Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, vklon είπε

Δίνεται δωροεπιταγή public και σε κυμαινόμενο; (τώρα)

Νο. Μόνο μπλε.

1 ώρα πριν, tryfos είπε

Άρα δηλαδή την χρεωνόμαστε την εγγύηση αρχικά και επιστρέφεται όταν μπει η πάγια;

Την πληρωμή πως την κάνεις, μέσω site τους και μετά κάπως σε παραπέμπει να βάλεις την πάγια; Μέσω site τους πάντα, έτσι (δηλαδή δεν ανακατεύονται τράπεζες);

Θα διαλέξεις κάρτα ως τρόπο πληρωμής, θα τσεκάρεις το κουτάκι που λέει «συναινώ στην ενεργοποίηση πάγιας...» και μετά το πράσινο κουμπί «Πληρωμή και ενεργοποίηση πάγιας με κάρτα»

image.png.110231ad134e4da32f30409d437aa84b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, doomnx είπε

Θα διαλέξεις κάρτα ως τρόπο πληρωμής, θα τσεκάρεις το κουτάκι που λέει «συναινώ στην ενεργοποίηση πάγιας...» και μετά το πράσινο κουμπί «Πληρωμή και ενεργοποίηση πάγιας με κάρτα»

Άρα δε τη γλιτώνουμε την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα αίτηση ελιν για κίτρινο από πράσινο.Πριν 4 ημέρες .Στο my elin με δειχνη πράσινο ακόμη;Ποτέ σκοπεύουν να κάνουν την αλλαγή άραγε; Ούτε που ξέρω αν πήγα κίτρινο 

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tryfos είπε

Άρα δε τη γλιτώνουμε την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό...

κοίτα , ή δε θα βάλει στον 1ο (έτσι κάνει ο Ήρων πχ) ή σίγουρα θα βγάλει αυτόματα έκτακτο πιστωτικό 1-2 μέρες μετά την ενεργοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, takoulou said:

Δεν είναι εύκολο... Μίλησες με τον Δεδδηε; Να δεις πρώτα αν έχει πάει η εντολή;

Mα είπε ότι δέχτηκε αντιπρόταση από volton... Η volton δε καλεί από μόνη της έτσι χωρίς λόγο... Eιδανε ότι υπάρχει αίτημα στον Θαλή από άλλο πάροχο (elpedison) και την κάλεσαν να παραμείνει με νέο συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω αν θα το δεχτούν...

Μια αλλη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις αυτή την online σελίδα... https://smallpdf.com/edit-pdf

Kάνεις upload το αρχείο της υπαναχώρησης και μετά Αdd Text Box για κάθε γραμμή που θες να συμπληρώσεις. Μετά το Add Text Box, πάτα τον κέρσορα λίγο ψηλότερα απ'τη γραμμή που θες να γράψεις, εκεί που έχω το πράσινο.

  Απόκρυψη περιεχομένων

444.jpg.dca3bba56eaf6fa17382b7bf7bcdf49c.jpg

Αφού το συμπληρώσεις, πατάς export... το κάνεις save, κι άμα θες μετά βάζεις και το γνήσιο υπογραφής στο GOV όπως σου είπα πάνω.

Στην αίτηση που μου έστειλαν με τους όρους του προγράμματος δεν βρίσκω κάπου αριθμό αίτησης/σύμβασης για να συμπληρώσω στην υπαναχωρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πριν λίγο αίτηση για elpedison bright up από ΔΕΗ που είμαι τώρα. Πριν λίγο μου στείλανε το συμβόλαιο για συναίνεση  αλλά βλέπω δεν υπάρχει στα promo οι διατακτικές Σκλαβενίτη. Υπάρχουν μόνο οι go for more Εθνικής και η δώρο επιταγή public. Να υποθέσω αυτές δίνονται μόνο σε κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, elen46 said:

Στην αίτηση που μου έστειλαν με τους όρους του προγράμματος δεν βρίσκω κάπου αριθμό αίτησης/σύμβασης για να συμπληρώσω στην υπαναχωρηση

Γράψε την ημερομηνία αίτησης και το όνομα εκπροσώπου (φαίνονται στην τελευταία σελίδα), και γράψε από δίπλα "επισυνάπτεται η αίτηση που που υπαναχωρω". Οπότε στείλε και το pdf της αίτησης μαζί με το pdf υπαναχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Έκανα πριν λίγο αίτηση για elpedison bright up από ΔΕΗ που είμαι τώρα. Πριν λίγο μου στείλανε το συμβόλαιο για συναίνεση  αλλά βλέπω δεν υπάρχει στα promo οι διατακτικές Σκλαβενίτη. Υπάρχουν μόνο οι go for more Εθνικής και η δώρο επιταγή public. Να υποθέσω αυτές δίνονται μόνο σε κατάστημα;

όχι , έπρεπε να κάνεις αίτηση μέσω κάποιου μέλος εδώ .

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , έπρεπε να κάνεις αίτηση μέσω κάποιου μέλος εδώ .

Δεν εχω κάνει συναίνεση στο συμβόλαιο που μου στείλανε. Τι γίνεται τώρα μπλέκω με υπαναχωρήσεις ή δεν προχωράει η αίτηση αν δεν απαντήσω;

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsigpan είπε

Δεν εχω κάνει συναίνεση στο συμβόλαιο που μου στείλανε. Τι γίνεται τώρα μπλέκω με υπαναχωρήσεις ή δεν προχωράει η αίτηση αν δεν απαντήσω;

απλά δεν απαντάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Γράψε την ημερομηνία αίτησης και το όνομα εκπροσώπου (φαίνονται στην τελευταία σελίδα), και γράψε από δίπλα "επισυνάπτεται η αίτηση που που υπαναχωρω". Οπότε στείλε και το pdf της αίτησης μαζί με το pdf υπαναχώρησης.

Να είσαι πάντα καλά, με βοήθησες πολύ γιατί πρέπει να τη στείλω άμεσα...ξέρεις εάν αύριο Σάββατο δουλεύουν ώστε να τη λάβουν όταν τη στείλω απόψε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, elen46 said:

Να είσαι πάντα καλά, με βοήθησες πολύ γιατί πρέπει να τη στείλω άμεσα...ξέρεις εάν αύριο Σάββατο δουλεύουν ώστε να τη λάβουν όταν τη στείλω απόψε 

Μετράει η ημερομηνία αποστολής υποθέτω. 14 μέρες λέει, δε λέει εργάσιμες.

Απ' τη στιγμή που θα φτάσει η υπαναχώρηση πριν ολοκληρωθεί η επιστροφή στη volton, είσαι καλυμμένη. Κι αν προκύψει ρήτρα, σου είπα... κάνεις αμφισβήτηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , έπρεπε να κάνεις αίτηση μέσω κάποιου μέλος εδώ .

Και πώς γίνεται η αίτηση μέσω μέλους του φόρουμ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...