Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, doomnx είπε

Με κάλεσαν νωρίτερα για την αλλαγή από Bright σε Smart Zero που σας είχα πει προχθές. Μου ξαναείπε ότι δεν χρεώνομαι ρήτρα αποχώρησης και έπειτα μου έστειλε email για την αλλαγή με link συναίνεσης και το συμβόλαιο στα συνημμένα.

 

Και αφού έκανα 2 κλικ σε μια ειδικά διαμορφωμένη σελίδα που πρώτη φορά είδα από την ELPEDISON για έγκριση, βλέπω ήδη την αλλαγή στο my.elpedison

ELpd.png.44a547b418f1eeb84fdf683e195052ba.png

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, doomnx είπε

Δεν γίνεται καμία αναφορά στο Bright. Στο λογαριασμό θα φανεί αυτό. Αλλά μου το επιβεβαίωσαν από το τμήμα ανανεώσεων και υπάρχει καταγεγραμμένο. Εδώ δεν χρεώνει η ΔΕΗ για αλλαγή από σταθερό σε κίτρινο...

Καλό αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, doomnx said:

Και αφού έκανα 2 κλικ σε μια ειδικά διαμορφωμένη σελίδα που πρώτη φορά είδα από την ELPEDISON για έγκριση, βλέπω ήδη την αλλαγή στο my.elpedison

 

έχω 3 παροχές ήδη σε smart up. Nα πάω Smart Zero ή να περιμένω την 1 του μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, doomnx είπε

Και αφού έκανα 2 κλικ σε μια ειδικά διαμορφωμένη σελίδα που πρώτη φορά είδα από την ELPEDISON για έγκριση, βλέπω ήδη την αλλαγή στο my.elpedison

ELpd.png.44a547b418f1eeb84fdf683e195052ba.png

Ναι άμεσα γίνεται καιρό τώρα.ειχα κάνει κι εγώ από πράσινο σε κίτρινο Φλεβάρη κάπου και εμφανίστηκε αμέσως. 

1 λεπτό πριν, doll είπε

έχω 3 παροχές ήδη σε smart up. Nα πάω Smart Zero ή να περιμένω την 1 του μήνα?

Ε περιμενε μωρέ να δεις μήπως βγάλουν κάτι για το smart up.Οι ενδοοικογενειακες τραμπες γίνονται άμεσα με μια αποδοχή μέσω email.Στελνουν link.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο πράσινο προτέργεια.. βλέπω η πρόβλεψη ότι θα είναι ανεβασμανα τα πράσινα χωρίς βέβαια να ξέρουμε τι έκπτωση θα δώσει… για το κίτρινο της ποσο κοντά είναι η προβλέψει στο εξελ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Εν τω μεταξύ καμιά Σκλαβενίτη παρέλαβε κανένας για αιτήσεις που έγιναν το Πάσχα και μετά ή τζάμπα χαιρόμαστε τόσες μέρες στο νήμα;

αν κάνει καταγγελία στη ραε θα τις πάρεις αλλιώς κάνουν τον Μ........α

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Είμαι elpedison smart up. Τώρα που θα ακριβύνει σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο.

Τα 120€ του αερίου που δεν βγήκε ακόμα λογαριασμός υπάρχει περίπτωση να τα χάσω?

Ευχαριστώ.

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι... περιμένω να βγει για να φύγω και να ξανά γυρίσω..αν προλάβω τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, doomnx said:

Και αφού έκανα 2 κλικ σε μια ειδικά διαμορφωμένη σελίδα που πρώτη φορά είδα από την ELPEDISON για έγκριση, βλέπω ήδη την αλλαγή στο my.elpedison

 

Αν δε βγει λογαριασμός κράτα μικρό καλάθι. Αλλά ακόμα κι αν δε χρεώσουν ρήτρα, είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις απαλλαχτεί οριστικά ή μήπως το θεωρούν ότι σου έκαναν 'χάρη' που επέλεξες να τιμολογηθείς με άλλο πρόγραμμα αλλά ισχύει η ρήτρα στο μπλε μέχρι την ημερομηνία που είχες υπογράψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Της Volton Οδύσσεια", κεφάλαιο 459ο:

6/3/24 έκδοση 1ου, εκκαθαριστικού λογαριασμού. Στον οποίο αναφέρει ότι επόμενη καταμέτρηση θα γίνει 3/7/24
4/4/24 έκδοση 2ου, έναντι λογαριασμού.
8/5/24 έκδοση 3ου, έναντι λογαριασμού.

