Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες, 3 άτομα έχουν πάρει go4more σε διάστημα 1-2 εβδομάδων απ'την αίτηση, κι οι υπόλοιποι είναι στο περίμενε. Άρα είναι λοταρία αν θα μπουν σε 1-2 βδομάδες ή σε 1-2 μήνες ή σε 5 μήνες... ή μήπως γίνονται συνεχώς λάθη στις αιτήσεις όπως ο συμφορουμήτης που δεν έβαλε ΑΦΜ του κατόχου;

Γιατί αν είναι να κάνω αίτηση στην Elpedison και να περιμένω 1 μήνα καίγοντας 1000kw με 0.13, πάει κάηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες, 3 άτομα έχουν πάρει go4more σε διάστημα 1-2 εβδομάδων απ'την αίτηση, κι οι υπόλοιποι είναι στο περίμενε. Άρα είναι λοταρία αν θα μπουν σε 1-2 βδομάδες ή σε 1-2 μήνες ή σε 5 μήνες... ή μήπως γίνονται συνεχώς λάθη στις αιτήσεις όπως ο συμφορουμήτης που δεν έβαλε ΑΦΜ του κατόχου;

Γιατί αν είναι να κάνω αίτηση στην Elpedison και να περιμένω 1 μήνα καίγοντας 1000kw με 0.13, πάει κάηκα.

Μπήκαν και σε εμένα  στις 2 εβδομάδες. Σίγουρα παίζουν ρόλο. 

Ένας φίλος μου που δεν είχε Εθνική, βάλαμε την δικιά μου πριν 3 μέρες. Να δω πόσες εβδομάδες θα κάνει πάλι. 

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες, 3 άτομα έχουν πάρει go4more σε διάστημα 1-2 εβδομάδων απ'την αίτηση, κι οι υπόλοιποι είναι στο περίμενε. Άρα είναι λοταρία αν θα μπουν σε 1-2 βδομάδες ή σε 1-2 μήνες ή σε 5 μήνες... ή μήπως γίνονται συνεχώς λάθη στις αιτήσεις όπως ο συμφορουμήτης που δεν έβαλε ΑΦΜ του κατόχου;

Γιατί αν είναι να κάνω αίτηση στην Elpedison και να περιμένω 1 μήνα καίγοντας 1000kw με 0.13, πάει κάηκα.

Είμαι σίγουρος πλέον ότι εξυπηρετούμαστε με ουρά LIFO όταν σκάνε μύτη οι κωδικοί/κάρτες.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες, 3 άτομα έχουν πάρει go4more σε διάστημα 1-2 εβδομάδων απ'την αίτηση, κι οι υπόλοιποι είναι στο περίμενε. Άρα είναι λοταρία αν θα μπουν σε 1-2 βδομάδες ή σε 1-2 μήνες ή σε 5 μήνες... ή μήπως γίνονται συνεχώς λάθη στις αιτήσεις όπως ο συμφορουμήτης που δεν έβαλε ΑΦΜ του κατόχου;

Γιατί αν είναι να κάνω αίτηση στην Elpedison και να περιμένω 1 μήνα καίγοντας 1000kw με 0.13, πάει κάηκα.

Και σε μένα μπήκαν 07/06 οι πόντοι και 05/06 μου έστειλαν την public. Εκπροσώπηση από 25/05, αναμένουμε μόνο τις Σκλαβενίτης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πρέπει να πας πχ 1/7 και να φύγεις στις 25/7. Να μη μεσολαβεί επιτοπια και να έχουν ενημερωθεί συστεμικά από τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έφυγες πριν προλάβουν να βγάλουν έναντι

Eπειδη με αφορα κι εμενα που εχω κανει ηδη αιτηση..Οταν λες πχ 01/07 εννοεις την ημερομηνια εκπροσωπησης σωστα; Βασικα εκανα αιτηση 04/06 κι εδωσα μετρησεις..Τωρα βλεπω πως εχω καταμετρηση 11/06 απο Δεδδηε..Λογικα θα προλαβει να περασει σαν αρχη εκπροσωπησης η δικη μου μετρηση, τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, korakios είπε

image.png.690226cfc09acc1f35235f36b1adc359.png

 

8*5.995*28/365= όχι 7,31 😂

Οκ. Η ερώτηση βάσει της εμπειρίας είναι, πληρώνω εκκαθαριστικό μη χάσω έκπτωση συνέπειας (αφού λογικά θα βγει τελικός Δευτέρα)?

