Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, doomnx είπε

Και σήμερα που υποτίθεται ότι έπαιζαν για 2 ώρες δεν έβγαζε κανένας γραμμή. 🙄

Τπτ απλά ξεχάστε τα Public και συνεχίζουμε με τα υπόλοιπα.

Χαχα..εγώ πάντως @doomnx πρόλαβα και έστειλα έναν με τα 30 public.😊Κατα τα αλλα ισχυει οτι συνεχιζουν τα υπολοιπα μεχρι νεωτέρας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά έβαλα και τους πόντους του Go For More στον υπολογισμό των δώρων γιατί μπερδευόμουν χειρότερα και κάθε φορά έπρεπε να κάνω την πράξη στο μυαλό μου 😅

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2024 στις 7:05 ΜΜ, korakios είπε

 

μήπως έμεινε κάποιος έναντι απλήρωτος ή μιλάς για τελικό ?

myrae

 

14.12.2023 πρώτος-αρχικός-λογαριασμός, Έναντι.

23.1.2024 Έναντι λογαριασμός

22.2.2024 Έναντι λογαριασμός

8.4.2023 πρώτος εκκαθαριστικός λογαριασμός, πουθενά έκπτωση συνέπειας

6.5.2024 πάλι εκκαθαριστικός λογαριασμός,  πουθενά έκπτωση συνέπειας.

Όλοι πλην του τελευταίο πληρώθηκαν εγκαίρως. Φυσικά άνευ έκπτωσης συνέπειας οι λογαριασμοί πάνε 19 και 20 λεπτά η κιλοβατώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα.Έχω to elpedison smart από το Νοέμβριο.Το κίτρινο δλδ.Επειδή βαριέμαι να αλλάζω και να το ψάχνω συνέχεια και επειδή από ότι διαβάζω εδώ και βλέπω και στις ειδήσεις,θα ανέβουν οι τιμές. Για 1400kw το 4μηνο περίπου,τι προτείνετε ρε παιδιά? Υπάρχει κάτι που να έχει νορμάλ τιμή για κανά 3μηνο τουλάχιστον ,να βγεί δλδ και ο Σεπτέμβρης ?Insurance market που μπήκα προτείνει τη Ζενίθ.Επίσης έχω και ένα δεύτερο σπίτι,όπου είναι κλειστό και εκείνο στο elpedison smart.

Επεξ/σία από thanosthanos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, famas είπε

 

14.12.2023 πρώτος-αρχικός-λογαριασμός, Έναντι.

23.1.2024 Έναντι λογαριασμός

22.2.2024 Έναντι λογαριασμός

8.4.2023 πρώτος εκκαθαριστικός λογαριασμός, πουθενά έκπτωση συνέπειας

6.5.2024 πάλι εκκαθαριστικός λογαριασμός,  πουθενά έκπτωση συνέπειας.

Όλοι πλην του τελευταίο πληρώθηκαν εγκαίρως. Φυσικά άνευ έκπτωσης συνέπειας οι λογαριασμοί πάνε 19 και 20 λεπτά η κιλοβατώρα.

myrae

γενικά το έχω στο excel σαν πρόγραμμα αποφυγής γιαυτόν ακριβώς το λόγο

1 λεπτό πριν, thanosthanos123 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα.Έχω to elpedison smart από το Νοέμβριο.Το κίτρινο δλδ.

εκ μέρους των τουριστών σε ευχαριστούμε που στηρίζεις τα δώρα μας 😛

2 λεπτά πριν, thanosthanos123 είπε

Επειδή βαριέμαι να αλλάζω και να το ψάχνω συνέχεια και επειδή από ότι διαβάζω εδώ και βλέπω και στις ειδήσεις,θα ανέβουν οι τιμές για 1400kw το 4μηνο περίπου,τι προτείνετε ρε παιδιά? Υπάρχει κάτι που να έχει νορμάλ τιμή για κανά 3μηνο τουλάχιστον ,να βγεί δλδ και ο Σεπτέμβρης ?

αν απο Νοέμβριο κοιτάς τώρα , δεν έχει νόημα να σκέφτεσαι για Σεπτέμβριο, κλείσε σταθερό πχ στην ακατανόμαστη στο άλλο νήμα

3 λεπτά πριν, thanosthanos123 είπε

Επίσης έχω και ένα δεύτερο σπίτι,όπου είναι κλειστό και εκείνο στο elpedison smart.

ξανά ευχαριστούμε 😛

κρίμα χάνεις τα νέα δώρα της ελπέ μιας και είναι σε νέους πελάτες , αν δεν έχεις ξαναπάει Ήρων κλείσε το Free με μηδέν πάγιο να πάρεις το 50ρικο

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

myrae

γενικά το έχω στο excel σαν πρόγραμμα αποφυγής γιαυτόν ακριβώς το λόγο

εκ μέρους των τουριστών σε ευχαριστούμε που στηρίζεις τα δώρα μας 😛

αν απο Νοέμβριο κοιτάς τώρα , δεν έχει νόημα να σκέφτεσαι για Σεπτέμβριο, κλείσε σταθερό πχ στην ακατανόμαστη στο άλλο νήμα

ξανά ευχαριστούμε 😛

κρίμα χάνεις τα νέα δώρα της ελπέ μιας και είναι σε νέους πελάτες , αν δεν έχεις ξαναπάει Ήρων κλείσε το Free με μηδέν πάγιο να πάρεις το 50ρικο

Πρό elpe ήμουν Voltera και πιο πρίν ήμουν Ηρων.Άρα για το κλειστό ,είμαι κομπλέ  στον Ηρων ?

