Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το bright up της ΕΛΠΕ είναι εξάμηνο; Μου έστειλαν τη σύμβαση και ενώ λέει ότι λήγει 31/12/24 στους ειδικούς όρους αναγράφει 240 μέρες και ρήτρα αποχώρησης έχει για οκτώ μηνες. Επίσης αναγράφει και άλλες τιμές από 1/1/25. Πήρα την εξυπηρέτηση και δεν ήξεραν μου είπαν να ξανακαλεσω αύριο 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, Dnikolidakis είπε

Το bright up της ΕΛΠΕ είναι εξάμηνο; Μου έστειλαν τη σύμβαση και ενώ λέει ότι λήγει 31/12/24 στους ειδικούς όρους αναγράφει 240 μέρες και ρήτρα αποχώρησης έχει για οκτώ μηνες. Επίσης αναγράφει και άλλες τιμές από 1/1/25. Πήρα την εξυπηρέτηση και δεν ήξεραν μου είπαν να ξανακαλεσω αύριο

υποτίθεται 8μηνο , αλλά έχουν πλέον μέχρι τέλους του έτους ,θυμίζει παλιές πρακτικές της ελπέ ,αν και πιο πιθανό είναι να μην ενημερώνουν τους όρους ανα μήνα .

Πάντως μέχρι 31/6 θα είναι και η τελευταία μέρα που θα λένε μέχρι τέλους του έτους μιας και η ελάχιστη διάρκεια ενός σταθερού είναι 6μηνη

32 λεπτά πριν, Marthenil είπε

Οι επιταγές Σκλαβενίτη ισχύουν ακόμα στην Ελπέ; Και επίσης είναι στάνταρ ή θέλουν τηλέφωνο;

απο τα κονέ εδώ , μίλα πχ με doomnx αν και παίζει άλλα μέλη να δίνουν ακόμα 70€ 30€ public

50 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Καλα αυτη η volton ο,τι ναναι. Μου στελνει λογαριασμους και γω εχω αλλαξει 3 παροχους απο τοτε. Μου λενε δε τους εστειλε δεδδηε τελικες ενδειξεις. Παιρνω δεδδηε λενε τις εβαλαν κανονικα στο συστημα. Τωρα τι κανω, myrae στα γεραματα;

myrae , είναι γνωστό πρόβλημα με βόλτον

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GEORGES81 είπε

καλησπερα με το elpedison smart up έχουμε ιδέα πού θα κυμανθεί η να ψάχνομαι?

1 ώρα πριν, vassilis211973 είπε

την ίδια απορία έχω κι εγώ δεν το βλέπω στο excel το βλέπω μόνο στο συγκριτικό φοβάμαι ότι εγώ που πήγα το Μάιο στο 0.08 τον Ιουνιο θα το φάω το αγγουράκι και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα.

To Smart Up είναι 0,001 €/kWh ακριβότερο από το Smart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, doomnx είπε

To Smart Up είναι 0,001 €/kWh ακριβότερο από το Smart.

Και με 1€ φθηνότερο πάγιο.

Ωστόσο δε δίνει τα 30€ δώρο στους 2 πρώτους λογαριασμούς για νέα συμβόλαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Και με 1€ φθηνότερο πάγιο.

Ωστόσο δε δίνει τα 30€ δώρο στους 2 πρώτους λογαριασμούς για νέα συμβόλαια.

Σωστά. Και αν σε νοιάζει το πάγιο διαλέγεις Smart Zero. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vassilis211973 said:

την ίδια απορία έχω κι εγώ δεν το βλέπω στο excel το βλέπω μόνο στο συγκριτικό φοβάμαι ότι εγώ που πήγα το Μάιο στο 0.08 τον Ιουνιο θα το φάω το αγγουράκι και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα.

To γράφει στη 3η σελίδα της αίτησης... (1.25*ΤΕΑ)+0,035... δηλαδή με ΤΕΑ 80, τελική τιμή 0.135

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

To γράφει στη 3η σελίδα της αίτησης... (1.25*ΤΕΑ)+0,035... δηλαδή με ΤΕΑ 80, τελική τιμή 0.135

αν κλείσει 80 τον Ιούνιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, famas είπε

Παιδιά καλησπέρα, είμαι στο κίτρινο smart up εδώ και 17 ημέρες  μου έχουν στείλει το κουπόνι public και αναμένω εντός εβδομάδας όπως μου είπαν από befon τις 2Χ20 Σκλαβενίτη!!

Αν φύγω τώρα θα τις χάσω;!!

Να πάω στο ΗΡΩΝ guarantee για το 50 € δώρο ή να πάω στο protergia simple ή καλύτερα να μείνω στην elpe και να μεταβώ στο bright up? Ποια είναι η γνώμη σας;; Συνήθως καίω 400kwh το μήνα!!

ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που τα είδα λίγο καλύτερα, μάλλον θα πρέπει να γυρίσω πίσω στον Ήρωνα σε σταθερό γιατί αν ισχύει το 50€ τότε συμφέρει + έχω Πειραιώς και παίρνω Yellows. Χαλάλι το ότι θα πρέπει να τσεκάρω τον κάθε λογαριασμό.
Το 50€ υπάρχει κάποιο ζήτημα να το πάρεις αν είσαι παλιός πελάτης; (έφυγα πριν ένα μήνα) Δεν έχουν όρους στη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Marthenil είπε

Λοιπόν τώρα που τα είδα λίγο καλύτερα, μάλλον θα πρέπει να γυρίσω πίσω στον Ήρωνα σε σταθερό γιατί αν ισχύει το 50€ τότε συμφέρει + έχω Πειραιώς και παίρνω Yellows. Χαλάλι το ότι θα πρέπει να τσεκάρω τον κάθε λογαριασμό.
Το 50€ υπάρχει κάποιο ζήτημα να το πάρεις αν είσαι παλιός πελάτης; (έφυγα πριν ένα μήνα) Δεν έχουν όρους στη σελίδα.

