Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, korakios είπε

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΜΑΤΑ

προφανώς, απλά επειδή η ΖΕΝΙΘ έχει και ρεύμα έγραψα την άσχημη εμπειρία μου με αυτούς. Από τη μια εκβιάζουν και άμα τους κόψεις, μετά σπαμάρουν στο τηλέφωνο ασταμάτητα... Σπαμάρισμα μεγάλο για πολύ καιρό υπήρχε και από τη WATT και Volt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, washcloud είπε

🤣

("-...πεθερούλα μου! Τί κάνεις! ...Α, ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ...")

αεροθερμακια που επειδη ειναι και μικρουτσικα νομιζουν οτι δε καινε τ αντερα τους :P
ενα για καθε δωματιακι

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mivas (myphone) είπε

το αέριο

1 ώρα πριν, washcloud είπε

σόμπα υγραερίου

;)

 

1 ώρα πριν, washcloud είπε

Πριν αρχίσει να δαγκώνει ο Κοράκιος (καλά πήγε αυτό σήμερα - μέχρι τώρα 😁)

1 ώρα πριν, korakios είπε

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορική στιγμή. Επιτέλους πρώτος λογαριασμός στην Ηρών (21/9 ενεργοποίηση) 😛

Και έχουν πιστώσει και το 50 αρικο. Το -73 βέβαια πως να βγήκε?

Capture.JPG

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valadsk είπε

Και έχουν πιστώσει και το 50 αρικο. Το -73 βέβαια πως να βγήκε?

περίμενε να βγει ο αναλυτικός , δεν έχει νόημα να υποθέτουμε , πολλά τα σενάρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα λογαριασμός ήρων. Επειδή έκατσα και τα υπολόγισα, για 564kwh (457kwh Σεπτεμβρίου και 107kwh Οκτωβρίου), έχουν πιστώσει σωστά όλες τις ΤΕΜ και το 50άρικο. Και θα έχω έκπτωση συνέπειας 83,49 ευρώ. Καλό ξεκίνημα. Περιμένω και το pdf τώρα.

Spoiler

Το πρώτο screenshot είναι από την εφαρμογή και το δεύτερο από το site. Κάτι περίεργο έχουν κάνει.

IMG_20221118_222145.jpg

image.png.13a8d966fb7c24997226604a19928c71.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκδόθηκε κι εμένα ο λογ/σμος απο Ηρων. Έναντι επαγγελματικός, επιδότηση Οκτωβρίου 0,23 αντί 0,398 που θα έπρεπε ή που θα πίστωνε άλλος σωστός πάροχος. Χρέωση κιλ/ώρας 0,468 αυτή η "πολύ φτηνή εταιρία". 

Edit

Με ίδια ημερομηνία 11/11 έχει εκδοθεί εκκαθαριστικός λογ/σμος (πρώτος) για διάστημα λίγων ημερών 26-9 ως 4-10 στον οποίο υπάρχει το δώρο 50€ χωρίς χρέωση εγγύησης. Την ίδια μέρα έχει εκδοθεί έναντι ως 21-10 με χρέωση εγγύησης. Δεν καταλαβαίνω πώς έγινε να μου βγάλει 2 λογ/σμους την ίδια μέρα (χωρίς να βλέπω κάτι λάθος πέραν των επιδοτήσεων). Αναμένω τον τελικό τώρα που θα αφαιρεθεί η εγγύηση. 

 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε και εμένα ο λογαριασμός Ήρων ,

Εκπροσώπηση ξεκίνησε 30/9,ο λογαριασμός είναι για κατανάλωση 30/9-31/10,έναντι ,κοτ α, για κάποιο λόγο μπήκαν τα 50€ του δώρου στον πρώτο λογαριασμό , απλά επειδή ποτέ δεν άνοιξε το σύστημα για καταχώρηση των μετρήσεων , όπως επίσης δεν αναγράφει επόμενη καταμέτρηση κτλπα ημερομηνίες , θα ήθελα να ρωτήσω αν με συμφέρει για τους επομενους λογαριασμούς το ότι βάλανε παραπάνω κιλοβατώρες(384 αντί για 110 που έκαψα ) ,η να κάνω κάποια διαδικασία ? 

 

https://ibb.co/KG5YGVS
https://ibb.co/zsF01CS

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη "διαδικασία" που θα μπορούσες να κάνεις, θα ήταν να είχες δώσει εσύ ενδείξεις, αλλά όπως είπες, δεν δούλευε.

Το αν "σε συμφέρει", εξαρτάται από τις τιμές που θ' ανακοινώσουν από μεθαύριο για Δεκέμβρη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, valadsk είπε

Ιστορική στιγμή. Επιτέλους πρώτος λογαριασμός στην Ηρών (21/9 ενεργοποίηση) 😛

Και έχουν πιστώσει και το 50 αρικο. Το -73 βέβαια πως να βγήκε?

Capture.JPG

μα λογικο ειναι με 20 μερες καταναλωση να βγει αρνητικος (νταξει οχι -73,90)
εμενα με 50 μερες βγηκε 35 ευρω με 292 kwh
ειχες καταχωρησει kwh και ποσες; ή ειναι κουτουρου;

3 ώρες πριν, 1comment είπε

Εκδόθηκε κι εμένα ο λογ/σμος απο Ηρων. Έναντι επαγγελματικός, επιδότηση Οκτωβρίου 0,23 αντί 0,398 που θα έπρεπε ή που θα πίστωνε άλλος σωστός πάροχος. Χρέωση κιλ/ώρας 0,468 αυτή η "πολύ φτηνή εταιρία". 

