Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Swimmer21 είπε

Ρίξτε μια ματιά...

ενδιαφέρον αρκετά ,  αλλά δεν είναι νήμα ενέργειας , πόσταρε εκεί αν είναι (ζήτα να το ξεκλειδώσουν πρώτα)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, akaloith είπε

ο πρωτος σου λογαριασμος ανεφερε το 105αρι;;;
συμβαση στο econtract δεν...
το site του ηρωνα αναφερει: ειχες μηδεν εγγυηση στο προηγουμενο παροχο; θα εχεις μηδεν και σε μενα.-

Λογαριασμό δεν έχω λάβει ακόμα. Τον περιμένω τέλη Νοεμβρίου. Στην αίτηση που ήρθε στο email λέει 105 ευρώ εγγύηση, όσα είχα στη ΔΕΗ που ήμουν πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, doll είπε

Για το πρόγραμμα W+V zero+ ποιά γνώμη έχετε?

Καλημερα.. Μπα... Μακρια..Διαβασε τις πισω 6-8 σελιδες να δεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tryfos είπε

Είναι πολύ ενδιαφέρον πάντως αυτό που με ενημέρωσε ο @korakios να δηλώνoυμε και μέσω ΔΕΔΔΗΕ κάθε 2μηνο, να τους στριμώξουμε λίγο παραπάνω σε περίπτωση "αναλογικότητας" (=κλοπιμαίου μέσου όρου). Το θέμα είναι να το θυμόμαστε βέβαια μαζί με άλλα 45335 πράγματα που πρέπει να πληρωθούν στο τέλος κάθε μήνα.

να ειναι καλα οι υπενθυμισεις στο κινητο και στο email αμα δεν ειχαμε και αυτες , δεν θα μπορουσαμε να τα κανουμε ολα οπως πρεπει και να γλυτωνουμε και κατι. 

15 ώρες πριν, korakios είπε

είχες αναφέρει οτι είχες και επαγγελματικό στην ελπε , μπορείς να ανεβάσεις λογαριασμό ?

αν δεν κάνεις (για την αναδρομική ρήτρα και παραπλάνηση του loyal pass Αυγ που δεν ήταν 0,40 αλλά 0,25 ) , σίγουρα δε θα κερδίσεις κάτι

ο καθένας με τις απόψεις του και κινείται όπως καταλαβαίνει ....

ναι εχουμε  και ειναι γ22 θα το ανεβασω ειναι ακομα στην elpedison ενω μας ηρθε sms για εκπροσωπηση απο την nrg . 

τωρα μας ηρθε αλλο χαρατσι της elpedison  με παραπανω απο το διπλασιο  χαρατσι απο του προηγουμενου μηνα και ενω στο 2112117300 πατωντας τα κουμπι για να μαθεις το ποσο σου λεει το ποσο , εχω υπολογισει οτι καθε 28 του μηνα μπορω να παρω τηλεφωνο και να μαθω το ποσο , ακομα δεν εχει βγει λογω του τριημερου και μεσα στην εβδομαδα θα βγει στο my elpedison. 

Παντως ενω εχει γινει αλλαγη στη nrg και δεν εγινε νεα μετρηση απο τον δεδδηε ζητησα εγω με τηλεφωνικη αιτηση νεα μετρηση απο τον δεδδηε για αλλαγη παροχου , ( ενω επρεπε να το ζητησει μαλλον η nrg ) , ευτυχως ηρθανε και μετρησαν. Ακομα δεν εχει βγει ο τελικος της elpedison και θα ειναι με βαση την νεα μετρηση του δεδδηε που ζητησα να μετρησει εγω! . Η πλακα ειναι ομως οτι λαβει μυνημα για εκπροσωπηση πολυ πριν ζητησω την νεα μετρηση του δεδδηε, τωρα πως θα τιμολογηθει; θα βγει τελικος στην elpedison με την νεα μετρηση και μετα θα βγει της nrg ; εναντι; αφου ειμαι ηδη στην nrg και η νεα μετρηση εγινε αφου ειμαι ηδη στην nrg. Ενα μπαχαλο! . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dasnowy είπε

Λογαριασμό δεν έχω λάβει ακόμα. Τον περιμένω τέλη Νοεμβρίου. Στην αίτηση που ήρθε στο email λέει 105 ευρώ εγγύηση, όσα είχα στη ΔΕΗ που ήμουν πριν. 

