Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Περνάει στο  πορτοφόλι της GPay και μετά πλήρωνεις όπου θες με GPay, ακόμα και σε κατάστημα elpedison μπορείς να πας να πληρώσεις λογαριασμο με GPay.

Spoiler

GPay + ApplePay ή μόνο GPay ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, atom7 said:

Εδώ εγώ που έχω φύγει από ΗΡΩΝ 5/6/2024 δέχτηκα σήμερα τηλ και προσφορά από το τμήμα διακράτησης, και έπρεπε να απαντήσω επί τόπου γιατί "τάχα" πρέπει ο ΗΡΩΝ να απαντήσει στο ΔΕΔΔΗΕ. Όταν ρώτησα "τι να απαντήσει" δεν έλαβα συγκεκριμένη απάντηση αλλά την "πληροφορία" ότι είμαι ακόμα ενεργός στον ΗΡΩΝ. Και ξαναλέω η αλλαγή εκπροσώπησης έχει γίνει ήδη από 5/6/2024 σε νέο πάροχο...

Aν πεις ναι, θα στείλουν στον ΔΕΔΔΗΕ νέο αίτημα εκπροσώπησης με ίδιες ενδείξεις. Ψιλομπαχαλο δηλαδή αν έχουν περάσει τόσες μέρες ειδικά αν έχεις Κοτ. Εκτός αν έχεις τηλεμετρηση, τότε κομπλε

1 minute ago, atom7 said:
  Hide contents

GPay + ApplePay ή μόνο GPay ?

 

Δοκιμασμένο σε GPay, σε άλλα ψηφιακά πορτοφόλια δε ξέρω 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Aν πεις ναι, θα στείλουν στον ΔΕΔΔΗΕ νέο αίτημα εκπροσώπησης με ίδιες ενδείξεις. Ψιλομπαχαλο δηλαδή αν έχουν περάσει τόσες μέρες ειδικά αν έχεις Κοτ.

Τρελός είμαι να πω ναι; Έτσι κι αλλιώς η "προσφορά" ήταν απλά το σταθερό Fix Genious με 100€ δώρο τμηματικά σε 10 μήνες (10x10). Και με τρομοκρατία από πλευράς τηλεφωνικού εκπροσώπου ότι τα κυμαινόμενα έχουν αυξηθεί εδώ και μερικές μέρες 70% ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stavros_ace είπε

Καλημέρα. Συγγνώμη που επανέρχομαι.. Η ticket compiments της edenred έχουμε επιβεβαιώσει αν περνάει σε Σκλαβενίτη ή γενικά που περνάει; 

Περναει κανονικα, απλα οχι ανεπαφα αλλα την περνας απ τη σχισμη του μηχανηματος..συνηθως ξερουν και οι υπαλληλοι, μην αγχωνεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι η volton έχει το volton yellow simple με δώρο 500kvh τον 1ο μήνα και το voltion yellow simple protect με 0,083 μέχρι τον Αύγουστο.

Αυτά ισχύουν μόνο για νέους πελάτες; Μπορώ δηλαδή να μπω στο ένα πρόγραμμα με τις δωρεάν κιλοβατώρες για ένα μήνα και μετά να πάω στο άλλο με τη χαμηλή τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atom7 είπε

Τρελός είμαι να πω ναι; Έτσι κι αλλιώς η "προσφορά" ήταν απλά το σταθερό Fix Genious με 100€ δώρο τμηματικά σε 10 μήνες (10x10). Και με τρομοκρατία από πλευράς τηλεφωνικού εκπροσώπου ότι τα κυμαινόμενα έχουν αυξηθεί εδώ και μερικές μέρες 70% ....

Καλά ο ΗΡΩΝ όταν φύγεις κάνει σαν χωρισμένη γκόμενα... πρώτα γλυκολογα μετά απειλές 🤪🤪

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, gpapas640 said:

Βλέπω ότι η volton έχει το volton yellow simple με δώρο 500kvh τον 1ο μήνα και το voltion yellow simple protect με 0,083 μέχρι τον Αύγουστο.

