέπειας... άμα δε βάλουν τη πρόσθετη επιδότηση και θέλουμε να φύγουμε του χρόνου... τραβάμε έναν ωραιότατο διακανονισμό. 🙂 Ή μήπως έχει προσαύξηση ο διακανονισμός; Δεν έχω κάνει ποτέ.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, adi32 είπε

προτεργια 0,368X500=184
Ελιν            0,285X500=142,5

 

Έτσι δεν είναι? 

 

21 λεπτά πριν, adi32 είπε

προτεργια 0,368X500=184
Ελιν            0,285X500=142,5

 

Έτσι δεν είναι? 

Υποθέτω πως έτσι είναι, προφανώς έχει ρίξει τιμές να μαζέψει πελατεία. Τον προηγούμενο μήνα η τιμή της Ελίν ήταν σχεδόν ίδια με την Protergia, τώρα υπάρχει μεγάλη διαφορά. Τι θα κάνεις τον επόμενο μήνα άμα βγει ποιο ακριβή από την Protergia θα ξαναγυρίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, walex είπε

 

Υποθέτω πως έτσι είναι, προφανώς έχει ρίξει τιμές να μαζέψει πελατεία. Τον προηγούμενο μήνα η τιμή της Ελίν ήταν σχεδόν ίδια με την Protergia, τώρα υπάρχει μεγάλη διαφορά. Τι θα κάνεις τον επόμενο μήνα άμα βγει ποιο ακριβή από την Protergia θα ξαναγυρίσεις?

Το θέμα είναι προλαβαίνεις? 

Πόσο καιρό κάνει η μεταφορά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Στην Ελίν που έχουν 0.285 στο Γ21 και 0.31 στο Γ22 και δε μπλέκουμε με εκπτώσεις συνέπειας... άμα δε βάλουν τη πρόσθετη επιδότηση και θέλουμε να φύγουμε του χρόνου... τραβάμε έναν ωραιότατο διακανονισμό. 🙂 Ή μήπως έχει προσαύξηση ο διακανονισμός; Δεν έχω κάνει ποτέ.

Καλα θα ηταν λεω εγω να παμε ΔΕΗ και να δινουμε ενα 50αρι τον μηνα μονο και μονο για να μην μας το κοψουν.

Εκει θα καταληξουμε στο τελος.:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Ήρθε αυτός ο λογαριασμός από την Protergia. Φαίνεται να άλλαξε ο μετρητής αλλά η περίοδος από την προηγούμενη καταμέτρηση είναι τεράστια. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος;

Spoiler

Abashidze.jpg

Spoiler

Abashidze.2.jpg

 

Επεξ/σία από Rhodion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rhodion είπε

Φαίνεται να άλλαξε ο μετρητής αλλά η περίοδος από την προηγούμενη καταμέτρηση είναι τεράστια. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος;

με ΔΕΔΔΗΕ μιλάς , έχεις πάνω απο έτος εκκαθάριση , πόσταρε στο άλλο νήμα

βάλε αν μπορείς τις φωτο σε spoiler

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,έναρξη εκπροσώπησης από Ήρων στις 31/8,1ος λογαριασμός έναντι γύρω στις 20/10 βασισμένος σε μέτρηση δική μου στις 20/9 

eaaa5b12-6643-45b5-a537-76a7375f8f5a_compressed.pdf

 

Χτές έκδοση εκκαθαρριστικού,βάση μετρήσεων ΔΕΔΔΗΕ

838a221d-988b-410e-b353-56a2c496d044_compressed (1).pdf

Νομίζω μπήκαν σωστά οι εκπτώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...