Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, minas1926 είπε

εχω επαγγελματικο στην ΗΡΩΝ απο 7/10 δεν μου εχει ερθει πρωτος λογαριασμος εφοσον δεν αποδειδει την εξτρα επιδοτιση μεχρι να βγει η ΚΥΑ τωρα τι πρεπει να κανω ? να αλλαξω παροχο ? η να παραμεινω για να πιστωθουν αναδρομικα.

Αν περιμένεις να πιστωθούν αναδρομικά, από το νέο έτος. Φύγε τρέχοντας στον πάροχο που θα ανακοινώσει την καλύτερη τιμή το βράδυ. Ειδικά αν έχεις μεγάλη κατανάλωση. 

 

3 λεπτά πριν, minas1926 είπε

αν φυγω θα πρεπει να πληρωθει ο λογαριασμος και πως μετα θα παρω τα αναδρομικα ? εφοσον δεν θα ειμαι πελατης πλεον τα αναδρομικα τα δικαιουμε? θα τα βαλουν σε λογαριασμο τραπεζης μετα?

Αν δε βγάλουν μόνοι τους έκτακτο, κάνεις αίτημα στο myrae και στα δίνουν. 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Αν περιμένεις να πιστωθούν αναδρομικά, από το νέο έτος. Φύγε τρέχοντας στον πάροχο που θα ανακοινώσει την καλύτερη τιμή το βράδυ. Ειδικά αν έχεις μεγάλη κατανάλωση. 

 

Αν δε βγάλουν μόνοι τους έκτακτο, κάνεις αίτημα στο myrae και στα δίνουν. 

τα βαζουν σε λογαριασμο τραπεζης δηλαδη αν ειναι πιστωτικο? η να μην πληρωσω το λογαριασμο που θα βγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, minas1926 είπε

τα βαζουν σε λογαριασμο τραπεζης δηλαδη αν ειναι πιστωτικο? η να μην πληρωσω το λογαριασμο που θα βγει?

Τα βάζουν σε λογαριασμό τραπέζης. Να τον πληρώσεις τον λογαριασμό για να πάρεις και τη συνέπεια και να μην έχεις και τρεχάματα. Μην περιμένεις να βγει λογαριασμός για να φύγεις. Μπορείς και με τη βεβαίωση εκπροσώπησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Τα βάζουν σε λογαριασμό τραπέζης. Να τον πληρώσεις τον λογαριασμό για να πάρεις και τη συνέπεια και να μην έχεις και τρεχάματα. Μην περιμένεις να βγει λογαριασμός για να φύγεις. Μπορείς και με τη βεβαίωση εκπροσώπησης. 

η βεβαιωση εκπροσωπισης στο myhron δεν εχει τα στοιχεια μου ειναι κενα που μπορω να βρω βεβαιωση εκροσωπισης μεσω email την στελνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, minas1926 είπε

η βεβαιωση εκπροσωπισης στο myhron δεν εχει τα στοιχεια μου ειναι κενα που μπορω να βρω βεβαιωση εκροσωπισης μεσω email την στελνουν?

Ζητά αρχικά μέσω email τη σωστή βεβαίωση εκπροσώπησης και αν δεν τη στείλουν, άνοιξε μετά αίτημα στο myrae. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μεσημέριασε κι ακόμα να ανακοινώσει τιμολόγιο η WeEnergy; 😝

η elpedison πάντως παραδοσιακά 1η ανακοινώνει τις τιμές 😁 :

Spoiler

image.png.8039e6c7f905502b6a0702728c821c7d.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακοινωσε κανεις απο τους 10 μεγαλυτερους παροχους;;
δεη
προτεργια
ηρων
ελπεντισον
nrg
w&v
φ.α.
volterra
ζενιθ
volton
συμπληρωστε με τις τιμουλες διπλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μεσημέριασε κι ακόμα να ανακοινώσει τιμολόγιο η WeEnergy; 😝

Το πρώτο τιμολόγιο εννοείς ή το τελικό; 🤣

3 ώρες πριν, minas1926 είπε

η βεβαιωση εκπροσωπισης στο myhron δεν εχει τα στοιχεια μου ειναι κενα που μπορω να βρω βεβαιωση εκροσωπισης μεσω email την στελνουν?

