Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για Ηρων που λετε..Mπηκα my Ηρων (υπηρχε απο τοτε που ημουν σ αυτους) πηρα επιβεβαιωση στο chat  πως δικαιουμαι το 50αρικο😃 , μετα εδωσα τις μετρησεις στην πωλητρια και στα καπακια εστειλε τη συμβαση στο mail με τις μετρησεις  (τσεκαρα το προμο αν το χει μεσα) και αποδοχη μαζι με τα αλλα που ζητανε! Μπορειτε οσοι εχετε MyΗρων απο παλια να το κανετε κι ετσι!

Επισης επειδη ο τελευταιος λογαριασμος της Ελπε ειχε μηδενικη εγγυηση,  εβαλε στη συμβαση 0 εγγυηση οποτε δεν χρειαζομαι παγια εντολη..Νομιζω πολυ καλο αυτο! Προγραμμα Guarantee home..Ακριβο φυσικα , αλλα δεν θα ναι για πολυ😄

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, energy52 είπε

Για Ηρων που λετε..Mπηκα my Ηρων (υπηρχε απο τοτε που ημουν σ αυτους) πηρα επιβεβαιωση στο chat  πως δικαιουμαι το 50αρικο😃 , μετα εδωσα τις μετρησεις στην πωλητρια και στα καπακια εστειλε τη συμβαση στο mail με τις μετρησεις  (τσεκαρα το προμο αν το χει μεσα) και αποδοχη μαζι με τα αλλα που ζητανε! Μπορειτε οσοι εχετε MyΗρων απο παλια να το κανετε κι ετσι!

το γράφει στη σύμβαση που θα σου στείλουν βασικά , όχι οτι είναι κακή η επιβεβαίωση αλλά καλύτερα μην τους το θυμίζουμε για να μην θυμηθούν να βάλουν κανα περίεργο όρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 3η φορά στην Volton και έκατσε η στραβή. 

28/05 αίτηση στη Βολτον από ΕΛΠΕ με ενδείξεις 8725Η και 4276Ν. Οι ενδείξεις γραμμένες κανονικά στην αίτηση + φωτογραφίες μετρητη + ότι αναφέρθηκαν στην ηχογραφημένη τηλεφωνική επικοινωνία - υπογραφή.

Σήμερα τηλ στον Δεδδηε επειδή δεν έχει αλλάξει ακόμα το ψηφίο στην καταχώρηση. Έγινε η αλλαγή στις 31/05 με ενδείξεις 8631Η και 4263Ν οι οποίες είναι οι ενδείξεις που είχα δώσει στην προηγούμενη αλλαγή από Ήρων σε ΕΛΠΕ στις 14/05. 

Ο Δεδδηε μου λέει ότι η Βολτον έκανε λάθος και έστειλε τις προηγούμενες μετρήσεις. Όταν τους ρώτησα πώς γίνεται να ξέρουν τις μετρήσεις από αλλαγή άλλων παροχών, μου απάντησαν ότι έχουν πρόσβαση σε όλες τις ενδείξεις.

Η Βολτον μου ανέφερε ότι έστειλαν τις σωστές ενδείξεις και το λάθος έγινε από τον Δεδδηε. 

Άνοιξα αίτημα myRAE και προς τους δύο, αναλύοντας το ιστορικό και επισύναψα αίτηση με ενδείξεις, φωτογραφίες με ενδείξεις και το mail αποστολής δικαιολογητικών στην Βολτον.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nekro87 είπε

Ο Δεδδηε μου λέει ότι η Βολτον έκανε λάθος και έστειλε τις προηγούμενες μετρήσεις.

κλασσικό δυστυχώς

1 λεπτό πριν, Nekro87 είπε

Η Βολτον μου ανέφερε ότι έστειλαν τις σωστές ενδείξεις και το λάθος έγινε από τον Δεδδηε. 

μπα, το κάνουν συχνά , δεν ξέρουν να καταχωρούν στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ . Αλλά και το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ είναι για κλοτσιές , έπρεπε να μη δέχεται προηγούμενη ήδη καταχωρημένη ένδειξη

3 λεπτά πριν, Nekro87 είπε

Άνοιξα αίτημα myRAE και προς τους δύο, αναλύοντας το ιστορικό και επισύναψα αίτηση με ενδείξεις, φωτογραφίες με ενδείξεις και το mail αποστολής δικαιολογητικών στην Βολτον.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

αναμονή δυστυχώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

αναμονή

Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και οι δύο υπάλληλοι 🙂. Απλά θέλω να γυρίσω ΕΛΠΕ μέχρι τις 15/06 και με τρεναρει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Nekro87 είπε

Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και οι δύο υπάλληλοι 🙂. Απλά θέλω να γυρίσω ΕΛΠΕ μέχρι τις 15/06 και με τρεναρει τώρα.

