Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Παράξενο , εγώ ακόμη δεν είδα φως από go4more με ημερομηνία 30-05 αλλά public πήρε χθες .

Εντάξει δεν το λες και παράξενο..πιθανόν και ο φίλος να είχε υπογράψει σύμβαση τέλη Μάη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 minutes ago, messinia3 said:

Εντάξει δεν το λες και παράξενο..πιθανόν και ο φίλος να είχε υπογράψει σύμβαση τέλη Μάη. 

30 ενεργοποίηση, υπογραφή 24

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, marinna said:

έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει δύο public δωροεπιταγές για μία αγορά; Από την κεντρική τηλεφωνική εξυπηρέτηση είπαν πως κάθε δωροεπιταγή είναι μόνο για μία, από εδώ θυμάμαι κάτι διαφορετικό (μέχρι 3)

Χρησιμοποιησα και τις 2 για μια αγορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2024 στις 11:22 ΠΜ, doomnx είπε

Πάντως με όλα τα στραβά της, η ΗΡΩΝ είναι η μόνη εταιρεία που έχει σοβαρό και λειτουργικό site μαζί με τη ΔΕΗ

Άλλο ένα βήμα από τον ΗΡΩΝ στην σωστή κατεύθυνση; Με άφησε να απενεργοποιήσω μέσα από το site την πάγια που είχα με την πιστωτική. Δεν είχα αντιληφθεί ότι είχαμε τέτοια εξέλιξη.. 

20240608_004915.jpg

Επεξ/σία από stavros_ace
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, archiezulu είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

IMG_20240608_002906.jpg.93348372118de6d8d3555e2b8ec30580.jpgIMG_20240608_002649.jpg.46e90c21f84e08dcc7316c5faeadc60d.jpg

Τελικός Ηρων

κλασσικά σου χρέωσαν τα διπλάσια στη χρέωση Διανομής ( Πεδίο Β ρυθμιζόμενες)

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, korakios είπε

κλασσικά σου χρέωσαν τα διπλάσια στη χρέωση Διανομής ( Πεδίο Β ρυθμιζόμενες)

Έστειλα Myrae, έγινε πληρωμή λογαριασμού πριν το αντιληφθώ εάν δεν το διευκρίνιζες .Θα κάνουν κατάθεση σε λογαριασμό έτσι για να μαθαίνουν. Αντί για 3.65 χρέωσαν 7.31 έτσι δεν είναι; 8kvaX5,95500€=47,64x28=1333,92/365=3,65€ και όχι το διπλάσιο 7.31 που χρεώνεται λανθασμένα , ευχαριστώ πολύ @korakios, δώσε λινκ paypal /revolut να κεράσω καφέ καλύτερα να τα πάρεις εσύ παρά αυτοί , πρέπει να ξεματιαζόμαστε με κομπιουτεράκι στο χέρι με δαύτους

Επεξ/σία από archiezulu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, korakios είπε

κλασσικά σου χρέωσαν τα διπλάσια στη χρέωση Διανομής ( Πεδίο Β ρυθμιζόμενες)

Τι εννοείς ακριβώς? Εγώ έχω εκκαθαριστικό μέχρι 21/05 (σήμερα βγήκε) ενώ από 22/05 είμαι ΕΛΠΕ. Τον πληρώνω ή περιμένω τον τελικό?

image.jpeg

Επεξ/σία από skylouros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, skylouros είπε

Τι εννοείς ακριβώς? Εγώ έχω εκκαθαριστικό μέχρι 21/05 (σήμερα βγήκε) ενώ από 22/05 είναι ΕΛΠΕ. Τον πληρώνω ή περιμένω τον τελικό?

image.jpeg

Εμένα μου βγήκε εκκαθαριστικός και την επόμενη μέρα τελικός . Δεν ξέρω εάν στον εκκαθαριστικό πριν τον τελικό ήταν λάθος η χρέωση διανομής ή σωστή γιατι δεν μπορούσα να κατεβάσω το pdf, μόλις ήταν διαθέσιμο για κατέβασμα έγινε και αλλαγή σε τελικό.  Εσένα το δίκτυο διανομής είναι σωστή η χρέωση 11,28€ εάν κάνεις τους υπολογισμούς, τώρα για τις άλλες χρεώσεις κάνε τις πράξεις να δεις αν βγαίνουν σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συμβόλαιο με Elpedison για ρεύμα και αέριο σταθερή τιμή, μου είπαν για δύο 60ρες κάρτες, έστειλαν μόνο τη μια, και τώρα κάθε φορά που τους ενοχλώ με συνδέουν με Κάιρο. Κάποιον τρόπο για να πάρω και τη δεύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, archiezulu είπε

πρέπει να ξεματιαζόμαστε με κομπιουτεράκι στο χέρι με δαύτους

Αυτός είναι ο λόγος που έριξα μαύρη πέτρα στον Ήρωνα, αλλά βλέποντας τριγύρω και οι άλλοι τα ίδια σκατά κάνουν εκτός από την ακατονόμαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια είναι η ακατανομαστη;

9 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Παράξενο , εγώ ακόμη δεν είδα φως από go4more με ημερομηνία 30-05 αλλά public πήρε χθες .

