Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Η Elpedison με κολάζει άσχημα, σήμερα πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση για να στείλουν τις επιταγές του Σκλαβενίτη! @madboy ετοιμάσου 🤑

Έναρξη εκπροσώπησης στην ελπε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 minutes ago, darkmatinee said:

Η Elpedison με κολάζει άσχημα, σήμερα πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση για να στείλουν τις επιταγές του Σκλαβενίτη! @madboy ετοιμάσου 🤑

Άκυρο, λάθος πληροφόρηση 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Specs είπε

Μιας κ ηρθε το συμβολαιο, το ποσταρω το τμημα που μας ενδιαφερει.

Αφορα τα 50e δωρο εγγραφης ΜΟΝΟ μεσω e-contract του Ηρωνα...

1062024111150.jpg.52270768665c8a6aa19ef84d1300ff93.jpg

Τα έχουμε ξαναποστάρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Con_stant1ne said:

Μπορώ να ανοίξω αίτημα ραε ως εξουσιοδοτημένος επισυνάπτοντας την εξουσιοδότηση; Ή θα πρέπει να το ανοίξει ο κάτοχος της παροχής;

Θεωρητικά ναι, αλλά θα μπλέξεις με το νομικό τμήμα του παρόχου και θα έχεις μεγάλη καθυστέρηση.

Καλύτερα απ'τους κωδικούς taxisnet του κατόχου ζητώντας γραπτή απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να περασω μια βολτα από Volton αλλά φοβαμαι με βάση αυτά που έχουν αναφερθεί στο νήμα. Και βαριέμαι να ανοίγω ΠΑΛΙ αιτήματα σε myRAE και να ελέγχω εξονυχιστικά τον λογαριασμό. Α... και επίσης αυτό το yellow protect αναφέρει κάτι για 30% εκπτωση συνέπειας το οποίο όταν προσπάθησα να καταλάβω τι ακριβώς αφορά μπερδευτηκα για τα καλά....

My 2 eurocents!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει βγει εκκαθαριστικός ήρωνα και περιμένω τον τελικό και τους πηρα να κανουν συμψηφισμό ενός πιστωτικού. Αν και από 22/01 έχω φύγει από ήρωνα, μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν λάβει τις ενδείξεις από τον επόμενο πάροχο και θεωρούμαι ακόμα ενεργός πελάτης. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό? Είναι δουλειά μου να παίρνω τον νέο πάροχο να του λέω να δώσεις τις ενδείξεις στον παλίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γεια σας παιδες. Τι κανετε μαγκιτες; Ολα κουλ; :P

Έχω τη δική μου παροχή στην ELPE και αλλες 2 παροχές της οικογένειας που θελω να τις κουβαλάω μαζί μου στα ταξίδια μου στο εξωτερικό ... Λέτε να τις φέρω ΕΛΠΕ; Έχετε κάποια ειδική ιδέα για αυτά ή να ακολουθήσω το τίμο εξέλ του @doomx κλασικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cmg__ είπε

 Γεια σας παιδες. Τι κανετε μαγκιτες; Ολα κουλ; :P

Έχω τη δική μου παροχή στην ELPE και αλλες 2 παροχές της οικογένειας που θελω να τις κουβαλάω μαζί μου στα ταξίδια μου στο εξωτερικό ... Λέτε να τις φέρω ΕΛΠΕ; Έχετε κάποια ειδική ιδέα για αυτά ή να ακολουθήσω το τίμο εξέλ του @doomx κλασικά?

Μιας και με ταγκάρεις... Μόνος σου λες ότι θέλεις να τις παίρνεις μαζί σου σε τουρισμό. Βουρ για Smart.

9 λεπτά πριν, skylouros είπε

Μου έχει βγει εκκαθαριστικός ήρωνα και περιμένω τον τελικό και τους πηρα να κανουν συμψηφισμό ενός πιστωτικού. Αν και από 22/01 έχω φύγει από ήρωνα, μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν λάβει τις ενδείξεις από τον επόμενο πάροχο και θεωρούμαι ακόμα ενεργός πελάτης. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό? Είναι δουλειά μου να παίρνω τον νέο πάροχο να του λέω να δώσεις τις ενδείξεις στον παλίο?

