Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Trustworthy είπε

Ήταν ξεκάθαρο αυτό που συνέβη στον γνωστό μου με την Volton. 
Έστειλε φωτογραφία με 2517kwh και αυτοί πέρασαν στον ΔΕΔΔΗΕ 2157kwh. Άρα του «έφαγαν» ουσιαστικά το δώρο των 500 kWh. 
Άκρη δεν έβγαλε με πολλά τηλέφωνα σε ΔΕΔΔΗΕ και Volton.

Αντιστοιχα έγιναν και σε άλλους όπως διαβασα. 

όχι , καμία σχέση , "απλά" βάζανε λανθασμένα προηγούμενη μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ στο σύστημα , αντί των φωτογραφιών μετρητή .

σε όλους πάντως που έγινε παλιότερα βγήκε άκρη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, aposirsi είπε

απο πριν το πασχα περιμενω της 40 ευρω σκλαβενιτη απο ΕΛΠΕ

εχεις ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ 20-25/4/2024 ?

ΣΤΟ ΤΗΛ ΛΕΝΕ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΤΠΤ

Μια απ'τα ίδια.

59 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

Για 2 παροχές με 500 kWh το μήνα και βάλε πήγα από smart up σε win γιατί φοβήθηκα αλλά δεν βλέπω το win να υπάρχει στο εξέλ.doomx για δες το λίγο.Δεν ξέρω αν έκανα σωστά τουλάχιστον μέχρι 1η Αυγούστου να μην πάει όσο λογικά θα πάει το smart up που λογικά θα βγαίνει πιο ακριβό για τόσες κιλοβατώρες.

1η σελίδα

14 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Ωραια ευχαριστώ άρα σχετικά ήσυχος ;)

Ωραία, κατανόησα και θα μελετήσω κι αλλο αυτα που παρεθεσες. Ευχαριστώ, αρα γενικά με περίπου 480 στη χειρότερη kwh που ωστόσο το 25-30% ειναι νυχτερινές είμαι καλα χοντρικά 

Μπορείς να κάνεις προσομοίωση και στο εξέλ μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2024 στις 1:41 ΜΜ, Cmg__ είπε

Όλα καλά με ΕΛΠΕ.. Σε 3 εβδομάδες οι διατακτικές 2x20 Σκλάβε, 2χ15 στον λογαριασμό, και 70 public. Για το 50ρικο Go4More το βάζουν σύντομα;

 

image.png

μου έστειλαν τελικά 30 public... ενώ στο email που συμφώνησα το pdf έγραφε για 70 public, περιμένω να το δούνε να το διορθώσουνε... 

ξέρει κανείς σε πόσο καιρό μπαίνουν τα go4more?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέβηκαν στο site της ΗΡΩΝ τα 2 νέα προγράμματα BENEFIT τα 2 ΟΝΕ και 1 ακόμα Yellow Free Student που είναι το ίδιο με το Yellow Free αλλά επιπλέον δώρο 20€ με φοιτητικό πάσο ή κάποιο χαρτί από το Πανεπιστήμιο

Επίσης μετά από ενημέρωση της NRG επανέρχεται από αύριο το σταθερό της με τα ίδια χαρακτηριστικά 0,095 + 9,9 πάγιο

Επίσης τελείωσε το δικό μας promo στο FIX GENIUS HOME της ΗΡΩΝ (0,093+9,5)

Επεξ/σία από bilham
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, bilham είπε

Ανέβηκαν στο site της ΗΡΩΝ τα 2 νέα προγράμματα BENEFIT τα 2 ΟΝΕ και 1 ακόμα Yellow Free Student που είναι το ίδιο με το Yellow Free αλλά επιπλέον δώρο 20€ με φοιτητικό πάσο ή κάποιο χαρτί από το Πανεπιστήμιο

Επίσης μετά από ενημέρωση της NRG επανέρχεται από αύριο το σταθερό της με τα ίδια χαρακτηριστικά 0,095 + 9,9 πάγιο

Κανένα από αυτά δεν είναι ακόμα στο e-contract βέβαια. Το Student λέει ότι προβλέπεται να μπει ώστε να παίρνουν 50+20 οι φοιτητές.

Το One φαίνεται να είναι το πρώτο ex-ante της ΗΡΩΝ μετά το πράσινό της.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έκανα αίτηση για να φυγω από την ΗΡΩΝ και μου έκαναν προσφορά για ένα καινούργιο πρόγραμμα που δεν υπάρχει ακόμα στο site τους. Ονομαζεται yellow benefit και η τιμή κιλοβατώρας βγαίνει από τον παρακάτω συντελεστή : [1.06*(1 + συντελεστή απωλειών δικτύου χαμηλής τάσης) * ΜΤΑ ] + 0.015. 

