Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, prefuse είπε

Στην elpe πως βάζουμε πάγια εντολή για να αποφύγουμε την εγγύηση;

Δεν λειτουργεί όπως παλιά μέσω της ιστοσελίδας τους.

Από το myelpedison δοκίμασα 2-3 φορές να πληρώσω 0.01€ για να μπορέσω μετά να ενεργοποιήσω την πάγια εντολή αλλά δεν το δέχτηκε.

Και στο elpe app, βγάζει error με το που που επιλέγεις "Πληρώνω online"

 

Screenshot_2024-06-22-15-17-53-84_5d933e4ed2d80510ef50253a94ea6fa2.jpg

Μέσω app δε λειτουργούσε ποτέ αυτή η μέθοδος. Μόνο μέσω σάιτ.

Τώρα βλέπω ότι δε λειτουργεί ούτε το σάιτ σε 2 παροχές που δοκίμασα. Οπότε απλώς στον 1ο λογαριασμό πληρωνεις το ποσό του λογαριασμού μείον την εγγύηση μέσω πάγιας.

Στο καπάκι θα βγει διορθωτικός λογαριασμούς που θα σου επιστρέφουν την εγγύηση. Μην πληρώσεις την εγγύηση διότι θα πρέπει να μπεις στη διαδικασία επιστροφής πιστωτικού άνευ λόγου.

Επεξ/σία από gpapas640
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, prefuse είπε

Στην elpe πως βάζουμε πάγια εντολή για να αποφύγουμε την εγγύηση;

Δεν λειτουργεί όπως παλιά μέσω της ιστοσελίδας τους.

Από το myelpedison δοκίμασα 2-3 φορές να πληρώσω 0.01€ για να μπορέσω μετά να ενεργοποιήσω την πάγια εντολή αλλά δεν το δέχτηκε.

Και στο elpe app, βγάζει error με το που που επιλέγεις "Πληρώνω online"

 

Screenshot_2024-06-22-15-17-53-84_5d933e4ed2d80510ef50253a94ea6fa2.jpg

 Δοκίμασε με windows ή Mac Os, όχι με android. Κάποια στιγμή θα πιάσει.

Δεν γνωρίζω το μηχανισμό του πότε πιάνει - πότε δεν πιάνει αλλά το έχω κάνει και στις τρεις παροχές μου με έναρξη εκπροσώπησης 16 Μαΐου και ενεργοποίηση πάγιας εντολής στις 6 & 7 Ιουνίου πριν καν την έκδοση πρώτου λογαριασμού με πληρωμή 0,1€. Μπορείς να δοκιμάσεις και με 1€.

01..png.a3ddaebf17dc9451082b3468025c93f7.png1331179909_.png.d20f85d387c9766aa4e4a593beb66265.png

Επεξ/σία από geopro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, newlynx said:

Τα δώρα για το Bright Up (50 € σε πόντους Go For More + 35 € δωροεπιταγή Public) δεν τα βλέπω στη σελίδα τους. Τα παίρνεις μόνο από συνεργάτη;

Το 50αρικο έληξε. Μέχρι χθές ήταν. Την δωροεπιταγή μάλλον ναι απο συνεργάτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια βοήθεια καθώς ζορισαν τα πράγματα. Ήμουν στο κλασσικό πράσινο της ΔΕΗ από την αρχή αλλά σκέφτηκα μήπως πήγαινα σε κάποιο μπλε...είδα το bright up της elpedison μέχρι Δεκέμβρη αλλά μιας κ έχουν κόψει όλα τα δώρα αξίζει να πάω μέχρι τέλος Αυγούστου στο volton yellow simple protect. Παγιο σαν της ΔΕΗ μου βγάζει αλλά πιο φθηνή κιλοβατώρα και να έβλεπα τότε αν έχει κανένα πιο συμφέρον σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, aoua3 είπε

Καλησπέρα, μια βοήθεια καθώς ζορισαν τα πράγματα. Ήμουν στο κλασσικό πράσινο της ΔΕΗ από την αρχή αλλά σκέφτηκα μήπως πήγαινα σε κάποιο μπλε...είδα το bright up της elpedison μέχρι Δεκέμβρη αλλά μιας κ έχουν κόψει όλα τα δώρα αξίζει να πάω μέχρι τέλος Αυγούστου στο volton yellow simple protect. Παγιο σαν της ΔΕΗ μου βγάζει αλλά πιο φθηνή κιλοβατώρα και να έβλεπα τότε αν έχει κανένα πιο συμφέρον σταθερό.

