Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, CHRISpros said:

Ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ. Από smart up σε volton

Σκέφτομαι μόνο μήπως παω πρώτα στις500 δωρεάν kw και μετά μεταφερθω. 

Volton είναι γρήγορη σε αυτά; 

Να κάνω τηλέφωνο ή να πάω σε κατάστημα για πιο γρήγορη ενεργοποίηση. 

Με νέες αιτήσεις στη Volton μπορείς να πάς κανονικά στο Yellow simple Protect με τα 0,083. Αν πας όμως σε άλλο πρόγραμμα της Volton πρώτα που δίνει κ τις 500 (πράσινο ή κίτρινο), δε μπορείς να πάς στο Yellow simple Protect, αφορά μόνο νέες αιτήσεις δλδ.

Εναλλακτικά εντός εταιρείας επίσης μπορείς να πας  στο Μπλέ Fixed 6months με 0.088 κ 10€ πάγιο. 

Κ ναι, η εταιρεία είναι γρήγορη σε αυτά, εγώ απο πράσινο πήγα στο παραπάνω μπλέ με 1 τηλέφωνο κ 1 μέρα αλλαγή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ. Από smart up σε volton

Σκέφτομαι μόνο μήπως παω πρώτα στις500 δωρεάν kw και μετά μεταφερθω. 

Volton είναι γρήγορη σε αυτά; 

Να κάνω τηλέφωνο ή να πάω σε κατάστημα για πιο γρήγορη ενεργοποίηση. 

Και εγώ αυτό έχω σκεφτεί... απλά με τρώει λίγο να περάσω και από ΗΡΩΝ για το 50€..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την εγγύηση λες?

πήρα ΔΕΗ που δεν εχω φύγει και της ειπα οτι μαλλον θα φύγω πρώτη φορα ρωτώντας αν θα πληρώσω εγγύηση αν γυρίσω.

Θα πληρώσετε 100 ευρω μου λέει.

Απαντάω.. δεν πειράζει ετσι και αλλιώς πχ την cosmote την προπληρωνω 1 φορα στην διετία για να μην ασχολούμε.

Δεν το περίμενε...

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gangel είπε

Καλημέρα και καλό μήνα! Είμαι στη volton (πράσινο) εδώ και 3 μήνες και παρατηρώ ότι ενώ έχω εξοφλήσει άμεσα και εμπροθεσμα εννοείται, με χρεωστική κάρτα, και τους 3 λογαριασμούς στο πεδίο συνέπεια εξόφλησης έχει 0. Δεν θα έπρεπε να έχω έκπτωση;; 

Αν αναφέρεσαι στην έκπτωση συνέπειας, η Volton την εχει ενσωματώσει σε κάθε λογαριασμό που στέλνει σε αντίθεση με άλλες εταιρείες που την δίνουν στο επόμενο λογαριασμό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, namenick είπε

Μετά το smart up πάω να βγάλω καλοκαίρι με Volton yellow simple protect με 0.083 ως τέλος Ιουλίου. Και από Αύγουστο Σεπτεμβριο έχει ο Θεός. 

Περισσότερο συμφέρει να πάρεις το Simple σκέτο για τον πρώτο μήνα δωρεάν.

11 ώρες πριν, bilham είπε

Νέο promo του nrg @ cost+ που θα ισχύει για νέες αιτήσεις από 1 έως 30 Ιουνίου και θα προσφέρει εκπτώσεις παγίου που μπορούν έως και να μηδενίσουν το πάγιο 

Στην ουσία μηδενίζει το πάγιο στην πρώτη κλίμακα  έως 250kWh και δίνει έκπτωση 7,1€ στα υπόλοιπα πάγια για τους επόμενους 3 μήνες. Επιπλέον θα υπάρχουν στα εναπομείναντα πάγια (250 έως 450 6,8€, έως 650 12,8€ και από 650 και πάνω 17,8€) εκπτώσεις έως 30% με ebill και πάγια εντολή.

Καλό φαίνεται γιατί η τιμή του cost+ είναι καλή, τα πάγια ήταν πανάκριβα...

Ο Χριστός και η Παναγία. Ολόκληρο πρόγραμμα θα με βάλουν να γράψω στο εξέλ για να περαστούν οι τρίμηνες μειώσεις στα πάγια.

7 ώρες πριν, coast2coast είπε

καλημέρα

στο my dei ακομα με δειχνει .

αρα ειμαι ακομα δεη?

 

Ο λογαριασμός στο my.dei δεν σβήνει ακόμα και μετά από μήνες. Αν θες να σιγουρευτείς, πάρε στο 800 400 4000 τον ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις.

4 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ. Από smart up σε volton

Σκέφτομαι μόνο μήπως παω πρώτα στις500 δωρεάν kw και μετά μεταφερθω. 

Volton είναι γρήγορη σε αυτά; 

Να κάνω τηλέφωνο ή να πάω σε κατάστημα για πιο γρήγορη ενεργοποίηση. 