ναι οκ οποτε πιθανοτατα παραμενει το μηδενικο που ειχα στη προτεργια

edit: τωρα βλεπω τη συμβαση που ειχα στο mail και την ειχα ξεχασει
image.jpeg.2e237afc40c1bafe3e9c3b9997483cd4.jpeg

λεει μηδεν... αλλα λει και την παγια... γιατι τοτε... σκοπευα να την βαλω. θα δειξει

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αντί για we να πάω nrg στο prime4businness. Έχει και δώρο τη συνδρομή, σταθερά καλές τιμές και σίγουρα μιλάμε για εταιρία που πιστώνει σωστά τις επιδοτήσεις στα επαγγελματικά χωρίς κανένα ευτράπελο (έχω παράδειγμα του πατέρα). Από τον Ηρωνα περιμένω βεβαίωση εκπροσώπησης σωστή και παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο για το πότε θα μου τη στείλουν (στα μεηλ ούτε απάντηση). Μιλώντας όμως τώρα με εκπρόσωπο της nrg μου το έκαναν ακόμα πιο εύκολο αφού δεν θέλουν ούτε βεβαίωση εκπροσώπησης παρά μόνο τον τελικό λογ/σμο του προ-προηγούμενου πάροχου και τα δικά μου στοιχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1comment είπε

Σκέφτομαι αντί για we να πάω nrg στο prime4businness. Έχει και δώρο τη συνδρομή, σταθερά καλές τιμές και σίγουρα μιλάμε για εταιρία που πιστώνει σωστά τις επιδοτήσεις στα επαγγελματικά χωρίς κανένα ευτράπελο (έχω παράδειγμα του πατέρα). Από τον Ηρωνα περιμένω βεβαίωση εκπροσώπησης σωστή και παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο για το πότε θα μου τη στείλουν (στα μεηλ ούτε απάντηση). Μιλώντας όμως τώρα με εκπρόσωπο της nrg μου το έκαναν ακόμα πιο εύκολο αφού δεν θέλουν ούτε βεβαίωση εκπροσώπησης παρά μόνο τον τελικό λογ/σμο του προ-προηγούμενου πάροχου και τα δικά μου στοιχεία. 

Πώς/γιατί κατέληξες nrg; Έχει το φτηνότερο πακέτο; Για επαγγελματικά μιλάω πάντα. Πρόσεχε μόνο μην επικρατήσει η γελοία ερμηνεία του Ήρωνα στο θέμα των επαγγελματικών και στις εταιρίες που δίνουν τώρα την επιδότηση και αρχίζουν και ράβουν τίποτα κουστούμια αναδρομικά/συμψηφισμούς/χρεωστικά στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tryfos είπε

Πώς/γιατί κατέληξες nrg; Έχει το φτηνότερο πακέτο; Για επαγγελματικά μιλάω πάντα. Πρόσεχε μόνο μην επικρατήσει η γελοία ερμηνεία του Ήρωνα στο θέμα των επαγγελματικών και στις εταιρίες που δίνουν τώρα την επιδότηση και αρχίζουν και ράβουν τίποτα κουστούμια αναδρομικά/συμψηφισμούς/χρεωστικά στο μέλλον. 

Εδώ είναι οι τιμές για τα επαγγελματικά του nrg. Είναι στα 0,375 το πρόγραμμα που θέλω και η τιμή είναι ίδια με Ήρωνα και we αν δεν κάνω λάθος. Μάλιστα χωρίς έκπτωση συνέπειας (την παίρνεις από τον πρώτο μήνα). Την We λέω να μην την εμπιστευτώ γιατί τους προηγούμενους μήνες έβγαινε ακριβότερη και αυτό το μήνα έκαναν δεύτερη αλλαγή στον τιμοκατάλογο όταν είδαν ότι και πάλι είχαν την ακριβότερη τιμή. 

Η "γνώμη του Ηρωνα" επικρατεί στο δικό τους μυαλό και στους άτυχους πελάτες τους. Η nrg (βλέποντας του πατέρα μου το λογ/σμο) έχει πιστώσει αυτά που πρέπει. 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, 1comment είπε

Εδώ είναι οι τιμές για τα επαγγελματικά του nrg. Είναι στα 0,375 το πρόγραμμα που θέλω και η τιμή είναι ίδια με Ήρωνα και we αν δεν κάνω λάθος. Μάλιστα χωρίς έκπτωση συνέπειας (την παίρνεις από τον πρώτο μήνα). Την We λέω να μην την εμπιστευτώ γιατί τους προηγούμενους μήνες έβγαινε ακριβότερη και αυτό το μήνα έκαναν δεύτερη αλλαγή στον τιμοκατάλογο όταν είδαν ότι και πάλι είχαν την ακριβότερη τιμή. 

