Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnmegarythmos είπε

το elpedison bright αν και εχει κατεβει απο το site της εταιρειας , μπορεις να κανεις αιτηση τηλεφωνικα να μπεις μεχρι και αυριο 306/2024 στις 5 το απογευμα . Ρωτησα σημερα στο τηλεφωνικο κεντρο. 

α. Δηλαδή τέλος η 0,089 €/Kwh ?

β. Σε ποιο τηλεφωνικό κέντρο?

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, yiankap είπε

α. Δηλαδή τέλος η 0,089 €/Kwh ?

β. Σε ποιο τηλεφωνικό κέντρο?

β. εγω καλω το 2112117300 το εχω μαθει απεξω τοσες πολλες φορες που το καλω. ειτε να μαθω το ποσο του λογαριασμου που πρωτα ακουγεται εκει και μετα ανεβαινει στο my elpedison ειτε να μαθω τι καινουργια προγραμματα βγαζουνε . 

Επισης για επαγγελματικο λογαριασμο για να μαθεις το ποσο δεν θελει μονο αφμ οπως στα οικιακα αλλα και αριθμο παροχης . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tounion είπε

Αν προλάβουμε να βάλουμε το παλιό bright up.. τι δέσμευση έχει ? Κλειδωμένη τιμή μέχρι Δεκέμβριο ? 

Ναι μέχρι 31/12.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tounion είπε

Αν προλάβουμε να βάλουμε το παλιό bright up.. τι δέσμευση έχει ? Κλειδωμένη τιμή μέχρι Δεκέμβριο ? 

Έχει κλειδωμένη τιμή μέχρι τον Δεκέμβριο 0,089 ωστόσο επειδή είναι σταθερό έχει ρήτρα αποχώρησης. Συμφέρει μόνο για μεγάλες καταναλώσεις γιατί έχει και 9,90€ πάγιο…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2024 στις 12:09 ΜΜ, doomnx είπε

Για να μην εφευρίσκεις τον τροχό από την αρχή, απλά χρησιμοποίησε το εξέλ μου.

Τόσο δύσκολο είναι να μου παραθέσεις το λινκ με τον τρόπο υπολογισμού τιμής;

Εκτος αν δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Τόσο δύσκολο είναι να μου παραθέσεις το λινκ με τον τρόπο υπολογισμού τιμής;

Εκτος αν δεν υπάρχει.

Με τέτοιο υφάκι αμφισβήτησης που έχεις στο πρόσωπό μου, ούτε νερό στην έρημο δεν θα σου έδινα. Αν δεν είσαι σε θέση να βρεις τους γενικούς όρους σύμβασης της Eunice Power στη σελίδα της, καλύτερα να γράφεις πιο ταπεινά.

  • Like 8
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vklon said:

Έχει κλειδωμένη τιμή μέχρι τον Δεκέμβριο 0,089 ωστόσο επειδή είναι σταθερό έχει ρήτρα αποχώρησης. Συμφέρει μόνο για μεγάλες καταναλώσεις γιατί έχει και 9,90€ πάγιο…

Και για υφιστάμενους ΕΛΠΕ ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παροχη σε πολυκατοικια (που ειναι οικογενειακη) με μια γκαρσονιερα που χρησιμοποιει το ιδιο ρευμα Γ21 μπορει να μπει κανονικο οικιακο προγραμμα? ή παω σε καποιο αλλο και ποιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Για παροχη σε πολυκατοικια (που ειναι οικογενειακη) με μια γκαρσονιερα που χρησιμοποιει το ιδιο ρευμα Γ21 μπορει να μπει κανονικο οικιακο προγραμμα? ή παω σε καποιο αλλο και ποιο?

Τι εννοείς; Τι θέλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, doomnx είπε

Αν δεν είσαι σε θέση να βρεις τους γενικούς όρους σύμβασης της Eunice Power στη σελίδα της, καλύτερα να γράφεις πιο ταπεινά.


Εγώ απλώς ζήτησα ενα λινκ και μάλιστα ευγενικα και το έκανες ολόκληρο θέμα προσαπτοντας μου κακή πρόθεση. Αν είχες απαντήσει με το λινκ το θέμα θα είχε λήξει ήδη. Αν πάλι όντως η Eunice δεν είχε δημοσιευμένο το λινκ με τον τρόπο υπολογισμού τιμών θα μπορούσες απλά να μου πεις πως να το βρω.

Ούτε σε αμφισβήτησα ούτε σου επιτέθηκα ούτε τίποτα. Ειλικρινά δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα σου.

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Επιβεβαιωνω ότι το excel του doom έχει σωστο υπολογισμό.

IMG_20240629_231923.jpg.df987bf06dda28723c11186110aeb655.jpg

Εγώ δεν αμφισβήτησα την ορθότητα του excel. Απλώς ζήτησα το λινκ και ο @doomnx άρχισε να μου επιτίθεται χωρίς λογο. Μήπως μπορείς να μου το στείλεις εσύ; Εκτός αν η ερώτηση θεωρείται επιθετική or something 😂

Επεξ/σία από gpapas640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...