Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Helen118 είπε

ξέρει κάποιος να μου πει γιατί σε λογαριασμό Σεπτεμβρίου  ΗΡΩΝ η πίστωση ΤΕΜ 

είναι 0,342 αντί 0,604

αφορά επαγγελματικό

0.604 εξήγγειλαν, 0.342 ψηφίστηκε το ΦΕΚ, το υπόλοιπο θα δωθεί με μορφή επιπλέον επιδότησης... άγνωστο πότε. Κάποια πάροχοι (NRG, ΔΕΗ, WE) δώσανε όλη την έκπτωση προκαταβολικά... ο ΗΡΩΝ τσιγγουνεύεται να βγάλει λεφτά απ'το ταμείο.

Για αρχή κάνε αίτημα στο MyRAE... πάτα αμφισβήτηση χρεώσεων και ζήτα να βγει έκτακτος λογαριασμός και να πιστωθεί όλη η επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

0.604 εξήγγειλαν, 0.342 ψηφίστηκε το ΦΕΚ, το υπόλοιπο θα δωθεί με μορφή επιπλέον επιδότησης...

το ξέρει , δεν καταλαβαίνω γιατί έκανε edit

Spoiler

image.png.5e3d46f1dfb5e4763f05a7fd421f1211.png

 

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Για αρχή κάνε αίτημα στο MyRAE... πάτα αμφισβήτηση χρεώσεων και ζήτα να βγει έκτακτος λογαριασμός και να πιστωθεί όλη η επιδότηση.

βάσει και του τιμοκαταλόγου που δίνει

Spoiler

image.png.0409e7d9b1e7d77336aac6c31c54910c.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostas1344 είπε

Ποιος από τους παρόχους θεωρείται αξιόπιστος; Κάναμε αίτηση στην Elpedison και παρατήρησα στο συμβόλαιο το παρακάτω. 

Διορθώστε με εάν κάνω λάθος, τώρα δε μπορείς να αποχωρήσεις από το πάροχο σου οποιαδήποτε στιγμή θες; Το συμβόλαιο αναφέρει 24μηνη διάρκεια. Επίσης, αναγράφεται ότι υπόκειται σε ρήτρα αναπροσαρμογής ενώ ο τύπος τιμολόγησης είναι "Κυμαινόμενος χωρίς όρια διακύμανσης". 

Μακρυά από ελπεντισον αν δεν θες να βρεθείς προ εκπλήξεων. 

Ρήτρες αναπροσαρμογής και διάρκειες έχουν καταργηθεί. Οι όροι των συμβολαίων, επειδή πρόσφατα κοιτούσα τα σαητ της nrg και της we energy, έχουν παραμείνει οι ίδιοι σχετικά με τις χρεώσεις παρά το ότι από 1/8 άλλαξαν όλα. Δεν ισχύει τίποτα από όσα αναφέρουν, απλά δεν έχουν μπει στον κόπο να αλλάξουν τις τιμές στο σαητ. Στο συμβόλαιο όμως που θα σου στείλουν για υπογραφή, θα υπάρχει ένας όρος ότι "από 1/8 ισχύουν οι τιμές που θα ανακοινώνονται κάθε μήνα στον τάδε σύνδεσμο". Τουλάχιστον σε μενα έτσι έγινε. Άρα, μη δίνεις σημασία στους ξεχασμένους τιμοκαταλόγους των σαητ τους. Δες το σποιλερ (παράδειγμα από we).

