Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς πιστωτικού υπολοίπου σε άλλο ΑΦΜ (εντός του ίδιου παρόχου) ;

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, speedobear είπε

Ποια είναι η ακατανομαστη;

Για τη Go4more σε καλεί κάποιος για να ζητήσει τα στοιχεία της κάρτας της Εθνικής ;

Όταν μετέφερα παροχή προ διμήνου είχα καταφέρει να καταχωρήσω κάρτα για πάγια εντολή με ευκολία χωρίς να ζητά κάποια ελάχιστη χρέωση στην κάρτα.

Πολύ πρόσφατα που μετέφερα και άλλη, η διαδικασία κολλάει στη χρέωση ποσού. Μου δείχνει μηδενικό ποσό, το οποίο δε μπορώ να μεταβάλλω. Καλώντας την εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι η διαδικασία άλλαξε και η πάγια εντολή είναι εφικτό να καταχωρηθεί μόλις εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός όπου θα χρεωθεί η μισή εγγύηση δηλ 25€ και καταχωρώντας την πάγια, τη μέρα της χρέωσης, αφαιρούν αυτόματα το 25€. Αυτό μου το είπαν χθες στο τηλ 

Για το go for more γράφονται στην αίτηση για τους πόντους τα 4 τελευταία στοιχεία της κάρτας σου και το ονοματεπώνυμο καρτούχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vklon said:

Για το go for more γράφονται στην αίτηση για τους πόντους τα 4 τελευταία στοιχεία της κάρτας σου και το ονοματεπώνυμο καρτούχου.

Μόνο τα 4 ψηφία; Φαντάζομαι στέλνουν στη τράπεζα και το ΑΦΜ... αλλά αν θες να δώσεις τους πόντους σε τρίτο πρόσωπο, πρέπει να δώσεις και το ΑΦΜ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μόνο τα 4 ψηφία; Φαντάζομαι στέλνουν στη τράπεζα και το ΑΦΜ... αλλά αν θες να δώσεις τους πόντους σε τρίτο πρόσωπο, πρέπει να δώσεις και το ΑΦΜ του.

Αυτά τα στοιχεία διαβιβάζονται στη εθνική. Μπορείς άμα δεν έχεις go for more να δώσεις κάποιου άλλου και να πιστωθούν εκεί.

IMG_2526.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ,

Είμαι από 6/3 Elpedison  . Πάω να κάνω μετάβαση σε  Ήρων αλλά το σύστημα μου βγάζει

 

Ανεπιτυχής ολοκλήρωση

Η εγγραφή δεν ολοκληρώθηκε καθώς η παροχή βρίσκεται ήδη σε διαδικασία εκπροσώπησης.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε κανέναν, ο πρώτος λογαριασμός που θα εκδοθεί να είναι εκκαθαριστικός;;

Συγκεκριμένα, σε οικιακή παροχή στον ΗΡΩΝ από 04/01/2024 εκδόθηκαν οι εξής λογαριασμοί: 1) εκκαθαριστικός 17 ημερών, 2 ) έναντι 29 ημερών, 3) έναντι 29 ημερών και 4) εκκαθαριστικός 87 ημερών. 
Εννοείται έχει αρχίσει τον καλοκαιρινό τουρισμό η παροχή και από 14/05 έχει ταξιδέψει για ELPEDISON. F77DAD88-59FD-4232-9846-0133B419AF4C.png.eda1d53d0b49f5f4430ff86363e9b4fa.png

Spoiler

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Panos_89 είπε

Έχει τύχει σε κανέναν, ο πρώτος λογαριασμός που θα εκδοθεί να είναι εκκαθαριστικός;;

Συγκεκριμένα, σε οικιακή παροχή στον ΗΡΩΝ από 04/01/2024 εκδόθηκαν οι εξής λογαριασμοί: 1) εκκαθαριστικός 17 ημερών, 2 ) έναντι 29 ημερών, 3) έναντι 29 ημερών και 4) εκκαθαριστικός 87 ημερών. 
Εννοείται έχει αρχίσει τον καλοκαιρινό τουρισμό η παροχή και από 14/05 έχει ταξιδέψει για ELPEDISON. F77DAD88-59FD-4232-9846-0133B419AF4C.png.eda1d53d0b49f5f4430ff86363e9b4fa.png

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Ναι στον ΗΡΩΝ μου έχει τύχει παλιότερα. Τώρα με την μηνιαία καταμέτρηση όλοι οι λογαριασμοί θα είναι εκκαθαριστικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vklon είπε

Αυτά τα στοιχεία διαβιβάζονται στη εθνική. Μπορείς άμα δεν έχεις go for more να δώσεις κάποιου άλλου και να πιστωθούν εκεί.

