Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 minutes ago, kegokego said:

Παιδιά μια ερώτηση, σκέφτομαι να πάω από Elpedison smart up που είμαι ακόμη στο κίτρινο της Volton που διαφημίζει 0,083 σταθερή τιμή εως 31/08, αυτή η τιμή είναι συν τον μηχανισμό διακύμανσης; Αν ναι τότε περίπου πόσο να βγαίνει η κιλοβατώρα τον μήνα;; Έχει και πάγιο 5 ευρώ, συμφέρει ή να κοιτάξω άλλου;

Εγώ πήγα και θα γυρίσω 15-20/8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε έναν γνωστό μου τον είπαν στην nrg του προσφέρουν κλειδωμένη τιμή για 4 μήνες στο prime 4u με 0,085. Κίτρινο και κλειδωμένη τιμή γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, lazarnik said:

Σε έναν γνωστό μου τον είπαν στην nrg του προσφέρουν κλειδωμένη τιμή για 4 μήνες στο prime 4u με 0,085. Κίτρινο και κλειδωμένη τιμή γίνεται; 

Ναι. Και τo smart up είχε κλειδωμένη τιμή μέχρι 31/5 και μετά πήγε σε ρήτρα.

Αρκεί η NRG να μην έχει παίξει με τις λέξεις... να του δώσουν κλειδωμένη τελική τιμή 0.085. Όχι Σταθερή ονομαστική χρέωση ενέργειας: 0,085€/kWh που γράφει στο site δηλαδή ονομαστική + ρήτρα.

Επίσης υπάρχει το γνωστό θέμα με τις επιταγές mymarket, που επιστρέφεις την αξία σε περίπτωση αποχώρησης (νομίζω πριν τους 12 μήνες)

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι. Και τo smart up είχε κλειδωμένη τιμή μέχρι 31/5 και μετά πήγε σε ρήτρα.

Ναι σωστά. Απλά με έκανε εντύπωση ότι δεν το έχει στο site. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Σε έναν γνωστό μου τον είπαν στην nrg του προσφέρουν κλειδωμένη τιμή για 4 μήνες στο prime 4u με 0,085. Κίτρινο και κλειδωμένη τιμή γίνεται; 

Κιτρινο και κλειδωμένη τιμή είναι και το win της elpedison.απλα για 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, lazarnik said:

Ναι σωστά. Απλά με έκανε εντύπωση ότι δεν το έχει στο site. 

Αν παίζουν με τις λέξεις στο τηλέφωνο και η τιμή δεν είναι τελική, λογικό να μην υπάρχει στο site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και σε μένα με είχαν πάρει από φυσικό αέριο μια μέρα και μου έλεγαν σταθερό δεν θα αλλάξει.

+1 λεπτό από την τιμή χρονδρικής. 

-Ποιο είναι λέω να το κοιτάξω. Δωράκια έχει;

-Το Maxi home 10 μου λέει. Όχι 

-Ευχαριστώ λέω. Θα σας ειδοποιήσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι. Και τo smart up είχε κλειδωμένη τιμή μέχρι 31/5 και μετά πήγε σε ρήτρα.

Αρκεί η NRG να μην έχει παίξει με τις λέξεις... να του δώσουν κλειδωμένη τελική τιμή 0.085. Όχι Σταθερή ονομαστική χρέωση ενέργειας: 0,085€/kWh που γράφει στο site δηλαδή ονομαστική + ρήτρα.

Επίσης υπάρχει το γνωστό θέμα με τις επιταγές mymarket, που επιστρέφεις την αξία σε περίπτωση αποχώρησης (νομίζω πριν τους 12 μήνες)

Του στείλανε αυτό 

blank 2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Οι του smart up elpe σε ποιο πρόγραμμα μπήκαμε ?,η μείναμε smart up με άλλη τιμή ?

Smart up με την τιμή με το μηχανισμό διακύμανσης. Αν είναι να παραμείνεις elpe άλλαξε πρόγραμμα,παίζουν φθηνότερα.τωρα έχουν βγάλει το elpedison win με κλειδωμένη τιμή για 2 μήνες (ακριβότερα βέβαια από το κλειδωμένο smart)

https://www.elpedison.gr/el/gia-to-spiti/revma/elpedison-win_133266/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Του στείλανε αυτό 

blank 2.pdf 715.44 kB · 3 downloads

Αυτό είναι το prime 4U, δεν είναι κάτι καινούριο. Έχει μία βασική σταθερή + μηχανισμό διακύμανσης.

Τώρα πώς βασίζονται μερικοί σε αγνώστους τηλεφωνικούς παραμυθάδες είναι όντως άξιο απορίας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, bilham είπε

Αυτό είναι το prime 4U, δεν είναι κάτι καινούριο. Έχει μία βασική σταθερή + μηχανισμό διακύμανσης.

Τώρα πώς βασίζονται μερικοί σε αγνώστους τηλεφωνικούς παραμυθάδες είναι όντως άξιο απορίας....

Δεν είπα είναι καινούριο. Κάτι δεν με κολλάει....Απλά γράψανε με κόκκινο από δίπλα σταθερό για 4 μηνες

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 διαφορετικές παροχές σε elpedison smart και βλέπω διαφορετική χρέωση ανά KWh για τους ίδιους μήνες. Η μόνη διαφορά είναι ότι τα διαστήματα δεν είναι ίδια, π.χ. για τον Απρίλιο στους 2 λογαριασμούς έχω από 1-24/4 χρέωση 0,10754 €/kWh και από 1-20/4 χρέωση 0,10382 €/kWh, αντιστοίχως.

Βγαίνει αναλογική χρεώση για τις αντίστοιχες ημέρες του μήνα? Την τιμή των 0,10898 €/kWh (που βλέπω και στο ιστορικό τιμών στο excel του doomnx) θα την έβλεπα αν η χρέωση ήταν για την περίοδο 1-30/4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, lazarnik said:

Του στείλανε αυτό 

blank 2.pdf 715.44 kB · 6 downloads

 

10 minutes ago, bilham said:

Αυτό είναι το prime 4U, δεν είναι κάτι καινούριο. Έχει μία βασική σταθερή + μηχανισμό διακύμανσης.

Τώρα πώς βασίζονται μερικοί σε αγνώστους τηλεφωνικούς παραμυθάδες είναι όντως άξιο απορίας....

Εδώ και η απάτη με τις "δωροκάρτες" του mymarket που κάθε άλλο παρά δώρο δεν είναι. 100% επιστροφή αξίας αν φύγεις πριν τον 1ο χρόνο, ή 50% επιστροφή αξίας αν φύγεις πριν το 2ο χρόνο.

Όροι Συμμετοχής στην Προωθητική Ενέργεια - Δωροκάρτες My Market_ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ.pdf

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bilham είπε

Διενεργών αιτήσεις εδώ!

Τι σόι πελάτης όμως; Σταθερός ή άστατος; 

Για να ξέρουμε δηλαδή... 😅

μόνο άστατους θα βρεις εδώ!! 😂

Επεξ/σία από armenistis1980
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...