Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, geopro said:

Επί του παρόντος αυτό δεν ισχύει.

Το σύστημα μη βλέποντας ενεργή πάγια εντολή θα σέ χρεώσει εγγύηση (συνήθως 25€ για οικιακή παροχή) στο πρώτο λογαριασμό και άλλα 25€ στο δεύτερο λογαριασμό.

Έτσι ακριβώς γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα το κόλπο με την πληρωμή 0.10 ευρώ δεν έπιανε με τίποτα....Χρεώθηκα 25 ευρώ την εγγύηση, πλήρωσα το λογαριασμό και μετά από κάτι μέρες βγήκε πιστωτικός -25

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, mastrokwstas said:

Εμένα το κόλπο με την πληρωμή 0.10 ευρώ δεν έπιανε με τίποτα....Χρεώθηκα 25 ευρώ την εγγύηση, πλήρωσα το λογαριασμό και μετά από κάτι μέρες βγήκε πιστωτικός -25

Και γώ που δοκίμασα δεν πιάνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lewnidas1995 είπε

Και γώ που δοκίμασα δεν πιάνει 

Δοκίμασε με windows ή Mac Os όχι με android. Κάποια στιγμή θα πιάσει.

Δεν γνωρίζω το μηχανισμό του πότε πιάνει - πότε δεν πιάνει αλλά το έχω κάνει σε τρεις παροχές της ίδιας περιόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

 

μετα απο χρονια στο myhome online με χρεωση 0,00844 το συμβολαιο μου ληγει τελος του μηνα, θα μπορουσατε να με κατευθυνετε σε ποια εταιρια να παω και σε ποιο προγραμμα? εκαθαριστικος που μου ειχε ερθει το χειμωνα για περιοδο 09/23-01/24 εκαψα 850Kw

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν από Ζενίθ μόλις για ένα χρόνο χωρίς πάγιο, κιλοβατώρα στα €0,09 και δώρο ταξίδι σε Πάρο Νάξο Ίο.

Έχει κάνει χρήση κανείς; Αξίζει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και χωρίς το ταξίδι, αξίζει αυτή η προσφορά νομίζω. Εφόσον βέβαια δεν θες ένα κάνεις ενεργειακό τουρισμό και θες ένα σταθερό πρόγραμμα. 

Υ.γ. Όσον αφορά το ταξίδι πρέπει να έχει κάποιους περίεργους όρους.  Έχει συζητηθεί πάλι σε αυτό το θέμα το εν λόγω δώρο. Θα σου πουν και οι υπόλοιποι τι πρέπει να προσέξεις.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Καλησπερα σας,

 

μετα απο χρονια στο myhome online με χρεωση 0,00844 το συμβολαιο μου ληγει τελος του μηνα, θα μπορουσατε να με κατευθυνετε σε ποια εταιρια να παω και σε ποιο προγραμμα? εκαθαριστικος που μου ειχε ερθει το χειμωνα για περιοδο 09/23-01/24 εκαψα 850Kw

 

Ευχαριστω

Αν ενδιαφέρεστε για σταθερό πάλι το καλύτερο αυτήν την στιγμή είναι το elpedison Bright up με 0,089 kwh και 9,90€ πάγιο και 85€ δώρα που μηδενίζουν τα πάγια. Τώρα αν θέλετε κυμαινόμενο συμφέρει ο ΗΡΩΝ που έχει το 50€ και στην elpedison το win με κλειδωμένη τιμή στα 11 λεπτά μέχρι τον Ιούλιο που έχει τα 50€ goformore. Επίσης έχει και η Volton ένα μήνα δωρεάν 500kwh και το πάγιο στο ειδικό 

 

11 λεπτά πριν, speedobear είπε

Με κάλεσαν από Ζενίθ μόλις για ένα χρόνο χωρίς πάγιο, κιλοβατώρα στα €0,09 και δώρο ταξίδι σε Πάρο Νάξο Ίο.

