Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Bark0z είπε

Συγνώμη τι εννοείς,

σε έκαψα ,σόρυ

8 λεπτά πριν, Bark0z είπε

τα κυμαινόμενα δεν είναι αυτά που αλλάζουν κάθε μήνα? 

image.png.1e528b783dad3bffd4a2087259368b0f.png

Μπορώ να φύγω να πάω Elin Power On! Home Comfort  χωρίς χρέωση αποκοπής η πώς λέγεται;

Από ότι βλέπω τα κυμαινόμενα συμφέρουν αυτή τη στιγμή αλλά ποιος ξέρει τι θα γίνει, ζαριές ρίχνουμε

ναι, μπορείς να φύγεις αζημίως

4 λεπτά πριν, Thanos119 είπε

Προσοχή σε φίλο Γ22 Ελίν  6,500 kwh μηνιαίος πάνω/κάτω μέχρι τώρα δεν πηρέ επιδότηση (Σεπτεμβρίου ,Οκτωβρίου ) 

φαντάζομαι την έξτρα ΤΕΜ εννοείς , μήπως έχει παροχή >35kva ?

10 λεπτά πριν, παπι είπε

Δεν περιμένω προσωπικά να πάρω κάτι πίσω. Αν η ραε ειναι υπεύθυνη για αυτά τα θέματα, ας την ενημερώσω τότε ότι δεν είμαι κακοποιός που απλά άλλαξα πάροχο, αλλά έφυγα από συγκεκριμένο πάροχο ο οποίος κάνει άπατες. 

εννοείται οτι ζητάς να πιστωθεί το ποσό της αναδρομικής μιας και αν γνώριζες το οτι δεν ήταν ανταγωνιστική η εταιρία θα είχες φύγει νωρίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Thanos119 είπε

Ναι την έξτρα ΤΕΜ εννοώ με παροχή  ≤35 kVa 

όποτε μπορέσεις ανέβασε και λογαριασμό (χωρίς προσωπικά στοιχεία φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Thanos119 είπε

Προσοχή σε φίλο Γ22 Ελίν  6,500 kwh μηνιαίος πάνω/κάτω μέχρι τώρα δεν πηρέ επιδότηση (Σεπτεμβρίου ,Οκτωβρίου ) 

Eεε ναι... τώρα που λέγαμε να πάμε εγώ και ο @HERTHAN θα πάρουμε τα @@ μας, κλασικά πράγματα.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Ξεκίνα να διαβάζεις από εδώ... κάποιοι πάροχοι τις δίνουν προκαταβολικά, κάποιοι τις δίνουν με καθυστέρηση, ο ΗΡΩΝ λέει θα περιμένει τη ΚΥΑ.

 

 

18 ώρες πριν, marios1515 είπε

Παιδιά οι εταιρείες την κρατική επιδότηση την έδωσαν ολόκληρη στα επαγγελματικά για Μάιο, Ιουνίο, Ιουλίο ή υπολείπονται αλλά 5 cent ?

Γιατί στον ήρωνα που κάλεσα να διαμαρτυρηθώ για το γνωστό θέμα με το τεμ μου είπαν όταν βγει η κυα θα αποδώσει και  υπόλοιπο 5 cent ανά κιλοβατώρα για Μάιο Ιούνιο Ιουλιο γιατί ούτε για αυτούς τους μήνες δόθηκε ολόκληρη η επιδότηση 

Με ενδιαφέρει κυρίως τι έκανε η Ελπεντισον για τους μήνες Μάιο Ιούνιο Ιούλιο , έδωσε όλη την επιδότηση ή χρωστάει αλλά 5 cent,  γιατί έφυγα σε άλλη εταιρεία και θέλω να ξέρω αν θα πρέπει να διεκδικήσω το υπόλοιπο όταν εκδοθεί η περιφημη ΚΥΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marios1515 είπε

Με ενδιαφέρει κυρίως τι έκανε η Ελπεντισον για τους μήνες Μάιο Ιούνιο Ιούλιο , έδωσε όλη την επιδότηση ή χρωστάει αλλά 5 cent,  γιατί έφυγα σε άλλη εταιρεία και θέλω να ξέρω αν θα πρέπει να διεκδικήσω το υπόλοιπο όταν εκδοθεί η περιφημη ΚΥΑ.

ωραία , όσο ήσουν στην Elpedison Μάιο Ιούνιο Ιούλιο εσύ πήρες όλη την επιδότηση ή όχι ?

Αν όχι εννοείται σου τη χρωστάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@παπι @korakios Noμίζω ότι εδώ έχουμε ξεχωριστή περίπτωση και δεν αφορά απλά την καθυστερημένη εφαρμογή ρήτρας.

Του χρέωσαν το καλοκαίρι αυτό:

111.jpg.300ad7f0199931e4825cdc573a276dc8.jpg

Και τώρα αυτό:

3.jpg.4c7afa8c25aaf77948822a1a5f750db3.jpg

Σύνολο 553.65 ευρώ για 927kw (ή 982?) δηλαδή ρήτρα αναπροσαρμογής 0.59€/kwh? Έχει γίνει καραμπινάτη διπλοχρέωση;

edit: Ρε συ παπί, γιατί πάνω λέει 927 και κάτω 982;

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Thanos119 είπε

Προσοχή σε φίλο Γ22 Ελίν  6,500 kwh μηνιαίος πάνω/κάτω μέχρι τώρα δεν πηρέ επιδότηση (Σεπτεμβρίου ,Οκτωβρίου ) 

Οποτε μπορεσεις ανεβασε εναν λογαριασμο αδερφε πριν κανουμε οτιδηποτε και παμε προς Ελιν.

Οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο γιατι θα μας σωσεις.

32 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eεε ναι... τώρα που λέγαμε να πάμε εγώ και ο @HERTHAN θα πάρουμε τα @@ μας, κλασικά πράγματα.

Θα τρελαθουμε τελειως στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@παπι @korakios Noμίζω ότι εδώ έχουμε ξεχωριστή περίπτωση και δεν αφορά απλά την καθυστερημένη εφαρμογή ρήτρας.

Του χρέωσαν το καλοκαίρι αυτό:

111.jpg.300ad7f0199931e4825cdc573a276dc8.jpg

Και τώρα αυτό:

3.jpg.4c7afa8c25aaf77948822a1a5f750db3.jpg

Σύνολο 553.65 ευρώ για 927kw (ή 982?) δηλαδή ρήτρα αναπροσαρμογής 0.59€/kwh? Έχει γίνει καραμπινάτη διπλοχρέωση;

edit: Ρε συ παπί, γιατί πάνω λέει 927 και κάτω 982;

δεν ξέρω , ανέβασε μετά τους λογαριασμούς και δεν τους είχα δει , μπορεί και έναντι να είναι

αν θέλει ας τους ανεβάσει ολόκληρους (χωρίς προσωπικά στοιχεία) , εγώ δε βγάζω άκρη έτσι χωρίς περιόδους κατανάλωσης και ημερομηνίες έκδοσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θα δούμε! https://volton.gr/services/volton-business-21-plus/

Πρόγραμμα που συμμετέχει στο μηχανισμό, το παρουσιάζουν ως "σταθερό" γιατί είναι σταθερή η τιμή όλο το μήνα. 🤣

Και δώρο 100 ευρώ, αλλά σε δόσεις. Και 50 ευρώ δωροεπιταγή στα praktiker με τους όρους χρήσης ανεβασμένους στη gooogledrive. 🤪

Πάντως αν είχα εξωχικό δε θα είχα αφήσει 50άρικο για 50άρικο ανεκμετάλευτο. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ekrepali @korakios το σκρινσοτ είναι ο μετά τον Αύγουστο έναντι με ένδειξη πελάτη παρακαλώ πολύ. Η φωτό είναι ο τελευταίος «εκκαθαριστικός» η μέτρηση η σωστή είναι στο σκρινσοτ. Η άλλη δεν έχω ιδέα γιατί άλλαξε. 
 

αποτι φαίνεται, η περίοδος Μάρτιος Αύγουστος ενώ πληρώθηκε κανονικά με ένδειξη πελάτη. Αυτή άλλαξε και ξαναχρεωθηκε στον εκκαθαριστικό. Και τα λεφτά που είχα βάλει τα επιστρέψανε στο Γ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, παπι είπε

@ekrepali @korakios το σκρινσοτ είναι ο μετά τον Αύγουστο έναντι με ένδειξη πελάτη παρακαλώ πολύ. Η φωτό είναι ο τελευταίος «εκκαθαριστικός» η μέτρηση η σωστή είναι στο σκρινσοτ. Η άλλη δεν έχω ιδέα γιατί άλλαξε. 
 

αποτι φαίνεται, η περίοδος Μάρτιος Αύγουστος ενώ πληρώθηκε κανονικά με ένδειξη πελάτη. Αυτή άλλαξε και ξαναχρεωθηκε στον εκκαθαριστικό. Και τα λεφτά που είχα βάλει τα επιστρέψανε στο Γ. 

Aνέβασε όλους τους λογαριασμούς μπρος πίσω, για να βγάλουμε άκρη. Να δούμε βασικά αν στον εκκαθαριστικό αφαιρέθηκαν τα χρήματα που είχες προπληρώσει στους έναντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, παπι είπε

@ekrepali @korakios το σκρινσοτ είναι ο μετά τον Αύγουστο έναντι

άρα έναντι το οποίο επιστράφηκε στον εκκαθαριστικό , λύθηκε το μυστήριο

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Aνέβασε όλους τους λογαριασμούς μπρος πίσω, για να βγάλουμε άκρη. Να δούμε βασικά αν στον εκκαθαριστικό αφαιρέθηκαν τα χρήματα που είχες προπληρώσει στους έναντι.

τη βρίσκεις με το τσιγκέλι, ένα-ένα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τον ακριβοτερο στο φθηνοτερο δεκεμβρης

Volterra: 398 ευρώ/MWh
Watt and Volt: 389 ευρώ/MWh
ΔΕΗ: 380 ευρώ/MWh
Protergia: 368 ευρώ/MWh
Elpedison: 350 ευρώ/ΜWh
Eunice-we: 350 ευρώ/ΜWh με έκπτωση συνέπειας
Ζενίθ: 329 ευρώ/MWh
NRG: 319 ευρώ/ΜWh
ΗΡΩΝ 304 ευρώ/MWh με έκπτωση συνέπειας
Φυσικό Αέριο Αττικής: 298 ευρώ/MWh με έκπτωση συνέπειας
ΕΛΙΝ: 285 -310 ευρώ/MWh

Επεξ/σία από akaloith
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...