Spoiler

ΆΡΘΡΟ 6 – ΝΕΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 01/08/2022 • Σύμφωνα με το άρθρο 138 του ν.4951/2022 ((ΦΕΚ Α’ 129/04.07.2022), οι τιμές που θα διαμορφώνονται από 01/08/2022 και για κάθε μήνα, θα ανακοινώνονται στο site: https://weenergy.gr

 

2 ώρες πριν, Helen118 είπε

ξέρει κάποιος να μου πει γιατί σε λογαριασμό Σεπτεμβρίου  ΗΡΩΝ η πίστωση ΤΕΜ 

είναι 0,342 αντί 0,604

Αρχίζω να πιστεύω ότι μόνο ο Ηρων το κάνει. Δεν εξηγείται αλλιώς ότι κάθε μέρα ακούμε την ίδια ιστορία ενώ για άλλο πάροχο δεν έχει αναφέρει κανένας. 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δυστυχώς και εμείς δεν το ψάξαμε, παρά μόνο μέσω insurancemarket που εμφάνιζε ότι η elpedison είχε το μεγαλύτερο τάχα μου όφελος στον λογαριασμό. Στείλαμε το μισθωτηριο και τη ταυτότητα και μας έστειλε πίσω το συμβόλαιο ώστε να συμφωνήσουμε, αν το αγνοήσουμε θα είμαστε οκ;

Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε εσείς; Watt & Volt ή Φυσικό αέριο Ελλάδος πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ekrepali είπε

0.604 εξήγγειλαν, 0.342 ψηφίστηκε το ΦΕΚ, το υπόλοιπο θα δωθεί με μορφή επιπλέον επιδότησης... άγνωστο πότε. Κάποια πάροχοι (NRG, ΔΕΗ, WE) δώσανε όλη την έκπτωση προκαταβολικά... ο ΗΡΩΝ τσιγγουνεύεται να βγάλει λεφτά απ'το ταμείο.

Για αρχή κάνε αίτημα στο MyRAE... πάτα αμφισβήτηση χρεώσεων και ζήτα να βγει έκτακτος λογαριασμός και να πιστωθεί όλη η επιδότηση.

δεν ξερω για επαγγελματικα
1) σε αυτα ο ηρων ειναι ΠΑΛΙ ο φθηνοτερος ΟΛΩΝ απο αυγουστο εως νοεμβρη οπως στα οικιακα;;;;
αν και σε αυτα ειναι ΠΑΛΙ ο φθηνοτερος, και αν στο ΦΕΚ ψηφιστηκε το 0,342
δεν μου κανει εντυπωση να μη βαζει και απο τσεπη του εξτρα επιδοτηση που δε ψηφιστηκε
αλλοι μπορει να τα βαζουν ΑΝ συνολικα απο αυγουστο - νοεμβριο ηταν ακριβοτεροι, τα αρπαξαν τους 4 μηνες με τις ακριβοτερες τιμες τους.
δεν καταλαβαινω κατι;;;
2) ειναι παρανομο να μην δινεις κατι που δε ψηφιστηκε τελικα;;;;
3) ο ηρων πρεπει να πιεστει να δωσει κατι που δε ψηφιστηκε ή αυτος που τα ψηφιζει να το προχωρησει;;;; πως μπορει να δικαιωθει καποιος που ζηταει κατι που δε ψηφιστηκε απο τον ηρων;;;;
το σκεπτικο το δωσαν καποιοι δεν ευσταθει, και γω πηρα 50ευρω στον ηρωνα ας το δωσουν ΟΛΟΙ
4) και ολα αυτα γινονται για το σεπτεμβρη που στα οικιακα ηρθε ΜΗΔΕΝ;;; που φανταζομαι δε θα πρεπε αλλα ετσι εγινε. ποση γινεται η kwh με την εξαγγελια και ποση με το ΦΕΚ;

δεν εχω ασχοληθει με επαγγελματικα αλλα αυτο το ποστ που τα λεει απλα μου δημιουργησε τις παραπανω αποριες

 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, akaloith είπε

και ολα αυτα γινονται για το σεπτεμβρη που στα οικιακα ηρθε ΜΗΔΕΝ;;; που φανταζομαι δε θα πρεπε αλλα ετσι εγινε. ποση γινεται η kwh με την εξαγγελια και ποση με το ΦΕΚ;
 

Χοντρά χοντρά...

