Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1.jpg.8a9e964da4247bf59d6f1f16e6552dab.jpg

Μου έστειλε αυτό η Elpe, υποθέτω ότι θα το στείλει σε όλους.

Μην απαντήσετε παιδιά, μη βγάλουμε και εδώ τα μάτια μας.

Εγώ πρόλαβα και απάντησα! 😂 Έβαλα μη ικανοποιητική εξυπηρέτηση, καθόλου πιθανό να επιστρέψω και λόγος δεν μας δίνει τις Σκλαβενίτη και μας αγνοεί επιδεικτικά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Greg29M said:

Εγώ πρόλαβα και απάντησα! 😂 Έβαλα μη ικανοποιητική εξυπηρέτηση, καθόλου πιθανό να επιστρέψω και λόγος δεν μας δίνει τις Σκλαβενίτη και μας αγνοεί επιδεικτικά 😂

Συγχαρητήρια. 👏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Greg29M είπε

Το αντικατέστησε ήδη στο e contract αν δεις δυστυχώς… επίσης αυτή τη μπαρούφα που γράφουν με τους 6 μήνες για το δώρο δεν μπορούν να μην μας το πιστώνουν γιατί αλλάζει ο αριθμός παροχής τα δυο τελευταία ψηφία όποτε θεωρείται νέα παροχή… 

Τα 2 τελευταία ψηφία δεν ανήκουν στον αριθμό παροχής, είναι ο αριθμός διαδόχου (δείχνει πόσες φορές έχει γίνει αλλαγή παρόχου. Για αυτό ο ekrepali ρώταγε τι θα γίνει αν φτάσει στο 99, κάπου εκεί κοντά βρίσκεται 🤪🤣)

3 ώρες πριν, korakios είπε

μόνο το solar ξέμεινε στο e-contract , θα ποστάρω αν βάλανε και γιαυτό όρους όταν κάνω αίτηση

Το Solar δίνει δώρο 15€ κάθε μήνα για 6 μήνες και αν φύγεις πριν τους 12 το επιστρέφεις

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bilham είπε

Solar δίνει δώρο 15€ κάθε μήνα για 6 μήνες και αν φύγεις πριν τους 12 το επιστρέφεις

Δεν πειράζει , ξέμεινα καιρό πριν και θέλω ίσα ίσα να κόψω 50€ και να πάω ΕΛΠΕ για go4more 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xariskk24 είπε

Ερωτηση, μεχρι πριν λιγο καιρο μπορουσα να καταχωρω ενδειξη μετρητη στο app protergias καθε 6 του μηνα. Πηγαινα λοιπον και ηξερα τι εκαιγα. Μια στο 3μηνο ελεγε θα περασει ο Δεδδηε. Οποτε πηγαινε με την μετρηση του. Τωρα ομως ο Δεδδηε περναει καθε μηνα (ενω λεει επομενη καταμετρηση 7ο ) μπηκα να καταχωρησω και λεει εχει περασει. Και βλεπω απο 6/5 που βγηκε ο λογαριασμος περασε 20/5... και ετσι θα βγει για 15 μερες... μετα λοιπον 6/7 θα ειναι ρευμα για 45 μερες! Εχετε καποια ιδεα πως μπορει να αλλαξει αυτο? δλδ τωρα θα πληρωσω για 150 κιλοβατορες ενω εχω καψει 300 και μετα θα ειναι 450 αντι για 300... 

 Να περιμενεις πλεον τωρα που θα ερχεται ο Δεδδηε για την μηνιαια  καταμετρηση.. Και θα βγαινει ο λογαριασμος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, korakios said:

κάποια στιγμή θα γινόταν , απλά έγινε πιο γρήγορα

 

Θαύμα ήταν που κράτησε ως τώρα, κάποιοι το σκάλιζαν από τον Δεκέμβριο...

