Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, geodimis είπε

Ο ΗΡΩΝ "ακούει" μόνο στο my.rae:

Προπερασμένη εβδομάδα mail για τη μισή επιδότηση Σεπτεμβρίου και το χαμένο 50άρικο. Σήμερα το πρωί my.rae κι εντός μισής ώρας σπάσαν τα τηλέφωνα (δε με βρίσκαν) δικά μου γονιών σταθερα κλπ.

Δε μπορούσα να μιλήσω αλλά αν ξαναπάρουν η απάντηση μου θα είναι...απαντήστε γραπτώς γιατί έτσι πήρα και τον 1ο λογαριασμό.

αιτηματα στο myrae? αρκετααααα, ας μην ανεβασω screenshot
και απαντησεις πηρα γραπτες που τις εγραψα εδω
δεν επιταγχυναν ομως την εκδοση του λογαριασμου (εκδοθηκε "κανονικα" στους 2 μηνες 10/8-14/10)
πριν βγει ο λογαριασμος ετσι κ αλλιως δε μπορουν να κανουν τιποτα, σου λενε να βγει και τα λεμε
αναμενω το pdf αν και προφανως ΔΕΝ δωσαν το 50αρικο ουτε δωσαν ολη την επιδοτηση αν κρινω απο το ποσο

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, christosh91 είπε

Μας ερχετε ο Ιούλιος στην επιχείρηση 2.980 ευρω!! Λεμε ειχαμε καταναλωση 12.000 κιλοβατώρες λεμε ενταξει ανεβήκαν ολες οι εταιριες και παροχοι ρευματος!

όχι, στην Elpedison πλήρωνες πάντα μεγαλύτερη ρήτρα απο όλους και με διαφορά

1 ώρα πριν, christosh91 είπε

Να την πληρώσουμε την ρητρα;

οκ, έχεις επιχείρηση και δεν ψάχτηκες με το ρεύμα ποτέ ,αδικαιολόγητο αλλά Ελλάδα είμαστε ,  το να ρωτάς σε φόρουμ αν την πληρώσεις ή όχι με ξεπερνά

τεσπα , για φέσια διάβασε αυτό

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=59309720

για την αναδρομική αυτό

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59461925

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geodimis είπε

Δηλαδή είμαι ο μόνος που πήγα απο το βήμα 1 στο τελευταίο βήμα σου και μου τον εξέδωσαν αμέσως;

 

3 ώρες πριν, korakios είπε

λες και δεν τα ήξερες 😛 , πάρε απλά ένα (όχι 2) τηλ ως "επικοινωνία" και καπάκι ΡΑΕ ,αφού μόνο απο εκεί βγαίνει άκρη με Ηρών

να τους το κλείνεις, μην το σηκώνεις καν

21/9 ξεκίνησε η εκπροσώπηση, δε μπορούσα να ανοίξω αίτημα στη ΡΑΕ πριν κλείσω μήνα, οπότε προετοίμαζα το έδαφος.  😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αλλάξεις πάροχο, αλλάζουν και οι ημερομηνίες που δίνεις ενδείξη?

Εκτός από την 1' φορά.

Δεν υπάρχει η 'σταθερή' μέτρηση που παίρνει ο δεδδηε 1 φορά το 4μηνο και αυτή που δίνουμε εμείς το ενδιάμεσο 2μηνο ?

Άρα, αναγκαστικά κάπου στη 'μεση' του κάθε 2μηνου, εμείς δεν θα δίνουμε ενδείξη στον πάροχο μας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Όταν αλλάξεις πάροχο, αλλάζουν και οι ημερομηνίες που δίνεις ενδείξη?

Εκτός από την 1' φορά.

Δεν υπάρχει η 'σταθερή' μέτρηση που παίρνει ο δεδδηε 1 φορά το 4μηνο και αυτή που δίνουμε εμείς το ενδιάμεσο 2μηνο ?

Άρα, αναγκαστικά κάπου στη 'μεση' του κάθε 2μηνου, εμείς δεν θα δίνουμε ενδείξη στον πάροχο μας ?

