Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, adi32 είπε

πραγμα που σημαινει να εισαι ολο αυτο διαστημα των 5 μηνων πελατης 

Το Νοέμβριο που ξεκίνησα τον τουρισμό και υπήρχε η αντίστοιχη προωθητική go4more το είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι τους πόντους τους παίρνεις όπως και να έχει. Άλλωστε δεν υπάρχει σχετικός όρος που να λέει ότι πρέπει να είσαι πελάτης για έναν μίνιμουμ διάστημα.

Κάνε μια ερώτηση στο τσατ για σίγουρα ωστόσο αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gpapas640 είπε

Το Νοέμβριο που ξεκίνησα τον τουρισμό και υπήρχε η αντίστοιχη προωθητική go4more το είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι τους πόντους τους παίρνεις όπως και να έχει. Άλλωστε δεν υπάρχει σχετικός όρος που να λέει ότι πρέπει να είσαι πελάτης για έναν μίνιμουμ διάστημα.

Κάνε μια ερώτηση στο τσατ για σίγουρα ωστόσο αν θες.

Διάβασε ξανά τους όρους.Promo_go4more Terms_elpedison.gr Μονόφλλο Ρεύμα Αέριο 052024 εως 15_06.pdf

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εχουμε πει ότι καλό θα ήταν να μη γίνεται ταχυτουρισμός στον ΗΡΩΝ και να μένουν πιστωτικά υπόλοιπα 50 ευρώ γιατί μπορεί να τα κόψουν εντελώς.

 

Από πού προκύπτει αυτό; Το να μαζεύεις 50αρικα πιστωτικά και μετά να ζητάς να στα δώσουν σε ΙΒΑΝ να το καταλάβω ότι είναι κατάχρηση της προσφοράς και αντικίνητρο για να τη συνεχίσουν.

Αλλά από τη στιγμή που κάποια στιγμή θα επιστρέψεις για να καταναλώσεις τα πιστωτικά δε βλέπω κάτι το περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Το Νοέμβριο που ξεκίνησα τον τουρισμό και υπήρχε η αντίστοιχη προωθητική go4more το είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι τους πόντους τους παίρνεις όπως και να έχει. Άλλωστε δεν υπάρχει σχετικός όρος που να λέει ότι πρέπει να είσαι πελάτης για έναν μίνιμουμ διάστημα.

Κάνε μια ερώτηση στο τσατ για σίγουρα ωστόσο αν θες.

Γράφει ξεκάθαρα πως το δώρο δύναται να αποδοθεί σε διάστημα 5 μηνών. Ωστόσο εάν φύγεις πριν λάβεις το δώρο δεν μπορείς να το διεκδικήσεις 

IMG_2583.jpeg

Επεξ/σία από vklon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Σώπα ρε! Ωραίος ρε φίλε, δεν είχα δει τους επικαιροποιημενους όρους.

Για να υπογραμμίζουν κιόλας πάει να πει ότι σφίγγει ο κλοιός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Στην δική μου περίπτωση σε λιγότερο από μήνα έβαλαν τους πόντους στην κάρτα. Αν ήθελαν να το πάνε κατά γράμμα θα τα έβαζαν τον τελευταίο μήνα. 

Από την μια λογικό να υπάρχει τέτοιος όρος αλλά από την άλλη σε αρκετούς έβαλαν τους πόντους άμεσα. 

Επεξ/σία από madboy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, madboy είπε

Μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Στην δική μου περίπτωση σε λιγότερο από μήνα έβαλαν τα 50 ευρώ στην κάρτα. Αν ήθελαν να το πάνε κατά γράμμα θα τα έβαζαν τον τελευταίο μήνα. 

Από την μια λογικό να υπάρχει τέτοιος όρος αλλά από την άλλη σε αρκετούς έβαλαν τους πόντους άμεσα. 

Δεν ειναι συμπερασματα 

Οτι υπογραφεις ισχυει ολα τα αλλα ειναι εικασιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, madboy είπε

Μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Στην δική μου περίπτωση σε λιγότερο από μήνα έβαλαν τους πόντους στην κάρτα. Αν ήθελαν να το πάνε κατά γράμμα θα τα έβαζαν τον τελευταίο μήνα. 

Από την μια λογικό να υπάρχει τέτοιος όρος αλλά από την άλλη σε αρκετούς έβαλαν τους πόντους άμεσα. 

Έδωσες τα 4 ψηφία της κάρτας σου στην αίτηση; ή μόνο ΑΦΜ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, vklon said:

Έδωσες τα 4 ψηφία της κάρτας σου στην αίτηση; ή μόνο ΑΦΜ κτλ

Στο email με τα δικαιολογητικά που έστειλα, εγραψα και τα 4 ψηφία της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, vklon είπε

Γράφει ξεκάθαρα πως το δώρο δύναται να αποδοθεί σε διάστημα 5 μηνών. Ωστόσο εάν φύγεις πριν λάβεις το δώρο δεν μπορείς να το διεκδικήσεις 

IMG_2583.jpeg

Εμένα με προβληματίζει περισσότερο αυτό που λέει στο τέλος: 

"μετά την παρέλευση της οποίας ουδεμία υποχρέωση για απόδοση του Δώρου..."🤨

 

@doomx Το Εlpe win λέει στους όρους ex-post. Στο excel το έχεις στα ex-ante λόγω κλειδωμένης τιμής; (Σορρυ αν το έχεις ήδη πει)

Επεξ/σία από physnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, adi32 said:

Δεν ειναι συμπερασματα 

Οτι υπογραφεις ισχυει ολα τα αλλα ειναι εικασιες 

Προφανώς και ισχύει ότι υπογράψεις. Δεν είπα το αντίθετο. 

Σημείωσα το γεγονός ότι ακόμα δεν έχουμε φτάσει στο χείλος του γκρεμού όσον αφορά την απόδοση των δώρων. Αν ήθελε η Ελπε όπως είπα πριν θα τα έδινε τον τελευταίο μήνα.  Βέβαια δεν νομίζω να έμεναν αρκετοί μέχρι το τέλος,  αλλά πάραυτα προς τιμήν τους σε αρκετούς έχουν δώσει τους πόντους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, physnik είπε

Εμένα με προβληματίζει περισσότερο αυτό που λέει στο τέλος: 

"μετά την παρέλευση της οποίας ουδεμία υποχρέωση για απόδοση του Δώρου..."🤨

 

Καλά αυτό υπήρχε και στους προηγούμενους όρους. Ελπίζω να τους βάλουν σε κάνα μήνα,χωρίς να τρέχουμε myrae,κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, gpapas640 said:

Από πού προκύπτει αυτό;

  Έβαλαν όρο για 6μηνο που παλιά δεν υπήρχε... το επόμενο βήμα δεν είναι δύσκολο να μαντέψουμε ποιο είναι.

17 minutes ago, gpapas640 said:

Αλλά από τη στιγμή που κάποια στιγμή θα επιστρέψεις για να καταναλώσεις τα πιστωτικά δε βλέπω κάτι το περίεργο.

Δε διαφωνώ ότι συμψηφισμός σε μελλοντική παροχή είναι καλύτερα απ'τη πίστωση σε IBAN. Σε κάθε περίπτωση δε περνάει απαρατήρητη η "κατάχρηση".

Καλό θα ήταν να κάτσεις να καταναλώσεις το 50άρικο, αλλά ξαναλέω... απ'τη στιγμή που η προσφορά της elpedison λήγει αύριο, δεν υπάρχει άνθρωπος που δε δεχόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...