Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ekrepali είπε
25 λεπτά πριν, BrokenExe είπε

Τους προώθησα τις ενδείξεις μετρητή εκείνη την στιγμή αλλά δεν τους βλέπω στο συμβόλαιό που μου έδωσαν περασμένες. Να πάω πίσω; 

Το πιο βασικό ξέχασες...Φαντάζομαι αν έχουν φώτο ή τις ενδείξεις γραμμένες κάπου, μπορεί να διορθώσουν το συμβόλαιο πριν το στείλουν στα κεντρικά. Αλλά εγώ αν δε το έχω γραμμένο στην αίτηση δεν εμπιστεύομαι κανέναν.

Ευχαριστώ ξανά, το έφτιαξα μόλις, πέρασαν τις ενδείξεις παρουσία μου και μου εκτυπώσαν την καινούρια αίτηση. Ειλικρινά ευχαριστώ.

Καιιι τις πέρασαν λάθος μπροστά στα μάτια μου. Αλήθεια στείλε μου pm κερνάω καφέ. 

Επεξ/σία από BrokenExe
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, vklon είπε

Και το δωρεάν ρεύμα της Volton (δωρεάν 500kwh και πάγιο)

Στη Volton είμαι τώρα και κλείνω μήνα σε 2-3 ημέρες.

Για 4all με βλέπω.... γιατί ο Ήρων μπορεί να δίνει 50€ αλλά με την αυξημένη χρέωση που έχει στην ουσία θα πληρώσω 24€ λιγότερα και αν.... Elpe απορρίπτεται λόγω go4more εκτός και αν άμεσα καταφέρω να ανοίξω λογαριασμό εθνικής και να κάνω και τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Στη Volton είμαι τώρα και κλείνω μήνα σε 2-3 ημέρες.

Για 4all με βλέπω.... γιατί ο Ήρων μπορεί να δίνει 50€ αλλά με την αυξημένη χρέωση που έχει στην ουσία θα πληρώσω 24€ λιγότερα και αν.... Elpe απορρίπτεται λόγω go4more εκτός και αν άμεσα καταφέρω να ανοίξω λογαριασμό εθνικής και να κάνω και τα υπόλοιπα.

Στην εθνική ο λογαριασμός ανοίγει ηλεκτρονικά σε 10-20 λεπτά και αυτόματα ενεργοποείται και το goformore. Το 4all δεν πολυσυμφέρει αφου έχει την προϋπόθεση για εξοικονόμηση ενέργειας σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά και φυσικά δεν έχει δώρα 

Επεξ/σία από vklon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BrokenExe said:

Ευχαριστώ ξανά, το έφτιαξα μόλις, πέρασαν τις ενδείξεις παρουσία μου και μου εκτυπώσαν την καινούρια αίτηση. Ειλικρινά ευχαριστώ.

Καιιι τις πέρασαν λάθος μπροστά στα μάτια μου. Αλήθεια στείλε μου pm κερνάω καφέ. 

Είπα για εύκολη και γρήγορη αλλαγή με σωστές ενδείξεις, είχα ξεχάσει να αναφέρω το αυτονόητο ότι πρέπει να ελέγξετε πριν υπογράψετε.  😛 Πάλι καλά που πρόλαβες να επιστρέψεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Είπα για εύκολη και γρήγορη αλλαγή με σωστές ενδείξεις, είχα ξεχάσει να αναφέρω το αυτονόητο ότι πρέπει να ελέγξετε πριν υπογράψετε.  😛 Πάλι καλά που πρόλαβες να επιστρέψεις.

 

 

 

Συγνώμη είναι δυνατόν να μου βάλει υπάλληλος εταιρείας προμηθευτή ηλεκτρικής ενέργειας, που βλέπει τουλάχιστον 10 ενδείξεις την μέρα, 21423 ημερήσια και 147 νυχτερινη κατανάλωση; Δηλαδή τι κάνω τον τελευταίο χρόνο με το πού μπει η ώρα του νυχτερινού κατεβάζω τον γενικό; 

Και μάλιστα όταν της είπα ότι κάτι μου φαίνεται λάθος (ήμουν σίγουρος ότι είναι λάθος, είχα τις φωτογραφίες μπροστά μου, αλλά ήθελα να είμαι ευγενικός), με διαβεβαίωσε ότι όλα είναι σωστά και τα έλεγξε 2 φορές και σε σχέση με τον εκκαθαριστικό (!!!??) λογαριασμό από τον προηγούμενο πάροχο που τους έστειλα. 

 

Όταν εν τέλη είδαμε μαζί τον λογαριασμό που αναφερόταν, με πήγε στην πίσω σελίδα, σε ένα κουτάκι που αναγράφοταν το 147 ως η διαφορά νυχτερινής κατανάλωσης σε σχέση με αυτή του προηγούμενο μήνα.