Δεν μπόρεσα να βρω πουθενά πόσος ειναι ο συντελεστής απωλειών δικτύου χαμηλής τάσης για να υπολογίσω ακριβώς την τιμή της κιλοβατώρας. Μου δίνουν επίσης δώρο τα πάγια για 6 μήνες και 10 € το μήνα για 6 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, doomnx είπε

Για μισό λεπτό. Ποια φωτογραφία λέμε; Αυτή που στέλνεις για την αλλαγή παρόχου; Γιατί αν είναι έτσι όχι απλά δεν του το έφαγαν, αλλά το εξασφάλισαν κιόλας και του χάρισαν τις τελευταίες 360 kWh από τον προηγούμενο πάροχο.

Βέβαια ανάλογα την κατανάλωση και το τιμολόγιο ίσως χρεώθηκε και επιπλέον ΥΚΩ.

Συγγνώμη έγραψα ανάποδα τα νούμερα. Έστειλε 2157 και η Volton δήλωσε 2517. 

Επεξ/σία από Trustworthy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alekoskalts είπε

Δεν μπόρεσα να βρω πουθενά πόσος ειναι ο συντελεστής απωλειών δικτύου χαμηλής τάσης για να υπολογίσω ακριβώς την τιμή της κιλοβατώρας.

1,1357

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, prefuse said:

εχω κανει αρκετες, η συγκεκριμένη ηταν Wed, 29 May,

αρα τηλεφωνικη επιβεβαιωση εγινε 29 και σημερα παρελαβες την καρτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bilham είπε

Ανέβηκαν στο site της ΗΡΩΝ τα 2 νέα προγράμματα BENEFIT τα 2 ΟΝΕ και 1 ακόμα Yellow Free Student που είναι το ίδιο με το Yellow Free αλλά επιπλέον δώρο 20€ με φοιτητικό πάσο ή κάποιο χαρτί από το Πανεπιστήμιο

Επίσης μετά από ενημέρωση της NRG επανέρχεται από αύριο το σταθερό της με τα ίδια χαρακτηριστικά 0,095 + 9,9 πάγιο

Επίσης τελείωσε το δικό μας promo στο FIX GENIUS HOME της ΗΡΩΝ (0,093+9,5)

Του ΗΡΩΝ μάλλον θα έχουν όμως την ρήτρα για το 50€ με τους 6 μήνες όπως το YELLOW FREE αφού είναι καινούργια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Trustworthy είπε

Συγγνώμη έγραψα ανάποδα τα νούμερα. Έστειλε 2157 και η Volton δήλωσε 2517. 

Σε αυτή την περίπτωση το ρολόι γράφει λιγότερο και εύκολα αποδεικνύεται το λάθος στο ΔΕΔΔΗΕ. Η Volton μπορεί να κάνει διόρθωση στην αίτησή της στο ΘΑΛΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vklon είπε

Του ΗΡΩΝ μάλλον θα έχουν όμως την ρήτρα για το 50€ με τους 6 μήνες όπως το YELLOW FREE αφού είναι καινούργια. 

σαν νέα Yellow πολύ πιθανόν , θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Σε αυτή την περίπτωση το ρολόι γράφει λιγότερο και εύκολα αποδεικνύεται το λάθος στο ΔΕΔΔΗΕ. Η Volton μπορεί να κάνει διόρθωση στην αίτησή της στο ΘΑΛΗ.

Ακριβώς. Εύκολη διαδικασία που όμως δεν την έκαναν. 
Παίζουν το κορόιδο ότι φταίει ο ΔΕΔΔΗΕ, ο ΔΕΔΔΗΕ λέει οτι πρέπει να το αλλάξει η Volton. Η Volton λέει ότι πρέπει να το αλλάξει ο ΔΕΔΔΗΕ και περνάνε οι μέρες και τελικά δεν γίνεται τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alekoskalts είπε

μου έκαναν προσφορά για ένα καινούργιο πρόγραμμα που δεν υπάρχει ακόμα στο site τους. Ονομαζεται yellow benefit

Υπάρχει εδώ. Θα το βάλω σε λίγο στο εξέλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, history είπε

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω το πρόγραμμα της Volton  με την κλειδωμένη χαμηλή τιμή ισχύει τώρα...πώς, αν περάσει κανείς ένα μήνα από τον Ήρωνα για το 50αρικο, ξέρει ότι θα μπορεί να το ενεργοποιήσει μετά από ένα μήνα; 

Ρωτώ γιατί και εγώ είμαι στην ΕΛΠΕ από μέσα Μαρτίου και ψάχνομαι για την ίδια διαδρομή...

 

Ακριβώς έτσι , μου είπε η Volton ότι η προσφορά αυτή θα τρέχει και τον άλλο μήνα δηλαδή κλειδωμένη τιμή για Ιούλιο - Αύγουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...