Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Το ίδιο ρωτάω και εγώ όποιον ξέρει. Εμένα από 16/5 υπογραφή και 21/5 τηλεφωνική καταγραφή του συμβολαίου μου το ακύρωσαν μονομερώς χωρίς να συμφωνήσω. Παίζει καταγγελία η επειδή δεν ξεκίνησε η εκπροσώπηση δεν βγάζεις άκρη;

@korakios myrae δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Η ισχύς των 20 ημερών είναι από την ημερομηνία του συμβολαίου η από την τηλεφωνική καταγραφή; 

23 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Το ίδιο ρωτάω και εγώ όποιον ξέρει. Εμένα από 16/5 υπογραφή και 21/5 τηλεφωνική καταγραφή του συμβολαίου μου το ακύρωσαν μονομερώς χωρίς να συμφωνήσω. Παίζει καταγγελία η επειδή δεν ξεκίνησε η εκπροσώπηση δεν βγάζεις άκρη;

@korakios myrae δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Η ισχύς των 20 ημερών είναι από την ημερομηνία του συμβολαίου η από την τηλεφωνική καταγραφή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

για επαγγελματικό στα έχω ξαναπει , weenergy ή κλείνεις σταθερό

στο σπίτι ή τουρισμό ή ελπέ σταθερό με ότι δώρα προλάβεις (ή δες το excel τι σταθερό θες) μιας και δεν είσαι του τουρισμού απο όσο κατάλαβα

Βασικά πιο πολύ αν ισχύουν οι αυξήσεις που έρχονται στα πράσινα? Μου είπαν στο τηλ για περίπου 25% άνοδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Το ίδιο ρωτάω και εγώ όποιον ξέρει. Εμένα από 16/5 υπογραφή και 21/5 τηλεφωνική καταγραφή του συμβολαίου μου το ακύρωσαν μονομερώς χωρίς να συμφωνήσω. Παίζει καταγγελία η επειδή δεν ξεκίνησε η εκπροσώπηση δεν βγάζεις άκρη;

@korakios myrae δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Η ισχύς των 20 ημερών είναι από την ημερομηνία του συμβολαίου η από την τηλεφωνική καταγραφή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έχω την εντύπωση ότι αυτό ισχύει για τη σύμβαση ρεύματος και όχι για τα εξτρά δώρα που υπογράφεις. Το λέω γιατί το promo του Public είναι σε ξεχωριστό PDF με τους δικούς του όρους.

εμένα Σκλαβενίτη και public αναγραφόταν στη σύμβαση και δεν είχα ξεχωριστά pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , βλέπεις excel τιμές exante και μαντεύεις στο περίπου τιμές expost

ναι , βάλε νυχτερινό να σπάνε οι ΥΚΩ

Νυχτερινό έχω εδω και καιρό οπότε σπάνε ΥΚΩ;

Επεξ/σία από Varnavas89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

εμένα Σκλαβενίτη και public αναγραφόταν στη σύμβαση και δεν είχα ξεχωριστά pdf

και μενα ετσι ειναι !
Εχω την εντυπωση πως ο @doomnx εννοει οτι γραφει ξεχωριστους ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nick_81 είπε

@korakios myrae δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Η ισχύς των 20 ημερών είναι από την ημερομηνία του συμβολαίου η από την τηλεφωνική καταγραφή; 

Απο τότε που σου κάνανε την προσφορά και τελικά είναι 30 μέρες

Άρθρο 28

Υποχρέωση σύναψης Σύμβασης Προμήθειας

 α. την ελάχιστη διάρκεια ισχύος της Προσφοράς Προμήθειας, η οποία δεν μπορεί να είναι μικρότερη των τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της.

3 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Νυχτερινό έχω εδω και καιρό οπότε σπάνε ΥΚΩ;

οφτοπικ , ναι μιας και δεν πάνε όλες σε μία ημερήσια κλίμακα

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Βασικά πιο πολύ αν ισχύουν οι αυξήσεις που έρχονται στα πράσινα? Μου είπαν στο τηλ για περίπου 25% άνοδο 

τα πράσινα ήδη τα βλέπεις στο φύλλο του doomnx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

Απο τότε που σου κάνανε την προσφορά και τελικά είναι 30 μέρες

Άρθρο 28

Υποχρέωση σύναψης Σύμβασης Προμήθειας

 α. την ελάχιστη διάρκεια ισχύος της Προσφοράς Προμήθειας, η οποία δεν μπορεί να είναι μικρότερη των τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της.

