Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, atom7 είπε

Συμβαίνει και σε άλλον κατά την ολοκλήρωση της διαδικασίας e-contract στον ΗΡΩΝ ή μόνο σε εμένα;

image.png.2b9de215934dae5e035ca5b6af7295cd.png

Σχεδόν σε όλους... αλλά έχει γίνει η αίτηση (σε εμένα δλδ και τις 2 φορές που εκανα).. απλά μπορεί να μην έχει πάρει τα δικαιολογητικά και να στα ζητήσουν εκ νέου με mail..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/06/2024 at 07:39, madboy said:

Παρέμεινα τον Απρίλιο 14 ημέρες στην Volton και σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός. Το πρόγραμμα ήταν το Πρασινο ειδικό με τις 500 δωρεάν Kwh και το δωρεάν πάγιο του μήνα.

Μήπως ξέχασαν να βγάζουν σωστούς λογαριασμούς; Με έχουν χρεώσει και το πάγιο για τις αντίστοιχες ημέρες καθώς και τις Kwh.

Σας παραθέτω και τον λογαριασμό να δείτε και εσείς.

Να μιλήσω με αυτούς για διόρθωση του λογαριασμού ή Ραε;

 

  Reveal hidden contents

Volton2.jpgVolton1.jpg

False alarm απο την πλευρά μου τελικά. Είχε γίνει μπέρδεμα με τον αριθμό παροχής και νόμιζα οτι ήταν για την τελευταία φορά που είχα πάει στην Volton για λίγες μέρες. Ενώ ήταν λογαριασμός για την προτελευταία φορά που ήμουν στην Volton.

Σωστός είναι ο λογαριασμός που έχουν εκδώσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ μέσα σε όλα τα άλλα, η Protergia αποφάσισε να μην ενημερώσει για τις τιμές Μαϊου και Ιουνίου στην σελίδα της για τα παλιά προγράμματα (κάθε μήνα έβγαινε ενημέρωση για όσους είμαστε με παλιό πρόγραμμα) με αποτέλεσμα να μην ξέρω πόσο κοστίζει αυτό που καίω. Επιπλέον, δεν με αφήνει ούτε δικές μου μετρήσεις να βάλω,καθώς κάνουν καταμέτρηση κάθε μήνα στην περιοχή μου. Ειλικρινά δεν ξέρω τι φάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που μιλάμε είμαι VOLTON, για τρίτη φορά, με μικρές 3ήμερες, 4τραήμερες παραμονές ανάμεσα από Volton σε Δεή. Και τις 3 φορές μου έδωσαν 500kWh δώρο. Εάν πάω πάλι Δεη για 3-4 ημέρες θα δώσουν πάλι δώρο στη Volton τις 500 δώρο ή έχουν βάλει κανένα περιορισμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, armenistis1980 said:

Τώρα που μιλάμε είμαι VOLTON, για τρίτη φορά, με μικρές 3ήμερες, 4τραήμερες παραμονές ανάμεσα από Volton σε Δεή. Και τις 3 φορές μου έδωσαν 500kWh δώρο. Εάν πάω πάλι Δεη για 3-4 ημέρες θα δώσουν πάλι δώρο στη Volton τις 500 δώρο ή έχουν βάλει κανένα περιορισμό?

Σε καλούν να υποθέσω από το τμήμα διακράτησης της Volton και επιστρέφεις. 

Και εγώ 3 φορές έχω πάει Volton. Μάλιστα την μία φορά μόνο δέχθηκα να επιστρέψω ως win back. Τις άλλες φορές τα δώρα ήταν καλύτερα στον νέο πάροχο. 

Όσο υπάρχει αυτό το πρόγραμμα με τις 500 δωρεάν δεν υπάρχει πρόβλημα, υποθέτω. 

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@madboy τις δύο προηγούμενες φορές με κάλεσαν για να επιστρέψω. Επέστρεψα γιατί κάρτα Εθνικής δεν έχω για να ασχοληθώ με ELPE(όταν έδινε τα 85€ το Φεβρουάριο την τίμησα). 

Τώρα όμως σκέφτομαι στις 20 που κλείνω μήνα να φύγω μόνος για ΔΕΗ και σε 3-4 ημέρες πάλι VOLTON, αλλά δεν ξέρω αν θα δικαιούμαι τις 500kWh....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, vklon said:

Σε λίγες εβδομάδες θα γίνεται η αλλαγή μέσω του gov wallet και δεν θα χρειάζεται να στέλνεις ούτε δικαιολογητικά. Αξίζει τον κόπο να μεταφέρεις την παροχή έστω και μια φορά τον μήνα καθώς έχεις ένα όφελος 100-200€ κάθε μήνα που μπορεί να ξεπερνάει το κόστος του λογαριασμού σου.

Για ποτέ έχει ανακοινωθεί το gov wallet για αλλαγή παρόχου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, prefuse είπε

Για ποτέ έχει ανακοινωθεί το gov wallet για αλλαγή παρόχου;

 

νομίζω θα γίνει μετά το τέλος του καλοκαιριού, δηλαδή από τη νέα σεζόν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, vklon είπε

Σε λίγες εβδομάδες θα γίνεται η αλλαγή μέσω του gov wallet και δεν θα χρειάζεται να στέλνεις ούτε δικαιολογητικά.

Αυτό ήταν αίτημα δικό μου, χαίρομαι που με διαβάζει ο υπουργός, ελπίζω να μη διαβάζει και τα περί τουρισμού. 😁Φτου κακά.

 

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...