Aρχική στο Γ21 0.75e/kwh... αν έμπαινε όλη η επιδότηση θα πλήρωνε ο καταναλωτής τον λογαριασμό με 0.15 και μετά θα έπαιρνε τη συνέπεια και θα μηδένιζε. Τώρα πληρώνει ο καταναλωτής τον λογαριασμό με 0.40, θα πάρει 0.15 έκπτωση τον επόμενο μήνα και θα του χρωστάνε την επιπλέον επιδότηση 0.25.

Για κάποιον που έχει μεγάλη κατανάλωση, που θα τα βρει τα λεφτά να πληρώσει 0.40e/kwh, εκεί είναι το θέμα. Το πρόβλημα είναι γνωστό πάντως (τουλάχιστον σε μας εδώ πέρα)... ας βγάλουν όλοι τα κομπιουτεράκια να υπολογίσουν πόσο είναι να πληρώσουν... κι όποιος θέλει φεύγει, όποιος θέλει κάθεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Kostas1344 είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δυστυχώς και εμείς δεν το ψάξαμε, παρά μόνο μέσω insurancemarket που εμφάνιζε ότι η elpedison είχε το μεγαλύτερο τάχα μου όφελος στον λογαριασμό.

μακρυά απο site σύγκρισης μιας και έχουν συνεργάτες

ο Ηρών αυτή την περίοδο δείχνει να έχει το μεγαλύτερο όφελος (δες 1ο ποστ 1η σελίδα κατέβασε το excel) με το Generous

αλλά η μηχανογράφηση του Ηρών είναι γνωστή αργή και με συχνά λάθη

6 ώρες πριν, Kostas1344 είπε

Στείλαμε το μισθωτηριο και τη ταυτότητα και μας έστειλε πίσω το συμβόλαιο ώστε να συμφωνήσουμε, αν το αγνοήσουμε θα είμαστε οκ;

ναι , απο τη στιγμή που δεν υπογράφεις

6 ώρες πριν, Kostas1344 είπε

Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε εσείς; Watt & Volt ή Φυσικό αέριο Ελλάδος πχ;

Για τη Φυσικό αέριο καταρχάς έχει 2 προγράμματα , πάρε γραπτώς οτι δε θα φας τη συνδρομή τώρα αλλά ούτε όταν καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας

Η W&V δε νομίζω να είναι ανταγωνιστική (δες ιστορικό τιμών στο excel)

6 ώρες πριν, akaloith είπε

δεν καταλαβαινω κατι;;;

ναι , αν δε δίνει τις έξτρα επιδοτήσεις δεν είναι απο Αύγουστο αλλά απο 1/1/2022

6 ώρες πριν, akaloith είπε

πως μπορει να δικαιωθει καποιος που ζηταει κατι που δε ψηφιστηκε απο τον ηρων;;;;

απο τη στιγμή που έχει δοθεί εντολή απο το υπουργείο και ο τιμοκατάλογος έχει τις έξτρα επιδοτήσεις στο site

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 1comment είπε

Δεν καταλαβαίνω το εξής. Ο τελευταίος έναντι λέει ένδειξη ημέρας 40247 (τελευταία). Ο εκκαθαριστικός που ακολούθησε λέει προηγούμενη ένδειξη 39467. Αυτό λάθος δεν είναι; Δεν θα έπρεπε ο εκκαθαριστικός να αναγράφει την τελευταία ένδειξη που ήταν στον προηγούμενο λογ/σμο; Αν είναι σωστό, γράψε ακυρο. 

