Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dogtor21 είπε

Εμένα πάντως ούτε φωνή ούτε ακρόαση από ΕΛΠΕ που έφυγα... 

Μήπως είχες πάρει τίποτα άλλο από ΕΛΠΕ σχετικά πρόσφατα και είπαν να μην δώσουν άλλα; 

Καλά μπορεί και να είναι άσχετο αυτό...

3 λεπτά πριν, Dogtor21 είπε

To win έχει έτσι και αλλιώς 50€ εθνικής..(αλλά δεν σου εγγυάται κανείς ότι σε δύο μήνες θα έχεις πάρει τους πόντους)

Ναι το δίνει. Αλλά εγώ είμαι-ήμουν ΕΛΠΕ, οπότε δε θα μπορούσα να πάρω κάτι και είμαι στο δρόμο για Ήρων

Επεξ/σία από physnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, physnik είπε

Μήπως είχες πάρει τίποτα άλλο από ΕΛΠΕ σχετικά πρόσφατα και είπαν να μην δώσουν άλλα; 

Καλά μπορεί και να είναι άσχετο αυτό...

Στο ρεύμα όχι (που έφυγα) αλλά στο αέριο (που παρέμεινα ναι... ακόμη τρώω τα 120) αν παίζει ρόλο 

Επεξ/σία από Dogtor21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, mousmoulis said:

Για να πάω σε ΗΡΩΝ για τον επόμενο μήνα χονδρικά όπου υπολογίζω κατανάλωση 250-300KWh σε ποιο πρόγραμμα προτείνετε να κλείσω με e-contract?

Eξαρτάται αν εχεις ξαναπάρει 50ευρώ δώρο από econtract το προηγούμενο 6μηνο ή όχι.

  

10 hours ago, visualmaster said:

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στον Ήρων για το 50ρικο e-contract, χωρίς τον περιορισμό με το εξάμηνο;
 

  Ναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dogtor21 είπε

Εμένα πάντως ούτε φωνή ούτε ακρόαση από ΕΛΠΕ που έφυγα... 

Επειδη ειμαι ελπε και σκεφτομαι να φυγω, τι κανουν οταν φευγεις;

Αρα παμε για ελπε win;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fysikos είπε

Επειδη ειμαι ελπε και σκεφτομαι να φυγω, τι κανουν οταν φευγεις;

Τίποτα..στην δική μου περίπτωση..δεν με ενόχλησε κανείς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@doomnx

Στο Excel στα σταθερά  βλέπω το ΗΡΩΝ Fix Genius Home και έχω κάποιες απορίες.

1) Το 50€ δώρο το δίνουν χωρίς περιορισμό εξαμήνου στο συγκεκριμένο;

2) H τιμή KWh που αναφέρεις είναι μαζί με την έκπτωση συνέπειας, σωστά;

3) Άρα στον πρώτο λογαριασμό που δεν έχεις έκπτωση συνέπειας και στον τελικό που δεν τη δίνουν με τίποτα, αν μείνεις 5 μήνες (το ελάχιστο) βγαίνει σωστά το πενταμηνιαίο σύνολο στο excel σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kkatzos είπε

@doomnx

Στο Excel στα σταθερά  βλέπω το ΗΡΩΝ Fix Genius Home και έχω κάποιες απορίες.

1) Το 50€ δώρο το δίνουν χωρίς περιορισμό εξαμήνου στο συγκεκριμένο;

2) H τιμή KWh που αναφέρεις είναι μαζί με την έκπτωση συνέπειας, σωστά;

3) Άρα στον πρώτο λογαριασμό που δεν έχεις έκπτωση συνέπειας και στον τελικό που δεν τη δίνουν με τίποτα, αν μείνεις 5 μήνες (το ελάχιστο) βγαίνει σωστά το πενταμηνιαίο σύνολο στο excel σου;

Δεν συμφέρει το σταθερό του ΗΡΩΝ καθώς στο πρώτο μήνα θα πληρώσεις  0,124. Και μετά θα πληρώνεις 0,09920. Βέβαια αν ξεχάσεις να πληρώσεις ένα λογαριασμό ο επόμενος θα είναι πανάκριβος. Αν θέλεις να πας σε σταθερό το elpedison bright up έχει κλειδωμένη τιμή 0,089 χωρίς συνέπεια που βγαίνει φθηνότερο από τη συνέπεια του ΗΡΩΝ κατά ένα λεπτό και δίνει 85€ δώρα ενώ ο ΗΡΩΝ μόνο το 50€

