Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

 

Σωστός. Εντωμεταξύ μιλάω με μη ινσομνιακ καθημερινούς ανθρώπους στη δουλειά και τους φαίνονται αλλοπρόσαλλα όλα αυτά. Μου απαντάν όλοι ένα εγώ θα παραμείνω εκεί που είμαι 

Άσε τους ανθρώπους βρε στην «ασφαλεια» που αισθάνονται κυρίως στην ακατανόμαστη… θελουμε να υπάρχουν αυτοί να πληρώνουν για να απολαμβάνουμε εμείς… έχουν λεφτά για να μην ασχολούνται, μην τζάμπα προσπαθείς να τους πείσεις… 

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Greg29M είπε

Άσε τους ανθρώπους βρε στην «ασφαλεια» που αισθάνονται κυρίως στην ακατανόμαστη… θελουμε να υπάρχουν αυτοί να πληρώνουν για να απολαμβάνουμε εμείς… έχουν λεφτά για να μην ασχολούνται, μην τζάμπα προσπαθείς να τους πείσεις… 

Είναι απόλυτα λογικό ένας άνθρωπος ο οποίος δεν μπαίνει στη διαδικασία να κατανοήσει το νέο καθεστώς της εμπορίας στο ηλεκτρικό ρεύμα ενστικτωδώς να παραμένει εκεί που βρίσκεται φοβούμενος ότι μπορεί να κάνει καμία βλακεία.

Οι θεωρίες περί "ανόητων που πληρώνουν την "ασφάλεια" τους για να έχουμε εμείς προσφορές" φανερώνει για αυτούς που τις διατυπώνουν ότι δεν έχουν ιδέα ότι οι πάροχοι βγάζουν τα κέρατα τους ήδη λόγω υπερκερδων. Άλλωστε η ακατανομαστη μεσοσταθμικα είναι από τις φθηνότερες.

Οι δε προσφορές το τελευταίο δίμηνο έχουν πρακτικά εξαφανιστεί. Με δώροεπιταγες τη βγάζουμε. Επομένως μη γράφετε αρλουμπες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, εχετε καποια προταση για προγραμμα με πολυ μικρο μηνιαιο κοστος γιατι θα ειναι αδειο και θα εχει σχεδον μηδενικη καταναλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, linkinpark4175 είπε

Καλησπερα παιδια, εχετε καποια προταση για προγραμμα με πολυ μικρο μηνιαιο κοστος γιατι θα ειναι αδειο και θα εχει σχεδον μηδενικη καταναλωση?

Πρόγραμμα με 0€ πάγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gpapas640 είπε

Οι δε προσφορές το τελευταίο δίμηνο έχουν πρακτικά εξαφανιστεί. Με δώροεπιταγες τη βγάζουμε. Επομένως μη γράφετε αρλουμπες.

ΗΡΩΝ, Volton και ΔΕΗ δίνουν έκπτωση στο λογαριασμό. Συν τοις άλλοις έχουμε καλά κλειδωμένα προγράμματα μέχρι τέλη Αυγούστου ή και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, Greg29M είπε

Άσε τους ανθρώπους βρε στην «ασφαλεια» που αισθάνονται κυρίως στην ακατανόμαστη… θελουμε να υπάρχουν αυτοί να πληρώνουν για να απολαμβάνουμε εμείς… έχουν λεφτά για να μην ασχολούνται, μην τζάμπα προσπαθείς να τους πείσεις… 

Δεν είναι μόνο αυτό. Πολλοί δεν έχουν όρεξη να κυνηγάνε δώρα και τις άλλες γυφτιές που έχουν προκύψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό για να εξαναγκάσει κάποιον να κάνει ενεργειακό τουρισμό. 

Δημοκρατία έχουμε,  ελεύθερη αγορά έχουμε,  και αναλόγως κινείται ο καθένας.

Επειδή διάβασα και το δυσνόητο ότι με δώροεπιταγες την βγάζουμε τον τελευταίο καιρό ας μου εξηγήσει κάποιος που βρίσκεται το αρνητικό με το να λαμβάνει κάποιος δώροεπιταγες. 

