Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, tryfos said:

Από που προκύπτει αυτό (ότι δηλαδή στο solar το δίνουν χωρίς την προϋπόθεση του προηγούμενου 6μηνου); Είναι σίγουρο αυτό;

 

Ναι, και μη το σκαλίσεις με ερωτήσεις σε εκπρόσωπο μέσω τηλεφώνου.

Ούτως ή άλλως πριν στείλεις αποδοχή, διαβάζεις τους όρους που σου έχουν στείλει.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εν τω μεταξυ μου ειχαν στειλει πριν 10 μερες τις δωροεπιταγες Σκλαβενιτη για 3 παροχες ρευμα κ δεν μου στειλανε τις υπολοιπες για 2 παροχες αεριο..... παιρνω σημερα κ για τις υπολοιπες κ μου λεει οκ.... κ με ξανακαλει μετα απο 1 ωρα κ μου λεει εχετε φυγει απ τις 2 παροχες ρευματος....ε και? Της λεω....ειχαμε καποια δεσμευση? Δεν ειναι πρεπον μου λεει.... τελικα κατεληξε οτι θα ρωτησει τον προισταμενο της κ αν παρει το οκ θα μου τις στειλει....αν δεν μου τις στειλει να κανω αιτημα rae να υποθεσω ε? Απορω παντως με καποιες υπαλληλους, λες κ τις δινουν απ την τσεπη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tryfos said:

Υπάρχει καμιά άλλη παγίδα στο solar, εκτός του ότι πάμε, παίρνουμε τα 50 και φεύγουμε; Έχω και ένα πιστωτικό υπόλοιπο στον Ήρωνα, οπότε θα ζητήσω να προστεθεί κιόλας...

Σε παροχή με 50άρικο αν ζητήσεις συμψηφισμό με πιστωτικό από προηγούμενη παροχή, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει αυτό που γκαρίζουμε τόσο καιρο.

Άσε το πιστωτικό (αν είναι μεγάλο) για πιο μελλοντική εκπροσώπηση σε περίπτωση που κοπούν τα δώρα, ή αν είναι μικρό το ποσό ζήτα το σε IBAN... αφού όμως βγει τελικός για το solar κι έχεις πληρώσει κανονικά πιθανό υπόλοιπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, desiro said:

Εν τω μεταξυ μου ειχαν στειλει πριν 10 μερες τις δωροεπιταγες Σκλαβενιτη για 3 παροχες ρευμα κ δεν μου στειλανε τις υπολοιπες για 2 παροχες αεριο..... παιρνω σημερα κ για τις υπολοιπες κ μου λεει οκ.... κ με ξανακαλει μετα απο 1 ωρα κ μου λεει εχετε φυγει απ τις 2 παροχες ρευματος....ε και? Της λεω....ειχαμε καποια δεσμευση? Δεν ειναι πρεπον μου λεει.... τελικα κατεληξε οτι θα ρωτησει τον προισταμενο της κ αν παρει το οκ θα μου τις στειλει....αν δεν μου τις στειλει να κανω αιτημα rae να υποθεσω ε? Απορω παντως με καποιες υπαλληλους, λες κ τις δινουν απ την τσεπη τους

κανε Myrae απο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σε παροχή με 50άρικο αν ζητήσεις συμψηφισμό με πιστωτικό από προηγούμενη παροχή, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει αυτό που γκαρίζουμε τόσο καιρο.

Τί; Δεν κατάλαβα. Συνηθισμένη διαδικασία είναι αυτή, όταν υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο ζητάς και στο βάζουν στο επόμενο λογαριασμό. Κανονικά έπρεπε, δε, να το κάνουν μόνοι τους, όχι να το ζητάμε εμείς.

Τί ακριβώς θα γίνει δηλαδή, επειδή θα βάλουν ένα πιστωτικό (που το χρωστάνε) θα κόψουν ΟΛΑ τα δώρα; Δεν νομίζω...

37 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι, και μη το σκαλίσεις με ερωτήσεις σε εκπρόσωπο μέσω τηλεφώνου.

Καλά εννοείται, αφού ούτως ή άλλως με e-contract θα γίνει ό,τι γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Τί; Δεν κατάλαβα. Συνηθισμένη διαδικασία είναι αυτή, όταν υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο ζητάς και στο βάζουν στο επόμενο λογαριασμό. Κανονικά έπρεπε, δε, να το κάνουν μόνοι τους, όχι να το ζητάμε εμείς.

Τί ακριβώς θα γίνει δηλαδή, επειδή θα βάλουν ένα πιστωτικό (που το χρωστάνε) θα κόψουν ΟΛΑ τα δώρα; Δεν νομίζω...

Καλά εννοείται, αφού ούτως ή άλλως με e-contract θα γίνει ό,τι γίνει.

Στον ΗΡΩΝ το πιστωτικό υπόλοιπο μεταφέρετε αυτόματα στην επόμενη παροχή (με το επόμενο ψηφίο διαδοχής) δεν χρειάζεται να ζητήσεις μεταφορά του.

Επεξ/σία από vklon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vklon είπε

Στον ΗΡΩΝ το πιστωτικό υπόλοιπο μεταφέρετε αυτόματα στην επόμενη παροχή (με το επόμενο ψηφίο διαδοχής) δεν χρειάζεται να ζητήσεις μεταφορά του.

