Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, DimAslan είπε

Παίδες με πήραν από Watt & Volt για να πάω από ΔΕΗ στο δικό τους πρόγραμμα που θα είναι πολύ πιο φτηνή η κιλοβατώρα.

Έχετε κάπου αυτό το excel που λέτε και δεν το βλέπω; 

Υπάρχει εδώ μέσα ένα excel.. Καλά δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτό που σου λένε.. Κοίταξε 6-8 σελίδες πισω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, DimAslan είπε

Παίδες με πήραν από Watt & Volt για να πάω από ΔΕΗ στο δικό τους πρόγραμμα που θα είναι πολύ πιο φτηνή η κιλοβατώρα.

Έχετε κάπου αυτό το excel που λέτε και δεν το βλέπω; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mdendrin είπε

Ειλικρινά με έχει αγχώσει πολύ αυτό με τον λογαριασμό και μ 'αυτά που διαβάζω για λειψές ΤΕΜ, αν δεν είναι σωστός, σκέφτομαι να την κάνω για Protergia που μου πρότειναν το Protergia Οικιακό MVP Plus. Ποια η άποψή σας γι' αυτό;

σε οικιακά είχαν λάθος της Αυγούστου και βγάλανε διορθωτικό σε ένα μέλος , δεν πιστεύω να μπερδεύτηκες με επαγγελματικό

όπως και να έχει δες το excel

1 ώρα πριν, mdendrin είπε

Επίσης θα μου προτείνατε να απευθυνθώ στο myRae γιατί ξεπεράσανε κατά πολύ τις 60 μέρες που είχαν ως όριο;

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geodimis είπε

Συμφωνώ αλλά θεωρητικα μπορείς να αναφέρεις το 3+3 σε κάποιον άλλο φορέα του...Πολίτη/Καταναλωτή ή καλύτερα Μ....α που πληρώνει και το δίκιο του δε βρίσκει (για να μπούμε λίγο και στα συνδικαλιστικά λόγω ημέρας)

Η φόρμα παραπόνων δε βρέθηκε. 😆

Και το [email protected] δε δουλεύει... σου στέλνει πίσω αυτοματοποιημένο μήνυμα παραπέμποντας στο MyRAE.

Aν όντως ισχύει το 3+3 υπάρχει και η επιλογή χειρόγραφου αιτήματος στη ΡΑΕ και αποστολή ταχυδρομικώς με συστημένο.

1 ώρα πριν, mdendrin είπε

Μου ανέφερε ότι περιμένουν τις μετρήσεις από ΔΕΔΔΗΕ στις 16/11 και προς το τέλος του μήνα θα τον λάβω. 

Ποιες μετρήσεις του ΔΕΔΔΗΕ περιμένουν; Οι καταμετρήσεις 4μήνου γίνονται τέλη Σεπτέμβρη.

Εκτός κι αν θέλουν να δώσουμε μέτρηση και στον ΔΕΔΔΗΕ εκτός απ'το 'Μέτρα μόνος σου'.  Να το δοκιμάσουμε κι αυτό; 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Ποιες μετρήσεις του ΔΕΔΔΗΕ περιμένουν; Οι καταμετρήσεις 4μήνου γίνονται τέλη Σεπτέμβρη.

Ανάλογα την περιοχή. Εδώ μετράνε τέλη Αυγούστου. Μένω σε μικρή πόλη και να φανταστείς σε άλλες περιοχές της πόλης μετράνε σε άλλους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Η φόρμα παραπόνων δε βρέθηκε. 😆

Και το [email protected] δε δουλεύει... σου στέλνει πίσω αυτοματοποιημένο μήνυμα παραπέμποντας στο MyRAE.

Aν όντως ισχύει το 3+3 υπάρχει και η επιλογή χειρόγραφου αιτήματος στη ΡΑΕ και αποστολή ταχυδρομικώς με συστημένο.

Ποιες μετρήσεις του ΔΕΔΔΗΕ περιμένουν; Οι καταμετρήσεις 4μήνου γίνονται τέλη Σεπτέμβρη.

Εκτός κι αν θέλουν να δώσουμε μέτρηση και στον ΔΕΔΔΗΕ εκτός απ'το 'Μέτρα μόνος σου'.  Να το δοκιμάσουμε κι αυτό; 🤪

Οι μετρήσεις του Δεδδηε διαφέρουν από περιοχή σε περιοχη.. Μπορεί και στο ίδιο ΤΚ να γίνεται η καταμέτρηση σε 3-5 διαφορετικές μέρες.. Εξαρτάται τον όγκο των μετρήσεων  που γίνονται σε μεγάλες πολεις.. 