Έχει κάνει χρήση κανείς; Αξίζει ;

Αν δεν θέλεις 12 μήνες δέσμευση δες και το Bright up που είναι εξάμηνο και με τα δώρα  85€ πάλι μηδενίζεις το πάγιο και έχει και ελάχιστα φθηνότερη την κιλοβατώρα

Επεξ/σία από vklon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mastrokwstas είπε

Εμένα το κόλπο με την πληρωμή 0.10 ευρώ δεν έπιανε με τίποτα....Χρεώθηκα 25 ευρώ την εγγύηση, πλήρωσα το λογαριασμό και μετά από κάτι μέρες βγήκε πιστωτικός -25

Το κόλπο με το 0,01 (και όχι 0,10 διότι ειμεθα αρκετά σπάγκοι) για καταχώρηση πάγιας εντολής μόνο από Browser και όχι από app το είχα αναφέρει πρώτη φορά εγώ.

Είχα αναφέρει επίσης ένα πείραμα που μπορούσε να δοκιμάσει κάποιος μήπως του "ξεμπλοκαρει" την καταχώρηση πάγιας αλλά δεν είχα ενδιαφέρον.

Ποιο συγκεκριμένα είχα προτείνει σε όσους δοκιμάζουν να κάνουν την πάγια και δεν τους αφήνει το σύστημα, να κάνουν πρώτα μία κανονική πληρωμή με 0,01 και μετά να δοκιμάσουν την ίδια διαδικασία για την πάγια. Ωστόσο δεν είδα κάνεις να τον δοκιμάζει.

Κάτι άλλο το οποίο μπορείτε να δοκιμάσετε για να γλιτώσετε το 25άρι της πάγιας είναι το εξής.

Θυμάμαι μία φορά (πριν αλλάξει το σύστημα των παγίων εντολών) που είχα ξεχάσει να δηλώσω κάρτα για πάγια και με χρέωσε 25€ στον 1ο λογαριασμό. Μόλις το είδα καταχώρησα αμέσως πάγια εντολή. Σε 2 μέρες βγήκε διορθωτικός λογαριασμός που αφαιρούσε την πάγια. Επομένως αυτό το οποίο μπορείτε να κάνετε για να αποφύγετε τα πιστωτικά λόγω πληρωμής της εγγύησης είναι, όταν έρθει ο πρώτος λογαριασμός που θα περιλαμβάνει την εγγύηση να τον πληρώσετε μέσω του πεδίου της πάγιας εντολής αλλά ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Πληρώνετε ένα μικρό ποσό ώστε να ενεργοποιηθεί η πάγια και λογικά μέσα σε μερικές ημέρες θα εκδοθεί διορθωτικός λογαριασμός που αφαιρεί το ποσό της εγγύησης από το τελικό ποσό.

Οποιος το δοκιμάσει ας ενημερώσει για να έχουν γνώση οι υπόλοιποι.

Επεξ/σία από gpapas640
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, gpapas640 said:

Το κόλπο με το 0,01 (και όχι 0,10 διότι ειμεθα αρκετά σπάγκοι) για καταχώρηση πάγιας εντολής μόνο από Browser και όχι από app το είχα αναφέρει πρώτη φορά εγώ.

Είχα αναφέρει επίσης ένα πείραμα που μπορούσε να δοκιμάσει κάποιος μήπως του "ξεμπλοκαρει" την καταχώρηση πάγιας αλλά δεν είχα ενδιαφέρον.

Ποιο συγκεκριμένα είχα προτείνει σε όσους δοκιμάζουν να κάνουν την πάγια και δεν τους αφήνει το σύστημα, να κάνουν πρώτα μία κανονική πληρωμή με 0,01 και μετά να δοκιμάσουν την ίδια διαδικασία για την πάγια. Ωστόσο δεν είδα κάνεις να τον δοκιμάζει.

Κάτι άλλο το οποίο μπορείτε να δοκιμάσετε για να γλιτώσετε το 25άρι της πάγιας είναι το εξής.

