Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Con_stant1ne said:

Παρασκευή 31/5. Στις αιτήσεις αερίου όμως έχουν βάλει ημερομηνία 20/5 για να δικαιολογηθούν τα 120€ γιατί έχει καταργηθεί η προσφορά κάτι τέτοιο μου είπε.

μαλλον πατατες σου λενε. Ισως τελειωσαν τα 70αρια γι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 29/5/2024 στις 2:13 ΜΜ, vaggy είπε

Καλησπέρα, μπαίνω εδώ https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ βάζω τα 11 πρώτα ψηφία της παροχής, κάνω αναζήτηση και μου βγάζει Η Υ.Δ.Ε. έχει λήξει................. κτλ και τον ίδιο αριθμό παροχής, άρα δεν έγινε η αλλαγή?

Όταν αλλάξω σε ελπε θα γίνει 2 από 1 το τελευταίο ψηφίο?

Επίσης, υπάρχει πρόβλημα που η ΥΔΕ έχει λήξει?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

μαλλον πατατες σου λενε. Ισως τελειωσαν τα 70αρια γι αυτο

Είπε ότι επειδή τελείωσαν τα 70€ για ρεύμα δεν προχώρησαν στις αιτήσεις αερίου οπότε χάθηκαν και τα 120€ από αέριο. Το θέμα είναι μπορώ να κάνω εγώ κάτι τώρα που έχω υπογράψει ήδη με άλλα δώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως ακομη απο 26/05 που εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση με ελπε δεν εχει αλλαξει ψηφιο. βρωμαει η δουλεια

5 minutes ago, Con_stant1ne said:

Είπε ότι επειδή τελείωσαν τα 70€ για ρεύμα δεν προχώρησαν στις αιτήσεις αερίου οπότε χάθηκαν και τα 120€ από αέριο. Το θέμα είναι μπορώ να κάνω εγώ κάτι τώρα που έχω υπογράψει ήδη με άλλα δώρα;

σε καλεσαν για να σε ενημερωσουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Con_stant1ne είπε

Είπε ότι επειδή τελείωσαν τα 70€ για ρεύμα δεν προχώρησαν στις αιτήσεις αερίου οπότε χάθηκαν και τα 120€ από αέριο. Το θέμα είναι μπορώ να κάνω εγώ κάτι τώρα που έχω υπογράψει ήδη με άλλα δώρα;

Το ίδιο ρωτάω και εγώ όποιον ξέρει. Εμένα από 16/5 υπογραφή και 21/5 τηλεφωνική καταγραφή του συμβολαίου μου το ακύρωσαν μονομερώς χωρίς να συμφωνήσω. Παίζει καταγγελία η επειδή δεν ξεκίνησε η εκπροσώπηση δεν βγάζεις άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

εμενα παντως ακομη απο 26/05 που εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση με ελπε δεν εχει αλλαξει ψηφιο. βρωμαει η δουλεια

Πάρε τηλ στον ΔΕΔΔΗΕ να δεις τι θα σου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Con_stant1ne είπε

Απ' τη στιγμή που τα έχω υπογράψει όμως, δεν είναι υποχρεωμένοι να προχωρήσουν τις αιτήσεις ως έχουν; Μπορώ να κάνω κάτι;

myrae , ~20 μέρες έχει ισχύς η προσφορά

11 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

image.png.adfced71a3e0ba55c84ca4c7bfb8d731.png

image.png.228fb2552f127b117ae984f037767d7e.png

δεν το ηξερα παντως οτι περνανε για καθε αλλαγη.

όχι φυσικά , αν έδωσες φωτό δεν περνάνε

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους είμαι στο κίτρινο της Πρωτεργια, μεχρι τωρα η σεζόν πήγε καλα. Η τάση ειναι να αυξηθεί η τιμή τώρα; Επίσης πανω απο ενα όριο(τωρα που θα χρησιμοποιηθεί και ac το καλοκαίρι) 500 kwh χρεώνουν πιο πολύ οπως παλια; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

@korakios με πήραν τηλ από protergia, λένε θα ανέβει το πράσινο και προτείνουν μπλε για 0.11 kwh και 6.9 πάγιο για 6 μήνες. Ισχύει γενικά η αύξηση? Τους τελευταίους 3 μήνες είμαι στα 12.5-13 kwh μαζί με συνέπεια.

Και στο σπίτι είμαι ΔΕΗ και μου λένε το ίδιο και να αλλάξω. Να το κάνω? (για protergia πάλι) 

για επαγγελματικό στα έχω ξαναπει , weenergy ή κλείνεις σταθερό

στο σπίτι ή τουρισμό ή ελπέ σταθερό με ότι δώρα προλάβεις (ή δες το excel τι σταθερό θες) μιας και δεν είσαι του τουρισμού απο όσο κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι φυσικά , αν έδωσες φωτό δεν περνάνε

Αν είναι σε τηλεμέτρηση, αγνοούν τα πάντα και παίρνουν νέες ενδείξεις.

2 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα σε όλους είμαι στο κίτρινο της Πρωτεργια, μεχρι τωρα η σεζόν πήγε καλα. Η τάση ειναι να αυξηθεί η τιμή τώρα; Επίσης πανω απο ενα όριο(τωρα που θα χρησιμοποιηθεί και ac το καλοκαίρι) 500 kwh χρεώνουν πιο πολύ οπως παλια; ευχαριστώ 

Δεν έχει μόνο ένα κίτρινο η Protergia. Σε ποιο είσαι; Πάνω από 400 kWh/μήνα αυξάνονται οι χρεώσεις ΥΚΩ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα σε όλους είμαι στο κίτρινο της Πρωτεργια, μεχρι τωρα η σεζόν πήγε καλα. Η τάση ειναι να αυξηθεί η τιμή τώρα;

ναι , βλέπεις excel τιμές exante και μαντεύεις στο περίπου τιμές expost

3 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Η τάση ειναι να αυξηθεί η τιμή τώρα; Επίσης πανω απο ενα όριο(τωρα που θα χρησιμοποιηθεί και ac το καλοκαίρι) 500 kwh χρεώνουν πιο πολύ οπως παλια; ευχαριστώ

ναι , βάλε νυχτερινό να σπάνε οι ΥΚΩ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vaggy είπε

Επίσης, υπάρχει πρόβλημα που η ΥΔΕ έχει λήξει?

Σε άλλους, ζητάει ο πάροχος καινούργια ΥΔΕ για να προχωρήσουν στην αλλαγή κ σε άλλους γίνεται η αλλαγή και είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ αν θα σου στείλει χαρτι, οτι πρέπει να καταθέσεις ΥΔΕ εντός 6μηνου αλλιώς μένεις με τα κεράκια.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, korakios είπε

myrae , ~20 μέρες έχει ισχύς η προσφορά

Έχω την εντύπωση ότι αυτό ισχύει για τη σύμβαση ρεύματος και όχι για τα εξτρά δώρα που υπογράφεις. Το λέω γιατί το promo του Public είναι σε ξεχωριστό PDF με τους δικούς του όρους.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...