Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερώτηση: Είμαι σε ΕΛΠΕ ρεύμα και αέριο. Είχε γίνει ήδη χρέωση 50 ευρώ εγγύηση τόσο στο ρεύμα όσο και στο αέριο. Αν βάλω τώρα πάγια εντολή εξόφλησης, επιστρέφεται το ποσό της εγγύησης στον επόμενο λογαριασμό; Και αν ναι, θα προλάβω τον επόμενο λογαριασμό , μια και θέλω να αλλάξω το ρεύμα είτε στον Ήρωνα για τα 50 ευρώ είτε στη Volton για τις δωρεάν 500 khw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 ώρες πριν, doomnx είπε

Τηλέφωνο ΔΕΔΔΗΕ να δεις

Στο excel τωρα βλεπω το Volton Yellow Simple Protect με 0,1244 αντι 0,083 

Το 0,083 ειναι τελικη τιμη μεχρι 31/8 ετσι ?  

Ξερουμε μεχρι ποτε θα ισχυει η προσφορα ?

Το σκεπτομαι γιατι πριν μια βδομαδα πηγα ηρων και το 50αρικο δε θα φαγωθει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, history είπε

Αν βάλω τώρα πάγια εντολή εξόφλησης, επιστρέφεται το ποσό της εγγύησης στον επόμενο λογαριασμό;

Σε 4-5 μέρες θα βγει έκτακτος και θα σου πιστώσουν πίσω 25 ευρώ, με τον επόμενο λογαριασμό θα σου βάλουν και τα υπόλοιπα 25

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, history είπε

Ερώτηση: Είμαι σε ΕΛΠΕ ρεύμα και αέριο. Είχε γίνει ήδη χρέωση 50 ευρώ εγγύηση τόσο στο ρεύμα όσο και στο αέριο. Αν βάλω τώρα πάγια εντολή εξόφλησης, επιστρέφεται το ποσό της εγγύησης στον επόμενο λογαριασμό; Και αν ναι, θα προλάβω τον επόμενο λογαριασμό , μια και θέλω να αλλάξω το ρεύμα είτε στον Ήρωνα για τα 50 ευρώ είτε στη Volton για τις δωρεάν 500 khw;

Ναι, μολις βαλεις παγια εντολη θα εκδοσουν εκτακτο λογαριασμο μονο με την αφαιρεση της εγγυησης.

Δε χρειαζεται να περιμενεις την εκδοση λογαριασμου για να αλλαξεις παροχο.

Επίσης, μπορεις και τωρα να προχωρησεις σε αιτημα αλλαγης και θα αφαιρεθει η εγγυηση στον τελικο λογαριασμο.

1 ώρα πριν, bob o mastoras είπε

Καλημέρα!

Ισχύουν ακόμα κάποια έξτρα δώρα, για μεταφορά σε Ελπέ μέσω φόρουμ;

Κατι ισχυει, εχουν αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες. Στειλε στον @doomnx

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, doomnx είπε

Τραγικοί. Εκτός του ότι βαζοβγάζουν το ίδιο πρόγραμμα, το βαφτίζουν 6μηνο αλλά αν φύγεις πριν τις 31/12/2024 χρεώνεσαι ρήτρα 100 €. Άρα στην ουσία είναι επταμηνιαίο με επτά μήνες υποχρεωτική παραμονή.

Κατ'αρχάς η Volton δεν ξέρει ότι έφυγες ακόμα, γι'αυτό έστειλε απλά εκκαθαριστικό και όχι τελικό. 

Αν είναι για σταθερο με 10€ πάγιο δεν είναι καλύτερα elpe με 0.9 κ αν στους 4 μήνες πχ θέλεις φύγεις πληρώνεις 20€ ή αν κανείς εσωτερική αλλαγή το πιθανότερο δεν πληρώνεις τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, katsios2010 είπε

Κηδευουμε σημερον τον λατρευτο μας Ηρωνα, ως προορισμο ενεργειακου τουρισμου. Ησουν αλησμονητος, θα μεινεις στις καρδιες μας....

Ελπίζουμε πως όχι...που θα πηγαίνουμε για τραμπα πριν από ΕΛΠΕ (συνήθως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, madwalker είπε

Αν είναι για σταθερο με 10€ πάγιο δεν είναι καλύτερα elpe με 0.9 κ αν στους 4 μήνες πχ θέλεις φύγεις πληρώνεις 20€ ή αν κανείς εσωτερική αλλαγή το πιθανότερο δεν πληρώνεις τπτ.

Άμα κανείς εσωτερική αλλαγή δεν χρεώνουν μπορείς να πας δηλαδή από σταθερό σε κυμαινόμενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσιολογικο αυτο που εκανε ηρων ειδικα σε νεκρη ενεργειακα/τουριστικα περιοδο. Βολτον μου στελνει λογαριασμους εδω και κανα 3μηνο που εχω φυγει, δε νομιζω να επιστρεψω ποτέ... Στο αλλο ακρο η ελπε που μας κερασε καλοκαιριατικα ολους τους τουριστες σουπερμακετ/τηλεορασεις/ποντους/κτλ. Οποτε τι βλεπω εγω, να μενει μονο η ελπε, να πηγαινοερχομαστε ολοι εκει, να τα κοβει και αυτη και να πηγαινουμε κανα σταθερουλι στην δες στο αλλο τοπικ. Αντε καλα μπανια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vklon είπε

Άμα κανείς εσωτερική αλλαγή δεν χρεώνουν μπορείς να πας δηλαδή από σταθερό σε κυμαινόμενο.

Ειναι σιγουρο οτι μπορεις να κανεις εσωτερικη μετακινηση απο σταθερο σε κυμαινομενο; Θελω να πω, ειναι μερος της εμπορικης πολιτικης τηε εταιρειας ή των εταιρειων; Διοτι αν γινεται κατι τετοιο, ειναι ενας εμμεσος τροπος να σπανε τα μπλε συμβολαια. Αλλιως για ποιο λογο να υπαρχουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, katsios2010 said:

Κηδευουμε σημερον τον λατρευτο μας Ηρωνα, ως προορισμο ενεργειακου τουρισμου. Ησουν αλησμονητος, θα μεινεις στις καρδιες μας....

γιατί? τι άλλαξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...