30/5/24 σήμερα, πάω να βάλω μετρήσεις στο my volton, και δεν με αφήνει

α) λέγοντας οτι "έχει δώσει μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ (ενώ υποτίθεται θα γίνει 3/7/24) και θα βγεί εκκαθαριστικός". Δηλαδή θα ξαναβγεί εκκαθαριστικός μετά από μόλις δυο έναντι...
β) οι μετρήσεις που δείχνει, δεν υπάρχουν στον μετρητή μου (η κατανάλωση μέρας "μετρήθηκε" - λίγο - μεγαλύτερη από ότι είναι αυτή τη στιγμή).
γ) ο ΔΕΔΔΗΕ στο τηλ μου λέει ότι δεν έχουν περάσει για μέτρηση και ότι είναι προγραμματισμένο για 3/7/24.

Ακόμα περιμένω τη Volton "να με πάρει πίσω"...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kacey είπε

"Της Volton Οδύσσεια", κεφάλαιο 459ο:

6/3/24 έκδοση 1ου, εκκαθαριστικού λογαριασμού. Στον οποίο αναφέρει ότι επόμενη καταμέτρηση θα γίνει 3/7/24
4/4/24 έκδοση 2ου, έναντι λογαριασμού.
8/5/24 έκδοση 3ου, έναντι λογαριασμού.

30/5/24 σήμερα, πάω να βάλω μετρήσεις στο my volton, και δεν με αφήνει

α) λέγοντας οτι "έχει δώσει μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ (ενώ υποτίθεται θα γίνει 3/7/24) και θα βγεί εκκαθαριστικός". Δηλαδή θα ξαναβγεί εκκαθαριστικός μετά από μόλις δυο έναντι...
β) οι μετρήσεις που δείχνει, δεν υπάρχουν στον μετρητή μου (η κατανάλωση μέρας "μετρήθηκε" - λίγο - μεγαλύτερη από ότι είναι αυτή τη στιγμή).
γ) ο ΔΕΔΔΗΕ στο τηλ μου λέει ότι δεν έχουν περάσει για μέτρηση και ότι είναι προγραμματισμένο για 3/7/24.

Ακόμα περιμένω τη Volton "να με πάρει πίσω"...

 

Μήπως έχεις κάνει αίτηση σε άλλον παροχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Πήρα 1 @. Αλλά δεν παραπονιέμαι, τόσους μήνες δεν πλήρωσα κάτι.

Θα μπορούσες να παζαρεψεις καμιά δωροεπιταγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kacey είπε

"Της Volton Οδύσσεια", κεφάλαιο 459ο:

6/3/24 έκδοση 1ου, εκκαθαριστικού λογαριασμού. Στον οποίο αναφέρει ότι επόμενη καταμέτρηση θα γίνει 3/7/24
4/4/24 έκδοση 2ου, έναντι λογαριασμού.
8/5/24 έκδοση 3ου, έναντι λογαριασμού.

30/5/24 σήμερα, πάω να βάλω μετρήσεις στο my volton, και δεν με αφήνει

α) λέγοντας οτι "έχει δώσει μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ (ενώ υποτίθεται θα γίνει 3/7/24) και θα βγεί εκκαθαριστικός". Δηλαδή θα ξαναβγεί εκκαθαριστικός μετά από μόλις δυο έναντι...
β) οι μετρήσεις που δείχνει, δεν υπάρχουν στον μετρητή μου (η κατανάλωση μέρας "μετρήθηκε" - λίγο - μεγαλύτερη από ότι είναι αυτή τη στιγμή).
γ) ο ΔΕΔΔΗΕ στο τηλ μου λέει ότι δεν έχουν περάσει για μέτρηση και ότι είναι προγραμματισμένο για 3/7/24.

Ακόμα περιμένω τη Volton "να με πάρει πίσω"...

Είναι γνωστό θέμα (εξαίρεση το βύσμα του νήματος 😛) , μη χάνεις το χρόνο σου , άνοιξε myrae αίτημα 

επισης αγνόησε τον τακούλου που όλο και κάτι για υπομονή , περιοχή και ΔΕΔΔΗΕ θα πει 

πως και ξέμεινες βολτον τόσο καιρό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν δε βγει λογαριασμός κράτα μικρό καλάθι. Αλλά ακόμα κι αν δε χρεώσουν ρήτρα, είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις απαλλαχτεί οριστικά ή μήπως το θεωρούν ότι σου έκαναν 'χάρη' που επέλεξες να τιμολογηθείς με άλλο πρόγραμμα αλλά ισχύει η ρήτρα στο μπλε μέχρι την ημερομηνία που είχες υπογράψει;

Επειδή σκέφτομαι να κάνω το ίδιο, αν τον χρεώσουν τελικά θα έχει την ηχογραφημένη συνομιλία μόνο.

ΤΩΡΑ να κρατούν 'μετραδι' πότε θα έληγε το bright, είναι πρακτικά ανέφικτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

επισης αγνόησε τον τακούλου που όλο και κάτι για υπομονή , περιοχή και ΔΕΔΔΗΕ θα πει 

 

Qlew 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...