Θυμάμαι μία φορά (πριν αλλάξει το σύστημα των παγίων εντολών) που είχα ξεχάσει να δηλώσω κάρτα για πάγια και με χρέωσε 25€ στον 1ο λογαριασμό. Μόλις το είδα καταχώρησα αμέσως πάγια εντολή. Σε 2 μέρες βγήκε διορθωτικός λογαριασμός που αφαιρούσε την πάγια. Επομένως αυτό το οποίο μπορείτε να κάνετε για να αποφύγετε τα πιστωτικά λόγω πληρωμής της εγγύησης είναι, όταν έρθει ο πρώτος λογαριασμός που θα περιλαμβάνει την εγγύηση να τον πληρώσετε μέσω του πεδίου της πάγιας εντολής αλλά ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Πληρώνετε ένα μικρό ποσό ώστε να ενεργοποιηθεί η πάγια και λογικά μέσα σε μερικές ημέρες θα εκδοθεί διορθωτικός λογαριασμός που αφαιρεί το ποσό της εγγύησης από το τελικό ποσό.

Οποιος το δοκιμάσει ας ενημερώσει για να έχουν γνώση οι υπόλοιποι.

Ούτε απλή πληρωμή μπορείς να κάνεις για να πεις ότι μετά θα επιλέξεις την πάγια εντολή. 

Όσον αφορά την δεύτερη πρόταση σου, μπορείς να πληρώσεις όλο το ποσό χωρίς τα 25 ευρώ της εγγύησης. Και μετά από λίγες μέρες θα αφαιρεθεί το ποσό της εγγύησης και θα είναι μηδενικός ο λογαριασμός. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ηρων μου εστειλε μην. εναρξη εκπροσωπησης παροχης την 07/06..προγραμμα guarantee με 50αρι bonus..Για πόσο καιρο λετε (πρεπει?) να παραμεινω μηπως και προλαβω τα δωρα της Ελπε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, energy52 said:

O Ηρων μου εστειλε μην. εναρξη εκπροσωπησης παροχης την 07/06..προγραμμα guarantee με 50αρι bonus..Για πόσο καιρο λετε (πρεπει?) να παραμεινω μηπως και προλαβω τα δωρα της Ελπε; 

Κανονικα επρεπε πρωτα ελπε και μετα ηρων καθως το 50αρι της ηρων ειναι ψιλοστανταρ.
υπολογισε οτι το 50αρικο τρωγεται ευκολα σε ενα μηνα με κλιματιστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, energy52 είπε

O Ηρων μου εστειλε μην. εναρξη εκπροσωπησης παροχης την 07/06..προγραμμα guarantee με 50αρι bonus..Για πόσο καιρο λετε (πρεπει?) να παραμεινω μηπως και προλαβω τα δωρα της Ελπε; 

Για να προλάβεις το 50αρι σε πόντους go4more είναι μέχρι 21/06.Εχει βγάλει βέβαια πολύ καλύτερες προσφορές από τις τρέχουσες η elpe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, energy52 είπε

O Ηρων μου εστειλε μην. εναρξη εκπροσωπησης παροχης την 07/06..προγραμμα guarantee με 50αρι bonus..Για πόσο καιρο λετε (πρεπει?) να παραμεινω μηπως και προλαβω τα δωρα της Ελπε; 

Συνάδελφε...🤪🤪.. εγώ από 8/6 είμαι... αλλά εγώ το σκέφτομαι...η στις 20-21 αλλαγή η αναμονή (με ρίσκο) γύρω στις 25-26

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vklon είπε

Αν δεν θέλεις 12 μήνες δέσμευση δες και το Bright up που είναι εξάμηνο και με τα δώρα  85€ πάλι μηδενίζεις το πάγιο και έχει και ελάχιστα φθηνότερη την κιλοβατώρα

Τα 85€ σε δώρα προκύπτουν από κάπου; Γιατί στο site δεν έχει κάποια δώρα πέραν των 50 ευρώ σε πόντους go4more.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...