Θα μπορούσαν οι παροχοι να ζητήσουν από τον Δεδδηε να περνουν σε αυτούς που θέλουν κάθε μήνα την μετρηση με το ανάλογο κόστος όμως.. Οχι  όμως  με το κόστος της τακτικής καταμέτρησης.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη δώσουν οι πάροχοι λεφτά για συντομότερη καταμέτρηση..

Ας ενεργοποιήσουν το συντομότερο την τηλεμετρηση στους πελάτες ΧΤ που έχουν ήδη "έξυπνους" μετρητές και λίγο λίγο ας προχωρήσει και ο διαγωνισμός...

Βρήκανε έτοιμο μαγαζί και τους δώσαμε τα κλειδιά στο χέρι να το δουλέψουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
7 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Σιγά μη δώσουν οι πάροχοι λεφτά για συντομότερη καταμέτρηση..

Ας ενεργοποιήσουν το συντομότερο την τηλεμετρηση στους πελάτες ΧΤ που έχουν ήδη "έξυπνους" μετρητές και λίγο λίγο ας προχωρήσει και ο διαγωνισμός...

Βρήκανε έτοιμο μαγαζί και τους δώσαμε τα κλειδιά στο χέρι να το δουλέψουν..

συνέχεια εκεί και @takoulou , όχι σε αυτό το νήμα

Επεξ/σία από korakios
λινκ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή σε όσους είναι Προτέργια (edit σε κυμαινόμενο) , να δείτε λογαριασμούς σας , αν η μη αναλυτική χρέωση κιλοβατώρας είναι σωστή ή αυθαίρετη , μιας και δε συμβαδίζει αναλογικά με την κατανάλωση ανα μήνα

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Προσοχή σε όσους είναι Προτέργια , να δείτε λογαριασμούς σας , αν η μη αναλυτική χρέωση κιλοβατώρας είναι σωστή ή αυθαίρετη , μιας και δε συμβαδίζει αναλογικά με την κατανάλωση ανα μήνα

 

Εξηγησε μας ειδικοτερα τι εννοεις γιατι δεν καταλαβαινω.Ειμαι προτεργια σε προγραμμα σταθερης τιμης ομως που ληγει σε ενα μηνα περιπου.Δεν ειδα κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

317083075_.jpg.4f5d1394ebd4c56619abd8c2e4ad9fc4.jpg

Xτες που κοιτούσα το Maxi, αυτό εδώ μού διέφυγε. Παλιά έδιναν τους πόντους στη κάρτα ΑΒ αμέσως μετά τη σύμβαση, τώρα δίνουν 30 ευρώ μετά τη συμπλήρωση 1 έτους και άλλα 30 ευρώ μετά τη συμπλήρωση 2ου έτους. Μέχρι τότε βέβαια θα έχει καταργηθεί ο μηχανισμός και θα έχει χρεωθεί η συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, elen46 είπε

Εξηγησε μας ειδικοτερα τι εννοεις γιατι δεν καταλαβαινω.Ειμαι προτεργια σε προγραμμα σταθερης τιμης ομως που ληγει σε ενα μηνα περιπου.Δεν ειδα κατι...

με συγχωρείς για το μπέρδεμα αναφερόμουνα σε κυμαινόμενα που αλλάζει η τιμή ανα μήνα

Παράδειγμα

έστω καις το μήνα Α ( 30 μέρες ) 300kw με τιμή 0,10

καις 26-30 του μηνός Β (5 μέρες) 100 kw με τιμή 0,15

κανονικά στο λογαριασμό έπρεπε να δεις

300*0,10+100*0,15=45€ για τις 400 κιλοβατώρες

όμως η Προτέργια πετάει μια αόριστη ενιαία τιμή κιλοβατώρας και πριν είδα λογαριασμό του στυλ

0,125*400=50€ για 400 κιλοβατώρες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

317083075_.jpg.4f5d1394ebd4c56619abd8c2e4ad9fc4.jpg

Xτες που κοιτούσα το Maxi, αυτό εδώ μού διέφυγε. Παλιά έδιναν τους πόντους στη κάρτα ΑΒ αμέσως μετά τη σύμβαση, τώρα δίνουν 30 ευρώ μετά τη συμπλήρωση 1 έτους και άλλα 30 ευρώ μετά τη συμπλήρωση 2ου έτους. Μέχρι τότε βέβαια θα έχει καταργηθεί ο μηχανισμός και θα έχει χρεωθεί η συνδρομή.

δε σε ψήνει τελικά ο Ηρών , ε ? 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενημερωτικά και μόνο για όποιον σκέφτεται να αφήσει χρέος στη Watt n Wolt. 

έφαγα Διαταγή Πληρωμής για 400 ευρώ που εκκρεμμούν εδώ και δυο μήνες και το έχω κόψει εγώ

ποτέ ξανά. 

ένα μικρό κτηματάκι έχω και η αδερφή μου (δικηγόρος) μου λέει ότι θα μου το πάρουν.

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...