Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

βασικά ποιο είναι το αυτό ?

Home protect τους βάλανε αντί για generous.και πληρώνουν κανονικά τα γεροντια για την έκπτωση που περνάν πίσω με το up που ήταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

Πείτε μου κάποια/κάποιος: είναι λογικό;;; (ξέρω την εποχή στην οποία ζούμε αλλά πώς το βρίσκετε;;;)

ποιος ξέρει ? όπως τα λες δε βγαίνει άκρη

5 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

: Εκκαθαριστικός Ιούνιος Οκτώβριος στην Elpedison, 460e. Έχω ήδη πληρώσει 3 έναντι, συνολικά 300ε, άρα σύνολο για ρεύμα πλήρωσα 790ε αυτό το τετράμηνο.

όχι , 460 πλήρωσες , τα 300 τα πήρες πίσω, πόσταρε μέσα σε spoiler τον εκκαθαριστικό (χωρις προσωπικά στοιχεία , ολόκληρο όμως)

1 λεπτό πριν, logo15 είπε

Home protect τους βάλανε αντί για generous.και πληρώνουν κανονικά τα γεροντια για την έκπτωση που περνάν πίσω με το up που ήταν 

έχουν παραθυράκι την νομοθεσία για άμεση αλλαγή τιμών χωρίς ενημέρωση αλλά θα έκανα αμφισβήτηση εννοείται και μετά myrae και μη ατομική ειδοποίηση αλλαγής του προγράμματος

(μπας και μπουν αναδρομικά με τιμές generous)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

 

έχουν παραθυράκι την νομοθεσία για άμεση αλλαγή τιμών χωρίς ενημέρωση αλλά θα έκανα αμφισβήτηση εννοείται και μετά myrae και μη ατομική ειδοποίηση αλλαγής του προγράμματος

(μπας και μπουν αναδρομικά με τιμές generous)

Για πες πως τα κάνω αυτά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

Χαιρετώ, αν έχει κανείς την καλοσύνη, γιατί ήρθε και η δική μου η σειρά να τρελαθώ: Εκκαθαριστικός Ιούνιος Οκτώβριος στην Elpedison, 460e. Έχω ήδη πληρώσει 3 έναντι, συνολικά 300ε, άρα σύνολο για ρεύμα πλήρωσα 790ε αυτό το τετράμηνο. Τώρα το ωραίο: κιλοβατώρες? 1.597!!! Ούτε 400 το μήνα!!

Έδινες ενδείξεις κάθε μήνα; Οι έναντι έγραφαν ένδειξη ή ήταν κενό το πεδίο; Καλό θα είναι να βάλεις το λογ/σμο για να δούμε τι έπαιξε. Μη σου πω να βάλεις και τον τελευταίο έναντι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logo15 είπε

Για πες πως τα κάνω αυτά;

ξεκίνα με email και ζήτα να μπεις αναδρομικά στο Generous μιας και δεν υπήρξε ατομική ειδοποίηση αλλαγής του προγράμματος  (με την ευκαιρία πήγαινέ τους εκεί) και μετά απο αρνητική απάντηση (99,9%) για αναδρομική αλλαγή ή μη απάντηση μετά απο 10 εργάσιμες ,ανοίγεις αίτημα στο myrae

επειδή ο Ηρών (και πολλές εταιρίες) συνηθίζουν να παίρνουν τηλ και να λένε μπαρούφες ,τονίζεις μόνο μέσω email η επικοινωνία

ζόρικο αλλά δε χάνεις και τίποτα , ειδικά αν το πάρεις χαλαρά

__________________________

επίσης δες αν στα έναντι σου βάλανε την ΤΕΜ Αυγούστου (σε παιδιά εδώ που μπήκαν πρόσφατα την "ξέχασαν")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

ξεκίνα με email και ζήτα να μπεις αναδρομικά στο Generous μιας και δεν υπήρξε ατομική ειδοποίηση αλλαγής του προγράμματος  (με την ευκαιρία πήγαινέ τους εκεί) και μετά απο αρνητική απάντηση (99,9%) για αναδρομική αλλαγή ή μη απάντηση μετά απο 10 εργάσιμες ,ανοίγεις αίτημα στο myrae

επειδή ο Ηρών (και πολλές εταιρίες) συνηθίζουν να παίρνουν τηλ και να λένε μπαρούφες ,τονίζεις μόνο μέσω email η επικοινωνία

ζόρικο αλλά δε χάνεις και τίποτα , ειδικά αν το πάρεις χαλαρά

__________________________

επίσης δες αν στα έναντι σου βάλανε την ΤΕΜ Αυγούστου (σε παιδιά εδώ που μπήκαν πρόσφατα την "ξέχασαν")

Ευχαριστώ.

 

ΤΕΜ Αυγούστου σε ποιον λογαριασμό το βρίσκω; 

Βλέπω στον τελευταίο ένα κρατική επιχορήγηση ΤΕΜ -Χ πόσο. Αυτό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, korakios είπε

ποιος ξέρει ? όπως τα λες δε βγαίνει άκρη

όχι , 460 πλήρωσες , τα 300 τα πήρες πίσω, πόσταρε μέσα σε spoiler τον εκκαθαριστικό (χωρις προσωπικά στοιχεία , ολόκληρο όμως)

έχουν παραθυράκι την νομοθεσία για άμεση αλλαγή τιμών χωρίς ενημέρωση αλλά θα έκανα αμφισβήτηση εννοείται και μετά myrae και μη ατομική ειδοποίηση αλλαγής του προγράμματος

(μπας και μπουν αναδρομικά με τιμές generous)

 