Ok θενξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, doomnx είπε

. Η ΤΕΑ αυτή τη στιγμή στα 97,36 €/ΜWh

Μήπως λέω μήπως θα πρέπει να το ξανασκεφτούν για το ενδεχόμενο να επαναφέρουν την επιδότηση;Θα μου πεις τώρα έλα μωρέ το Σεπτέμβριο θα έχει αποκλιμάκωση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγήκε ο εκκαθαριστικός στην Elpedison και θέλω να επιβεβαιώσω ότι με την αλλαγή από Bright σε Smart Zero δεν χρεώθηκα τέλος πρόωρης διακοπής, όπως ακριβώς μου είχαν πει και στο chat από την εξυπηρέτηση πελατών.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, doomnx said:

Μόλις βγήκε ο εκκαθαριστικός στην Elpedison και θέλω να επιβεβαιώσω ότι με την αλλαγή από Bright σε Smart Zero δεν χρεώθηκα τέλος πρόωρης διακοπής, όπως ακριβώς μου είχαν πει και στο chat από την εξυπηρέτηση πελατών.

Καλησπέρα διαβάζω καιρό το νήμα και respect για την δουλεια που κάνεις/κάνετε εδω αλλα θέλω να σε ρωτησω και φυσικά στην ευχέρεια σου να μου απαντήσεις :)

H απόφαση να φυγεις απο το σταθερο στο κυμαινομενο ειναι θέμα κατανάλωσης ή λόγω δώρων etc?

Εκλεισα σήμερα για bright απο τηλέφωνο στα 0.089 και μου φαινεται πολυ καλο deal,τους περασα απο κόσκινο μηπως εχει ψιλα γραμματα.

Ημουν χρόνια στην ΔΕΗ αλλά με την όλη τρομοκρατία είπα να δοκιμάσω και αλλη παραλία.

Επεξ/σία από CisPan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση αν ξέρει κάποιος όσον αφορά τις δωροεπιταγές Public της Elpedison. Μπορούν να συνδυαστούν π.χ 3 μαζί  ή είναι μια δωροεπιταγή ανά αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, yiankap said:

Ερώτηση αν ξέρει κάποιος όσον αφορά τις δωροεπιταγές Public της Elpedison. Μπορούν να συνδυαστούν π.χ 3 μαζί  ή είναι μια δωροεπιταγή ανά αγορά?

Μόνο σε κατάστημα μέχρι 3 δωροεπιταγες. Online μόνο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, CisPan είπε

Καλησπέρα διαβάζω καιρό το νήμα και respect για την δουλεια που κάνεις/κάνετε εδω αλλα θέλω να σε ρωτησω και φυσικά στην ευχέρεια σου να μου απαντήσεις :)

H απόφαση να φυγεις απο το σταθερο στο κυμαινομενο ειναι θέμα κατανάλωσης ή λόγω δώρων etc?

Εκλεισα σήμερα για bright απο τηλέφωνο στα 0.089 και μου φαινεται πολυ καλο deal,τους περασα απο κόσκινο μηπως εχει ψιλα γραμματα.

Ημουν χρόνια στην ΔΕΗ αλλά με την όλη τρομοκρατία είπα να δοκιμάσω και αλλη παραλία.

Άμα αλλάξεις από σταθερό σε κυμαινόμενο τιμολόγιο μπορείς να πας σε άλλο πάροχο χωρίς να πληρώσεις την ρήτρα πρόωρης αποχώρησης που έχουν τα σταθερά. Επίσης, μπορείς να αλλάξεις αν έχεις χαμηλή κατανάλωση και δεν θέλεις να πληρώνεις το υψηλό πάγιο των σταθερών. Δώρα δεν δίνονται για εσωτερικές αλλαγές σε προγράμματα είναι για νέους πελάτες  

Επεξ/σία από vklon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CisPan είπε

Καλησπέρα διαβάζω καιρό το νήμα και respect για την δουλεια που κάνεις/κάνετε εδω αλλα θέλω να σε ρωτησω και φυσικά στην ευχέρεια σου να μου απαντήσεις :)

H απόφαση να φυγεις απο το σταθερο στο κυμαινομενο ειναι θέμα κατανάλωσης ή λόγω δώρων etc?

Εκλεισα σήμερα για bright απο τηλέφωνο στα 0.089 και μου φαινεται πολυ καλο deal,τους περασα απο κόσκινο μηπως εχει ψιλα γραμματα.

Ημουν χρόνια στην ΔΕΗ αλλά με την όλη τρομοκρατία είπα να δοκιμάσω και αλλη παραλία.

Ήμουν στο Bright με τα 100 € (+20 Σκλαβ) δώρο στα 0,169 €/kWh. Το συγκεκριμένο σπίτι είναι κλειστό και όντως το Zero συμφέρει περισσότερο, γλιτώνω πάγιο+ΕΡΤ. Μέχρι τώρα δεν πλήρωνα κάτι λόγω του δώρου. Έκανα την αλλαγή κυρίως για να ικανοποιήσω την περιέργεια για την δωρεάν μετάβαση από το ένα πρόγραμμα στο άλλο αλλά και για να απελευθερώσω την παροχή για να μπορώ να πάω αλλού χωρίς πέναλτι, να επιστρέψω για επιπλέον δώρα κλπ.

29 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Μήπως λέω μήπως θα πρέπει να το ξανασκεφτούν για το ενδεχόμενο να επαναφέρουν την επιδότηση;Θα μου πεις τώρα έλα μωρέ το Σεπτέμβριο θα έχει αποκλιμάκωση 

 

Ξεχάστε τις επιδοτήσεις. Ό,τι δίνει η ΔΕΗ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yiankap είπε

Ερώτηση αν ξέρει κάποιος όσον αφορά τις δωροεπιταγές Public της Elpedison. Μπορούν να συνδυαστούν π.χ 3 μαζί  ή είναι μια δωροεπιταγή ανά αγορά?

Μπορούν ανά αγορά να συνδυαστούν 3 μαζί σε κατάστημα, αν και μου είπαν ότι θα μπορούσα να συνδυάσω και περισσότερες δωροεπιταγές.   Για οnline αγορά δέχονται μόνο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...