Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, doomnx είπε

Από τον τουρισμό βγάζεις περισσότερα! Άρα εσύ θα κάνεις το Solar χωρίς το ΕΝ.Α και θα πληρώσεις 0,16 €/kWh για όσο (λίγο) κάτσεις για να πάρεις το 50άρικο.

Το solar generous δηλαδή δίνει 50€ στον πρώτο λογαριασμό  χωρίς την προϋπόθεση του εξαμήνου που έχουν τα καινούργια; Το ΕΝ.Α είναι προαιρετικό;

Επεξ/σία από vklon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι Ήρων εδώ και 5 μήνες, έκανα αίτηση να πάω σε άλλο πάροχο. Βλέπω σήμερα βγήκε εκκαθαριστικός από Ήρων(όχι τελικός λόγο αλλαγής παρόχου) και είναι -100, δεν μπορώ να δω pdf ακόμα αλλά λογικά είναι το επίδομα θέρμανσης. Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου (μου ζητάνε φωτό ρολογιού, δεν έχω στείλει ακόμα). Θα μου κάνει πίστωση ο Ήρων άμα φύγω ή θα τα φάει? Να κάτσω άλλο 1-2 μήνες μέχρι να φάω τα 100 και μετά να φύγω? Μπορεί να με κάνει κάτι ο άλλος πάροχος άμα τον πω τελικά δεν έρχομαι (υπόθετο όχι)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ragoc31947 είπε

Θα μου κάνει πίστωση ο Ήρων άμα φύγω ή θα τα φάει?

πίστωση

2 λεπτά πριν, ragoc31947 είπε

Μπορεί να με κάνει κάτι ο άλλος πάροχος άμα τον πω τελικά δεν έρχομαι (υπόθετο όχι)?

όχι

5 λεπτά πριν, vklon είπε

Το solar generous δηλαδή δίνει 50€ στον πρώτο λογαριασμό  χωρίς την προϋπόθεση του εξαμήνου που έχουν τα καινούργια;

δίνει

5 λεπτά πριν, vklon είπε

Το ΕΝ.Α είναι προαιρετικό;

όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ragoc31947 said:

Είμαι Ήρων εδώ και 5 μήνες, έκανα αίτηση να πάω σε άλλο πάροχο. Βλέπω σήμερα βγήκε εκκαθαριστικός από Ήρων(όχι τελικός λόγο αλλαγής παρόχου) και είναι -100, δεν μπορώ να δω pdf ακόμα αλλά λογικά είναι το επίδομα θέρμανσης. Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου (μου ζητάνε φωτό ρολογιού, δεν έχω στείλει ακόμα). Θα μου κάνει πίστωση ο Ήρων άμα φύγω ή θα τα φάει? Να κάτσω άλλο 1-2 μήνες μέχρι να φάω τα 100 και μετά να φύγω? Μπορεί να με κάνει κάτι ο άλλος πάροχος άμα τον πω τελικά δεν έρχομαι (υπόθετο όχι)?

Φύγε. Όταν βγει τελικός θα συμψηφηστεί με το υπάρχον ποσό... πχ το τελικό πιστωτικό υπόλοιπο μπορεί να είναι -30ευρώ. Μετά κάνεις γραπτό έτοιμa στο [email protected] γράφοντας ονοματεπώνυμο, αφμ, παροχή και τα στοιχεία του λογαριασμού (IBAN, τράπεζα, δικαιούχος/συνδικαιούχοι). Θα σε πάρουν μετά από 2-3 μέρες για επιβεβαίωση και θα το δρομολογήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ragoc31947 είπε

Είμαι Ήρων εδώ και 5 μήνες, έκανα αίτηση να πάω σε άλλο πάροχο. Βλέπω σήμερα βγήκε εκκαθαριστικός από Ήρων(όχι τελικός λόγο αλλαγής παρόχου) και είναι -100, δεν μπορώ να δω pdf ακόμα αλλά λογικά είναι το επίδομα θέρμανσης. Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου (μου ζητάνε φωτό ρολογιού, δεν έχω στείλει ακόμα). Θα μου κάνει πίστωση ο Ήρων άμα φύγω ή θα τα φάει? Να κάτσω άλλο 1-2 μήνες μέχρι να φάω τα 100 και μετά να φύγω? Μπορεί να με κάνει κάτι ο άλλος πάροχος άμα τον πω τελικά δεν έρχομαι (υπόθετο όχι)?

Η πίστωση θα γίνει όταν βγει ο τελικός λογαριασμός δε γίνεται με τον εκκαθαριστικό και για να εκδόσει τελικό έχει δικαίωμα έως 2 μήνες μετά την λήξη της εκπροσώπησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα τυχαία να δω τον λογαριασμό στο go4more κ προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι μπήκαν οι πόντοι από 2 παροχές. Δωροεπιταγές Σκλαβενίτη αγνοούνται

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, korakios είπε

πρέπει να βάλεις ποσό τουλάχιστον 100€ στο 12μηνο αλλιώς θα επιστρέψεις τις εκπτώσεις και αν θες 6,5 λεπτά έκπτωσης φυσικά βάζεις μεγαλύτερο

Ερώτηση, αυτό το ποσό πού το βάζεις; Απλά πληρώνεις παραπάνω στο λογαριασμό ή έχει ξεχωριστό RF/IBAN ξέρω γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, misi27 είπε

Μπήκα τυχαία να δω τον λογαριασμό στο go4more κ προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι μπήκαν οι πόντοι από 2 παροχές. Δωροεπιταγές Σκλαβενίτη αγνοούνται

Πότε έκανες σύμβαση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Ερώτηση, αυτό το ποσό πού το βάζεις; Απλά πληρώνεις παραπάνω στο λογαριασμό ή έχει ξεχωριστό RF/IBAN ξέρω γω;

δε γνωρίζω

1 ώρα πριν, korakios είπε

ζητήστε απο mod να ξεκλειδώσει το άλλο νήμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Απλά σου δίνει 15€/μήνα έκπτωση για τους πρώτους 6 μήνες, αλλά αν φύγεις πριν τους 12 μήνες τα επιστρέφεις. Τα 6,5 λεπτά βγαίνουν για τη μέση κατανάλωση 228,9kwh/μήνα που λέει ο Ήρων. 

Άρα αυτά τα 15 €/μήνα είναι εξτρά από αυτά που κερδίζεις από τα Φ/Β; Αν κάτσω 1 χρόνο παίρνω και 90 € στο πρώτο εξάμηνο και ό,τι κερδίσω από τα minimum 100 € που θα βάλω;  Πού ακριβώς λέει γι'αυτά τα 15;

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, messinia3 είπε

Πότε έκανες σύμβαση?

2 παροχές ρεύματος 23/5 και 30/5 και 2 παροχές ΦΑ 15/5 και 23/5. Στους πόντους δεν γράφει λεπτομέρειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, misi27 said:

Μπήκα τυχαία να δω τον λογαριασμό στο go4more κ προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι μπήκαν οι πόντοι από 2 παροχές. Δωροεπιταγές Σκλαβενίτη αγνοούνται

Με πρόλαβες για τα ευχάριστα νέα! Και εγώ μόλις το είδα και μπήκα για να ενημερώσω. 

Μπράβο στην Ελπε για το πόσο γρήγορα αποδοθηκαν οι πόντοι. Τώρα περιμένουμε τις επιταγές Σκλαβενίτη. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...