Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, leftermann said:

κι εμένα μπήκαν τα πρώτα 50€ στην πιστωτική μου από ελπε, με εκπροσώπηση από 29 μαίου! Περιμένα άλλα 50 από το αέριο...

Δεν βλέπω όμως τους πόντους από την εξόφληση του λογαριασμού... Συναλλαγή 31-05, δεν θα έπρεπε να μπει το 5% σε πόντους;

(ναι, κάνω και λογαριασμούς στην ελπε, δεν είμαι και τόσο φανατικός τουρίστας :) )

Άρα υπάρχει φως. Εγώ έλεγα ότι δεν θα τα πάρω και δεν θα περιμένω , μπράβο πάντως .

εγω επειδή ενεργοποίησε λιγο πιο αργά η ΕΛΠΕ μάλλον θα αργήσω 2-3 μέρες ακόμη.

Πηρα τηλέφωνο να τους πω να μεταφέρουν το υπόλοιπο λογαριασμού που έχω από παλιά εκπροσώπηση και μου είπε η κοπέλα ότι δεν γίνεται και μόνο αν θέλω επιστροφή με iban. Τι κουλό είναι αυτό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, Lewnidas1995 said:

Άρα υπάρχει φως. Εγώ έλεγα ότι δεν θα τα πάρω και δεν θα περιμένω , μπράβο πάντως .

εγω επειδή ενεργοποίησε λιγο πιο αργά η ΕΛΠΕ μάλλον θα αργήσω 2-3 μέρες ακόμη.

Πηρα τηλέφωνο να τους πω να μεταφέρουν το υπόλοιπο λογαριασμού που έχω από παλιά εκπροσώπηση και μου είπε η κοπέλα ότι δεν γίνεται και μόνο αν θέλω επιστροφή με iban. Τι κουλό είναι αυτό ;

Κάλεσε πάλι και μιλα με άλλοεκπρόσωπο. Εγώ χθες μεταφέρα το επίδομα θέρμανσης Φεβρουαρίου από ληγμενη παροχή στην τωρινή και μετά σπο κάνα δίωρο είδα ότι είχε μεταφερθεί το ποσό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, madboy είπε

Για να φανεί στα συστήματα πιστεύω πριν τις 13 λίγο δύσκολο. Είναι και το ΣΚ στην μέση. Θα μου πεις απομένουν 2 μέρες που προλαβαίνεις. 

Δεν χρειάζεται καν να φανεί στην ΕΛΠΕ. Θα γυρίσει ως win-back.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Άρα υπάρχει φως. Εγώ έλεγα ότι δεν θα τα πάρω και δεν θα περιμένω , μπράβο πάντως .

εγω επειδή ενεργοποίησε λιγο πιο αργά η ΕΛΠΕ μάλλον θα αργήσω 2-3 μέρες ακόμη.

Πηρα τηλέφωνο να τους πω να μεταφέρουν το υπόλοιπο λογαριασμού που έχω από παλιά εκπροσώπηση και μου είπε η κοπέλα ότι δεν γίνεται και μόνο αν θέλω επιστροφή με iban. Τι κουλό είναι αυτό ;

Δεν θα ήξερε η κοπέλα εμένα πρότεινε την μεταφορά του πιστωτικού υπόλοιπου στην νέα παροχή γιατί μέσω ΙΒΑΝ μπορεί να κάνει έναν μήνα να τα λάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Πηρα τηλέφωνο να τους πω να μεταφέρουν το υπόλοιπο λογαριασμού που έχω από παλιά εκπροσώπηση και μου είπε η κοπέλα ότι δεν γίνεται και μόνο αν θέλω επιστροφή με iban. Τι κουλό είναι αυτό ;

my.rae.gr

1 ώρα πριν, Greg29M είπε

Επειδή εμείς οι κοινοί θνητοί δεν καταλαβαίνουμε την επιστημονική σας συζήτηση, συμφέρει τελικά το solar για τα 50 ; Κι αν ναι, μέσες άκρες θα μπορούμε στο περίπου να υπολογίζουμε τιμή κιλοβατορας ; 

Είναι όλα κομπλέ στο εξέλ, βάλτε καταναλώσεις και ζυγίστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, doomnx said:

my.rae.gr

Δεν χρειάζεται να ανοίξει αίτημα και να περιμένει. Απλά η κοπέλα δεν γνώριζε. Με ένα τηλέφωνο λύνεται άμεσα η μεταφορά. 

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Άρα υπάρχει φως. Εγώ έλεγα ότι δεν θα τα πάρω και δεν θα περιμένω , μπράβο πάντως .