Δηλαδή, με βάση έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό, με ημερομηνία έκδοσης 3 μήνες πριν, πάρθηκε σαν τωρινή ένδειξη, η ΔΙΑΦΟΡΑ της νυχτερινής κατανάλωσης εκείνης της περιόδου σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. 

Προφανώς και η ημερήσια ένδειξη ήταν και αυτή λανθασμένη, καθώς μου είχε συμπληρώσει το σύνολο του ημερήσιου και νυχτερινού ρεύματος. 

 

Γι αυτό λοιπόν γραπτά όλοι και έλεγχο 2 και 3 φορές, καμια εμπιστοσύνη σε κανέναν! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, BrokenExe said:

Δηλαδή, με βάση έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό, με ημερομηνία έκδοσης 3 μήνες πριν, πάρθηκε σαν τωρινή ένδειξη, η ΔΙΑΦΟΡΑ της νυχτερινής κατανάλωσης εκείνης της περιόδου σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα.

Spoiler

FugeIpgWIAI9ny-.jpg.69f3d902e0d70bf7e9b10bee7f816656.jpg

 

Μάλλον έλαβαν εξάσκηση απ'τις ιδιοφυίες στα κεντρικά... και βάζουν ότι δούνε στον εκκαθαριστικό, εεε εσένα μπερδεύτηκαν λίγο κι έβαλαν τη διαφορά.   😆 Κάτσε να'ρθει και η εύκολη αλλαγή με το gov wallet, εκεί να δεις τι έχει να γίνει.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, vklon said:

Το yellow one είναι καλύτερο από την στιγμή που δεν έχεις πάει στον ΗΡΩΝ παλιότερα. Στο econtract ζητάει λογαριασμό αλλά δεν ρωτάει σε ποιον πάροχο ήσουν προηγμένως άρα μπορείς να δώσεις λογαριασμό από προηγούμενο πάροχο. Για την ένδειξη δεν ζητάει φωτογραφία 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα αίτηση στον Ηρων.

Αν αργότερα θέλω να πάω και δεύτερη παροχή στον Ηρων θα μετρήσει σαν επίσκεψη για πρώτη φορά; Δηλαδή πάει ανά αριθμό παροχής ή ανά Αφμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madboy είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα αίτηση στον Ηρων.

Αν αργότερα θέλω να πάω και δεύτερη παροχή στον Ηρων θα μετρήσει σαν επίσκεψη για πρώτη φορά; Δηλαδή πάει ανά αριθμό παροχής ή ανά Αφμ;

Ναι, τα δώρα δίνονται ανά αριθμό παροχής 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vklon είπε

Το yellow one είναι καλύτερο από την στιγμή που δεν έχεις πάει στον ΗΡΩΝ παλιότερα. Στο econtract ζητάει λογαριασμό αλλά δεν ρωτάει σε ποιον πάροχο ήσουν προηγμένως άρα μπορείς να δώσεις λογαριασμό από προηγούμενο πάροχο. Για την ένδειξη δεν ζητάει φωτογραφία 

Γιατί όχι το Benefit του ΗΡΩΝ που έχει και τα πάγια δώρο? Ευχαριστώ εκ προτέρων.

6 ώρες πριν, vklon είπε

 

 

Επεξ/σία από lmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, messinia3 είπε

Σε econtract Ηρωνα απλά γράφεις τις ενδείξεις. Δε χρειάζεται φωτογραφία.

 

οταν είχα περάσει από Ηρων τον Ιανουάριο, παρόλο που έκανε το e-contract μετά μου ζήτησαν φωτογραφία από το ρολόι μέσω e-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, astavlas είπε

Καλημέρα, το elpedison bright up τι δώρα δίνει?

Έχουμε εδώ κάποιο μέλος-εκπρόσωπο?

50 euro στο goformore και εγω πήρα και 35 ευρω public δωροεπιταγη. Από συγκεκριμένο πωλητή όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 μέρες ΕΛΠΕ σήμερα και οι πόντοι άφαντοι. Όποτε το 150 βλέπω να ισχύει. Αυτοί που τους πήραν ή τυχεροί ήταν ή δουλεύουν στην ελπεντισον 😅

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, chsam είπε

50 euro στο goformore και εγω πήρα και 35 ευρω public δωροεπιταγη. Από συγκεκριμένο πωλητή όμως.

Aν θες στείλε μου π.μ τον πωλητή

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ήρων σε ΕΛΠΕ άλλαξε αριθμό ο μετρητής σήμερα. Επίσημα είμαι στο νέο πάροχο ή περιμένω και κάποιο sms/mail για ενημέρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...