IMG_2526.jpeg

Ωχ εγώ έδωσα της μάνας μου την κάρτα αλλά χωρίς το σωστό αφμ χάνονται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Θάνος Βενέτης said:

Σε συμβόλαιο με Elpedison για ρεύμα και αέριο σταθερή τιμή, μου είπαν για δύο 60ρες κάρτες, έστειλαν μόνο τη μια, και τώρα κάθε φορά που τους ενοχλώ με συνδέουν με Κάιρο. Κάποιον τρόπο για να πάρω και τη δεύτερη;

Myrae, αιτιολογία 'Άλλο'.

Για σκλαβενιτη που μου χρωστούσαν επιταγές, μόλις άνοιξα αίτημα με πήρανε τηλ σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, speedobear είπε

Ωχ εγώ έδωσα της μάνας μου την κάρτα αλλά χωρίς το σωστό αφμ χάνονται ;

Επικοινώνησε με την την εθνική αν γίνεται να διορθωθεί καθώς αυτοί είναι υπεύθυνοι για το go for more αλλιώς με την Elpedison αν μπορεί να διορθώσει την αίτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορεί να βγει από Ήρων ένας λογαριασμός πρώτος και τελικός ταυτόχρονα?? Ποια είναι η καλύτερη στιγμή να φύγεις?(Ενημερωτικά ακόμη δεν έχω πάει είμαι σε διαδικασία)🤪🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχοντας διαβασει τις τελευταιες 20+ σελιδες απορρω που κανεις δε μιλα για το σταθερο 6μηνο της protergia που ειναι ακομα στα 0,095. Χανω κατι;

Εχω μια καταναλωση 800-900Κwh ανα μήνα. Ειχα παει στο electricon πρασινο το τελευταιο τριμηνο αλλα με την τιμη Ιουνιου δεν παιζει να μεινω.

Μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποια λεπτομερεια που μου διαφευγει;

Επισης το λινκ για το xls του doomnx που ειναι;

Ευχαριστω

Επεξ/σία από SlotKiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Dogtor21 said:

Πώς μπορεί να βγει από Ήρων ένας λογαριασμός πρώτος και τελικός ταυτόχρονα?? Ποια είναι η καλύτερη στιγμή να φύγεις?(Ενημερωτικά ακόμη δεν έχω πάει είμαι σε διαδικασία)🤪🤪

Πρέπει να πας πχ 1/7 και να φύγεις στις 25/7. Να μη μεσολαβεί επιτοπια και να έχουν ενημερωθεί συστεμικά από τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έφυγες πριν προλάβουν να βγάλουν έναντι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SlotKiller είπε

Εχοντας διαβασει τις τελευταιες 20+ σελιδες απορρω που κανεις δε μιλα για το σταθερο 6μηνο της protergia που ειναι ακομα στα 0,095. Χανω κατι;

Εχω μια καταναλωση 800-900Κwh ανα μήνα. Ειχα παει στο electricon πρασινο το τελευταιο τριμηνο αλλα με την τιμη Ιουνιου δεν παιζει να μεινω.

Μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποια λεπτομερεια που μου διαφευγει;

Επισης το λινκ για το xls του doomnx που ειναι;

Ευχαριστω

Γιατι υπάρχουν πιο συμφέρουσα προγράμματα όπως το εξάμηνο της  Elpedison το bright up που έχει 0,089 kWh  και 9,90€ πάγιο. Αν βάλεις και τα δώρα της Elpedison 40€ Σκλαβενίτη, 35€ public και 50€ go for more μηδενίζεις το πάγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...