Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, splinterace είπε

Καλησπέρα στην παρέα, 

σκέφτομαι να πάω από elpe->volton yellow simple για να πάρω τον δωρεάν πρώτο μήνα (για κατανάλωση έως 500 kwh σωστά?). 

Θα πρέπει να κάτσω έναν ολόκληρο μήνα για να πάρω το δώρο αλλιώς πληρώνω κανονικά από την πρώτη kwh?

Έστω ότι γίνει μεθαύριο η εκπροσώπηση (10/6), θα πρέπει να κάτσω μέχρι τις 10/7(30 μέρες), μέχρι τέλος Ιουνίου ή μέχρι να βγει εκκαθαριστικός τώρα που θα βγαίνουν κάθε μήνα? Πως θα ξέρω ότι έχω εκμεταλλευτει πλήρως το δώρο ώστε μετά να αλλάξω παροχο ή να πάω προς yellow simple protect? 

Αν γίνει 10/6 η εκπροσώπηση υπολόγισε να φύγεις 3 μέρες πριν περάσει ο μήνας 7/7 για να επωφεληθείς πλήρως από το δώρο δεν θα περιμένεις να βγει λογαριασμός. Μόλις κάνεις αίτηση για άλλο πάροχο θα σε κάνει σίγουρα η volton αντιπροσφορά για να παραμείνεις και θα πάρεις άλλον έναν μήνα δωρεάν ρεύμ. Εγώ μέχρι 3 φορές το έχω κάνει και μου έδιναν πάντα το δώρο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, ekrepali said:

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

Μιλησα με την εξυπηρέτηση. Μου λένε ότι φαίνεται κανονικά στο σύστημα , αλλά είναι παράξενο που δεν φαίνεται στο συμβόλαιο που έχω εγώ. Στο συμβόλαιο που έχουν αυτοί πάλι φαίνεται. Παράξενα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Εμένα δε με ταγκαρες αλλά ήταν, ναι.

Βέβαια ακόμη δεν τους έχω λάβει

Επεξ/σία από gpapas640
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, gpapas640 said:

Εμένα δε με ταγκαρες αλλά ήταν, ναι.

Βέβαια ακόμη δεν τους έχω λάβει

Εκανα tag μόνο αυτούς που τους πήρανε ήδη για να μη μπλεχτουμε.

 

11 minutes ago, vklon said:

Αν γίνει 10/6 η εκπροσώπηση υπολόγισε να φύγεις 3 μέρες πριν περάσει ο μήνας 7/7 για να επωφεληθείς πλήρως από το δώρο δεν θα περιμένεις να βγει λογαριασμός. Μόλις κάνεις αίτηση για άλλο πάροχο θα σε κάνει σίγουρα η volton αντιπροσφορά για να παραμείνεις και θα πάρεις άλλον έναν μήνα δωρεάν ρεύμ. Εγώ μέχρι 3 φορές το έχω κάνει και μου έδιναν πάντα το δώρο 

Κι εγώ είμαι στον 3ο μήνα αυτή τη στιγμή... αλλά πριν μερικές μέρες που πήραν έναν συμφορουμητη για παραμονή, δεν του έδωσαν κίτρινο ή πράσινο με 1 μήνα δώρο. Η πρόταση ήταν να πάει στο protect.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

Έδωσα προφορικά τα τελευταία τέσσερα ψηφία στην κοπέλα και φαίνονται κανονικά γραμμένα στο συμβόλαιο 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ναι τα είχα συμπληρώσει και αντίστοιχα στην παροχή της μάνας μου όχι. Με αιτήσεις που έγιναν την ίδια μέρα. Στο συμβόλαιο της μάνας μου υπάρχει χειρόγραφη σημείωση το δικό μου ΑΦΜ τα ψηφία της κάρτας αλλά μάλλον καλύτερα να τα είχα γράψει ο ίδιος στο promo. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν ήταν συμπληρωμένα, απλά δηλωθηκε κάτω από το συνεννω κ αποδέχομαι. Τα 4 ψηφία της κάρτας κ το Αφμ. Από όσο ξέρω τα συμπληρώνουν κ τα στέλνουν μετά. Αν θες μπορώ να μάθω όμως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

 

 

Spoiler

Στη μια παροχή ήταν συμπληρωμένο από τον υπάλληλο. Στην άλλη παροχή δεν ήταν συμπληρωμένο αλλά το εκτύπωσο, το συμπλήρωσα κ το επισύναψα στην απάντηση.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας

Και εμένα είναι γραμμένα στο συμβόλαιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πότε έκανες την αίτηση; Πήρες τους πόντους ναι ή όχι ακόμα;

Το συμβόλαιο το έκανα 21/05 αλλά το μήνυμα εκπροσώπησης ήρθε χθες. Σε έναν φίλο την ίδια ημερομηνία του μπήκαν σήμερα οι πόντοι, αλλά το μήνυμα του είχε έρθει μέρες πριν (και επίσης η αίτηση του δεν είχε τα 4 ψηφία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, skylouros said:

Το συμβόλαιο το έκανα 21/05 αλλά το μήνυμα εκπροσώπησης ήρθε χθες. Σε έναν φίλο την ίδια ημερομηνία του μπήκαν σήμερα οι πόντοι, αλλά το μήνυμα του είχε έρθει μέρες πριν (και επίσης η αίτηση του δεν είχε τα 4 ψηφία)

Άρα κλείνουμε το θέμα, δε παίζει ρόλο αν είναι γραμμένα ή όχι στην αίτηση (καλό βεβαια θα είναι να είναι γραμμένα)... αλλά πώς τα προωθούν οι εκπρόσωποι και τα περαιτέρω αρμόδια τμήμα.

Παιδιά μην απαντάτε άλλο.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, doomnx είπε

Είναι πασιφανές ότι στέλνουν όποτε τους καπνίσει αφού έχουν 5 μήνες προθεσμία.

Πηρα ποντους Εθνικής, πηρα 30 € PUBLIC... Ο Σκλαβενιτης που βρίσκεται???? πως παιρνουμε τα 40 EURO?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...