εγω επειδή ενεργοποίησε λιγο πιο αργά η ΕΛΠΕ μάλλον θα αργήσω 2-3 μέρες ακόμη.

Πηρα τηλέφωνο να τους πω να μεταφέρουν το υπόλοιπο λογαριασμού που έχω από παλιά εκπροσώπηση και μου είπε η κοπέλα ότι δεν γίνεται και μόνο αν θέλω επιστροφή με iban. Τι κουλό είναι αυτό ;

Γίνεται,έπεσες σε ζώον στην εξυπηρέτηση.Στειλε email στο customerservice να ξεμπερδεύεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,
περσινός μικροτουρίστας που ξέμεινα στο smart απο περσυ τον νοεμβρη.
Λέω σιγα σιγά να ξαναρχίσω τον τουρισμό μιας και λίγο καλοκαιρι λιγο air condition θα παθω τιποτα στους λογαριασμους :P
Αν καταλαβαίνω καλα απο όσα διαβάζω, φεύγω για Ήρων για 15 μέρες και μετά ξανα ελπέ για τα νέα δώρα?
Εγώ σκέφτομαι να πάω τώρα ΗΡΩΝ για κανα μήνακι και καπου στον Ιούλιο να πάω volton για τα 500kw)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Καλησπέρα,
περσινός μικροτουρίστας που ξέμεινα στο smart απο περσυ τον νοεμβρη.
Λέω σιγα σιγά να ξαναρχίσω τον τουρισμό μιας και λίγο καλοκαιρι λιγο air condition θα παθω τιποτα στους λογαριασμους :P
Αν καταλαβαίνω καλα απο όσα διαβάζω, φεύγω για Ήρων για 15 μέρες και μετά ξανα ελπέ για τα νέα δώρα?
Εγώ σκέφτομαι να πάω τώρα ΗΡΩΝ για κανα μήνακι και καπου στον Ιούλιο να πάω volton για τα 500kw)

 

Ηρων λογικά εσύ θα δικαιούσαι το 50αρικο αφού δε θα το έχεις ξαναπάρει το τελευταίο 6μηνο.Μετα επιλέγεις ανάλογα τις καταναλώσεις σου και τα δωρα που θα παίζουν τότε. Αυτή τη στιγμή τα καλύτερα δώρα για νέους πελάτες δίνει η elpe (μέχρι 15/06).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, madboy said:

Με πρόλαβες για τα ευχάριστα νέα! Και εγώ μόλις το είδα και μπήκα για να ενημερώσω. 

Μπράβο στην Ελπε για το πόσο γρήγορα αποδοθηκαν οι πόντοι. Τώρα περιμένουμε τις επιταγές Σκλαβενίτη. 

Πω μπήκαν και εδώ άμεσα! Είμαι στο τσακ να φύγω για 2-3 μέρες και να ξαναέρθω για άλλα 50€ στην εθνική.

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Πω μπήκαν και εδώ άμεσα! Είμαι στο τσακ να φύγω για 2-3 μέρες και να ξαναέρθω για άλλα 50€ στην εθνική.

Μην το κάνεις γιατί μετά οι υπόλοιποι θα τους περιμένουμε 150 ημέρες. 😂

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, darkmatinee said:

Πω μπήκαν και εδώ άμεσα! Είμαι στο τσακ να φύγω για 2-3 μέρες και να ξαναέρθω για άλλα 50€ στην εθνική.

Είμαι ο μόνος που έχω ενδοιασμούς; 😁

Εγώ έχω 2 παροχές άρα 100 ευρώ.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνετε καφρίλες, γιατί ξέρετε που θα οδηγήσει μετά. Κρίμα είναι,αφήστε να τα πάρουμε όλοι και σε κάνα 6μηνο να το ξαναβάλουν σαν promo.😊

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, messinia3 said:

Μην κάνετε καφρίλες, γιατί ξέρετε που θα οδηγήσει μετά. Κρίμα είναι,αφήστε να τα πάρουμε όλοι και σε κάνα 6μηνο να το ξαναβάλουν σαν promo.😊

Δεν φταίμε εμείς, η Elpedison που μας καλομαθαίνει φταίει! 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι ελάχιστοι οι παροχοι που δίνουν δώρα., κρίμα είναι να τους κάψουμε.  

Μπούμερανγκ θα γυρίσει σε εμάς. 

Ξεκίνησα τον τουρισμό από τον Ιανουάριο και έως τώρα έχω λάβει αρκετά δώρα και εκπτώσεις στους λογαριασμούς.  Θα πρότεινα να μην το χαλάσουμε αυτό με την απληστία μας.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...