Edit

Με ίδια ημερομηνία 11/11 έχει εκδοθεί εκκαθαριστικός λογ/σμος (πρώτος) για διάστημα λίγων ημερών 26-9 ως 4-10 στον οποίο υπάρχει το δώρο 50€ χωρίς χρέωση εγγύησης. Την ίδια μέρα έχει εκδοθεί έναντι ως 21-10 με χρέωση εγγύησης. Δεν καταλαβαίνω πώς έγινε να μου βγάλει 2 λογ/σμους την ίδια μέρα (χωρίς να βλέπω κάτι λάθος πέραν των επιδοτήσεων). Αναμένω τον τελικό τώρα που θα αφαιρεθεί η εγγύηση. 

 

1) δεν πηγες τελικα eunice που ειναι η καλυτερη, φθηνοτερη, εξυπηρετικοτερη κτλ;
2) γιατι εμεινες στο κακο ηρωνα με το χειροτερο επαγγελματικο, κατα καποιον, της αγορας;
3) τελικα εδωσε το 50ευρω ε; γιατι καποιος λυσαξε σελιδες επι σελιδων οτι δε το δινει.
4) ανεβασε και ενα λογαριασμο ντε οπως κανουμε ολοι να δουμε το φριχτο επαγγελματικο του

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, akaloith είπε

1) δεν πηγες τελικα eunice που ειναι η καλυτερη, φθηνοτερη, εξυπηρετικοτερη κτλ;
2) γιατι εμεινες στο κακο ηρωνα με το χειροτερο επαγγελματικο, κατα καποιον, της αγορας;
3) τελικα εδωσε το 50ευρω ε; γιατι καποιος λυσαξε σελιδες επι σελιδων οτι δε το δινει.
4) ανεβασε και ενα λογαριασμο ντε οπως κανουμε ολοι να δουμε το φριχτο επαγγελματικο του

1) Έχω πάει We φίλε μου. Από 4-11 έναρξη εκπροσώπησης. 2) Φυσικά δεν έμεινα. Δεν ξέρω πώς το συμπέρανες. 3) Καλώς λύσαξα κι εγώ και άλλοι γιατί πολλοί διαμαρτυρήθηκαν ότι δεν το έδινε στον 1ο. Ακριβώς επειδή διαμαρτυρηθήκαμε πολλοί σε μεηλ, τώρα φαίνεται ότι κάνει το σωστό. 4) Τσέκαρε παρακάτω. Φυσικά δεν είναι υψηλοί οι λογ/σμοι λόγω λίγων ημερών και κατανάλωσης αλλά φαίνεται η πανάκριβη κιλοβατώρα εξαιτίας των λειψών επιδοτήσεων του Ηρωνα.  

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

11/11 έκδοση και εμφανίστηκαν τα ποσά χτες;

Εγώ φυσικά δε βλέπω τίποτα ακόμα, παίζει να είμαι ο μοναδικός.

Κι όμως. 11/11 και δύο λογαριασμοί παρακαλώ. 

1ος λογ/σμος εκκαθαριστικός έκδοση 11-11 περίοδος 26-9 ως 4-10 (επιδότηση 0,342 αντι 0,604)

Spoiler

image.png.1f68ade8409f29f3ce904bea02817350.png

 

2ος λογ/σμος έκδοση 11-11 περίοδος 5-10 ως 21-10 έναντι (επιδότηση 0,23 αντι 0,398)

Spoiler

image.png.ca8517b1b0dff71773b9d403a35e139e.png

και περιμένω και τελικό.

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τι κάνατε και έχετε pdf από την πρώτη μέρα; Εγώ δεν έχω. Εμφανίστηκε βέβαια το κουμπί πληρωμής. Εννοείται όμως δεν τον πληρώνω αν δε βγει το pdf. 

12 ώρες πριν, scarface5323 είπε

η να κάνω κάποια διαδικασία ? 

Μην κάνεις τίποτα. Σου πίστωσαν 100 ευρώ αντί για 50. Έτσι και αλλιώς στον εκκαθαριστικό σπάει πάλι η κατανάλωση ακόμη και αν δηλώσεις ένδειξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 1comment είπε

 

1ος λογ/σμος εκκαθαριστικός έκδοση 11-11 περίοδος 26-9 ως 4-10 (επιδότηση 0,342 αντι 0,604)

Σημαντικές πληροφορίες που οι περισσότεροι δε γράφετε, και ψαχνόμαστε να βγάλουμε άκρη.

@dasnowy @scarface5323 @valadsk @akaloithEίχε έρθει και σε εσάς ο ΔΕΔΔΗΕ για προγραμματισμένη καταμέτρηση μετά την εκροσώπηση;

Ίσως εμένα να μη βγήκε λογαριασμός γιατί η εκπροσώπηση συνέπεσε με την εκκαθαριστική καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ στις 21/9.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σημαντικές πληροφορίες που οι περισσότεροι δε γράφετε, και ψαχνόμαστε να βγάλουμε άκρη.

@dasnowy @scarface5323 @valadsk @akaloithEίχε έρθει και σε εσάς ο ΔΕΔΔΗΕ για προγραμματισμένη καταμέτρηση μετά την εκροσώπηση;

Ίσως εμένα να μη βγήκε λογαριασμός γιατί η εκπροσώπηση συνέπεσε με την εκκαθαριστική καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ στις 21/9.

Σε εμένα δεν ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ. Η επόμενη καταμέτρηση είναι στις 19/12 και ούτε δήλωσα ενδείξεις στον ΔΕΔΔΗΕ στο δίμηνο. 

Έναρξη εκπροσώπησης 14/09

1ος λογαριασμός έναντι με περίοδο κατανάλωσης 14/09-4/10 έκδοση 16/11 με δική μου μέτρηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...