Στην κύρια παροχή μου έλαβα δώροεπιταγες, πόντους στην Εθνική και έκπτωση στον λογαριασμό μου συνολικής αξίας 120 ευρώ. Ουσιαστικά με την τρέχουσα κατανάλωση μου για σχεδόν 2 μήνες είναι σαν να μην πληρώνω τίποτα. 

Μέχρι να έρθουν τα πάνω κάτω και να κόψουν τελείως τις οποίες προσφορές,  κάτι το οποίο το βλέπω αρκετά δύσκολο να συμβεί,  συνεχίζω τον ενεργειακό τουρισμό. 

Επεξ/σία από madboy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, linkinpark4175 said:

Καλησπερα παιδια, εχετε καποια προταση για προγραμμα με πολυ μικρο μηνιαιο κοστος γιατι θα ειναι αδειο και θα εχει σχεδον μηδενικη καταναλωση?

Hρων benefit μέσω econtract (αν δεν έχει ξαναπάρει η παροχή 50αρικο δώρο το τελευταίο 6μηνο. Το πάγιο στο πρόγραμμα αυτό είναι μηδενικο για 6 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, linkinpark4175 είπε

Καλησπερα παιδια, εχετε καποια προταση για προγραμμα με πολυ μικρο μηνιαιο κοστος γιατι θα ειναι αδειο και θα εχει σχεδον μηδενικη καταναλωση?

Αλλιώς βάλε το smart zero που έχει τα 50€ go for more μέχρι σήμερα αν έχεις πάει ΗΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει ο αριθμός παροχής στο ΔΕΔΔΗΕ...και ακόμα στο app του ΗΡΩΝΑ φαίνεται σε επεξεργασία και ενεργή σε ΕΛΠΕ 😱😱.. θέλουν και αλλαγή με ένα κλικ μέσω gov.. τρομάρα τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2024 στις 11:16 ΠΜ, doomnx είπε

Ναι αλλά το Generous καταργήθηκε και έχασε και το e-contract.

Σωστά, δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο ως πρόγραμμα. Θα αλλάξω στο Double Generous. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

γιατι μπλακλιστ?????????????????

Μήπως επειδή με τεχνάσματα "τρώνε" τα 50€ δώρο από το λογαριασμό σε πολλές περιπτώσεις; Ή μήπως επειδή "τρώνε" την έκπτωση συνέπειας; Ή μήπως επειδή οι υπάλληλοι που σε παίρνουν για winback όταν έχεις φύγει προσπαθούν πάλι με "τεχνάσματα" και ψέματα να σε κρατήσουν και όταν δείξεις ότι γνωρίζεις τι παίζει και δεν είσαι χαϊβάνι γίνονται προκλητικοί και αγενείς - δηλαδή αντί για winback σε κάνουν να μη θες να ξαναπατήσεις.

Ίσως για αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dogtor21 είπε

Έχει αλλάξει ο αριθμός παροχής στο ΔΕΔΔΗΕ...και ακόμα στο app του ΗΡΩΝΑ φαίνεται σε επεξεργασία και ενεργή σε ΕΛΠΕ 😱😱.. θέλουν και αλλαγή με ένα κλικ μέσω gov.. τρομάρα τους 

Εδώ εγώ που έχω φύγει από ΗΡΩΝ 5/6/2024 δέχτηκα σήμερα τηλ και προσφορά από το τμήμα διακράτησης, και έπρεπε να απαντήσω επί τόπου γιατί "τάχα" πρέπει ο ΗΡΩΝ να απαντήσει στο ΔΕΔΔΗΕ. Όταν ρώτησα "τι να απαντήσει" δεν έλαβα συγκεκριμένη απάντηση αλλά την "πληροφορία" ότι είμαι ακόμα ενεργός στον ΗΡΩΝ. Και ξαναλέω η αλλαγή εκπροσώπησης έχει γίνει ήδη από 5/6/2024 σε νέο πάροχο...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, stavros_ace said:

Καλημέρα. Συγγνώμη που επανέρχομαι.. Η ticket compiments της edenred έχουμε επιβεβαιώσει αν περνάει σε Σκλαβενίτη ή γενικά που περνάει; 

Περνάει στο  πορτοφόλι της GPay και μετά πλήρωνεις όπου θες με GPay, ακόμα και σε κατάστημα elpedison μπορείς να πας να πληρώσεις λογαριασμο με GPay.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...