Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, POUARO είπε

Μηπως μπορεις να κανεις την συγκριση για μένα? καταναλωση 1226 για 121 μερες , μονο ημερησιο χωρις ΚΟΤ. Τωρα είμαι σταθερο στην ΔΕΗ με 0.17 μεχρι 04/2023. Ευχαριστω.

Εγώ προτείνω Φυσικό Αέριο Ελλάδος. Το έχω σε άλλη παροχή και έχει φτηνές χρεώσεις, μηνιαίους εκκαθαριστικούς στην ώρα τους, καλή εξυπηρέτηση. Μόνο πρόσεξε μην έχει συνδρομή 40 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, POUARO είπε

Μηπως μπορεις να κανεις την συγκριση για μένα? καταναλωση 1226 για 121 μερες , μονο ημερησιο χωρις ΚΟΤ. Τωρα είμαι σταθερο στην ΔΕΗ με 0.17 μεχρι 04/2023. Ευχαριστω.

είναι απλό το excel αν ακολουθήσεις τις οδηγίες στην 1η σελίδα του νήματος

υπάρχει και φύλλο με ιστορικό τιμών μιας και αλλάζουν ανα μήνα

ο Ηρών που ανέφερες είναι όντως ο φθηνότερος αλλά να αποφεύγεις το allazorevma μιας και δεν είναι αντικειμενικό απο τη στιγμή που έχει "συνεργάτες" . Στο παρελθόν μάλιστα έκανε και χοντράδες

Έχε υπόψιν για τον Ηρών οτι η μηχανογράφηση είναι σχεδόν ανύπαρκτη και οδηγεί σε καθυστερημένες αιτήσεις , αργοπορημένη απόδοση των 50€ δώρου και λάθη στην τιμολόγηση . Άκρη βγαίνει ,αλλά μόνο μέσω ΡΑΕ , όχι απο Ηρών (και ούτε απο υπάλληλους στα τηλέφωνα φυσικά) .

αποφεύγεις κυρίως elpedison ,volton για διάφορους λόγους , να παρακολουθείς το νήμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με τα εξαρτήματα  winkhaus και G-U σε παραθυρα; Ποιο θεωρείτε καλυτερο; γτ έχω διαβάσει τόσα και έχω μπερδευτεί.. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marilou1989 είπε

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με τα εξαρτήματα  winkhaus και G-U σε παραθυρα; Ποιο θεωρείτε καλυτερο; γτ έχω διαβάσει τόσα και έχω μπερδευτεί.. 

Τι θέλει να πει ο ποιητής εδώ;; Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Έχει πάρει έστω και ένας τα 50; 😃

παλιότερα όσοι μπαίνανε ναι ,στον εκκαθαριστικό το αργότερο,  τώρα δε γνωρίζω

Spoiler

υπήρξαν και περιπτώσεις λόγω της περίφημης μηχανογράφησης που το πήρανε πάνω απο μία φορές 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

στον εκκαθαριστικό το αργότερο

φτου και ξέχασα να δηλώσω την ενδιάμεση μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ

2 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

υπήρξαν και περιπτώσεις λόγω της περίφημης μηχανογράφησης που το πήρανε πάνω απο μία φορές 😛

Μάλλον για αυτό αργούν να τα βάλουν. Ξέμειναν απο 50άρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
3 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

είμαστε μονοκατοικία ισόγειο και ημιυπόγειο όπου μένουν οι γονείς με ενιαίο ρολόι.

τώρα το πρόσεξα. Με τέτοιες καταναλώσεις πληρώνατε πολλά σε ΥΚΩ (ρυθμιζόμενες) λόγω υπέρβασης κλίμακας , βέβαια απο 1/11 καταργείται η κλίμακα οπότε και τη "γλυτώνετε" , αλλά αν συνολικά καίτε πάνω απο 500kw/μηνα θα χρεώνεστε αρκετά λόγω μικρότερης επιδότησης . Αν για θέρμανση στηρίζεστε σε αντλία θερμότητας ή κλιματιστικά , τότε σκεφτείτε σοβαρά το κόστος ξεχωριστού μετρητή απο ΔΕΔΔΗΕ (αν γίνεται)

το βάζω μέσα σε spoiler γιατί είναι oftopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι μου στειλαν στο viber
ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ 6 ________ 04 9 ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΥΠΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ. ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

σημαινει οτι οντως θα βγαλουν διορθωτικο λογαριασμο;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dasnowy είπε

φτου και ξέχασα να δηλώσω την ενδιάμεση μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ

Μάλλον για αυτό αργούν να τα βάλουν. Ξέμειναν απο 50άρικα.

...ε ας βάλουν 2 25άρικα ρε παιδί μου τότε, δεν νομίζω να είναι πρόβλημα...😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

όχι , απλά τώρα προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα

ειναι μια αρχη... τιποτα δεν αυτονοητο πλεον
δε ξερω ποιος απ ολους τους τροπους επικοινωνιας για το λαθος λογαριασμο επιασε :P
παντως γρηγορα "προωθηθηκε" απο 26 που εκανα τα παραπονα, 28 "προωθηθηκε"

γιατι και με τη καθυστερηση του λογαριασμο προφορικα προωθηθηκα αλλα πρωτη φορα λαμβανω viber προωθησης :P το οποιο απο τη προφορικη "¨προωθηση" ισως εχει παραπανω ουσια, πηρα ας πουμε εναν αριθμο πρωτοκολου 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akaloith είπε

οτι μου στειλαν στο viber

Πήρα κι εγώ SMS ότι το αίτημα έχει προωθηθεί. Oρίστε που γκρινιάζετε για τον ΗΡΩΝ, μέχρι και την 28η δουλεύουν πυρετωδώς. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...