Για τη Go4more σε καλεί κάποιος για να ζητήσει τα στοιχεία της κάρτας της Εθνικής ;

13 ώρες πριν, geopro είπε

Υπάρχει και το τρυκ να εισάγεις στο πεδίο του ποσού πληρωμής ένα ελάχιστο ποσό 0,1€ και να προχωρήσεις με την ενεργοποίηση της πάγιας εντολής.

Σέ μένα λειτούργησε πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού για την συγκεκριμένη παροχή.

IMG_20240607_171819.png.1ea3f5be3af2c1aebede67f0c64f2283.png

Όταν μετέφερα παροχή προ διμήνου είχα καταφέρει να καταχωρήσω κάρτα για πάγια εντολή με ευκολία χωρίς να ζητά κάποια ελάχιστη χρέωση στην κάρτα.

Πολύ πρόσφατα που μετέφερα και άλλη, η διαδικασία κολλάει στη χρέωση ποσού. Μου δείχνει μηδενικό ποσό, το οποίο δε μπορώ να μεταβάλλω. Καλώντας την εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι η διαδικασία άλλαξε και η πάγια εντολή είναι εφικτό να καταχωρηθεί μόλις εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός όπου θα χρεωθεί η μισή εγγύηση δηλ 25€ και καταχωρώντας την πάγια, τη μέρα της χρέωσης, αφαιρούν αυτόματα το 25€. Αυτό μου το είπαν χθες στο τηλ 

Επεξ/σία από speedobear
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, archiezulu said:

Εμένα μου βγήκε εκκαθαριστικός και την επόμενη μέρα τελικός .

Σου έφαγαν και τη συνέπεια του εκκαθαριστικού, καθώς ο τελικός βγήκε την επόμενη μέρα και ο εκκαθαριστικός φαινόταν "απλήρωτος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, speedobear είπε

Όταν μετέφερα παροχή προ διμήνου είχα καταφέρει να καταχωρήσω κάρτα για πάγια εντολή με ευκολία χωρίς να ζητά κάποια ελάχιστη χρέωση στην κάρτα.

Πολύ πρόσφατα που μετέφερα και άλλη, η διαδικασία κολλάει στη χρέωση ποσού. Μου δείχνει μηδενικό ποσό, το οποίο δε μπορώ να μεταβάλλω. Καλώντας την εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι η διαδικασία άλλαξε και η πάγια εντολή είναι εφικτό να καταχωρηθεί μόλις εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός όπου θα χρεωθεί η μισή εγγύηση δηλ 25€ και καταχωρώντας την πάγια, τη μέρα της χρέωσης, αφαιρούν αυτόματα το 25€. Αυτό μου το είπαν χθες στο τηλ 

Μέσω android δεν είχα αποτέλεσμα αλλά η δουλειά έγινε μέσω pc ως εξής: Έχω μεταφέρει από τίς 16 Μαίου τις παροχές μου στην ελπέ και όταν εμφανίστηκε για την μια παροχή λογαριασμός διαπίστωσα ότι έχει χρεωθεί εγγύηση 25€ κάτι το οποίο με παρακίνησε να βρεθεί τρόπος αποφυγής εγγύησης για τις υπόλοιπες παροχές.

Οπότε ξεκίνησα τις δοκιμές χωρίς επιτυχία στην αρχή. Κάποια στιγμή με άφησε να εισάγω στο πεδίο πληρωμής το ποσό 0,1€ και πατώντας την ενεργοποίηση πάγιας εντολής εισήγαγα τά στοιχεία της κάρτας και το σύστημα με άφησε να τα καταφέρω για όλες τις παροχές. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι στην αρχική παροχή στην οποία είχε εκδοθεί λογαριασμός τον πλήρωσα εξολοκλήρου .

Πάντως η ουσία είναι ότι για παροχές που δεν έχει εκδοθεί κάν πρώτος λογαριασμός το σύστημα με άφησε να έχω ενεργή πάγια εντολή και στις πληρωμές από κάτω εμφανίζεται το ποσό των 0,1€

01..png.a3ddaebf17dc9451082b3468025c93f7.png

Επεξ/σία από geopro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...