Ο εκκαθαριστικός (Ιούνιος-Οκτώβριος) αναφέρει (σωστά) το σύνολο των κιλοβατωρών που καταναλώθηκαν από Ιούνιο (39467) έως και Οκτώβριο (40247). Τα μηνιαία Έναντι, επειδή δήλωνα εγώ τις ενδείξεις, έχουν του μήνα τις κιλοβατώρες. Και εδώ είναι το γα****. Είχα όλο το καλοκαίρι 4 μήνες 1200 ημερήσιες κιλοβατώρες και ~350 νύχτα. 1500 στο τετράμηνο! Και πληρώνω 460ε εκκαθάριση και 300ε στους έναντι (το γεγονός ότι "μου επιστράφηκαν" δήθεν τα έναντι δεν χωνεύεται, τίποτα δεν μου "επιστράφηκε", αέρας κοπανιστός μου επιστράφηκε, η έννοια που λέγαμε παλιά ότι στον Εκκαθαριστικό "εκκαθαρίζονται" τα Έναντι κτλ, έχει πάει περίπατο πλέον. Ο λόγος; Κάθε μήνα σε χρεώνουν Ό,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ!!! Όπως μπούρδα είναι ότι μου δίνουν Loyalty Pass (αέρας κοπανιστός) όπως και ότι "πήρα" 600ε κρατική χρηματοδότηση (αέρας κοπανιστός). Μόνο ένα αντικειμενικό υπάρχει: είμαι με 770ε λιγότερα στο παντελόνι μου. Χωρίς διαφάνεια, χωρίς ενημέρωση, χωρίς προγραμματισμό, τσαμπουκαλίδικα και μαφιόζικα).

υ.γ. το διάστημα Φεβ.-Ιούνιος, δηλαδή ο προηγούμενος εκκαθαριστικός, ήταν 1800κιλοβατώρες, 330ε συνολικό κόστος. Τώρα έχω 250 λιγότερες αλλά 430ε περισσότερο κόστος τετραμήνου!!! Τρέλααααα!!!!!

Συγγνώμη για τον τόνο και σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Kostas1344 είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δυστυχώς και εμείς δεν το ψάξαμε, παρά μόνο μέσω insurancemarket που εμφάνιζε ότι η elpedison είχε το μεγαλύτερο τάχα μου όφελος στον λογαριασμό. Στείλαμε το μισθωτηριο και τη ταυτότητα και μας έστειλε πίσω το συμβόλαιο ώστε να συμφωνήσουμε, αν το αγνοήσουμε θα είμαστε οκ;

Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε εσείς; Watt & Volt ή Φυσικό αέριο Ελλάδος πχ;

Εγώ θα σου λεγα να μείνεις μακρυά από Ήρων γιατί μπορεί να βγαίνει ο φτηνότερος (με διαφορά 2-3 λεπτών) αλλά: τεράστια προβλήματα επικοινωνίας, θα σου ρχεται μήνυμα με το λογ/σμο αλλά δεν θα τον βλέπεις για 5-10 μέρες, αφερεγγυότητα όσο αφορά εξτρα επιδοτήσεις (θα τους κυνηγάς και πάλι δεν θα τις παίρνεις).

Κοίτα είτε για nrg prime, είτε we energy (πολύ θετικό ότι δίνεις τις ενδείξεις σου και βγαίνει κάθε μήνα εκκαθαριστικός) είτε για κυμαινόμενο πρόγραμμα ΔΕΗ. 

22 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

Ο εκκαθαριστικός (Ιούνιος-Οκτώβριος) αναφέρει (σωστά) το σύνολο των κιλοβατωρών που καταναλώθηκαν από Ιούνιο (39467) έως και Οκτώβριο (40247). Τα μηνιαία Έναντι, επειδή δήλωνα εγώ τις ενδείξεις, έχουν του μήνα τις κιλοβατώρες. Και εδώ είναι το γα****. Είχα όλο το καλοκαίρι 4 μήνες 1200 ημερήσιες κιλοβατώρες και ~350 νύχτα. 1500 στο τετράμηνο! Και πληρώνω 460ε εκκαθάριση και 300ε στους έναντι

Εσένα που απ' ότι κατάλαβα σε ενοχλεί η διαδικασία των έναντι (όπως κι εμένα, θέλω να πληρώνω για ό,τι καίω) θα σε συνέφερε το we blue της we energy που με τις ενδείξεις σου, πληρώνεις μόνο εκκαθαριστικούς λογ/σμους. Το γράφει κιόλας. Ένα χρόνο που ειμουν (και τώρα ξαναπάω), έναντι δεν ήξερα τι σημαίνει. 

