Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως που ανοιξα αιτημα myrae για τις δωροεπιταγες Σκλαβενιτη μου απαντανε αυτοματοποιημενα με το που παταω κοκκινο κ στελνω απαντηση!! Δεν κλεινω το αιτημα, το αφηνω ανοιχτο μεχρι να δω που θα βγαλει αυτο!! Για την αλλη εβδομαδα εχουμε καμια εικονα για τα δωρα elpedison?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, desiro είπε

Εγω παντως που ανοιξα αιτημα myrae για τις δωροεπιταγες Σκλαβενιτη μου απαντανε αυτοματοποιημενα με το που παταω κοκκινο κ στελνω απαντηση!! Δεν κλεινω το αιτημα, το αφηνω ανοιχτο μεχρι να δω που θα βγαλει αυτο!! Για την αλλη εβδομαδα εχουμε καμια εικονα για τα δωρα elpedison?

Άφησε το αίτημα ανοιχτό μετά από λίγες μέρες θα σε πάρουν για να στείλουν τις δωροεπιταγές. Η γνωστή μου με είπε ότι θα μπορεί να δίνει δωροεπιταγές Σκλαβενίτη επειδή αλλάζει ο μήνας και όλο και κάποιο δώρο θα ανακοινωθεί από την στιγμή που δεν δίνεται τίποτα στα κυμαινόμενα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mdendrin είπε

Κατά την άποψή σας, ποιο από τα παρακάτω αξίζει περισσότερο και γιατί:

1. Το bright up της ελπέ με σταθερή τιμή μέχρι 31/12 στα 0,089 και πάγιο 9,9€

2. Το Volton Yelow simple protect με σταθερή τιμή μέχρι 31/08 στα 0,083 και πάγιο στα 4,9€

Χωρίς καταναλώσεις δεν έχει πολύ νόημα η ερώτηση. Παίζουν και 35 € δώρο Public.

2 ώρες πριν, costacurta είπε

Έγινε μόλις σχολασω θα πάω να ελέγξω ευχαριστώ. Θα κάτσω να διαβάσω και τι έτσι το κάθε χρώμα.

 

Εννοείς ό,τι σε 4 μέρες θα ανακοινωθούν τιμές γειά τό επόμενο διάστημα? Έγινε θα περιμένω 

Με λίγα λόγια:

  • Σταθερή τιμή για μήνες > μπλε 💙
  • Σταθερή τιμή για τον επόμενο μήνα > πράσινα 💚 ή κίτρινα ex-ante 💛
  • Τιμή εκ των υστέρων > κίτρινα ex-post 💛

Στις 2 Ιουλίου θα έχουμε τις τιμές για τα πράσινα και τα ex-ante. Επίσης, περνάμε στο 2ο εξάμηνο του 2024 και πολλά προγράμματα αναμένεται να καταργηθούν ή να αλλάξουν συντελεστές. Ακόμα, περιμένουμε και τον επόμενο κύκλο προσφορών από την ELPEDISON.

Ωστόσο, τα νέα σταθερά προγράμματα αναμένεται να είναι πιο ακριβά. Αν το Online της ΔΕΗ σου φαίνεται καλή ευκαιρία και δεν θες να ξανασχοληθείς μέχρι του χρόνου κλείστο. Δίνει και δώρο 50 €.

Αν από την άλλη σε ενδιαφέρει ο ενεργειακός τουρισμός, περίμενε μια βδομάδα μαζί με εμάς.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, madboy είπε

Αν είχες έξυπνο μετρητή θα σου έλεγα κανένα πρόβλημα. Τώρα  θα πρέπει να δώσεις τις ίδιες Kwh και στον ηρων και στην βολτον για να μην χρεωθείς 10 μέρες και στην βόλτον. 

αρχισαν τα τηλ απο Ηρων αρα εκανε αιτημα η βολτον 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το απόγευμα πήρα τηλέφωνο να αλλάξω το κίτρινο της elpe σε bright up, μου είπε ότι σταματάει να είναι εμπορικά διαθέσιμο και είμαι από τους τελευταίους. Υπέγραψα ηλεκτρονικά την μεταφορά με email που μου έστειλαν, σήμερα μπαίνω και βλέπω δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο. Δεν ξέρω αν το δίνουν πλέον τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Χθες το απόγευμα πήρα τηλέφωνο να αλλάξω το κίτρινο της elpe σε bright up, μου είπε ότι σταματάει να είναι εμπορικά διαθέσιμο και είμαι από τους τελευταίους. Υπέγραψα ηλεκτρονικά την μεταφορά με email που μου έστειλαν, σήμερα μπαίνω και βλέπω δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο. Δεν ξέρω αν το δίνουν πλέον τηλεφωνικά.

Πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο και μου είπανε να μου το δώσουν τηλεφωνικά γιατί καταργείται άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπεντισον FLEX

3 ώρες πριν, doomnx είπε

Χωρίς καταναλώσεις δεν έχει πολύ νόημα η ερώτηση. Παίζουν και 35 € δώρο Public.

Με λίγα λόγια:

  • Σταθερή τιμή για μήνες > μπλε 💙
  • Σταθερή τιμή για τον επόμενο μήνα > πράσινα 💚 ή κίτρινα ex-ante 💛
  • Τιμή εκ των υστέρων > κίτρινα ex-post 💛

Στις 2 Ιουλίου θα έχουμε τις τιμές για τα πράσινα και τα ex-ante. Επίσης, περνάμε στο 2ο εξάμηνο του 2024 και πολλά προγράμματα αναμένεται να καταργηθούν ή να αλλάξουν συντελεστές. Ακόμα, περιμένουμε και τον επόμενο κύκλο προσφορών από την ELPEDISON.

Ωστόσο, τα νέα σταθερά προγράμματα αναμένεται να είναι πιο ακριβά. Αν το Online της ΔΕΗ σου φαίνεται καλή ευκαιρία και δεν θες να ξανασχοληθείς μέχρι του χρόνου κλείστο. Δίνει και δώρο 50 €.

Αν από την άλλη σε ενδιαφέρει ο ενεργειακός τουρισμός, περίμενε μια βδομάδα μαζί με εμάς.

Elpedison FLEX

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοίνωσε σήμερα νέο κυμαινόμενο η elpedison με σταθερή τιμή μέχρι τον Δεκέμβριο με πάγιο ωστόσο 9,9€ και 0,114kwh https://www.elpedison.gr/el/gia-to-spiti/revma/elpedison-flex_133337/

Το Bright up με είπε η γνωστή μου πως σήμερα είναι η τελευταία μέρα που δίνεται (δίνει επιπλέον και τα 35€ public) γιατί από εβδομάδα θα βγει καινούργιο πιο ακριβό. Από την ιστοσελίδα καταργήθηκε.

Επεξ/σία από vklon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο και μου είπανε να μου το δώσουν τηλεφωνικά γιατί καταργείται άμεσα.

Όποιος το θέλει από κονέ μέχρι και Δευτέρα πρωί μπορεί να μου στείλει pm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θα πάρετε, ένας-ένας 😂😂😂

Εν τω μεταξύ δεν μπορούν να βγάλουν σταθερά με διάρκεια μικρότερη των 6 μηνών, οπότε τα πλασάρουν ως κίτρινα τώρα με κλειδωμένη τιμή μέχρι 31/12/24. Τραγικούλι προγραμματάκι. Αν δεν δώσουν δώρα δεν αξίζει για την ώρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, doomnx είπε

Όλοι θα πάρετε, ένας-ένας 😂😂😂

Εν τω μεταξύ δεν μπορούν να βγάλουν σταθερά με διάρκεια μικρότερη των 6 μηνών, οπότε τα πλασάρουν ως κίτρινα τώρα με κλειδωμένη τιμή μέχρι 31/12/24. Τραγικούλι προγραμματάκι. Αν δεν δώσουν δώρα δεν αξίζει για την ώρα.

Συμφωνούμε απόλυτα.😊

1 λεπτό πριν, Dogtor21 είπε

Σας τρελαίνει και εσάς στα τηλέφωνα μεσημεριατικα ο ΗΡΩΝ επειδή φεύγετε?? 

Σε όλους το κάνει...αυτόματη επανάκληση

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Όποιος το θέλει από κονέ μέχρι και Δευτέρα πρωί μπορεί να μου στείλει pm

Ισχύει και για υφιστάμενους πελάτες και για Γ21?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...