Η "γνώμη του Ηρωνα" επικρατεί στο δικό τους μυαλό και στους άτυχους πελάτες τους. Η nrg (βλέποντας του πατέρα μου το λογ/σμο) έχει πιστώσει αυτά που πρέπει. 

Την Elpe την είδες καθόλου για επαγγελματικό; Αν εξαιρέσουμε βέβαια το θέμα της αναδρομικής ρήτρας, που πλέον ό,τι ήταν να γίνει έγινε, νομίζω είχε καλή τιμή τότε που είχα κοιτάξει και εγώ για επαγγελματικό. Την επιδότηση την δίνει κανονικά;

1 ώρα πριν, johnmegarythmos είπε

να ειναι καλα οι υπενθυμισεις στο κινητο και στο email αμα δεν ειχαμε και αυτες , δεν θα μπορουσαμε να τα κανουμε ολα οπως πρεπει και να γλυτωνουμε και κατι. 

Έτσι θα κάνω κι εγώ, αν και έχω δεύτερες σκέψεις αν το μήνα που είναι να στείλω στον ΔΕΔΔΗΕ πρέπει να κάνω ΚΑΙ αυτό μαζί με τη μέτρηση προς τον Ήρωνα ή μόνο την τελευταία. Πχ. στον ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να έχεις παράθυρο 12-16 του μηνός και στον Ήρωνα το γνωστό 31-3 του επόμενου. Δεν ξέρω τι μπλέξιμο μπορεί να γίνει αν στείλεις και στους δύο έτσι, μία μέτρηση στις 15 στον ΔΕΔΔΗΕ και μία στις 31 στον Ήρωνα, θα πρέπει να δούμε πως θα κινηθούν σε αυτό.

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tryfos είπε

Την Elpe την είδες καθόλου για επαγγελματικό; Αν εξαιρέσουμε βέβαια το θέμα της αναδρομικής ρήτρας, που πλέον ό,τι ήταν να γίνει έγινε, νομίζω είχε καλή τιμή τότε που είχα κοιτάξει και εγώ για επαγγελματικό. Την επιδότηση την δίνει κανονικά;

Για την επιδότηση δεν έχει απαντηθεί αν τη δίνει, άγνωστο. Αλλά γενικά έχουν ακουστεί τόσα για ελπεντισον που δεν θα επιχειρούσα ούτε το σαητ να κοιτάξω. Η επόμενη επιλογή μου θα ηταν δεη αλλά νομίζω βγαίνει λίγο ακριβότερη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tryfos είπε

Την Elpe την είδες καθόλου για επαγγελματικό; Αν εξαιρέσουμε βέβαια το θέμα της αναδρομικής ρήτρας, που πλέον ό,τι ήταν να γίνει έγινε, νομίζω είχε καλή τιμή τότε που είχα κοιτάξει και εγώ για επαγγελματικό. Την επιδότηση την δίνει κανονικά;

Έτσι θα κάνω κι εγώ, αν και έχω δεύτερες σκέψεις αν το μήνα που είναι να στείλω στον ΔΕΔΔΗΕ πρέπει να κάνω ΚΑΙ αυτό μαζί με τη μέτρηση προς τον Ήρωνα ή μόνο την τελευταία. Πχ. στον ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να έχεις παράθυρο 12-16 του μηνός και στον Ήρωνα το γνωστό 31-3 του επόμενου. Δεν ξέρω τι μπλέξιμο μπορεί να γίνει αν στείλεις και στους δύο έτσι, μία μέτρηση στις 15 στον ΔΕΔΔΗΕ και μία στις 31 στον Ήρωνα, θα πρέπει να δούμε πως θα κινηθούν σε αυτό.

Καλυτερα στην ημερομηνία που αναφέρει ο Δεδδηε να δώσεις την μέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλυτερα στην ημερομηνία που αναφέρει ο Δεδδηε να δώσεις την μέτρηση.. 

Και αν η ημερομηνία αυτή είναι πχ. 15 του μήνα, μετά στις 31 να μην στείλεις τίποτα στον Ήρωνα; Δεν ξέρω, μου φαίνεται λίγο μπλέξιμο, γιατί ο Ήρωνας θα έχει καταμέτρηση μόνο μέχρι τις 15 και από 15 μέχρι 31 θα σε χρεώσει έναντι ό,τι να 'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...