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το πρόβλημα είναι γνωστό πάντως (τουλάχιστον σε μας εδώ πέρα)...

 

Δεν μας προειδοποίησες πριν κάνουμε την πατάτα όμως...

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 1comment είπε

Δεν μας προειδοποίησες πριν κάνουμε την πατάτα όμως...

O λογος που δεν πηγα 2 παροχες Γ22 στον ΗΡΩΝ κι ας εβγαινε ελαχιστα φθηνοτερος ειναι ολα αυτα τα προβληματα που φοβομουν(κι εχω αντιμετωπισει στο παρελθον) και αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι σημερα.

Οχι οτι δεν λυνονται.Λυνονται αλλα χρειαζεται να γινουν καποιες διαδικασιες χρειαζεται υπομονη κι οσο να'ναι ειναι ψυχοφθορο.Α!Χρειαζεται να εχεις και λεφτα γιατι οπως ειπε ο ekre αν ειναι να πληρωνεις 0.40e/kwh και να περιμενεις ποτε θα βγει ο εκτακτος(αν τον βγαλουν) και ποτε θα πιστωθουν οι σωστες επιδοτησεις τοτε μπορει και να εχεις κλεισει την επιχειρηση.

Προσωπικα επελεξα να πληρωνω κατι παραπανω ωστε να μην εχω ολα αυτα(τα γνωστα για οσους παρακολουθουν πολυ καιρο ολα τα θεματα) τα προβληματα και να εχω το κεφαλι οσο δυνατον περισσοτερο ησυχο.Ημουν παλιοτερα στο οικιακο και σε αεριο και σε ρευμα και ξερω τι περασα μαζι τους.Οποτε καλυτερα να πληρωνεις λιγο παραπανω παρα να τραβας ολα αυτα.Ξαναλεω βεβαια οτι ειναι προσωπικη μου αποψη αυτη.

Απο εκει και περα δεν χρειαζεται να μπαινουμε σε συγκρισεις οπως εχω παρακολουθησει σε προηγουμεα post για το ποιος την εχει μεγαλυτερη και ποιος την εχει μικροτερη.Ο καθενα κοιταει το δικο του συμφερον.Τα βαζει κατω ολα και κοιταει τι τον συμφερει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Α!Χρειαζεται να εχεις και λεφτα γιατι οπως ειπε ο ekre αν ειναι να πληρωνεις 0.40e/kwh και να περιμενεις ποτε θα βγει ο εκτακτος(αν τον βγαλουν) και ποτε θα πιστωθουν οι σωστες επιδοτησεις τοτε μπορει και να εχεις κλεισει την επιχειρηση.

Spoiler

 

Το κακό είναι ότι ενώ όπως λες το πρόβλημα ήταν γνωστό σε παλιούς πελάτες, δεν βρέθηκε ένας να το πει εκείνο το μήνα που έβγαινε φτηνότερος ο ήρων και πολλοί τρέξαμε σαν πρόβατα. Το αποτέλεσμα 0,40/κιλοβατώρα. Και ούτε καν το λέω για μενα (μικρή κατανάλωση). Το λέω για αυτούς που όπως λες, δεν θα έχουν τα χρήματα με μια τεράστια κατανάλωση να ανταποκριθούν στην "τακτική" αυτής της εταιρίας. Για καμία άλλη εταιρία δεν διαβάσαμε να μην αποδίδει την επιδότηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, 1comment είπε

 

Δεν μας προειδοποίησες πριν κάνουμε την πατάτα όμως...

