Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Greg29M said:

ναι καλά, σιγά μην κάτσω 5 μήνες σερί ΕΛΠΕ... έχει ηρων, volton... κτλ

αφου οι τιμες πανω κατω ειναι ιδιες,  μονο κερδος ειναι οσο κατσεις. 140€ δεν νομιζω να δινει καποιος αλλος

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Lewnidas1995 είπε

αφου οι τιμες πανω κατω ειναι ιδιες,  μονο κερδος ειναι οσο κατσεις. 140€ δεν νομιζω να δινει καποιος αλλος

ποιο ίδιο κέρδος; 50 ευρώ σε 5 μήνες; στο μεταξύ μπορώ να πάρω τζάμπα ρεύμα volton + 50αρι ηρων και να ξαναγυρισω ελπε σε αλλο πιθανον προμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Greg29M said:

ποιο ίδιο κέρδος; 50 ευρώ σε 5 μήνες; στο μεταξύ μπορώ να πάρω τζάμπα ρεύμα volton + 50αρι ηρων και να ξαναγυρισω ελπε σε αλλο πιθανον προμο...

διαβασε τους ορους και στον ηρων :) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lewnidas1995 είπε

διαβασε τους ορους και στον ηρων :) 

εντάξει ο καθένας κάνει ότι κρίνει καλύτερο για τον ίδιο... κάτσε εσύ 5 μήνες ΕΛΠΕ να περιμένεις, είναι δικη σου επιλογή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Μπορούν να κάνουν γάργαρα τους πόντους Εθνική ενώ τους γράφει η σύμβαση?

εσύ ο ίδιος δεν είχες θέμα με τους πόντους ?

16 λεπτά πριν, Greg29M είπε

άρα τζάμπα η τράμπα... άχρηστη... δεν πρόκειται να πάρουμε πόντους οι τουρίστες...

μια χαρά το πήρα όταν ήμουν Ηρων ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

 

μια χαρά το πήρα όταν ήμουν Ηρων ...

ναι κι εγώ τα ίδια απλά δεν θυμάμαι αν υπήρχε αυτός ο υπογραμμισμένος όρος ότι πρέπει να είσαι ενεργός πελάτης κατα την απόδοση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

ναι κι εγώ τα ίδια απλά δεν θυμάμαι αν υπήρχε αυτός ο υπογραμμισμένος όρος ότι πρέπει να είσαι ενεργός πελάτης κατα την απόδοση κτλ

υπήρχε , το πολύ πολύ στη ΡΑΕ θα πω σε μελλοντική ετεροχρονισμένη τράμπα "να , τώρα είμαι πελάτης " 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Greg29M said:

ποιο ίδιο κέρδος; 50 ευρώ σε 5 μήνες; στο μεταξύ μπορώ να πάρω τζάμπα ρεύμα volton + 50αρι ηρων και να ξαναγυρισω ελπε σε αλλο πιθανον προμο...

Ετσι ακριβώς. Και εγω ενα δίμηνο περίπου θα περιμένω για τους πόντους στην εθνική. Στο κακό σενάριο απόδοσης των πόντων στο τέλος περίπου, το να έχεις φύγει σε άλλους παρόχους μπορεί να σημαίνει και παραπάνω απο 100 ευρώ κέρδος. Απο το να περιμένεις τα 50 της Ελπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΝΑΙ αλλά μπήκαν τελικά έστω και αργά 

1. τότε που κολλά η ερώτηση που έκανες ?

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Μπορούν να κάνουν γάργαρα τους πόντους Εθνική ενώ τους γράφει η σύμβαση?

2. ήσουν ακόμα στην ελπέ ?

3. Πέρασαν οι 5 μήνες απο την υπογραφή της σύμβασης ??

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.Ηρθε η ωρα να αλλαξω απο elpe smart (ληγει το 5μηνο εκπτωσης των 100 ευρω) σε volton yellow simple protect(0.083 μεχρι Ιουλιο και 5 ευρω παγιο)  ειτε volton μπλε με 0.088 και 10 ευρω παγιο.Καταναλωση περιπου 400 kwh το μηνα ,τους καλοκαιρινους μηνες.Eπειδη 20 μερες του Αυγουστου ειναι νεκρες για μενα απο θεμα καταναλωσης,πιστευω η καλυτερη λυση ειναι το simple protect και να ξαναμπω σε διαδικασια αλλαγης απο τελος Αυγουστου.Δεν ξερω τι θα με συμβουλευατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Για τον επόμενο 'γύρο'

  

1 ώρα πριν, korakios είπε

2. ήσουν ακόμα στην ελπέ ?

3. Πέρασαν οι 5 μήνες απο την υπογραφή της σύμβασης ??

2 λεπτά πριν, stelios85 είπε

Καλησπερα σε ολους.Ηρθε η ωρα να αλλαξω απο elpe smart (ληγει το 5μηνο εκπτωσης των 100 ευρω) σε volton yellow simple protect(0.083 μεχρι Ιουλιο και 5 ευρω παγιο)  ειτε volton μπλε με 0.088 και 10 ευρω παγιο.Καταναλωση περιπου 400 kwh το μηνα ,τους καλοκαιρινους μηνες.Eπειδη 20 μερες του Αυγουστου ειναι νεκρες για μενα απο θεμα καταναλωσης,πιστευω η καλυτερη λυση ειναι το simple protect και να ξαναμπω σε διαδικασια αλλαγης απο τελος Αυγουστου.Δεν ξερω τι θα με συμβουλευατε

Ήρων 50ρικο , 15/6 πας για το 50ρικο της ελπέ + ότι άλλο παίζει και μετά επιστροφή Ήρων 50ρικο μέχρι να φας το πιστωτικό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, vassilis211973 said:

Tο κουπόνι της elpedison για public λέει μέχρι 2025 κι όμως όταν το βάζω δεν το δέχεται τι μπορεί να συμβαίνει;

Όταν είσαι στο καλάθι του public έχει 2 διαφορετικά πεδία καταχώρησης κωδικού, νομίζω το ένα λέει κουπόνι και το άλλο δωροκάρτα. Στο 2ο πεδίο καταχωρείς τον κωδικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...