Spoiler

Σε ευχαριστώ για την απάντηση καθώς και τον άλλο φίλο/φίλη. Όταν λέω "πλήρωσα" εννοώ πόσα λεφτά βγήκαν από την τσέπη μου. Το τί "πήρα πίσω" είναι λίγο σχηματικό πλέον, τα αντικειμενικά στοιχεία είναι ότι βγήκαν από το νοικοκυριό μου κοντά 800ε σε φυσικό χρήμα για 1600 περίπου κιλοβατώρες για 4 μήνες. Βάζω τα στοιχεία που μου ζήτησες και ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου: .elp3.jpg.a5e7eef3116646e6c50bb8443d931f64.jpgelp2.jpg.efe2a92c8c6ed41076c09d00e1715302.jpgelp1.jpg.5336a9f6468bed971c18fd3f494827d3.jpgelp4.jpg.84772a439b1a132b2ede60ca5604a7e0.jpg

 

Επεξ/σία από ToucHDowN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

. Όταν λέω "πλήρωσα" εννοώ πόσα λεφτά βγήκαν από την τσέπη μου. Το τί "πήρα πίσω" είναι λίγο σχηματικό πλέον, τα αντικειμενικά στοιχεία είναι ότι βγήκαν από το νοικοκυριό μου κοντά 800ε σε φυσικό χρήμα για 1600 περίπου κιλοβατώρες για 4 μήνες.

Οι έναντι έγραφαν/έδινες κιλοβατώρες ή ήταν κενό το πεδίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, 1comment είπε

Έδινες ενδείξεις κάθε μήνα; Οι έναντι έγραφαν ένδειξη ή ήταν κενό το πεδίο; Καλό θα είναι να βάλεις το λογ/σμο για να δούμε τι έπαιξε. Μη σου πω να βάλεις και τον τελευταίο έναντι. 

Έδινα ναι. Έγραφαν ένδειξη. Βάζω τον τελευταίο έναντι, πριν τον εκκαθαριστικό που σήκωσα παρακάτω.

Spoiler

enanti1.jpg.4efd15c16a6d5a597895ebc9649dc63e.jpgenanti2.jpg.4a496866f220875966e4db41a0f81cee.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

Το τί "πήρα πίσω" είναι λίγο σχηματικό πλέον, τα αντικειμενικά στοιχεία είναι ότι βγήκαν από το νοικοκυριό μου κοντά 800ε σε φυσικό χρήμα για 1600 περίπου κιλοβατώρες για 4 μήνες.

όπως νομίζεις , αλλά στο λογαριασμό σου πήρες πίσω τα έναντι (αφορούν κατανάλωση)

βέβαια , όπως όλοι την έφαγες και εσύ με την αναδρομική ρήτρα αναπροσαρμογής που αν θες κινείσαι όπως νομίζεις

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59461925

2 ώρες πριν, korakios είπε

καταρχάς συμβουλή μου είναι να φύγεις απο τη συγκεκριμένη εταιρία για τους γνωστούς λόγους

1 ώρα πριν, korakios είπε

βέβαια στο μέλλον απο κάπου αλλού θα προσπαθήσει να τα φάει , είναι πολυμήχανοι 😛

Spoiler
28 λεπτά πριν, ToucHDowN είπε

(και νομίζω ότι δεν έβαλα τίποτα μέσα σε spoiler, πολύ νέος εδώ, σόρρυ...) 

όντως 😛, πατάς πρώτα το "ματάκι" και όταν ο δρομέας είναι μέσα ανεβάζεις εικόνα

 

34 λεπτά πριν, logo15 είπε

ΤΕΜ Αυγούστου σε ποιον λογαριασμό το βρίσκω; 

σε λογαριασμό που έχει περίοδο κατανάλωσης Αυγούστου

34 λεπτά πριν, logo15 είπε

Βλέπω στον τελευταίο ένα κρατική επιχορήγηση ΤΕΜ -Χ πόσο. Αυτό είναι;

ναι , αρκεί να σου δείχνει και τον πολλαπλασιασμό αναλυτικά ωστε να δεις το ποσό (στο excel έχω ιστορικό επιδοτήσεων ανα μήνα)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοράκιε, η ηρών μου είπε ότι δεν θα μπορέσει ποτέ ξανά να καταχωρηθε΄θι ένδειξη αν δεν στείλει ο ΔΕΔΔΗΕ.

Ο ΔΕΔΔΗΕ εχει στείλει μόνο την μετρηση  όταν ενεργοποιήθηκε η παροχή στις 21/9 και αυτή ειναι η τελευταια που βλεπουν μου ειπαν.

μια  στο τηλέφωνο του ΔΕΔΔΗΕ που δεν την πολυπίστεψα, μου ειπε να καταχωρήσω κανονικά την ένδειξη στη πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ τώρα που ανοίγει 8/11 για την παροχή μου απο το νεο μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αν θες κινείσαι όπως νομίζεις

Email που τους έχω στείλει, στο οποίο κοτσαρω την αμφισβήτηση λογαριασμού για αυτό και άλλα θέματα, δεν έχουν απαντήσει ούτε βλέπω να απαντάνε πάντως..

Πάμε για myrae τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, valadsk είπε

κοράκιε, η ηρών μου είπε ότι δεν θα μπορέσει ποτέ ξανά να καταχωρηθε΄θι ένδειξη αν δεν στείλει ο ΔΕΔΔΗΕ.

κρίμα

46 λεπτά πριν, valadsk είπε

μια  στο τηλέφωνο του ΔΕΔΔΗΕ που δεν την πολυπίστεψα, μου ειπε να καταχωρήσω κανονικά την ένδειξη στη πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ τώρα που ανοίγει 8/11 για την παροχή μου απο το νεο μετρητή.

οκ αλλά αλλού είναι και το πρόβλημα και συνεχίζουμε στο άλλο θέμα

Επεξ/σία από korakios
link
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...