Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, messinia3 said:

Το έγραψα εξ αρχής ότι κάνεις νέο συμβόλαιο.Βεβαιο ότι από το chat θα σου πουν ότι το χάνεις.Το θέμα είναι τι γράφουν οι όροι του 5×20.Ηταν ξεχωριστό pdf.Αναλογα τι γράφουν ίσως υπάρχει μια πιθανότητα να το διεκδικήσει μέσω myrae.

Eίναι ειδικοί όροι, κατ'αναλογια ημερών. Εννοείται χάνεται το δώρο για τους μελλοντικούς μήνες αν γίνει αλλαγή προγράμματος.

5x20

Spoiler

2.jpg.94fa598c2714bfec4190f5a1f40926e1.jpg

5x10

Spoiler

1.jpg.2bc2dd091c3da4f3e7e186a17eb2a5b9.jpg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

47 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eίναι ειδικοί όροι, κατ'αναλογια ημερών. Εννοείται χάνεται το δώρο για τους μελλοντικούς μήνες αν γίνει αλλαγή προγράμματος.

5x20

  Απόκρυψη περιεχομένων

2.jpg.94fa598c2714bfec4190f5a1f40926e1.jpg

5x10

  Απόκρυψη περιεχομένων

1.jpg.2bc2dd091c3da4f3e7e186a17eb2a5b9.jpg

 

Ναι όπως είναι οι όροι δεν έχει τύχη.Thanks δεν τους θυμόμουν και βαριόμουνα να ψάχνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikepaltri είπε

Τις δωροεπιταγές public μόνο μία μία μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε;

Σε κατάστημα χρησιμοποίησα δύο μαζί. Είχε αναφερθεί εδώ ότι μπορείς μέχρι τρεις αλλά δεν το δοκίμασα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikepaltri είπε

Τις δωροεπιταγές public μόνο μία μία μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε;

Μια ηλεκτρονικά, 3 σε κατάστημα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

αρε δεν ειναι ιδανικο σεναριο το μπλε δεν εχω καταλαβει??

 

Δεν ξέρουμε αν είναι ιδανικό. Ακούγεται συνεχώς πολύ και αλλοπρόσαλλη πληροφορία (ειδικά στην Ελλάδα) από αναξιόπιστες πηγές (φήμες και διαδόσεις), η οποία μου φαίνεται σαν παραπληροφόρηση για να σε κλειδώσουν σε σταθερά τιμολόγια ή να τραβήξουν με το ζόρι πελάτες από ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Στο excel του doomnx και στο φύλλο ΧΡΗΣΙΜΑ πηγαινοντας στην σημειωση ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ KORAKIOS ΑΝΟΙΓΕΙ ενα excel αλλα δεν εχει κάτι μεσα και απλά γράφει 

 

ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ INSOMNIA

 

Tι συμβαίνει? Μήπως ξέρει κάποιος?

Και γενικότερα υπάρχει πουθενα κάποιο excel για τα επαγγελματικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ekrepali είπε

Eξαρτάται αν εχεις ξαναπάρει 50ευρώ δώρο από econtract το προηγούμενο 6μηνο ή όχι.

  

 

 

Το ίδιο ΑΦΜ έχει πάρει σε άλλη παροχή 50ρικο στο τελευταίο 6μηνι, άρα εδώ μπορώ να το πάρω σε κάποιο άλλο πρόγραμμα πέραν του solar. Ποιο θα πρότεινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, mousmoulis said:

Το ίδιο ΑΦΜ έχει πάρει σε άλλη παροχή 50ρικο στο τελευταίο 6μηνι, άρα εδώ μπορώ να το πάρω σε κάποιο άλλο πρόγραμμα πέραν του solar.

όχι

3 minutes ago, mousmoulis said:

Ποιο θα πρότεινες?

solar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2024 στις 9:27 ΜΜ, vklon είπε

Ναι καθώς το 50€ έχει να κάνει με τον αριθμό παροχής και όχι με το ΑΦΜ του ιδιοκτήτη. Αν η παροχή δεν έχει λάβει δώρο στο εξάμηνο μπορεί να το πάρει και στα καινούργια τιμολόγια αλλιώς μόνο το solar δίνει 50€ άνευ όρων.