δεν έχει κάποια σχέση

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Και μόλις το πρόσθεσα το κατήργησε η ELPEDISON 😅

😂

κάνει update το site , έχει τα νέα win αλλά τα λινκ δε λειτουργούν

τώρα τα έβγαλε τελείως εκτός 🤪

καλύτερα απο αύριο

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, korakios είπε

το γράφει στη σύμβαση που θα σου στείλουν βασικά , όχι οτι είναι κακή η επιβεβαίωση αλλά καλύτερα μην τους το θυμίζουμε για να μην θυμηθούν να βάλουν κανα περίεργο όρο

Ξερεις, σκεφτομουν αυτα τα "λαθη" που εκαναν με τους εκκαθαριστικους να μην πιστωνουν πισω το δωρο, αλλα  τωρα πλεον με τις μηνιαιες καταμετρησεις κ να θελουν δεν μπορουν αφου ολοι ειναι εκκαθαριστικοι! 

Ειμαι περιεργος αν θα με παρουν πισω απο Ελπε για αντιπροταση.🙃 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, energy52 είπε

Ξερεις, σκεφτομουν αυτα τα "λαθη" που εκαναν με τους εκκαθαριστικους να μην πιστωνουν πισω το δωρο, αλλα  τωρα πλεον με τις μηνιαιες καταμετρησεις κ να θελουν δεν μπορουν αφου ολοι ειναι εκκαθαριστικοι! 

Ειμαι περιεργος αν θα με παρουν πισω απο Ελπε για αντιπροταση.🙃 

Μπα δύσκολο να σε πάρουν.Ουτως η άλλως θα είσαι εκ νέου νέος πελάτης,οπότε γυρνάς οπότε σε ικανοποιούν τα δωρα που δίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, energy52 είπε

Ειμαι περιεργος αν θα με παρουν πισω απο Ελπε για αντιπροταση.🙃 

και να σε πάρουν , ήδη θα είσαι Ήρων οπότε φάε το 50ρικο

3 λεπτά πριν, energy52 είπε

Ξερεις, σκεφτομουν αυτα τα "λαθη" που εκαναν με τους εκκαθαριστικους να μην πιστωνουν πισω το δωρο, αλλα  τωρα πλεον με τις μηνιαιες καταμετρησεις κ να θελουν δεν μπορουν αφου ολοι ειναι εκκαθαριστικοι! 

δεν είχε σημασία , ήταν λάθος (ή "λάθος") της μηχανογράφησης τότε , πλέον το φτιάξανε , εννοείται παρακολουθείς τη Χρέωση Διανομής αν και μάλλον το φτιάξανε και αυτό μετά απο ένα έτος σχεδόν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nekro87 είπε

Καλησπέρα. 3η φορά στην Volton και έκατσε η στραβή. 

28/05 αίτηση στη Βολτον από ΕΛΠΕ με ενδείξεις 8725Η και 4276Ν. Οι ενδείξεις γραμμένες κανονικά στην αίτηση + φωτογραφίες μετρητη + ότι αναφέρθηκαν στην ηχογραφημένη τηλεφωνική επικοινωνία - υπογραφή.

Σήμερα τηλ στον Δεδδηε επειδή δεν έχει αλλάξει ακόμα το ψηφίο στην καταχώρηση. Έγινε η αλλαγή στις 31/05 με ενδείξεις 8631Η και 4263Ν οι οποίες είναι οι ενδείξεις που είχα δώσει στην προηγούμενη αλλαγή από Ήρων σε ΕΛΠΕ στις 14/05. 

Ο Δεδδηε μου λέει ότι η Βολτον έκανε λάθος και έστειλε τις προηγούμενες μετρήσεις. Όταν τους ρώτησα πώς γίνεται να ξέρουν τις μετρήσεις από αλλαγή άλλων παροχών, μου απάντησαν ότι έχουν πρόσβαση σε όλες τις ενδείξεις.

Η Βολτον μου ανέφερε ότι έστειλαν τις σωστές ενδείξεις και το λάθος έγινε από τον Δεδδηε. 

