Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, doomnx said:

Σε εμάς 2 μήνες πριν που είχαν στείλει είχαν και ως επιλογή το gov.gr. Που κανονικά είναι ισοδύναμο και πιο ισχυρό κιόλας από τη σκαναρισμένη χειρόγραφη υπογραφή...

Kι εγώ θυμάμαι κάποτε είχα μέσω gov, νομίζω πέρυσι που έκανα double. Αλλά το έγραφε στο email ότι μπορούσαμε και μέσω gov ενώ τώρα δεν το έλεγε. Κι αποκλείεται να ξεχάσει να το γράψει ο εκπρόσωπος καθώς πρόκειται για mail κονσέρβα.

Ακόμα κι αν τον έπαιρνα τηλέφωνο (πλέον είναι δύσκολο να βρεις τον εκπροσώπο απευθείας)... ακόμα και ναι να μου έλεγε, πάλι δε.θα το έκανα. Γιατί δεν ελέγχει αυτός την αίτηση πριν πάει δεδδηε, αναλαμβάνει άλλο τμήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα μου ηρθε ο λογαριασμος της elpedison για 138κιλοβατωρες 65,94  ευρω ( χρεωσε την κιλοβατωρα εως 1/5 στα 0,10463, και για τον μηνα Μαίο 0,13517 ευρω ) , ειμαι στην μηνιαια αυτοματη αποστολη της μετρησης δηλαδη τηλεμετρηση. Τον προηγουμενο μηνα που ειχα 133 κιλοβατωρες πληρωσα 54.34ευρω ( χρεωσε την κιλοβατωρα 0,1103 ευρω) . Ειμαι στο προγραμμα smart. Δεν ειναι τα 11,60 ευρω για 5 κιλοβατωρες παραπανω υπερογκα; . η κανω λαθος ;. 

Σκεφτομουνα να παω στην δεη στο σταθερο αλλα λεω να δοκιμασω το we blue της eunice power για να εχω και χαμηλοτερη τιμη στο νυκτερινο ενω στην elpedison δεν εχω , και εκπτωση συνεπειας , εξαλλου  το προγραμμα bright το σταθερο της elpedison καταργηθηκε , αν και ηθελα να φυγω απο elpedison. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

καλησπερα μου ηρθε ο λογαριασμος της elpedison για 138κιλοβατωρες 65,94  ευρω ( χρεωσε την κιλοβατωρα εως 1/5 στα 0,10463, και για τον μηνα Μαίο 0,13517 ευρω ) , ειμαι στην μηνιαια αυτοματη αποστολη της μετρησης δηλαδη τηλεμετρηση. Τον προηγουμενο μηνα που ειχα 133 κιλοβατωρες πληρωσα 54.34ευρω ( χρεωσε την κιλοβατωρα 0,1103 ευρω) . Ειμαι στο προγραμμα smart. Δεν ειναι τα 11,60 ευρω για 5 κιλοβατωρες παραπανω υπερογκα; . η κανω λαθος ;. 

Σκεφτομουνα να παω στην δεη στο σταθερο αλλα λεω να δοκιμασω το we blue της eunice power για να εχω και χαμηλοτερη τιμη στο νυκτερινο ενω στην elpedison δεν εχω , και εκπτωση συνεπειας , εξαλλου  το προγραμμα bright το σταθερο της elpedison καταργηθηκε , αν και ηθελα να φυγω απο elpedison. 

Ανέβασε το λογαριασμό αν θες να τον επαληθεύσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η ελεπντ μου απέκλεισε Σκλαβενίτη (go figure...)

και επίσης κάτι πόντους go2more δεν μπαίνουν παρά το γεγονός ότι στέλνω συνεχώς emails... Ωρα για myRae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

Εμένα η ελεπντ μου απέκλεισε Σκλαβενίτη (go figure...)

και επίσης κάτι πόντους go2more δεν μπαίνουν παρά το γεγονός ότι στέλνω συνεχώς emails... Ωρα για myRae

Οι πόντοι goformore αποδίδονται μέχρι πέντε μήνες από την ενεργοποίηση. Για Σκλαβενίτη περίμενε από εβδομάδα που θα ανακοινωθούν και νέες προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, operPanayotis11 είπε

Εμένα η ελεπντ μου απέκλεισε Σκλαβενίτη (go figure...)

και επίσης κάτι πόντους go2more δεν μπαίνουν παρά το γεγονός ότι στέλνω συνεχώς emails... Ωρα για myRae

Πέρασαν οι 150 ημέρες για τούς πόντους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πέρασαν οι 150 ημέρες για τούς πόντους?

Δεν μου ανέφεραν κάτι για 150 ημέρες... και τους ρώτησα συγκεκριμένα ΠΌΤΕ θα μπουν... Πρέπει να ελέγξω αν γράφει κάτι για 150 ημέρες... αντε γύρευε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

Δεν μου ανέφεραν κάτι για 150 ημέρες... και τους ρώτησα συγκεκριμένα ΠΌΤΕ θα μπουν... Πρέπει να ελέγξω αν γράφει κάτι για 150 ημέρες... αντε γύρευε

IMG_2583.jpeg.44ffdf629a9a33a0df18c51d1c07e7a5.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

Δεν μου ανέφεραν κάτι για 150 ημέρες... και τους ρώτησα συγκεκριμένα ΠΌΤΕ θα μπουν... Πρέπει να ελέγξω αν γράφει κάτι για 150 ημέρες... αντε γύρευε.