θα το δεις στους όρους που θα σου στείλουν

2 λεπτά πριν, kegokego είπε

Να πάω στο ΗΡΩΝ guarantee για το 50 € δώρο ή να πάω στο protergia simple ή καλύτερα να μείνω στην elpe και να μεταβώ στο bright up? Ποια είναι η γνώμη σας;; Συνήθως καίω 400kwh το μήνα!!

copy-paste : κάνε μια τελευταία μετάβαση σε άλλο πάροχο και επέστρεψε σε καμιά εβδομάδα να πάρεις τουλάχιστον 50€ go4more ποντους μέχρι 15/6 συν ότι άλλο θα παίζει

 Βέβαια αν αλλάξουν τιμές μη βαράτε 😛

16 λεπτά πριν, famas είπε

Άλλη μια παροχή εδώ που από την NRG δεν πήρε καθόλου έκπτωση συνέπειας.....

μήπως έμεινε κάποιος έναντι απλήρωτος ή μιλάς για τελικό ?

myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, korakios είπε

θα το δεις στους όρους που θα σου στείλουν

Ναι ξέρω ότι οι όροι φαίνονται εκεί, είχα ξαναπάρει 50ρι το Δεκέμβριο, απλά ρωτάω αν ξέρετε, μην κάνω αίτηση και μου πουν δεν δικαιούστε και τρέχω μετά 🤪

8 λεπτά πριν, korakios είπε

Βέβαια αν αλλάξουν τιμές μη βαράτε 😛

Είναι κρίμα που σας τη λένε ενίοτε, ενημερώνετε απλά τον κόσμο με αυτά που ξέρετε και την έρευνα που κάνετε εσείς και για εσάς και βρίσκετε και τον μπελά σας από πάνω.

 

Επεξ/σία από Marthenil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Marthenil είπε

Ναι ξέρω ότι οι όροι φαίνονται εκεί, είχα ξαναπάρει 50ρι το Δεκέμβριο, απλά ρωτάω αν ξέρετε, μην κάνω αίτηση και μου πουν δεν δικαιούστε και τρέχω μετά 🤪

δεν έχουμε πρόσβαση στα bonus προγράμματα του Ήρων , μόνο απο ποστ εδώ απο άτομα που κάνανε αίτηση

11 λεπτά πριν, Marthenil είπε

Είναι κρίμα που σας τη λένε ενίοτε

μπα , έχουν εκλείψει στολίσματα, παλιές εποχές βγαίναν γούστα καλά 😛

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, doomnx είπε

Έτοιμο το νέο εξέλ μετά την ανακοίνωση των ex-ante κιτρινοπράσινων προγραμμάτων.

Αριθμός προγραμμάτων: 16
Μέση τιμή ημέρας για 200 kWh/μήνα: 0,14596 €/kWh
Μέση τιμή ημέρας για 800 kWh/μήνα: 0,14653 €/kWh
Ελάχιστη τιμή: 0,09093 €/kWh (Protergia Value Simple)
Μέγιστη τιμή: 0,19062 €/kWh (OTE ESTATE Ειδικό)
Μέση αύξηση τιμής ημέρας: 39% (0,041 €/kWh)
Μικρότερη αύξηση: 0% (Protergia Value Simple)
Μεγαλύτερη αύξηση: 70% (ELPEDISON Ειδικό >100 kWh)

Οι τιμές περιλαμβάνουν έκπτωση συνέπειας.

Τα σταθερά (μπλε) προγράμματα για την ώρα μένουν απαράλλαχτα, με εξαίρεση την λήξη διαθεσιμότητας των προγραμμάτων της nrg.

kVB5Afo.jpeg

DxC64XJ.jpegdoomnx του ηρων το guarantee η κανονική τιμή είναι 0.13396 χωρίς την έκπτωση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, KoGi είπε

ΑΝ τα εχω δει σωστα, το "Protergia Οικιακό Value Simple" συμφερει που το δινει στα 9λεπτα, σωστα?

Δεν εχω δει αλλον παροχο να το εχει ριξει τοσο πολυ!

Είναι το φθηνότερο στα ex ante, αλλά αν είσαι νέος πελάτης η Volton δεν χρεώνει καθόλου τον πρώτο μήνα.

4 λεπτά πριν, sosias είπε

 

Χωρίς την έκπτωση είναι 0,14216

10 ώρες πριν, DeareN είπε

Καλημέρα φίλε μου, μια γρήγορη ερώτηση, είμαι στο volton το πράσινο, με συμφέρει να μεταβώ στο yellow protect της volton από ότι βλέπω, πιστεύεις αξίζει μέχρι τέλος Ιουλίου και μετά βλέπουμε ή θα μου πρότεινες κάτι άλλο?

ευχαριστώ για την τόσο άμεση ενημέρωση των τιμών στο docs...

Όχι, καλύτερα ΗΡΩΝ/ΕΛΠΕ αν έκλεισες τον πρώτο μήνα στο πράσινο, να πάρεις τα δωράκια!

14 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Πως ακυρώνουμε μετάβαση ; 🥲

Ή απλά περιμένουμε να γίνει εκπροσώπηση και μετά κάνουμε αλλαγή;

Δεν ακυρώνεται, κάνεις αίτημα για αλλού 🥲

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...