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Στις 11/6/2024 στις 9:27 ΜΜ, vklon είπε

Ναι καθώς το 50€ έχει να κάνει με τον αριθμό παροχής και όχι με το ΑΦΜ του ιδιοκτήτη. Αν η παροχή δεν έχει λάβει δώρο στο εξάμηνο μπορεί να το πάρει και στα καινούργια τιμολόγια αλλιώς μόνο το solar δίνει 50€ άνευ όρων.

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, mousmoulis said:

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

 

Kάηκε ο εγκεφαλος μου sorry. Το 50άρικο παει με τη παροχή.

Οπότε ίδιο ΑΦΜ σε άλλη παροχή θα πάρει 50άρικο και εντός 6μηνου.

4.jpg.d9aa3c5afa45019f11bfcc6eb294eb2d.jpg

Το Benefit συμφέρει καλύτερα απ'τα άλλα προγράμματα... και χαμηλότερη τιμή προμήθειας έχει, και δώρο το πάγιο για 6μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Στους όρους λέει ξεκάθαρα υπό την προϋπόθεση… για την εκπροσώπηση της παροχής. Αυτό σημαίνει πως το δώρο πάει στην παροχή και όχι στο ΑΦΜ

IMG_2577.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Kάηκε ο εγκεφαλος μου sorry. Το 50άρικο παει με τη παροχή.

Οπότε ίδιο ΑΦΜ σε άλλη παροχή θα πάρει 50άρικο και εντός 6μηνου.

4.jpg.d9aa3c5afa45019f11bfcc6eb294eb2d.jpg

Το Benefit συμφέρει καλύτερα απ'τα άλλα προγράμματα... και χαμηλότερη τιμή προμήθειας έχει, και δώρο το πάγιο για 6μήνες.

Ευχαριστώ!

2 λεπτά πριν, vklon είπε

Στους όρους λέει ξεκάθαρα υπό την προϋπόθεση… για την εκπροσώπηση της παροχής. Αυτό σημαίνει πως το δώρο πάει στην παροχή και όχι στο ΑΦΜ

IMG_2577.jpeg

Διαβάζοντας το είναι ξεκάθαρο! Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Άρα @ekrepali δεν ισχύει αυτό που μου απάντησαν εδώ? Ότι το 50ρικο πάει με την παροχή κ όχι με το ΑΦΜ?

Γραπτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bilham είπε

 

Γιατί προτείνει ΗΡΩΝ ο συνάδερφος; VOLTON PROTERGIA έχουν καλύτερα προγράμματα αυτή τη στιγμή

 

Γιατί έχει μεγαλύτερη προμήθεια.... Έκανα υπαναχωρηση. 

Για να καταλάβω λίγο μπακαλιστικα να το πω. Μένεις πράσινο ρισκάρεις και γενικώς είσαι στον αέρα. Πας μπλε πληρώνεις λίγο παραπάνω αλλά είσαι σταθερός. Αν πας μπλε για ρεύμα χωρίς δώρα κτλ εννοώ ανεξάρτητα από αυτά τα έξτρα πας είτε προτεργοα είτε Bright up που έχουν το χαμηλότερο συντελεστή. Σωστά?? 

1 ώρα πριν, Tasos είπε

Δεν ξέρουμε αν είναι ιδανικό. Ακούγεται συνεχώς πολύ και αλλοπρόσαλλη πληροφορία (ειδικά στην Ελλάδα) από αναξιόπιστες πηγές (φήμες και διαδόσεις), η οποία μου φαίνεται σαν παραπληροφόρηση για να σε κλειδώσουν σε σταθερά τιμολόγια ή να τραβήξουν με το ζόρι πελάτες από ΔΕΗ

Σωστός. Εντωμεταξύ μιλάω με μη ινσομνιακ καθημερινούς ανθρώπους στη δουλειά και τους φαίνονται αλλοπρόσαλλα όλα αυτά. Μου απαντάν όλοι ένα εγώ θα παραμείνω εκεί που είμαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...