Το πρόβλημα με το ΤΕΜ βγήκε στη πορεία... κατά τ'άλλα είχα γράψει ένα σωρό φορές ότι έχουν εξυπηρέτηση μπουρδέλο κι ότι δίνουν εργολαβία τη μηχανογράφηση. Αφού κι εγώ ο ίδιος αναρωτήθηκα που πάω να ξαναμπλεξω. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 ώρες πριν, 1comment είπε

Το κακό είναι ότι ενώ όπως λες το πρόβλημα ήταν γνωστό σε παλιούς πελάτες, δεν βρέθηκε ένας να το πει εκείνο το μήνα που έβγαινε φτηνότερος ο ήρων και πολλοί τρέξαμε σαν πρόβατα. Το αποτέλεσμα 0,40/κιλοβατώρα. Και ούτε καν το λέω για μενα (μικρή κατανάλωση). Το λέω για αυτούς που όπως λες, δεν θα έχουν τα χρήματα με μια τεράστια κατανάλωση να ανταποκριθούν στην κλεψιά αυτής της εταιρίας. Για καμία άλλη εταιρία δεν διαβάσαμε να μην αποδίδει την επιδότηση. 

Αν ολοι διαβαζαν εστω και λιγο παλιοτερες αναρτησεις σχετικα με τα προβληματα τις εταιριας τοτε μερικοι μπορει να και να μην πηγαιναν.Οι περισσοτεροι ομως τα θελουν ολα ετοιμα και δεν διαβαζουν τιποτα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το πρόβλημα με το ΤΕΜ βγήκε στη πορεία... κατά τ'άλλα είχα γράψει ένα σωρό φορές ότι έχουν εξυπηρέτηση μπουρδέλο κι ότι δίνουν εργολαβία τη μηχανογράφηση.

Και νομίζεις ότι όλοι ξέρουμε τι θα πει μηχανογράφηση στους παρόχους;🤣 

Το σύστημα με τις έξτρα επιδοτήσεις τρέχει από προηγούμενους μήνες. Πρέπει να δούμε αν τότε αποδίδονταν σωστά. Εκεί είναι όλο το ζουμί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω η μέρα της μαρμότας συνεχίζει , άρα ανοίγει όποιος θέλει νέο θέμα να ποστάρει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια

κατα τα άλλα για το συγκεκριμένο θέμα ποστάρουμε εδώ αν έχουμε εξελίξεις (μόνο) , το τι κινήσεις να κάνει κάποιος έχει αναφερθεί πίσω αλλά για κάψιμο ας ξαναγράψω μιας και είναι νέα σελίδα και δε γίνεται να μην ξανααναφερθεί 🤪

 

1. αμφισβήτηση λογαριασμού ή και τηλ μιας και η απάντηση είναι στάνταρ* ωστε να γίνει γρήγορα :

2. αίτημα στο myrae ,με επισύναψη τιμοκαταλόγου αναμονή για την στάνταρ απάντηση (*οτι περιμένουν να βγει ΦΕΚ)

3. απόρριψη απάντησης και πάτημα για τον τιμοκατάλογο και ζήτηση απο ΡΑΕ να μεσολαβήσει

4. υποστήριξη --> σχετικά με το αίτημά μου (στο myrae)

5. τηλ στη ΡΑΕ σε καθημερινή βάση για την εξέλιξη του αιτήματος με αρ τάδε

6. Σε αναμονή για ΣτΠολίτη ΣτΚαταναλωτή αν μπορεί να μεσολαβήσει ,ωστε να αναγκαστεί η ΡΑΕ να παρέμβει μιας και είναι στις αρμοδιότητές της

 

Όποιος είναι στο 5 και μετά ας μας πει (κρατάω και λινκ απο το ποστ μιας και το κόβω κάποιοι να μη διαβάζουν ούτε την ίδια σελίδα)

έβαλα και σε σχόλιο στο excel για πρόβλημα με την μη πίστωση των έξτρα ΤΕΜ απο Ηρών στο Generous (για επαγγελματικό)

Edit Ο Ηρών τροποποίησε τον τιμοκατάλογο Νοεμβρίου και έβαλε υποσημείωση οτι θα βάλουν τις έξτρα επιδοτήσεις μόνο όταν βγει ΦΕΚ , άρα αποφεύγετε προς το παρών πρόγραμμα (φυσικά όσοι έχετε μπει νωρίτερα συνεχίζετε την αμφισβήτηση)

Επεξ/σία από korakios
λινκ παλιότερου τιμοκαταλόγου Οκτωβρίου
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...