Επεξ/σία από skylouros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, marinna είπε

έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει δύο public δωροεπιταγές για μία αγορά; Από την κεντρική τηλεφωνική εξυπηρέτηση είπαν πως κάθε δωροεπιταγή είναι μόνο για μία, από εδώ θυμάμαι κάτι διαφορετικό (μέχρι 3)

3 μαζεμενες σε καταστημα μονο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα των πόντων του Go4more από την προσφορά της Elpedison. Είχα δώσει λάθος τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας στην αρχική αίτηση. Μου είπαν ότι κανονικά καλούν εκ νέου για αυτή την προσφορά για επιβεβαίωση των στοιχείων. Γίνεται έτσι όντως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, speedobear είπε

Επανέρχομαι στο θέμα των πόντων του Go4more από την προσφορά της Elpedison. Είχα δώσει λάθος τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας στην αρχική αίτηση. Μου είπαν ότι κανονικά καλούν εκ νέου για αυτή την προσφορά για επιβεβαίωση των στοιχείων. Γίνεται έτσι όντως;

Μπορει ναι, μπορει οχι. Εμενα δε με καλεσε κανεις. Ουτε τωρα ουτε το Δεκεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσους ελαβαν ηδη τους ποντους, ριξτε μια ματια αν στο συμβολαιο που σας εστειλαν στο τελος εχει συμπληρωμενα τα 4 ψηφια γιατι στο δικο μου δεν ειναι συμπληρωμενα ενώ τα ειπαμε προφορικά

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, 

σκέφτομαι να πάω από elpe->volton yellow simple για να πάρω τον δωρεάν πρώτο μήνα (για κατανάλωση έως 500 kwh σωστά?). 

Θα πρέπει να κάτσω έναν ολόκληρο μήνα για να πάρω το δώρο αλλιώς πληρώνω κανονικά από την πρώτη kwh?

Έστω ότι γίνει μεθαύριο η εκπροσώπηση (10/6), θα πρέπει να κάτσω μέχρι τις 10/7(30 μέρες), μέχρι τέλος Ιουνίου ή μέχρι να βγει εκκαθαριστικός τώρα που θα βγαίνουν κάθε μήνα? Πως θα ξέρω ότι έχω εκμεταλλευτει πλήρως το δώρο ώστε μετά να αλλάξω παροχο ή να πάω προς yellow simple protect? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, doomnx said:

Είμαι σίγουρος πλέον ότι εξυπηρετούμαστε με ουρά LIFO όταν σκάνε μύτη οι κωδικοί/κάρτες.

Εγώ δεν είμαι σίγουρος για τίποτα... ήδη από το πρωί έχουμε έναν με λάθος ΑΦΜ, έναν με λάθος 4ψηφιο, κι έναν με κενά πεδία.

Αν αυτοί που έλαβαν τους πόντους τα είχαν γραμμένα, τότε λύνεται το μυστήριο (ίσως)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ekrepali said:

Εγώ δεν είμαι σίγουρος για τίποτα... ήδη από το πρωί έχουμε έναν με λάθος ΑΦΜ, έναν με λάθος 4ψηφιο, κι έναν με κενά πεδία.

Αν αυτοί που έλαβαν τους πόντους τα είχαν γραμμένα, τότε λύνεται το μυστήριο (ίσως)

Και εντελώς τυχαία το βρήκα γιατί μου φάνηκε παράξενο που άτομα μια μέρα νωρίτερα τα έλαβαν. 

11 minutes ago, splinterace said:

Καλησπέρα στην παρέα, 

σκέφτομαι να πάω από elpe->volton yellow simple για να πάρω τον δωρεάν πρώτο μήνα (για κατανάλωση έως 500 kwh σωστά?). 

Θα πρέπει να κάτσω έναν ολόκληρο μήνα για να πάρω το δώρο αλλιώς πληρώνω κανονικά από την πρώτη kwh?

Έστω ότι γίνει μεθαύριο η εκπροσώπηση (10/6), θα πρέπει να κάτσω μέχρι τις 10/7(30 μέρες), μέχρι τέλος Ιουνίου ή μέχρι να βγει εκκαθαριστικός τώρα που θα βγαίνουν κάθε μήνα? Πως θα ξέρω ότι έχω εκμεταλλευτει πλήρως το δώρο ώστε μετά να αλλάξω παροχο ή να πάω προς yellow simple protect? 