Αυτά ισχύουν μόνο για νέους πελάτες; Μπορώ δηλαδή να μπω στο ένα πρόγραμμα με τις δωρεάν κιλοβατώρες για ένα μήνα και μετά να πάω στο άλλο με τη χαμηλή τιμή;

Aν μπεις στο ένα, μετά πρέπει να φύγεις και να επιστρέψεις για το άλλο ως νέος πελάτης πάλι. Η μόλις φύγεις θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο να σου κανουν νέο συμβόλαιο για επιστροφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Dogtor21 είπε

Καλά ο ΗΡΩΝ όταν φύγεις κάνει σαν χωρισμένη γκόμενα... πρώτα γλυκολογα μετά απειλές 🤪🤪

Και έχουν και αυτόματη επανάκληση μέχρι να ακούσεις την αναμονή και απαντήσει κάποιος. Αν δεν απαντήσεις σε παίρνουν και 20 φορές μέσα στην μέρα 

Επεξ/σία από vklon
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://zenith.gr/el/for-the-home/electricity/power-home-more/

7 ώρες πριν, linkinpark4175 είπε

Καλησπερα παιδια, εχετε καποια προταση για προγραμμα με πολυ μικρο μηνιαιο κοστος γιατι θα ειναι αδειο και θα εχει σχεδον μηδενικη καταναλωση?

Το more της ζενίθ δίνει 90 ευρώ τμηματικα στους 3 τελευταίους μηνες του χρόνου της σύμβασης , σου μηδενίζει το πάγιο 5χ12=60 και σου δίνει και 30 ευρώ δώρο 

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλημέρα παιδια! Τις προηγούμενες ημέρες, έκανα αίτηση για ΗΡΩΝ yellow benefit (λογω του 50ρικου). Είμαι elpedison smart, και με πηραν χθες για προσφορά στο win με 50ευρώ goformore ή brightup με 50ευρω goformore και 35 public.....

Λέω να πάω για το brightup με αυτά που ακούγονται για αυξήσεις.......γνώμες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Elpe με δωρο  go for more λεει οτι τα 50ε μπορουν να αποδοθουν και μεχρι 150 μερες μετα

πραγμα που σημαινει να εισαι ολο αυτο διαστημα των 5 μηνων πελατης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Στο Elpe με δωρο  go for more λεει οτι τα 50ε μπορουν να αποδοθουν και μεχρι 150 μερες μετα

πραγμα που σημαινει να εισαι ολο αυτο διαστημα των 5 μηνων πελατης 

Το γνωρίζω.Το brightup που καλοβλέπω, είναι μπλε.Οπότε έτσι κ αλλιώς έξι μήνες θα είμαι εκεί.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φίλο που θέλει να πάει στο bright, ενώ εγώ είμαι ήδη πελάτης. Η σύσταση ισχύει στην ελπεντισον? Αν ναι, δίνει την ώρα της επικοινωνίας το ΑΦΜ μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Έχω φίλο που θέλει να πάει στο bright, ενώ εγώ είμαι ήδη πελάτης. Η σύσταση ισχύει στην ελπεντισον? Αν ναι, δίνει την ώρα της επικοινωνίας το ΑΦΜ μου?

Για σύσταση δίνουν μόνο αν δεν έχει ξαναπάει elpe ο υποψήφιος πελάτης. 

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, chsam said:

 Καλημέρα παιδια! Τις προηγούμενες ημέρες, έκανα αίτηση για ΗΡΩΝ yellow benefit (λογω του 50ρικου). Είμαι elpedison smart, και με πηραν χθες για προσφορά στο win με 50ευρώ goformore ή brightup με 50ευρω goformore και 35 public.....

Λέω να πάω για το brightup με αυτά που ακούγονται για αυξήσεις.......γνώμες;;;

Άμα σε πήρε τηλέφωνο η elpedison χτες, σημαίνει πως είσαι ΗΡΩΝ από χτες (απλά δεν έχει γίνει συστεμική ενημέρωση ακόμα απ'τον ΔΕΔΔΗΕ). Αν δεχτείς την προσφορά της elpedison, γυρνάς elpedison σε νέα σύμβαση με αυτά που σου προσέφεραν.

Έχουμε πει ότι καλό θα ήταν να μη γίνεται ταχυτουρισμός στον ΗΡΩΝ και να μένουν πιστωτικά υπόλοιπα 50 ευρώ γιατί μπορεί να τα κόψουν εντελώς. Αλλά εφόσον η προσφορά go4more λήγει 15/6, τι να σου πω... να μη τη δεχτείς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...