Είναι δεδομένο οι 150 μέρες αναγράφεται σίγουρα Απλά στους πιο πολλούς τα βάζουν στον πρώτο μήνα απλά δεν είναι υποχρεωμένοι 

......................................................................................................................

Τετάρτη μεσημέρι κάνω αίτηση για βόλτον σε κατάστημα , τους μιλάω στο chat σήμερα Σάββατο στο messenger μου απαντάνε μετά τον απαραίτητο έλεγχο ότι η αίτηση έχει πάει στο δεδδηε από την παρασκευή πολύ γρήγοροι μου φάνηκαν.Φυσικα η μέτρηση ήταν γραμμένη πάνω στην αίτηση την οποία και επιβεβαίωσαν.Ολα καλά και γρήγορα προς το παρόν ,αναμένω αλλαγή υδε Δευτέρα πιστεύω.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 8/5 ήμουν Ήρων για το 50αρικο. Από 8/5 ελπε και μόλις έλαβα τις επιταγές Σκλαβενίτη. Που προτείνετε να πάω; Η volton έκοψε τις δωρεάν 500kwh; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με υπογραφή συμφωνητικών στις 30/04 και ενώ ακόμα δεν έχω παραλάβει επιταγές Σκλαβενίτη απο ΕΛΠΕ, όταν (μετά από ΡΑΕ και πίεση σε Befon με emails και τηλέφωνα) κατάφερα να μιλήσω με κάποια υπάλληλο για κλείσιμο ραντεβού παραλαβής, μου το έπαιξε δύσκολη και ισχυρίστηκε ότι έπρεπε να πάρει "έγκριση" γιατί έχω ξαναπάρει επιταγές στο παρελθόν κι έχω κάνει πολλές "αλλαγές τουρισμού" έως τώρα (είμαι μόλις στο -13 😋). Από πότε ισχύει αυτό το κριτήριο αναρωτιέμαι...

Δεν μου έχει ξανασυμβεί ομολογώ. Το επιχείρημα εκ μέρους μου ότι αναγράφονται ξεκάθαρα στο συμβόλαιο και είναι δεσμευτικό για εκείνους ήταν ακλόνητο ωστόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mikepaltri είπε

Μέχρι 8/5 ήμουν Ήρων για το 50αρικο. Από 8/5 ελπε και μόλις έλαβα τις επιταγές Σκλαβενίτη. Που προτείνετε να πάω; Η volton έκοψε τις δωρεάν 500kwh; 

Όχι, δεν κόπηκαν οι 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, favou2000 said:

 

Τετάρτη μεσημέρι κάνω αίτηση για βόλτον σε κατάστημα , τους μιλάω στο chat σήμερα Σάββατο στο messenger μου απαντάνε μετά τον απαραίτητο έλεγχο ότι η αίτηση έχει πάει στο δεδδηε από την παρασκευή πολύ γρήγοροι μου φάνηκαν.Φυσικα η μέτρηση ήταν γραμμένη πάνω στην αίτηση την οποία και επιβεβαίωσαν.Ολα καλά και γρήγορα προς το παρόν ,αναμένω αλλαγή υδε Δευτέρα πιστεύω.

Γι'αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, κατάστημα. 👍

10 minutes ago, mikepaltri said:

Μέχρι 8/5 ήμουν Ήρων για το 50αρικο. Από 8/5 ελπε και μόλις έλαβα τις επιταγές Σκλαβενίτη. Που προτείνετε να πάω; Η volton έκοψε τις δωρεάν 500kwh; 

Μέχρι και σήμερα υπάρχουν σήμερα οι δωρεάν κιλοβατώρες. Τσέκαρε το κατάστημα τις περιοχής σου... το κάθε κατάστημα έχει διαφορετικό ωράριο. Άλλα κλείνουν 14:00 και άλλα 15:30. Και θα πρέπει να έχεις μαζί σου όλα τα δικαιολογητικά και το πιο βασικό, φώτο μετρητή ώστε να γραφτεί η ένδειξη / ενδείξεις στην αίτηση.

Αν δε πρόλαβες για κατάστημα... αμφιβάλλω αν θα μπορέσεις να βγάλεις άκρη μέσω τηλεφώνου και να γίνει και σωστά η διαδικασία (με σωστές ενδείξεις). Συμφορουμήτες έχουν αναφέρει ότι εδώ και 10 μέρες παίζουν κουφό τηλέφωνο.

Αν είσαι τυχερός και διατηρήσουν τα προγράμματα και τον Ιούλιο, πας κατάστημα τη Δευτέρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Γι'αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, κατάστημα. 👍

17 αλλαγές έχω κάνει όλες με e-contract.Σαυτούς που δεν έχουν και διαβάζοντας και εσένα πετάχτηκα σε κατάστημα.Όλα καλά προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το elpedison bright αν και εχει κατεβει απο το site της εταιρειας , μπορεις να κανεις αιτηση τηλεφωνικα να μπεις μεχρι και αυριο 306/2024 στις 5 το απογευμα . Ρωτησα σημερα στο τηλεφωνικο κεντρο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...