Το άρθρο αναφέρει για ρεύμα. Εμένα μου ακύρωσαν το συμβόλαιο του αερίου. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το φυσικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

εμένα Σκλαβενίτη και public αναγραφόταν στη σύμβαση και δεν είχα ξεχωριστά pdf

Ο Λεωνίδας είχε ανεβάσει το promo. Σε πολλούς ήταν σκαναρισμένο μαζί με το PDF της σύμβασης, χωρίς να αποτελεί μέρος αυτής. Δεν ξέρω δεν έχω εντρυφήσει περαιτέρω. Συνήθως σε τέτοια δώρα τους καλύπτει το «μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων»

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Το άρθρο αναφέρει για ρεύμα. Εμένα μου ακύρωσαν το συμβόλαιο του αερίου. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το φυσικό;

σου απάντησα εκεί

7 ώρες πριν, Christosg94 είπε

Ωραία τότε, λέω να πάω Ηρων μιας και δεν εχω ξαναπάει ποτέ, ποιό πρόγραμμα να επιλέξω; Το yellow free, το generous guarantee ή το generous simply ;

το free έχει μικρό πάγιο και ελαφρώς μεγαλύτερη τιμή κιλοβατώρας άρα καλό για μικρές καταναλώσεις ,

στο guarantee που πάμε οι περισσότεροι , δεν έχει προϋπόθεση για το 50ρικο , εκεί το νου σου να μην επιλέξεις την "προστασία" τιμής

και τα 3 ακριβά είναι , απλά πάμε για το δώρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, doomnx said:

Ο Λεωνίδας είχε ανεβάσει το promo. Σε πολλούς ήταν σκαναρισμένο μαζί με το PDF της σύμβασης, χωρίς να αποτελεί μέρος αυτής. Δεν ξέρω δεν έχω εντρυφήσει περαιτέρω. Συνήθως σε τέτοια δώρα τους καλύπτει το «μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων»

 

Ήταν μεσα στο ιδιο Pdf που εγραφε για ολα παντως.

Μολις εκλεισα με ΔΕΔΔΗΕ και μου ειπαν οτι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που μυο ειπαν και οτι ισχυει η φωτογραφια που εστειλα εγω. Παντως εστειλε αιτημα ο δεδδηε για επιτοπια και δεν ξερω για ποιον λογο. Επισης η αιτηση μου φαινεται μου ειπε ο ΔΕΔΔΗΕ οτι περαστηκε 31/5 αρα μαλλον βλεπω να εχουμε κανενα παρομοιο προβλημα με του @Con_stant1ne

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Ήταν μεσα στο ιδιο Pdf που εγραφε για ολα παντως.

Μολις εκλεισα με ΔΕΔΔΗΕ και μου ειπαν οτι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που μυο ειπαν και οτι ισχυει η φωτογραφια που εστειλα εγω. Παντως εστειλε αιτημα ο δεδδηε για επιτοπια και δεν ξερω για ποιον λογο. Επισης η αιτηση μου φαινεται μου ειπε ο ΔΕΔΔΗΕ οτι περαστηκε 31/5 αρα μαλλον βλεπω να εχουμε κανενα παρομοιο προβλημα με του @Con_stant1ne

Έχεις ψηφιακό μετρητή; Είσαι μήπως σε τηλεμέτρηση; Επίσης ή δεν ισχύουν αυτά που σου είπαν και δέχτηκαν τη μέτρηση ή ισχύουν αυτά που σου είπαν και θα λάβουν νέα μέτρηση. Δεν γίνεται να ισχύουν και τα δυο.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, doomnx said:

Έχεις ψηφιακό μετρητή; Είσαι μήπως σε τηλεμέτρηση; Επίσης ή δεν ισχύουν αυτά που σου είπαν και δέχτηκαν τη μέτρηση ή ισχύουν αυτά που σου είπαν και θα λάβουν νέα μέτρηση. Δεν γίνεται να ισχύουν και τα δυο.

Οχι δεν εχει ουτε ψηφιακο ουτε τηλεμετρηση.
Στον ΔΕΔΔΗΕ μου ειπε οτι η μετρηση που δοθηκε απο τον παροχο ειναι 37193 , που ειναι η φωτογραφια που εστειλα. Καπου μπερδευτηκαν; Κατι συμβαινει με τα δωρα επειδη πεσαμε με τα μουτρα ολοι μαζι; Μενει να δουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lewnidas1995 είπε

Στον ΔΕΔΔΗΕ μου ειπε οτι η μετρηση που δοθηκε απο τον παροχο ειναι 37193 , που ειναι η φωτογραφια που εστειλα. 

Ωραία, περιμένεις 1-2 μέρες, θα ενεργοποιηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...