Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Θα προστεθεί το solar ηρων στο excel ; 

Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί ακριβώς το Ε.ΝΑ. Είναι απλά έκπτωση 15 €/μήνα που αν φύγεις την επιστρέφεις; 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, doomnx είπε

Τα παίρνεις από την πρώτη μέρα τα δωρεάν πάγια χωρίς όρους. Για τουρισμό αυτή τη στιγμή είναι το καλύτερο, ναι. Αν προβλέπεις να κάθεσαι κανα 6μηνο πήγαινε στο FIX GENIUS καλύτερα.

Μπα, Μπενεφιτ ΟΛΕ! Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kyriazo είπε

Καλησπερα,

Εφυγα προσφατα απο ελπε για ηρων για το 50ρι του e-contract, που είναι κανονικά στο συμβόλαιο. Μπορω να ξαναφυγω για ελπε και να παρω τα δώρα ως νέος πελάτης η επειδη εχω ξαναβρεθει εκει δεν παίζει αυτο, και αν ναί, ποσο συντομα μπορω να φυγω απο Ηρων?

Από τη στιγμή που έχεις φύγει,φυσικά και μπορείς να ξαναπάς ως νέος πελάτης στην elpedison.Αν έχει ολοκληρωθεί συστημικα η μετάβαση σου στον Ηρωνα μπορείς να γυρίσεις και άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Αν επιλεγεις το σολαρ μονο για την μη υπαρξη του όρου του 6μηνου, να υποθέσω ότι θα επέλεγες κάτι άλλο, αν δεν υπηρχε αυτός ο όρος; 

ναι μιας και δε θέλω να υπογράφω τα έξτρα πράγματα του Solar

3 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί ακριβώς το Ε.ΝΑ. Είναι απλά έκπτωση 15 €/μήνα που αν φύγεις την επιστρέφεις; 🤔

είναι απλό

😂

για λεπτομέρειες όποιος ενδιαφέρεται , ζητήστε απο mod να ξεκλειδώσει το άλλο νήμα

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι μιας και δε θέλω να υπογράφω τα έξτρα πράγματα του Solar

είναι απλό

😂

για λεπτομέρειες όποιος ενδιαφέρεται , ζητήστε απο mod να ξεκλειδώσει το άλλο νήμα

Έχω καταλάβει ότι ο Προμηθευτής επιδοτεί 1650 € (2500;) Φ/Β και εσύ έχεις μια έκπτωση στην τιμή της kWh κάθε μήνα γύρω στα 6,5 λεπτά. Τι πληρώνεις πέραν του παγίου των 5,5 € δεν έχω καταλάβει όμως. Δεν μπορεί να σου χαρίζει έτσι 6,5 λεπτά.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί ακριβώς το Ε.ΝΑ. Είναι απλά έκπτωση 15 €/μήνα που αν φύγεις την επιστρέφεις; 🤔

Εσυ έχεις μεταφέρει δυο παροχές ηρων με βάση το νέο όρο να δεις αν σου τα πιστωσουν τα 50; 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Έχω καταλάβει ότι ο Προμηθευτής επιδοτεί 1650 € Φ/Β και εσύ έχεις μια έκπτωση στην τιμή της kWh κάθε μήνα γύρω στα 6,5 λεπτά. Τι πληρώνεις πέραν του παγίου των 5,5 € δεν έχω καταλάβει όμως. Δεν μπορεί να σου χαρίζει έτσι 6,5 λεπτά.

πρέπει να βάλεις ποσό τουλάχιστον 100€ στο 12μηνο αλλιώς θα επιστρέψεις τις εκπτώσεις και αν θες 6,5 λεπτά έκπτωσης φυσικά βάζεις μεγαλύτερο

έχει αισιόδοξο εργαλείο εκεί , με 18% απόδοση 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, doomnx said:

Έχω καταλάβει ότι ο Προμηθευτής επιδοτεί 1650 € (2500;) Φ/Β και εσύ έχεις μια έκπτωση στην τιμή της kWh κάθε μήνα γύρω στα 6,5 λεπτά. Τι πληρώνεις πέραν του παγίου των 5,5 € δεν έχω καταλάβει όμως. Δεν μπορεί να σου χαρίζει έτσι 6,5 λεπτά.