Ακριβώς ίδια περίπτωση με μενα είσαι. Κι εμένα έτσι έβγαινε η βεβαίωση. Τη ζητάς σε μεηλ και θα σου τη στείλουν εντός 5 ημερών. Μετά, με τη βεβαίωση τσεκαρισμένα σε δέχονται η nrg και η we energy. Εγώ έφυγα για we πριν κάτι μέρες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Μου έτυχε το εξής θέμα με την Protergia... Στον τελευταίο λογαριασμό (έναντι) είναι να πληρώσω 78 ευρώ έτσι όπως αναγράφεται πάνω στο pdf και χωρίς προηγούμενο ανεξόφλητο υπόλοιπο.

Όταν μπαίνω στο My protergia όμως εκεί βλέπω έναν άλλον αριθμό... Λέει τρέχον υπόλοιπο 362 ευρώ... Και πουθενά καμία επεξήγηση... Προφανώς και δεν στέκει είναι πληρωμένοι όλοι οι λογαριασμοί από την πρώτη στιγμή...

Θα χάσω που θα χάσω τον ύπνο μου αν κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει τι συμβαίνει θα ήμουν ευγνώμων... Εννοείται ανεβάζω και screenshots:

Spoiler

prot1.png

Spoiler

prot2.png

Spoiler

prot3.png

Spoiler

prot4.png

Επεξ/σία από hydra7
Screenshots στα Spoilers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hydra7 είπε

Καλησπέρα σας,

Μου έτυχε το εξής θέμα με την Protergia... Στον τελευταίο λογαριασμό είναι να πληρώσω 78 ευρώ έτσι όπως αναγράφεται πάνω στο pdf και χωρίς προηγούμενο ανεξόφλητο υπόλοιπο.

Όταν μπαίνω στο My protergia όμως εκεί βλέπω έναν άλλον αριθμό... Λέει τρέχον υπόλοιπο 362 ευρώ... Και πουθενά καμία επεξήγηση... Προφανώς και δεν στέκει είναι πληρωμένοι όλοι οι λογαριασμοί από την πρώτη στιγμή...

Θα χάσω που θα χάσω τον ύπνο μου αν κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει τι συμβαίνει θα ήμουν ευγνώμων... Εννοείται ανεβάσω και screenshots

  Απόκρυψη περιεχομένων

prot1.png

  Απόκρυψη περιεχομένων

prot2.png

  Απόκρυψη περιεχομένων

prot3.png

  Απόκρυψη περιεχομένων

prot4.png

και σε εμένα υπάρχει διαφορά, στον λογαριασμό 45ευρώ στο myprotergia 66ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, hydra7 είπε

Θα χάσω που θα χάσω τον ύπνο μου αν κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει τι συμβαίνει θα ήμουν ευγνώμων... 

 

15 λεπτά πριν, tempo είπε

και σε εμένα υπάρχει διαφορά, στον λογαριασμό 45ευρώ στο myprotergia 66ευρώ...

στείλτε email και ζητήστε εξηγήσεις , μάλλον λάθος πλατφόρμας, με την ευκαιρία ζητάτε και κανονική ανάλυση του λογαριασμού με τις χρεώσεις προμήθειας και ΤΕΜ αλλιώς παίζει να μην είναι σωστές

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον άρθρο για τους πάροχους που είναι συνεπείς στην αποπληρωμή ρυθμιζόμενων (προς ΑΔΜΗΕ/ΔΕΔΔΗΕ κλπ), 2 μεγαλοπάροχους που έχουν κάνει διακανονισμό (ΝRG, HΡΩΝ) https://www.insider.gr/oikonomia/251618/poioi-promitheytes-reymatos-einai-synepeis-stin-kataboli-ton-rythmizomenon

Δεν αναφέρονται η WeEnergy, η Volton, η Volterra και η W&V (εκτός αν τα ανέλαβε ο Μυτιλιναίος)... που σημαίνει ότι χρωστάνε και δεν έχουν κάνει ούτε καν διακανονισμό; Μην έχουμε πάλι τίποτα φαινόμενα Energa-Hellas Power

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, korakios said:

με την ευκαιρία ζητάτε και κανονική ανάλυση του λογαριασμού με τις χρεώσεις προμήθειας και ΤΕΜ αλλιώς παίζει να μην είναι σωστές

Εννοείτε αυτές? (ήταν στην επόμενη σελίδα που δεν την έκανα screenshot)

SumatraPDF_XBWSqR1uG9.png

Επεξ/σία από hydra7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...