Θα μπορούσες στην volton στα κυμαινόμενα για ένα μήνα που δίνουν δωρεάν κιλοβατώρες και πάγιο και μετά τον μήνα βλέπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, geopro said:

Δεν γνωρίζω το μηχανισμό του πότε πιάνει - πότε δεν πιάνει

Σχετικά με τη πάγια εντολή στο myelpedison, πολλοί κάνουν λάθος με το κόμμα.

Δε θέλει τελεία (.), θέλει κόμμα (,)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, ekrepali said:

Σχετικά με τη πάγια εντολή στο myelpedison, πολλοί κάνουν λάθος με το κόμμα.

Δε θέλει τελεία (.), θέλει κόμμα (,)

Με κόμμα γράφω το ποσό και δεν το δέχεται.  Αν βάλεις τέλεια σου βγάζει διαφορετικό μήνυμα λάθους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την καθυστέρηση της δωροεπιταγής σκλαβενίτη υπενθυμίζω ότι είχα κάνει όχληση μέσω myrae και η απάντηση ήταν η τυπική ότι υπάρχει φόρτος εργασίας μετά από 10 μέρες απάντησα ότι δεν με ικανοποιεί  απάντησή σας και την επόμενη μέρα το πρωί με πήρανε τηλ.για να κλείσουμε ραντεβού, σύνολο από την υπογραφή σύμβασης 38 μέρες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δεν μου έβαλε η ελπεντισον τα 15€ σε 2 δόσεις.

Θα τούς πάρω τηλέφωνο αλλά έχει συμβεί αυτό το 'λάθος' και σε άλλον?

Ούτε σε εμένα μπήκαν τα 15 ευρώ έκπτωση. Θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2024-06-23-18-06-45-501_com.android.chrome-edit.jpg.e98b528cb8ea8477c936c9260d6372f0.jpghttps://www.rae.gr/parakolouthisi-agoron/evropaikes-agores-xondrikis/map-graph/

 

Πάντως καλά το πάμε και στο ρεύμα στην Ελλάδα οι πιο ακριβές τιμές πώλησης στην Ευρώπη. Δε ξέρω αν επηρεάζεται η πολιτική των παρόχων υπηρεσιών στη χώρα μας με αυτό που συμβαίνουν πανευρωπαϊκα αλλά εδώ έχουμε ακραίες τιμές όπως λέγεται στην επιστήμη της ερευνητικής!!!

Με 90+€ την MW παίζουμε τετραπλάσια τιμή από επίσης Μεσογειακή χώρες Ισπανία και Πορτογαλία τριπλάσια από Γαλλία ενώ χτυπάμε την Ιταλία στα ίσα που οι μισθοί και το κόστος ζωής βιοτικό επίπεδο είναι σαφώς καλύτερα .

Μόνο οι Μαλτέζοι έχουν και Ιταλοί ακριβότερα το ρεύμα από εμάς 

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, k0stas1 είπε

Ούτε σε εμένα μπήκαν τα 15 ευρώ έκπτωση. Θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο. 

Πότε πηγές ελπεντισον?

Εμένα εκδόθηκε 30 Απριλίου έως 21 Μαίου και από ημέρα σε ημέρα περιμένω τον 2'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, PedroG είπε

Με 90+€ την MW παίζουμε τετραπλάσια τιμή από επίσης Μεσογειακή χώρες Ισπανία και Πορτογαλία

Ψάξε άρθρα του 2022 για τη λεγόμενη ιβηρική εξαίρεση. Οι δύο χώρες πάλεψαν (ενώ οι υπόλοιπες της ΕΕ διαφωνούσαν) και κέρδισαν αποδέσμευση της τιμής του ρεύματος από την τιμή του φυσικού αερίου. Και για μην γίνει πολιτικό το θέμα, σταματώ εδώ τη διευκρίνιση.

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, madboy είπε

Με κόμμα γράφω το ποσό και δεν το δέχεται.  Αν βάλεις τέλεια σου βγάζει διαφορετικό μήνυμα λάθους. 

Για δοκιμάστε να βάλετε 1€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...