Απλά σου δίνει 15€/μήνα έκπτωση για τους πρώτους 6 μήνες, αλλά αν φύγεις πριν τους 12 μήνες τα επιστρέφεις. Τα 6,5 λεπτά βγαίνουν για τη μέση κατανάλωση 228,9kwh/μήνα που λέει ο Ήρων. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Εσυ έχεις μεταφέρει δυο παροχές ηρων με βάση το νέο όρο να δεις αν σου τα πιστωσουν τα 50; 

πήγε κατάσκοπος για αναγνωριστική το κομάντο 😂

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, korakios είπε

πήγε κατάσκοπος για αναγνωριστική το κομάντο 😂

Ο @doomnx είναι όντως μεγάλο κομάντο με την εξαιρετική δουλειά που μας προσφέρει (αφού αντικατέστησε εσένα που συνταξιοδοτήθηκες πρόωρα 😂) …

τωρα οι άλλοι οι άχρηστοι μέχρι να βγάλει η άθλια μηχανογράφηση τους λογαριασμό για να δούμε αν όντως το πιστώσει και αν δεν τον έχει πιστώσει κινηθεί και μέσω ραε θα έχει βγει το καλοκαίρι 😂

Επεξ/σία από Greg29M
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

πρέπει να βάλεις ποσό τουλάχιστον 100€ στο 12μηνο αλλιώς θα επιστρέψεις τις εκπτώσεις και αν θες 6,5 λεπτά έκπτωσης φυσικά βάζεις μεγαλύτερο

έχει αισιόδοξο εργαλείο εκεί , με 18% απόδοση 😛

Δηλαδή για να κερδίζω 50 € το μήνα πρέπει να πληρώσω εφάπαξ 3,333 €; 🙄

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Δηλαδή για να κερδίζω 50 € το μήνα πρέπει να πληρώσω εφάπαξ 3,333 €; 🙄

Τα έχουμε αναλύσει στο άλλο νήμα , αυτό που μένει είναι τα 20 χρόνια δέσμευσης στην Ηρων για να έχεις κέρδος  😂

οκ τα λεφτά τα παίρνεις πίσω αν φύγεις νωρίτερα , αλλά επιστρέφεις εκπτώσεις άρα μια τρύπα στο νερό , χάνεις από φθηνότερα ανταγωνιστικά προγράμματα 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Τα έχουμε αναλύσει στο άλλο νήμα , αυτό που μένει είναι τα 20 χρόνια δέσμευσης στην Ηρων για να έχεις κέρδος  😂

οκ τα λεφτά τα παίρνεις πίσω αν φύγεις νωρίτερα , αλλά επιστρέφεις εκπτώσεις άρα μια τρύπα στο νερό , χάνεις από φθηνότερα ανταγωνιστικά προγράμματα 

Επειδή εμείς οι κοινοί θνητοί δεν καταλαβαίνουμε την επιστημονική σας συζήτηση, συμφέρει τελικά το solar για τα 50 ; Κι αν ναι, μέσες άκρες θα μπορούμε στο περίπου να υπολογίζουμε τιμή κιλοβατορας ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Τα έχουμε αναλύσει στο άλλο νήμα , αυτό που μένει είναι τα 20 χρόνια δέσμευσης στην Ηρων για να έχεις κέρδος  😂

οκ τα λεφτά τα παίρνεις πίσω αν φύγεις νωρίτερα , αλλά επιστρέφεις εκπτώσεις άρα μια τρύπα στο νερό , χάνεις από φθηνότερα ανταγωνιστικά προγράμματα 

Από τον τουρισμό βγάζεις περισσότερα! Άρα εσύ θα κάνεις το Solar χωρίς το ΕΝ.Α και θα πληρώσεις 0,16 €/kWh για όσο (λίγο) κάτσεις για να πάρεις το 50άρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Επειδή εμείς οι κοινοί θνητοί δεν καταλαβαίνουμε την επιστημονική σας συζήτηση, συμφέρει τελικά το solar για τα 50 ;

συμφέρει, edit και 0,16 να βγαίνει ισοδυναμεί με ~310kw, αν καις παραπάνω πρέπει να τα βάλεις κάτω

7 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Κι αν ναι, μέσες άκρες θα μπορούμε στο περίπου να υπολογίζουμε τιμή κιλοβατορας ; 

ίδιο τύπο ρήτρας με το generous έχει

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Από τον τουρισμό βγάζεις περισσότερα! Άρα εσύ θα κάνεις το Solar χωρίς το ΕΝ.Α και θα πληρώσεις 0,16 €/kWh για όσο (λίγο) κάτσεις για να πάρεις το 50άρικο.

δεν ξέρω αν φτάσει 0,16 , ανάλογα την ΤΕΑ , αλλά θα κάτσω λίγες μέρες οπότε και 0,20 να ήταν δε με νοιάζει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...