Άνοιξα αίτημα myRAE και προς τους δύο, αναλύοντας το ιστορικό και επισύναψα αίτηση με ενδείξεις, φωτογραφίες με ενδείξεις και το mail αποστολής δικαιολογητικών στην Βολτον.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει από μετακίνηση Vοlton προς ΕΛΠΕ. Η λύση δόθηκε μέσω myrae μετά από ένα-εναμιση μήνα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αίτηση 31/05 σε ΕΛΠΕ, σήμερα μου έστειλε ο ΔΕΔΔΗΕ το παρακάτω:

ΔEΔΔHE:TO AITHMA ΓIA TH ΠAPOXH ΧΧΧΧΧΧΧΧ OΛOKΛHPΩΘHKE.AΠAITEITAI ENTOΣ 6MHNOY H KATAΘEΣH YΠEYΘYNHΣ ΔHΛΩΣHΣ HΛEKTPOΛOΓOY.ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO www.deddie.gr

Απο τη μια όλα οκ, από την άλλη τη φάγαμε, είχε λήξει η δεκαετία και θέλει πάλι ΥΔΕ εντός εξαμήνου

Ένα μέρος των δώρων θα πάει στην ΥΔΕ.

Λέτε να έπαιξε ρόλο ότι εψαχνα την παροχή στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ?

Άντε να ψάχνεις τώρα καλή τιμή για ΥΔΕ

Επεξ/σία από vaggy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vaggy είπε

Αίτηση 31/05 σε ΕΛΠΕ, σήμερα μου έστειλε ο ΔΕΔΔΗΕ το παρακάτω:

ΔEΔΔHE:TO AITHMA ΓIA TH ΠAPOXH ΧΧΧΧΧΧΧΧ OΛOKΛHPΩΘHKE.AΠAITEITAI ENTOΣ 6MHNOY H KATAΘEΣH YΠEYΘYNHΣ ΔHΛΩΣHΣ HΛEKTPOΛOΓOY.ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO www.deddie.gr

Απο τη μια όλα οκ, από την άλλη τη φάγαμε, είχε λήξει η δεκαετία και θέλει πάλι ΥΔΕ εντός εξαμήνου

Ένα μέρος των δώρων θα πάει στην ΥΔΕ.

Λέτε να έπαιξε ρόλο ότι εψαχνα την παροχή στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ?

Άντε να ψάχνεις τώρα καλή τιμή για ΥΔΕ

Στο κινητό σου ήρθε ή στο email? Δεν έχω καταλάβει βέβαια, εμένα η ΥΔΕ έχει λήξει χρόνια και έχω κάνει 3 αλλαγές προμηθευτή από πέρσι τον Σεπτέμβρη. Ποτέ δεν έλαβα κάποια ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vaggy είπε

Αίτηση 31/05 σε ΕΛΠΕ, σήμερα μου έστειλε ο ΔΕΔΔΗΕ το παρακάτω:

ΔEΔΔHE:TO AITHMA ΓIA TH ΠAPOXH ΧΧΧΧΧΧΧΧ OΛOKΛHPΩΘHKE.AΠAITEITAI ENTOΣ 6MHNOY H KATAΘEΣH YΠEYΘYNHΣ ΔHΛΩΣHΣ HΛEKTPOΛOΓOY.ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO www.deddie.gr

Απο τη μια όλα οκ, από την άλλη τη φάγαμε, είχε λήξει η δεκαετία και θέλει πάλι ΥΔΕ εντός εξαμήνου

Ένα μέρος των δώρων θα πάει στην ΥΔΕ.

Λέτε να έπαιξε ρόλο ότι εψαχνα την παροχή στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ?

Άντε να ψάχνεις τώρα καλή τιμή για ΥΔΕ

2η (και συνεχόμενη) φορά , σε λάθος νήμα ποστάρεις

συνέχεια εκεί

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763296-επανέλεγχος-ηλεκτρικής-εγκατάστασης-και-υποβολή-νέας-υδε/?do=getNewComment

Μόλις τώρα, lokirulerofhell είπε

Στο κινητό σου ήρθε ή στο email? Δεν έχω καταλάβει βέβαια, εμένα η ΥΔΕ έχει λήξει χρόνια και έχω κάνει 3 αλλαγές προμηθευτή από πέρσι τον Σεπτέμβρη. Ποτέ δεν έλαβα κάποια ενημέρωση.

όχι σε αυτο το νήμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...