Στις 30 μέρες παίρνεις 500kw. Για λιγότερες μέρες υπολόγισε περίπου 17kw/μερα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Lewnidas1995 said:

Απο όσους ελαβαν ηδη τους ποντους, ριξτε μια ματια αν στο συμβολαιο που σας εστειλαν στο τελος εχει συμπληρωμενα τα 4 ψηφια γιατι στο δικο μου δεν ειναι συμπληρωμενα ενώ τα ειπαμε προφορικά

Κάνω tag όλους όσους πήρανε τους πόντους go4more... 🤪Παρακαλώ απαντήστε στο παραπάνω ερώτημα.  Ήταν συμπληρωμένα στην αίτηση τα στοιχεία σας;

IMG_2526.jpeg.69c8be44d0a0bbfd1d67e7a79d60abca.jpeg.d7f6804560de4a0c25ca6aee9b01c472.jpeg

 

5 hours ago, Kzaxas said:

29/5 εκπροσώπηση από ΕΛΠΕ δυο παροχές,5 και 6 Ιουνίου αντίστοιχα πήρα public και 6/6 οι πόντοι go4more

Απάντησε: Ναι

5 hours ago, stavrakas112 said:

Και σε μένα μπήκαν 07/06 οι πόντοι και 05/06 μου έστειλαν την public. Εκπροσώπηση από 25/05, αναμένουμε μόνο τις Σκλαβενίτης.

 

6 hours ago, lazarnik said:

 

Μπήκαν και σε εμένα  στις 2 εβδομάδες. Σίγουρα παίζουν ρόλο. 

Ένας φίλος μου που δεν είχε Εθνική, βάλαμε την δικιά μου πριν 3 μέρες. Να δω πόσες εβδομάδες θα κάνει πάλι. 

Απάντησε: Δεν ήταν συμπληρωμένα, απλά δηλωθηκε κάτω από το συνεννω κ αποδέχομαι.

On 07/06/2024 at 18:26, polhs said:

Έγινε η μετάβαση στην elpedison και στο smart για τις δύο παροχές την 1/6 , ήρθαν οι δωροεπιταγές του public και πιστώθηκαν οι πόντοι των 100€στην κάρτα go for more . 

Δεν περίμενα ομολογώ τόσο νωρίς !! 

Πότε περίπου έρχονται οι επιταγές Σκλαβενίτη ?? 

Καλό απόγευμα και καλό Σαββατοκύριακο 

Απάντησε: Ναι

On 07/06/2024 at 08:50, atpanos said:

Και εδώ μπήκαν από αίτηση 16 Μαίου.

Σκλαβενίτη ακόμα τίποτα 

 

On 06/06/2024 at 22:55, kozywozy said:

Εντυπωσιακά γρήγορη η Elpedison. Με την δικη μου παροχή (αίτηση 28/5) αμέσως η κάρτα 70€ αλλά και οι go4more πόντοι. 

Απάντησε: Ναι τα είχα συμπληρώσει και αντίστοιχα στην παροχή της μάνας μου όχι. Με αιτήσεις που έγιναν την ίδια μέρα. Στο συμβόλαιο της μάνας μου υπάρχει χειρόγραφη σημείωση το δικό μου ΑΦΜ τα ψηφία της κάρτας αλλά μάλλον καλύτερα να τα είχα γράψει ο ίδιος στο promo. 

On 06/06/2024 at 19:24, leftermann said:

κι εμένα μπήκαν τα πρώτα 50€ στην πιστωτική μου από ελπε, με εκπροσώπηση από 29 μαίου! Περιμένα άλλα 50 από το αέριο...

Δεν βλέπω όμως τους πόντους από την εξόφληση του λογαριασμού... Συναλλαγή 31-05, δεν θα έπρεπε να μπει το 5% σε πόντους;

(ναι, κάνω και λογαριασμούς στην ελπε, δεν είμαι και τόσο φανατικός τουρίστας :) )

 

On 06/06/2024 at 20:06, darkmatinee said:

Πω μπήκαν και εδώ άμεσα! Είμαι στο τσακ να φύγω για 2-3 μέρες και να ξαναέρθω για άλλα 50€ στην εθνική.

 

On 06/06/2024 at 18:24, misi27 said:

Μπήκα τυχαία να δω τον λογαριασμό στο go4more κ προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι μπήκαν οι πόντοι από 2 παροχές. Δωροεπιταγές Σκλαβενίτη αγνοούνται

Στη μια παροχή ήταν συμπληρωμένο από τον υπάλληλο. Στην άλλη παροχή δεν ήταν συμπληρωμένο αλλά το εκτύπωσο, το συμπλήρωσα κ το επισύναψα στην απάντηση.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...