Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Hacker?pcs είπε

Που οφείλεται η καθολική τέτοια αύξηση;

Στην ΤΕΑ που πήγε από 60 στα 80 €/MWh μέσα σε ένα μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Katrin210 είπε

Καλησπέρα σε όλους! 

Δυστυχώς η προσφορά έληξε νωρίτερα από τις 18:30.

Δεν θα δεχτούν άλλες αιτήσεις.

Ευχαριστώ πολύ όσους ενδιαφέρθηκαν .

Καλησπέρα! Μια διευκρίνηση στην είδηση. Δηλαδή περαν των προσφορών που έληξαν, σταματανε και οι αιτήσεις στα προγράμματα; οπότε απο αύριο ανακοινώνονται άλλα προγραμματα σε πρασινα κιτρινα μπλε;

Ή παραξεχυλωσα το συμπερασμα; 😄

Επεξ/σία από Heretic0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Εν αναμονή των ex-ante, έχουμε τις πρώτες τιμές των ex-post Μαΐου, όσων προγραμμάτων βασίζονται στην ΤΕΑ. Κατά μέσο όρο χρεωθήκαμε γύρω στα 0,125 €/kWh για τον Μάιο σε αντίθεση με τα 0,099 €/kWh του Απριλίου.

Lt5eT1Q.jpeg

Μεταβολές έκανα και στο φύλλο των σταθερών: έβγαλα το πρόγραμμα της nrg που καταργείται σήμερα και πρόσθεσα σύγκριση 7μήνου για τα προγράμματα που λήγουν στις 31/12/2024.

Ως γνωστόν θα βρείτε το εξέλ εδώ: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQARHOCg8rqF6NsCSHQDBpzU32WvPQ9P0936VU1D55goVAuLizcefm0wlU-o6UmfQ/pubhtml#

Δεν βλέπω πουθενά το choice.

Έχει δοθεί υπόσχεση ότι θα έμπαινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Δεν βλέπω πουθενά το choice.

Έχει δοθεί υπόσχεση ότι θα έμπαινε. 

Δεν βγήκε ακόμα. Βασίζεται στην ΜΤΑ, οπότε υπομονή 10-15 μέρες ακόμα. Περίμενέ το γύρω στα 0,106 €/kWh

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Heretic0 είπε

Καλησπέρα! Μια διευκρίνηση στην είδηση. Δηλαδή περαν των προσφορών που έληξαν, σταματανε και οι αιτήσεις στα προγράμματα; οπότε απο αύριο ανακοινώνονται άλλα προγραμματα σε πρασινα κιτρινα μπλε;

Ή παραξεχυλωσα το συμπερασμα; 😄

Όχι δεν σταματάνε οι αιτήσεις στα προγράμματα.Απλά σήμερα το απόγευμα έληξε η προσφορά των 70 ευρώ Public. Μου είπαν ότι συνεχίζεται η προσφορά των 50 ευρώ  Go4more σε πόντους και οι 2x20 ευρώ δωροεπιταγές Σκλαβενίτη.Οι δωροεπιταγή Public έστω με 30 ευρώ δεν γνωρίζουν ακόμη αν θα ισχύει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά συνεχίζεται η δωροεπιταγή του public με 30€ (όπως και τα υπόλοιπα) με ενημέρωσε η πωλήτρια μου. Τη Δευτέρα πιθανώς να ανακοινωθούν νέες προσφορές πρόσθεσε. Οποίος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυξάνεται

Τώρα που πιάνουν οι ζέστες, και ο Ευρωπαϊκος Νότος έχει τουρισμό και υψηλότερη κατανάλωση ρεύματος (air condition, αεροδρόμια στο full) εντελώς τυχαία το ρεύμα αυξάνεται. Να ξεκινήσω να γράφω την γνώμη μου για την ΕΕ και τον τρόπο που λειτουργεί ή θα μου πει ο korakios να μην βγω εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το smart up πάω να βγάλω καλοκαίρι με Volton yellow simple protect με 0.083 ως τέλος Ιουλίου. Και από Αύγουστο Σεπτεμβριο έχει ο Θεός. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο promo του nrg @ cost+ που θα ισχύει για νέες αιτήσεις από 1 έως 30 Ιουνίου και θα προσφέρει εκπτώσεις παγίου που μπορούν έως και να μηδενίσουν το πάγιο 

Στην ουσία μηδενίζει το πάγιο στην πρώτη κλίμακα  έως 250kWh και δίνει έκπτωση 7,1€ στα υπόλοιπα πάγια για τους επόμενους 3 μήνες. Επιπλέον θα υπάρχουν στα εναπομείναντα πάγια (250 έως 450 6,8€, έως 650 12,8€ και από 650 και πάνω 17,8€) εκπτώσεις έως 30% με ebill και πάγια εντολή.

Καλό φαίνεται γιατί η τιμή του cost+ είναι καλή, τα πάγια ήταν πανάκριβα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα! Είμαι στη volton (πράσινο) εδώ και 3 μήνες και παρατηρώ ότι ενώ έχω εξοφλήσει άμεσα και εμπροθεσμα εννοείται, με χρεωστική κάρτα, και τους 3 λογαριασμούς στο πεδίο συνέπεια εξόφλησης έχει 0. Δεν θα έπρεπε να έχω έκπτωση;; 

ps: Ο πρώτος λογαριασμός ήταν έναντι, ο δεύτερος έλεγε έναντι ready και ο τρίτος εκκαθαριστικός, αν παίζει ρόλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, namenick είπε

Μετά το smart up πάω να βγάλω καλοκαίρι με Volton yellow simple protect με 0.083 ως τέλος Ιουλίου. Και από Αύγουστο Σεπτεμβριο έχει ο Θεός. 

Ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ. Από smart up σε volton

Σκέφτομαι μόνο μήπως παω πρώτα στις500 δωρεάν kw και μετά μεταφερθω. 

Volton είναι γρήγορη σε αυτά; 

Να κάνω τηλέφωνο ή να πάω σε κατάστημα για πιο γρήγορη ενεργοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, coast2coast said:

καλημέρα

στο my dei ακομα με δειχνει .

αρα ειμαι ακομα δεη?

 

Ναι θέλουν μερικές μέρες για να γίνει η αλλαγή. Όταν γίνει θα ενημερωθείτε με μήνυμα... Υπομονή 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...