Όχι, οι ημερομηνίες που έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ είναι σταθερές ανα περιοχή. Ο κάθε πάροχος όμως έχει διαφορετικές ημερομηνίες για καταχώρηση ένδειξης. Εμένα ο ΔΕΔΔΗΕ μετράει τη τελευταία βδομάδα του μήνα, αλλά ο ΗΡΩΝ άνοιξε την καταχώρηση ένδειξης στις 10 του μήνα.  ΔΕΗ και WEenergy ήταν φυσιολογικές οι ημερομηνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όχι, οι ημερομηνίες που έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ είναι σταθερές ανα περιοχή. Ο κάθε πάροχος όμως έχει διαφορετικές ημερομηνίες για καταχώρηση ένδειξης. Εμένα ο ΔΕΔΔΗΕ μετράει τη τελευταία βδομάδα του μήνα, αλλά ο ΗΡΩΝ άνοιξε την καταχώρηση ένδειξης στις 10 του μήνα.  ΔΕΗ και WEenergy ήταν φυσιολογικές οι ημερομηνίες.

Άρα, ο ένας μήνας θα είναι 15 ημέρες και ο επόμενος 45 η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Άρα, ο ένας μήνας θα είναι 15 ημέρες και ο επόμενος 45 η όχι ?

Σιγά μη βγάλει ο ΗΡΩΝ λογαριασμό για 15-20 μέρες, γι'αυτό τους κυνηγάμε. Στην καλύτερη των περιπτώσεων αν περιμένω να βγάλουν λογαριασμό μόνοι τους λογαριασμό, ο 1ος έναντι (σε μένα)  θα είναι για 50 μέρες (21/9 - 10/11) και θα εκδωθεί τέλη Νοεμβρίου.

Μετά η τιμολόγηση πάει ανά 30ήμερο... κι όταν έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση, τον επόμενο μήνα θα βγει εκκαθαριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geodimis είπε

Ο ΗΡΩΝ "ακούει" μόνο στο my.rae:

Προπερασμένη εβδομάδα mail για τη μισή επιδότηση Σεπτεμβρίου και το χαμένο 50άρικο. Σήμερα το πρωί my.rae κι εντός μισής ώρας σπάσαν τα τηλέφωνα (δε με βρίσκαν) δικά μου γονιών σταθερα κλπ.

Δε μπορούσα να μιλήσω αλλά αν ξαναπάρουν η απάντηση μου θα είναι...απαντήστε γραπτώς γιατί έτσι πήρα και τον 1ο λογαριασμό.

Κράτα μας ενήμερους για την εξέλιξη της μισής επιδότησης....αν υπάρξει.

2 ώρες πριν, akaloith είπε

 (εκδοθηκε "κανονικα" στους 2 μηνες 10/8-14/10)
 

Για Οκτώβρη τι επιδότηση σου έβαλαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπέρα, μετα απο καταγγελιας rae και τηλεφωνικα, βγαλανε διορθωτικο 50€ πιο ακριβο αντι να μειωθει. 

μάλλον σου βγάλανε το δώρο επειδή τους ζάλισες 😂

όταν δεις με ανάλυση τον λογαριασμό ,πόσταρε το τι έπαιξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Καλησπέρα, μετα απο καταγγελιας rae και τηλεφωνικα, βγαλανε διορθωτικο 50€ πιο ακριβο αντι να μειωθει. 

Πλάκα κάνεις...Διορθωτικό μόνο για το 50αρικο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geodimis είπε

Πλάκα κάνεις...Διορθωτικό μόνο για το 50αρικο;;;

έψαξα λίγο το προφίλ του και είδα τώρα

Στις 18/10/2022 στις 7:13 ΜΜ, Jason13 είπε

Το 50αρικο επισης "σε επομενο λογαριασμο"

τελικά , το "βάλανε" 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Καλησπέρα, μετα απο καταγγελιας rae και τηλεφωνικα, βγαλανε διορθωτικο 50€ πιο ακριβο αντι να μειωθει. 

Δεν είμαστε καλά. Όντως τώρα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...