Στον τελικό λογαριασμό εξαρτάται. Έχει τύχει να μου βάλουν την συνέπεια σε κάποιες παροχές και σε άλλες να κάνω αίτημα στη ΡΑΕ για να πιστωθεί 

Επεξ/σία από vklon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vklon είπε

Στον τελικό λογαριασμό εξαρτάται. Έχει τύχει να μου βάλουν την συνέπεια σε κάποιες παροχές και σε άλλες να κάνω αίτημα στη ΡΑΕ για να πιστωθεί 

Πλέον αναφέρεται ρητά στο συμβόλαιο ότι στον τελικό δεν πιστώνεται συνέπεια.

4 λεπτά πριν, vklon είπε

δίνει 85€ δώρα ενώ ο ΗΡΩΝ μόνο το 50€

Του ΗΡΩΝ όμως είναι αφαίρεση από το λογαριασμό ενώ της ΕΛΠΕ είναι πόντοι (ΟΚ) και Public. Το Public είναι άχρηστο για κάποιους.

5 λεπτά πριν, vklon είπε

Δεν συμφέρει το σταθερό του ΗΡΩΝ καθώς στο πρώτο μήνα θα πληρώσεις  0,124. Και μετά θα πληρώνεις 0,09920. Βέβαια αν ξεχάσεις να πληρώσεις ένα λογαριασμό ο επόμενος θα είναι πανάκριβος.

Καλά πάγια εντολή βάζω, δεν υπάρχει θέμα εκπρόθεσμης.

Για το 5-μηνο σκεφτόμουν και μόνο, είναι κάπως πιο σύντομη δέσμευση από το 6-7μηνο του Bright up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα. σε τριφασική παροχή 25 (που δεν μου χρειάζεται) γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη χρέωση? τι μπορώ να κάνω? μπορώ να κατεβάσω και την ισχύ π.χ. από 25 σε 15 και τι οικονομία θα πετύχω?image.png.ded5d3e5cdb6ffcf7ef6dca65ebb3569.png

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, apouxereis said:

Μπορεί να γίνει αλλάγή απ το Bright Up σε Win που εχει και καλύτερη τιμή?

Mονο αν πάρεις γραπτή βεβαίωση ότι δε θα σου χρεώσουν ρήτρα.

10 minutes ago, doll said:

καλημέρα. σε τριφασική παροχή 25 (που δεν μου χρειάζεται) γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη χρέωση? τι μπορώ να κάνω? μπορώ να κατεβάσω και την ισχύ π.χ. από 25 σε 15 και τι οικονομία θα πετύχω?image.png.ded5d3e5cdb6ffcf7ef6dca65ebb3569.png

Οff topic αλλά δε γίνεται. Αφού έχεις τριφασικό δε γίνεται ηλεκτρολόγος να βάλει υπογραφή ότι έχεις μονοφασικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mονο αν πάρεις γραπτή βεβαίωση ότι δε θα σου χρεώσουν ρήτρα.

Οff topic αλλά δε γίνεται. Αφού έχεις τριφασικό δε γίνεται ηλεκτρολόγος να βάλει υπογραφή ότι έχεις μονοφασικό.

Έφυγα για Protergia...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα,να κανω μια γενικη ερωτηση  επειδη δεν το πολυκατεχω,εχω εναν γειτονα που ειναι πωλητης αντιπροσωπος σε διαφορους παροχους,ανεκαθεν επειδη εχουμε και καλες σχεσεις του ελεγα που συμφερει να παμε μου ελεγε εκει,ημασταν δεη μετα πηγαμε ζενιθ πλεον προτεργια,εχοντας λοιπον και εγω δει ολα αυτα τα λουμπεν βιντεο για τρελες αυξησεις στο ρευμα τον ρωτησα τι συμβαινει και μου εξηγησε οτι για διαφορους λογους/πολεμος ανατιμησεις παγκοσμια οικονομια κτλ η τιμη του ρευματος στο μελλον θα αυξηθει και οτι απο δω και στο εξης ειναι πιο συμφερον να φυγουμε απο την πρασινη κλιμακα και να παμε στην μπλε που αν και πιο ακριβο ειναι σταθερο και δεν θα επηρεαζεται,ετσι ηθελα να ρωτησω αν τελικα ισχυει αυτο σαν γενικος κανονας ??

 

(συγκεκριμενα να πω πως μου εστειλε ενα πινακα τιμων και μου ειπε να παμε ηρων)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...