Ναι, κερδίζεις πολύ περισσότερα με το promo του δωρεάν πρώτου μήνα του απλού Simple. 

Αν έχεις τη δυνατότητα και δεν βαριέσαι, πήγαινε σε κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με ΕΛΠΕ.. Σε 3 εβδομάδες οι διατακτικές 2x20 Σκλάβε, 2χ15 στον λογαριασμό, και 70 public. Για το 50ρικο Go4More το βάζουν σύντομα;

 

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ZeniΘ και η Eunice Power ανακοίνωσαν τα πράσινα Ιουνίου. Οι τιμές είναι ίδιες με το preview στα 0,16927 €/kWh και 0,16590 €/kWh αντίστοιχα.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQARHOCg8rqF6NsCSHQDBpzU32WvPQ9P0936VU1D55goVAuLizcefm0wlU-o6UmfQ/pubhtml#

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, doomnx είπε

...

Ο Χριστός και η Παναγία. Ολόκληρο πρόγραμμα θα με βάλουν να γράψω στο εξέλ για να περαστούν οι τρίμηνες μειώσεις στα πάγια.

...

Περίμενε λίγο. Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά από ότι καταλαβαίνω αυτό το promo δεν θα είναι διαθέσιμο γενικά για το κοινό αλλά μέσα από δίκτυα. Ίσως να μην εμφανιστεί στο site τους. Αν το θέλει κάποιος όμως μπορώ να του το δώσω εγώ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, doomnx είπε

Ο λογαριασμός στο my.dei δεν σβήνει ακόμα και μετά από μήνες. Αν θες να σιγουρευτείς, πάρε στο 800 400 4000 τον ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις.

Ακριβώς αυτό. Έχουν περάσει 2 χρόνια που λόγω θανάτου μεταβιβάσαμε στο χωριό τις συνδέσεις και ακόμη μπορούμε να μπούμε στον λογαριασμό του πεθερού, όπου απλά φαίνονται ανενεργές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αναμονή της ανακοίνωσης απο την προτεργια… απο ότι βλέπω το Πατσίνο με το κίτρινο της θα έχει αρκετή διαφορα για αυτό το μήνα σύμφωνα με το εξελ. Η ερώτηση είναι το κίτρινο που έχει της προτεργιας 1/6 θα δώσει τιμή και στην διάρκεια του μήνα μπορεί να αναπροσαρμοστεί; Η είναι αυτή που θα ανακοινωθεί και τέλος  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

Εν αναμονή της ανακοίνωσης απο την προτεργια… απο ότι βλέπω το Πατσίνο με το κίτρινο της θα έχει αρκετή διαφορα για αυτό το μήνα σύμφωνα με το εξελ. Η ερώτηση είναι το κίτρινο που έχει της προτεργιας 1/6 θα δώσει τιμή και στην διάρκεια του μήνα μπορεί να αναπροσαρμοστεί; Η είναι αυτή που θα ανακοινωθεί και τέλος  

Είναι ex-ante, ανακοινώνεται την 1η του μήνα και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκλεισα 5 παροχές στην nrg.
(Πληροφοριακά και στις 5 οι καταναλώσεις είναι ελάχιστες- > από 50 έως max 800 kWh το τετράμηνο.

Και οι 5 κλείσανε στο κίτρινο τιμολόγιο:

Στις οικιακές:

Πάγιο: 1,75 ευρώ/μήνα
Δώρα: 10 ευρώ/μήνα (*6 μήνες) δωροκάρτα mymarket + κάρτα υγείας για ραντεβού σε γιατρούς

Στις επαγγελματικές (αποθήκες):
Πάγιο: 5,25 ευρώ/μήνα
Δώρα: 25 ευρώ δωροκάρτα Shell   (θα σταλθεί στις 15 ημέρες) + κάρτα υγείας για ραντεβού σε γιατρούς

*Περιμένουμε επιπλέον δώρα τη Δευτέρα λόγω του μεγάλου αριθμού παροχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, betion είπε

*Περιμένουμε επιπλέον δώρα τη Δευτέρα λόγω του μεγάλου αριθμού παροχών.

τα δώρα τα επιστρέφεις αν φύγεις στην nrg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

τα δώρα τα επιστρέφεις αν φύγεις στην nrg

Δε μου ανέφερε στην εξυπηρέτηση κάτι τέτοιο.
Θα πρέπει να επιστρέψω δηλαδή τις δωροεπιταγές;

Ίσα ίσα μου είπε πως δεν υπάρχει κάποια δέσμευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, betion είπε

Δε μου ανέφερε στην εξυπηρέτηση κάτι τέτοιο.
Θα πρέπει να επιστρέψω δηλαδή τις δωροεπιταγές;

Ίσα ίσα μου είπε πως δεν υπάρχει κάποια δέσμευση.

δεν διάβασες τους όρους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...