1 λεπτό πριν, thanosthanos123 είπε

Πρό elpe ήμουν Voltera και πιο πρίν ήμουν Ηρων.Άρα για το κλειστό ,είμαι κομπλέ  στον Ηρων ?

Η ακατανόμαστη είναι η Δεή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, thanosthanos123 είπε

Η ακατανόμαστη είναι η Δεή ?

ναι

12 λεπτά πριν, thanosthanos123 είπε

Πρό elpe ήμουν Voltera και πιο πρίν ήμουν Ηρων.Άρα για το κλειστό ,είμαι κομπλέ  στον Ηρων ?

το Free έχει σαν όρο να μην έχεις πάρει το προηγούμενο 6μηνο . Δεν ξέρουμε τι εννοεί ακριβώς ο ποιητής , απο την εκπροσώπηση ή την λήξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios Για επαγγελματικό (300 kWh/μηνα) λες We Energy (WeBlue κίτρινο φαίνεται ότι συμφέρει) ή κάποιο σταθερό. 
Απορριπτουμε την Volton που δίνει ρεύμα δωρεάν τον πρώτο μηνα και περίπου 0,14 μετά (τιμή πρασίνου Ιουνίου, αν διατηρηθεί η τιμή και τον Ιούλιο). 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Trustworthy είπε

@korakios Για επαγγελματικό (300 kWh/μηνα) λες We Energy (WeBlue κίτρινο φαίνεται ότι συμφέρει) ή κάποιο σταθερό
Απορριπτουμε την Volton που δίνει ρεύμα δωρεάν τον πρώτο μηνα και περίπου 0,14 μετά (τιμή πρασίνου Ιουνίου, αν διατηρηθεί η τιμή και τον Ιούλιο).

ανάλογα το τι πιστεύεις για το πως θα κυμανθούν οι τιμές

για κυμαινόμενο (και όχι τουρισμό) το weblue είναι καλό , όμως δεν έχουν να δίνεις ηλεκτρονικά μετρήσεις και θα είσαι με email ή τηλέφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Volton θα μπει στη μαύρη λίστα...  Με έπιασαν τα νεύρα μου.

Πρώτη εκπροσώπηση από αυτούς 06-03-2024 μέχρι 12-04-2024. Εκδίδουν εκκαθαριστικό λογαριασμό γι'αυτό ακριβώς το διάστημα 74.26€ τον οποίο και πλήρωσα (Τελικό δεν έβγαλαν ποτέ).

13-4-2024 μέχρι 18-4-2024 ΔΕΗ.(Αλλάζει αριθμό η παροχή)

Δεύτερη εκπροσώπηση από VOLTON 18-4-2024 μέχρι και 16-5-2024. (Αλλάζει ξανά αριθμό η παροχή).Γι'αυτό το διάστημα έβγαλαν εκκαθαριστικό λογαριασμό 34.18€ τον οποίο και πλήρωσα. Τώρα είμαι στην τρίτη εκπροσώπηση αλλά μάλλον θα λήξει σύντομα....

Και έρχονται οι ακατανόμαστοι και βγάζουν έναντι λογαριασμό για την πρώτη εκπροσώπηση και για το διάστημα 12-4-2024 μέχρι και 12-5-2024 139.57€.

Τα φώτα σας.

 

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, armenistis1980 said:

Και έρχονται οι ακατανόμαστοι και βγάζουν έναντι λογαριασμό για την πρώτη εκπροσώπηση και για το διάστημα 12-4-2024 μέχρι και 12-5-2024 139.57€.

Τα φώτα σας.

 

Μyrae αμφισβήτηση, πες τους ότι έχει τερματιστεί η παροχή και να εκδώσουν τελικό άμεσα.

Είτε θα ακυρώσουν τον έναντι και θα βγει τελικός (απίθανο σενάριο)

Είτε θα βγάλουν τελικό και θα αντιλογίσουν τον έναντι (πιθανό σενάριο). Σ'αυτό το ενδεχόμενο βεβαιώσουν ότι θα αντιλογιστούν σωστά και τα παρανίσια δημοτικά τέλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μyrae αμφισβήτηση, πες τους ότι έχει τερματιστεί η παροχή και να εκδώσουν τελικό άμεσα.

Είτε θα ακυρώσουν τον έναντι και θα βγει τελικός (απίθανο σενάριο)

Είτε θα βγάλουν τελικό και θα αντιλογίσουν τον έναντι (πιθανό σενάριο). Σ'αυτό το ενδεχόμενο βεβαιώσουν ότι θα αντιλογιστούν σωστά και τα παρανίσια δημοτικά τέλη.

12-4-2024 τερμάτισε η παροχή. Πώς θα βγάλουν τελικό και θα αντιλογίσουν τον εναντι?  Αφού για το διάστημα του έναντι ήμουν για 6 μέρες στη ΔΕΗ και τις υπόλοιπες σε αυτούς (volton ) με άλλο αριθμό παροχής για τον οποίο έχουν βγάλει και έχω πληρώσει εκκαθαριστικό λογαριασμό. 

Μόνο τελικό δεν πρέπει να βγάλουν ?

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...