Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, adi32 είπε

το οποιο στο εξελ βλεπω να φτανει 0,15

0,154 ήταν τον Μάιο. Τώρα είναι ακόμα παραπάνω 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Εγώ που είχα ήδη λογαριασμό μπήκε αυτόματα σαν νέα παροχή ο μετρητής. Πάγια μπορείς να βάλεις μόλις εκδοθεί , γι αυτό δεν δεν χρεώνουν εγγύηση στον πρώτο λογαριασμο

Επίσης @doomnx το υπόλοιπο από παλιά εκπροσώπηση θα συμψηφιστεί λόγω αφμ; Γιατί ο λογαριασμός που εκδόθηκε πιστωτικά είναι σε άλλον «μετρητή»

Εγώ πρώτη φορά στην ΕΛΠΕ, για να δούμε. Για την εγγύηση, ο @doomnx λεει ότι χρεώνεται ένα ποσό.

Καλά πόσο δύσκολο είναι να βάλεις πάγια εντολή από την 1η μέρα, δεν μου έχει ξανασυμβεί να μην γίνεται σε καμία σοβαρή εταιρία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, vaggy είπε

Εγώ πρώτη φορά στην ΕΛΠΕ, για να δούμε. Για την εγγύηση, ο @doomnx λεει ότι χρεώνεται ένα ποσό.

Μας χρέωσαν 25 €. 

35 λεπτά πριν, doomnx είπε

0,154 ήταν τον Μάιο. Τώρα είναι ακόμα παραπάνω 😂

Δείτε αν θέλετε πώς διαμορφώνονται οι τιμές για την 1η εβδομάδα του Ιουνίου στα ex-post. Μη νομίζετε ότι επειδή έχετε δώρα συμφέρει να καίτε αλόγιστα 👇

YRBUSZS.jpeg

1 ώρα πριν, Lewnidas1995 είπε

Επίσης @doomnx το υπόλοιπο από παλιά εκπροσώπηση θα συμψηφιστεί λόγω αφμ; Γιατί ο λογαριασμός που εκδόθηκε πιστωτικά είναι σε άλλον «μετρητή»

Εγώ έστειλα my.rae να γίνει ο συμψηφισμός πριν εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός της καινούργιας εκπροσώπησης, όπερ και εγένετο.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

Μήπως πηρε ΤΕΑ μόνο γιαυτες τις μέρες ?

Με τέτοια τιμή kWh τά δώρα εξανεμίζονται πριν καν έρθουν οι διατακτικές Σκλαβενίτη.

Τά φώτα σας !

Εκδόθηκε με τιμή kwh 0.14557 €

Είμαι σε ελπέ smart 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geopro είπε

Με τέτοια τιμή kWh τά δώρα εξανεμίζονται πριν καν έρθουν οι διατακτικές Σκλαβενίτη.

Τά φώτα σας !

Εκδόθηκε με τιμή kwh 0.14557 €

Είμαι σε ελπέ smart 

Τι βοήθεια χρειάζεσαι; Keep on touring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω αφήσει το θέμα εδώ και 3-4 μήνες γιατί μου είχαν δώσει από ΕΛΠΕ 20€/μήνα έκπτωση και είχα επαναπαυθεί. Επειδή πλέον έχει ανοίξει και η αντλία και οι καταναλώσεις αυξήθηκαν αρκετά, ποια είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή αυτό τον καιρό; Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bpel86 είπε

Καλησπέρα, έχω αφήσει το θέμα εδώ και 3-4 μήνες γιατί μου είχαν δώσει από ΕΛΠΕ 20€/μήνα έκπτωση και είχα επαναπαυθεί. Επειδή πλέον έχει ανοίξει και η αντλία και οι καταναλώσεις αυξήθηκαν αρκετά, ποια είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή αυτό τον καιρό; Ευχαριστώ πολύ

Πιστεύω με  volton είναι κομπλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsios2010 είπε

Μετά και τις δραματικές , θα ελεγα, εξελίξεις, με την κατάργηση του guarantee από το econtact και την αντικαταστασή του με νέα προγράμματα (με ορους 6 μηνου για το 50 αρικο), ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ, στα υπόλοιπα ενεργειακά ταξίδια. Καλά την έβγαλα με 1 χρόνο δωρεάν ρεύμα και σουπερ μαρκετ. Πρόλαβα και πήρα και xbox απο τα public (elpedison- heron τράμπες).

Περασμένα μεγαλεία.....

ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Καλά πόσα 30άρια και 70άρια πήρες σε ένα μήνα και σου έφτασαν να αγοράσεις Xbox? Εσύ μας τέλειωσες τα αποθέματα; 🧐

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που ο λογαριασμός είναι πιστωτικός και έχεις πάγια εντολή πληρωμής σου τα βάζουν στο λογαριασμό ή θέλει άλλη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adi32 είπε

 

Στο excel τωρα βλεπω το Volton Yellow Simple Protect με 0,1244 αντι 0,083 

Το 0,083 ειναι τελικη τιμη μεχρι 31/8 ετσι ?  

Ξερουμε μεχρι ποτε θα ισχυει η προσφορα ?

Το σκεπτομαι γιατι πριν μια βδομαδα πηγα ηρων και το 50αρικο δε θα φαγωθει 

Ναι, άλλαξα τον τρόπο που εμφανίζεται. Βάζω την αρχική τιμή επάνω και αφαιρώ την έκπτωση στα δώρα μέχρι 31/8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gemis XTX είπε

Σε περίπτωση που ο λογαριασμός είναι πιστωτικός και έχεις πάγια εντολή πληρωμής σου τα βάζουν στο λογαριασμό ή θέλει άλλη διαδικασία;

Για να σου επιστρέψουν λεφτά πρέπει να έχει εκδοθεί τελικός λογαριασμός στους περισσότερους παρόχους. Μετά παίρνεις τηλέφωνο ή στέλνεις στο email και σου τα επιστρέφουν στο ΙΒΑΝ που δήλωσες (δεν έχει σχέση με την πάγια εντολή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ηθελα γνωμες απο τους Guru του θεματος στο πως να κινηθω στην εξης περιπτωση:

Πριν 1,5 μηνα εκανα την 2πλη προωθητικη ενεργεια και συμβολαιο με Elpedison για ΦΑ και ρευμα. Για να μη τα πολυλογω ως προς το ρευμα η συμφωνια που εγινε τηλεφωνικα ηταν οτι θα λαβω 80 ευρω δωρο στον 1ο λογαριασμο. Μαλιστα ηταν χαρακτηριστικο γιατι αρχικα ηταν 50 ευρω, κι οταν με πηρανε για επιβεβαιωση μου ειπαν οτι ειχε ληξει και δεν ειχε κανενα δωρο, αρνηθηκα, και με πηρε μετα απο λιγο η πωλητρια και μου ειπε 80 ευρω πλεον με τη νεα προωθητικη, και ετσι δεχτηκα.

FF μου ερχεται ο λογαριασμος 1,5 μηνα μετα και δεν εχει μεσα απο δωρα ΤΙΠΟΤΑ. Χωρις πολλα πολλα εστειλα αμεσως αιτημα αναφεροντας την κατασταση μεσω MyRAE, και εχοντας σημειωσει και τις ωρες των ηχογραφημενων συνομιλιων.

Με πηραν λοιπον σημερα και μου λενε που να σας στειλουμε 2χ40 δωροεπιταγες Σκλαβενιτη, και το ιδιο μου απαντησαν στο myRAE, οτι η ενεργεια αφορουσε 80 ευρω Σκλαβενιτη. Πιστευετε οτι πρεπει να το αποδεχτω και να το αφησω εκει? Στη συνομιλια ηταν ξεκαθαρο αυτο που μου εδωσε, και μαλιστα θυμαμαι οτι με ρωτησε να κανω επιλογη απο σουπερμαρκετ ή αν θελω στο λογαριασμο και ειχα πει λογαριασμο. Εχουν την ηχογραφημενη, μπορουν να βαλουν να την ακουσουν. 

Τι λετε να κανω, να πατησω οτι δεν αποδεχομαι, αναφεροντας ακριβως αυτο για την ηχογραφηση? Μπορω να κερδισω κατι παραπανω? Παρεμπιπτοντως με τσαντιζει ακομα πιο πολυ οτι αν δεν ειχα κανει το αιτημα ΟΥΤΕ τις δωροεπιταγες δε θαμου ειχαν δωσει σιγουρα αφου τοσο καιρο δεν ειχε γινει απολυτως καμια σχετικη οχληση και ερωτηση.

Επεξ/σία από petrox21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

στην ELPEDISON βγάζει error με το που ανοίγεις το site, δεν σώζει ποτέ το login και κάθε φορά πρέπει να περνάς το captcha, έχουν αφαιρέσει και την εύκολη προσθήκη πάγιας

Τί εννοείς με το τελευταίο (μαυρισμένο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, από την τσέπη σου θα φύγουν ούτως ή άλλως. Πάντως 80 στο λογαριασμό δεν έχω ακούσει άλλο μέλος να παίρνει τελευταία...

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Τί εννοείς με το τελευταίο (μαυρισμένο);

Πριν κανα δίμηνο απλά βάζαμε τον αριθμό της κάρτας και το έπαιρνε. Τώρα θέλει να έχει βγει λογαριασμός να κάνεις μια πληρωμή για να κρατήσει πάγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...