Γίνεται αυτόματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

 

Γίνεται αυτόματα.

Θεωρώ άρα ότι ακόμα δεν τους έχουν στείλει τις ενδείξεις και ότι θα τις στείλουν. Ειδάλλως θα λαμβάνω λογαριασμό και από ήρωνα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, skylouros said:

Μου έχει βγει εκκαθαριστικός ήρωνα και περιμένω τον τελικό και τους πηρα να κανουν συμψηφισμό ενός πιστωτικού. Αν και από 22/01 έχω φύγει από ήρωνα, μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν λάβει τις ενδείξεις από τον επόμενο πάροχο και θεωρούμαι ακόμα ενεργός πελάτης. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό? Είναι δουλειά μου να παίρνω τον νέο πάροχο να του λέω να δώσεις τις ενδείξεις στον παλίο?

mydeddie app, μετρήσεις, στατιστικά καταναλώσεων, ενδείξεις παροχής. Tραβάς screenshot.

Ανοίξεις αίτημα στο myrae (αιτιολογία... τον λογαριασμό --> τη συχνότητα λογαριασμού), επισυνάπτεις screenshot της τελικής ένδειξης. Γράφεις επίσης ότι έχεις επικοινωνήσει με τον ΔΕΔΔΗΕ και σ'έχουν ενημερώσει πως έχουν ενημερώσει τον ΗΡΩΝ συστεμικά για την τελική ένδειξη/ημερομηνία. Ζητάς την άμεση έκδοση τελικού κι αν έχουν πρόβλημα με την ενημέρωση των ενδείξεων... είναι δικό τους πρόβλημα και όχι του ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

mydeddie app, μετρήσεις, στατιστικά καταναλώσεων, ενδείξεις παροχής. Tραβάς screenshot.

Ανοίξεις αίτημα στο myrae (αιτιολογία... τον λογαριασμό --> τη συχνότητα λογαριασμού), επισυνάπτεις screenshot της τελικής ένδειξης. Γράφεις επίσης ότι έχεις επικοινωνήσει με τον ΔΕΔΔΗΕ και σ'έχουν ενημερώσει πως έχουν ενημερώσει τον ΗΡΩΝ συστεμικά για την τελική ένδειξη/ημερομηνία. Ζητάς την άμεση έκδοση τελικού κι αν έχουν πρόβλημα με την ενημέρωση των ενδείξεων... είναι δικό τους πρόβλημα και όχι του ΔΕΔΔΗΕ.

Δηλαδή ενημερώνει ο Δεδδηέ τον προηγούμενο πάροχο και όχι ο επομένος όπως μου ειπαν? Επισης, εγω δεν εχω μιλήσει με δεδδηε ώστε να μου πουν ότι ενημέρωσαν τον ηρωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, skylouros είπε

Δηλαδή ενημερώνει ο Δεδδηέ τον προηγούμενο πάροχο και όχι ο επομένος όπως μου ειπαν? Επισης, εγω δεν εχω μιλήσει με δεδδηε ώστε να μου πουν ότι ενημέρωσαν τον ηρωνα.

Έχεις αλλάξει πάροχο; Αν ναι, έχουν πάρει τις μετρήσεις από τον ΔΕΔΔΗΕ για να γίνει η αλλαγή. Τώρα πότε θα φανεί στο σύστημά τους είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, αλλά συνήθως μέσα στο δίμηνο βγαίνει τελικός και η παροχή γίνεται ανενεργή.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkmatinee είπε

Η Elpedison με κολάζει άσχημα, σήμερα πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση για να στείλουν τις επιταγές του Σκλαβενίτη! @madboy ετοιμάσου 🤑

Ποτε πηγες στην elpe κ στις στελνουν τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, skylouros said:

Δηλαδή ενημερώνει ο Δεδδηέ τον προηγούμενο πάροχο και όχι ο επομένος όπως μου ειπαν? Επισης, εγω δεν εχω μιλήσει με δεδδηε ώστε να μου πουν ότι ενημέρωσαν τον ηρωνα.

Σου απάντησα εδώ,γιατί βγαίνουμε off topic.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...