  ⬇️

On 08/12/2023 at 15:43, Greg29M said:

Δεν είναι θέμα όρων. Ο υπάλληλος στο τηλ είπε είναι μια καινούρια εσωτερική οδηγία που έχουν ότι δεν γίνεται σε τόσο σύντομο διάστημα (κάτω από μήνα) μέσω e-contract.

👏

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Θαύμα ήταν που κράτησε ως τώρα, κάποιοι το σκάλιζαν από τον Δεκέμβριο...

  ⬇️

👏

Σ ευχαριστώ πολύ, αλλά είναι τελειως άστοχο αυτό. Είχα κάνει econtract στον ηρων σε σύντομο χρονικό διάστημα κάτω από μήνα για να προλάβω δώρο της ΕΛΠΕ και με πήραν τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορεί να προχωρήσει η αίτηση μου λόγω του ότι έκανα σε σύντομο διάστημα. 
Τώρα αν για τη διακοπή εν μέρει του 50αρικου ενοχοποιείς εμένα τι να πω… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 5% επιστροφή σε go for more πόντους  ισχύει για οποιαδήποτε εξόφληση λογαριασμού ρεύματος elpedison ή αποκλειστικά σε λογαριασμούς από την τρέχουσα σύμβαση Μαΐου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα μου ρθε πριν λιγο ο 1ος λογαριασμος της Elpe με SmartUp για 36 μερες με συνολικη καταναλωση 386 kWh.
Ποσο πληρωμης 112€ σαν πολλα δεν ειναι; Ειχα προσπαθησει να βαλω παγια εντολη μεσω της εφαρμογης για να μην πληρωσω εγγυηση, αλλα δεν δουλευε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tasos.pr είπε

το 5% επιστροφή σε go for more πόντους  ισχύει για οποιαδήποτε εξόφληση λογαριασμού ρεύματος elpedison ή αποκλειστικά σε λογαριασμούς από την τρέχουσα σύμβαση Μαΐου ;

Για όλους αλλά με πιστωτική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vklon είπε

Για όλους αλλά με πιστωτική κάρτα.

Ευχαριστώ για την απάντηση, δεν ήμουν ξεκάθαρος, με πιστωτική κάρτα εννοούσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, ri3per said:

Παιδια εμενα μου ρθε πριν λιγο ο 1ος λογαριασμος της Elpe με SmartUp για 36 μερες με συνολικη καταναλωση 386 kWh.
Ποσο πληρωμης 112€ σαν πολλα δεν ειναι; Ειχα προσπαθησει να βαλω παγια εντολη μεσω της εφαρμογης για να μην πληρωσω εγγυηση, αλλα δεν δουλευε!

 

Βάλε πάγια σε τραπεζα μέσω e-banking.... Ακόμα και σε άδειο λογαριασμό.

Θα σου βγάλουν έκτακτο σε περίπου 5 μέρες αφαιρώντας την εγγύηση και μετά πλήρωσε με κάρτα το υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, ri3per είπε

Παιδια εμενα μου ρθε πριν λιγο ο 1ος λογαριασμος της Elpe με SmartUp για 36 μερες με συνολικη καταναλωση 386 kWh.
Ποσο πληρωμης 112€ σαν πολλα δεν ειναι; Ειχα προσπαθησει να βαλω παγια εντολη μεσω της εφαρμογης για να μην πληρωσω εγγυηση, αλλα δεν δουλευε!

 

Σιγά , μόνο 0,29 €/kw 😛, εκτός αν λανθασμένα υπολογίζεις άσχετες με το νήμα χρεωσεις (μόνο πάγιο και προμήθεια μας ενδιαφέρουν)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έκανα αίτηση στην elpe 31/5 και μου ήρθε σήμερα μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε άλλα στο μήνυμα λέει ότι εκπροσωπούμε από 01/06 παίζει να υπάρξει πρόβλημα με τα δώρα; Η σύμβαση που μου στείλανε πάντως λέει 31/05

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...